Piskenje u nosu

maps

Početnik
Poruka
31
Imam devojcicu 2 god i vec duze vreme mi trazi nosu i to bar 20 puta na dan.Kada je stavim sedi nekad minut nekada i po pola sata,tako vec 2 meseca ali jos nijednom nije piskila u nju niti kakila.Desilo se par puta da ustane sa nose da se secka bez pampersa i da se upiski.Probala sam jedan ceo dan da je drzim u gacicama i bilo je isto.Kada je stavim na nosu nista a kada ustane upiski se u gacice. Kada joj se kaki obavesti me i vice kakim,ponudim joj nosu ali nece da je prekidam i nece da sedne.Sve sam probala i ne znam vise sta da radim.POMOZITE!!!
 
Strpljenje, sve ce se srediti kad ona bude spremna.
Znam da vam sad ovaj odgovor zvuci glupo, ali je tako.
I mene nervira jer na svako pitanje uvek dobijam odgovor da je to faza i proci ce.
Valjda je ceo zivot sastavljen od mmmnnnooogggoo raznih faza :wink:
 
("vase dete i vi", poglavlje "izmedju 3 i 5 godina", prva recenica:
"u ovom periodu, vase dete ce prelaziti iz jedne zabrinjavajuce faze ponasanja u drugu." :wink: )

sacuvajte strpljenje i osmeh, pohvalite je kad god zatrazi nosu, bez obzira na rezultat. njoj je verovatno trenutno zanimljivija vasa reakcija, strka, skidanje, kad zatrazi nosu, nego joj je najjasnije sta treba da radi na njoj :) cim poveze te dve radnje, shvatice prednosti suvih pelena.. nagradite je gacicama i suknjicom cim bude dovoljno toplo.. tolerisite nezgode, samo napomenite da se seti nose sledeci put..
 

Back
Top