Korifeji ispraznosti - cedisti

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Иако су све гласније организације и појединци који се залажу за хитну демократизацију нашег друштва, уз проналажење неистомишљеника који се олако жигошу као фашисти, и иако је све гласнији сектор који себе настоји да успостави као арбитра ко су једни а ко другим наша саговорница верује да је реч о политичким симплификацијама које имају лоше последице по јавност.
„Убеђена сам да је наша политичка и јавна сцена много разуђенија од слике која преовлађује, нарочито у жутој штампи. Покушај поларизације само је додатни покушај да се манипулише јавношћу. Али наша је јавност паметнија од оних који јој такву слику сервирају.
„Легија и разна злочиначка удружења нису чињеница политичког живота, већ су чињеница криминалног живота. Њима се суди и они се налазе где им је место. Зашто се то претвара у политику, треба питати оне који то претварају у политичку чињеницу. Чини ми се да то бркање нивоа приче није само из незнања, да се прави идеална ситуација за лов у мутном. Перманентно се наше друштво приказује као криминализовано, али се истовремено призива криминализовано друштво.
„Реч је о људима који се перманентно руководе флоскулом – што горе то боље. Што горе за државу, то боље за њих појединачно. Неки од тих људи деценијама су на јавној сцени, а нисам приметила да су било шта конкретно урадили да модернизују Србију. Такви сада себе представљају као корифеје европеизације и модернизације. Гурање најбитнијих питања под тепих и инсистирање на испразним питањима – ко јесте а ко није модерниста и да ли је кохабитација најгора ствар за Србију, потурају они који не желе да учествују у стварању политичке воље за демократску европску будућност наше земље. Они заборављају да Србија од 1941 године није имала демократски изабраног председника, заборављајући да је први демократски изабрани председник могао да буде радикал. Борис Тадић је у односу на ту могућност огроман искорак. Сада се све чини да се тај искорак негира, да се заборави, да се ДС по могућству сруши.“
Нека Чеда Јовановић и његова група направе странку па да видимо колико ће људи да гласа за њих. Они се крију из својих НВО, а понашају се као политичка странка. НВО немају демократски идентитет, оне су облик самоорганизовања грађана. Зато поручујем свима који желе да играју значајну улогу на политичкој сцени да изађу на изборе. С којим правом они доминирају политичким животом ако им грађани нису дали мандат да креирају политички живот.“

СОЊА ЛИХТ, председница Београдског фонда за политичку изузетност

П.С. Послушао сам пређашњу сугестију да име ставим на крај. Вероватно су талибанчине већ помислили како је ово причала особа која је легИЈалиста, патриЈота, клерофашиста и ВСН идиот. Захвалан сам Соњи у име своје невладине организације – Центра за модерну деталибанизацију.
 
Da jesam ostrecen. I prihvatam podelu.
Podela je u Srbiji na normalne i sektase.
Borisa Tadica smatram normalnim i za to ga nikada ne pljujem. Ne samo zato sto je predsednik Srbije vec i zato sto je normalan. Mogu da polemisem sa nekim njegovim stavom ako se ne slazem, ali nikada ga necu pljuvati kao sto to rade Pero Lukovic, Ceca Lukic, Ceda Jovanovic i Vladimir Popovic.
A oni koje sam upravo naveo su sektasi i Srbiji nece nimalo nedostajati. Osim toga, ako su oni tolike kosmopolite i toliko su moderni u svetskim okvirima, kako to da ne odu u neku drugu zemlju da tamo traze sebi mesto pod suncem.

LM, protiv tih sektasa je sve dozvoljeno, a posebno mi je drago kad kao argument koristim reci nekog iz "demokratskih", "reformskih" krugova, ili recimo kada ih zayebe Evropa (pozitivna Studija izvodljivosti klerofasistickoj vladi) ili Amerika (Montgomeri sprecio da vanredno stanje traje 5 godina)...
 
cudo kako ne prozivas radikale....nego samo "Cediste"...ili onu ekstremnu struju u DSS...npr. Mamula, onaj matori Milosevic, ili Bakarec...?
samo ti smetaju Cedisti...

ako ti jesi ostrascen onda razumi da je neko sa druge strane isto toliko ostrascen...i hteo ili ne ti si isti kao i ti Cedisti...samo sa drugim idealima...
 
Vec sam ti objasnio, mislim bas tebi, i mrzi me da se ponavljam.
Radikali nemaju mogucnosti, a cak ni iskrene volje da svoj ekstremizam sprovedu. Da nije tako Toma Nikolic bi rusio Kostunicu, pa bio onda "branio Kosovo"... sta ga znam ratovao sa Amerikom. On medjutim to ne radi.
Slicno vazi i za DS koji ima druge interese da pusta ovu vlast - recimo kad se restrukturiraju javna preduzeca bice lako da se bude reformista.
Zbog toga radikale smatram u principu bezopasnim, a treba im dati priliku da se reformisu.

Moralno su mozda "Cedisti" u prednosti - priznajem im da drze do svojih ciljeva. Ali posto ti ciljevi ugrozavaju mene...
Procitati Churchilove memorare - recimo on kaze da se Franko necasno poneo prema Hitleru jer ga nije podrzao u ratu i time mu vratio uslugu, ali vlada UK nije imala nista protiv takvog nedostatka vitestva.
 

Back
Top