novosadski taxi

Groucho_Marx

Zainteresovan član
Poruka
460
Jel ima još neko ko misli da je potpuno bezveze to što je u Novom Sadu skoro nemoguće zaustaviti taksi na ulici? Ili mislite da je to normalno i da tako treba? Mislim da je u bilo kom provincijskom gradiću lakše zaustaviti taksi nego tamo. Do ove nedelje nisam znao da novosadski taksi prvo treba da pozoveš telefonom da bi ti došao. A šta ako negde zaboraviš mobilni :?: :? Kao na primer, ja :) I nadješ se na pola puta od mesta gde si zaboravio mobilni i mesta gde treba da se nadješ sa nekim, uz prethodni telefonski poziv. I onda ne znaš gde ćeš pre bez taksija. A taksi ne možeš da pozoveš ako nemaš mobilni. I onda, ako nisi upućen, stojiš na ulici petnaest minuta i mašeš taksistima kao da voze u Titovoj koloni a oni te i gledaju kao da si neko ko dvehiljadepete maše Titovoj koloni :roll:
I onda sam lepo napravio brzu anketu medju prolaznicima i ustanovio da 50% njih smatra da taksisti normalno ('zašto ne bi?') staju na ulici a 50% misle da taksisti rade samo na poziv ('zašto bi stajali na ulici :shock: ?').
Posle petnaest minuta odustanem i nadjem tu yebenu taxi stanicu i taksista mi objasni kako u Novom Sadu svi rade na poziv i kako tamo 'kvaka' skoro da ne radi jer su oni na ulicu samo kad idu na poziv ili kad su već puni, za razliku od (sam je rekao) Beograda. Mislim, a u Beogradu se u poslednjih 15 godina žale kako im 'kvaka' slabo radi, a oni bi više voleli da radi :roll:
I kako oni uopšte planiraju da zarade?
 
U Beogradu sam, kod momka (sada već ex), treba da me isprati na stanicu, a nema auto. Frka nam da stignem na vreme, on se boji da se osloni na (ne)pouzdani javni gradski prevoz, odlučujemo da uzmemo taxi, izlazimo na ulicu i ja mu sve vreme drobim kako je tebalo prvo da zovemo neko taxi udruženje, on me i ne ferma, osećam se kao da pričam gluposti...
U Novom Sadu to bi bilo logično - pozvati neko udruženje čija će ti dispečerka (posle 15 minuta čekanja i slušanja kojekakve muzike veoma širokog izbora, od klasike do narodnjaka, dok se ona propisno ne isvađa ili ne isflertuje s klegom za volanom) ljubaznim tonom reći da su sva vozila zauzeta. Zoveš sledeće udruženje i gledaš na sat - priča se ponavlja... I tako dok ne "ubodeš" pogodan trenutak.

U Beogradu neka druga priča. Izađeš na ulicu ili bulevar, pogledaš levo i desno, ili desno i levo, ugledaš taxi, podigneš ruku... A možeš i po novosadski, da pozoveš udruženje.

I još jedna crtica iz novosadskog života što se vožnje taxijem tiče. Drugarica i ja se vraćam kući negde posle ponoći i odlučimo da uzmemo taxi. Ja joj, veštica, kažem da imam halo karticu, pa da pozovem taxi s govornice, ali ona kao tu je stanica (ona kod hotela "Putnik"), nema potrebe, bla, bla, truć... Sedamo u taxi, zaboravih sad kog udruženja. Idemo prvo do Podbare gde ona živi, ja bacim pogled na taximetar... :shock: Tri puta skuplje nego inače :evil: Iskuliramo mi to, ona izađe, a ja nastavim do Petrovaradina. Ispred zgrade otkuca 300 dinara, ja opet :shock: I tu se čika sažali i prizna mi da on nije ni iz jednog udruženja, nego da eto tako malo nosi tablu jednog og udruženja da bi privukao mušterije. I, naplati mi upola cene :wink:

Na sreću, to je bilo pre uvođenja ovih obaveznih tablica prilikom tehničkog pregleda kao potvrde da je vozilo "sposobno" da taxira :wink:

Sorry ako sam ugnječila :oops:
 
Ne idem cesto taksijem, ali sam cuo trac da je u NS-u taxi najeftiniji u celoj Srbiji. Voznja po gradu inace kosta samo 50 din, ako ne predjes neku kilometrazu ne znam koliku.
Inace taxista u NS-u je zilion, mnogi koji su ostali bez posla i nemaju nijednu drugu opciju, uvek im je otvoreno da budu taxisti. Jos ako imaju i svoje vozilo - fantazija.
Nisam doziveo da su sva vozila zauzeta.
Samo po pozivu je tacno - svi tako rade.
Ima bezobraznih likova koji i dalje lupaju po usima. Secam se jednog "Nas start je 150 din". Ma startuj se al prazan, ja se vozim za 50.
I za prigratske bas deru - do Karlovaca na primer je 350 din otprilike, a po gradu za istu kilometrazu(13km) platis 50 -100 din.
 
Ma, ima gadnih manijaka taksista. Jel znate za onog iz Granda sto je vatacio i maltretirao ribe? A jedan je celu voznju cackao nos i ispaljivao loptice. Nemojte me pogresno skontati ali mi neki idu stvarno na zivce. Ima jedan sto je cela kola oblepio velikim natpisima, sa spoljne strane, NE LUPAJ VRATIMA.
 
mrzim da se vozim taksijem.taksisti su najgori smaraci.jednom mi je jedan takav pricao bajate viceve do kuce...i jedva sam izasla iz auta,covek se uziveo,ja platila,a on:ej,samo jos ovaj da cujes! :?
tacno,na ulici ne mo's zaustaviti normalan taxi...samo oni "divlji" sto deru...bar je tako bilo pre...ne vozim se vise taxijem.vozim sama.cak i kad pijem.i tad vozim bolje od taxista.ubedljivo najgori vozaci u gradu.konkurencija GSP-ovim majstorima. :x
 
Nestasna Ameba:
U Beogradu sam, kod momka (sada već ex), treba da me isprati na stanicu, a nema auto. Frka nam da stignem na vreme, on se boji da se osloni na (ne)pouzdani javni gradski prevoz, odlučujemo da uzmemo taxi, izlazimo na ulicu i ja mu sve vreme drobim kako je tebalo prvo da zovemo neko taxi udruženje, on me i ne ferma, osećam se kao da pričam gluposti...
U Novom Sadu to bi bilo logično - pozvati neko udruženje čija će ti dispečerka (posle 15 minuta čekanja i slušanja kojekakve muzike veoma širokog izbora, od klasike do narodnjaka, dok se ona propisno ne isvađa ili ne isflertuje s klegom za volanom) ljubaznim tonom reći da su sva vozila zauzeta. Zoveš sledeće udruženje i gledaš na sat - priča se ponavlja... I tako dok ne "ubodeš" pogodan trenutak.
:

da živiš na Limanu ne bi imala problema sa dobijanjem taxi vozila :twisted:
 
Na koji Liman mislis? Ni mi na Klisi nemamo problema sa Taxijem, sami se vozamo. :lol: Ako nekom treba taxi u svakom kaficu ce naci bar jednog. :lol: Prvi komsija mi je taksista, a drzi i kafic. Ponekad od guzve pomislim da strajkuju. :lol: :lol: :lol:
 
Meni pun ulaz taxista koji se vazda izvlace da voze komsiluk.
Valjda se plase da bismo trazili da nas voze za dz.
Ma, stoka...
Ali, imamo na buskoj stanici taxi stanicu, tako da se tu uvek nadje neko :wink:
Medjutim, i ja samu sebe radije vozam, nego sto idem taxijem...
 
zejn1:
Na koji Liman mislis? Ni mi na Klisi nemamo problema sa Taxijem, sami se vozamo. :lol: Ako nekom treba taxi u svakom kaficu ce naci bar jednog. :lol: Prvi komsija mi je taksista, a drzi i kafic. Ponekad od guzve pomislim da strajkuju. :lol: :lol: :lol:

Samo mi kaži da je još u udruženju "Dobro jutro" i sve će mi biti jasno!
 
Selena:
zejn1:
Na koji Liman mislis? Ni mi na Klisi nemamo problema sa Taxijem, sami se vozamo. :lol: Ako nekom treba taxi u svakom kaficu ce naci bar jednog. :lol: Prvi komsija mi je taksista, a drzi i kafic. Ponekad od guzve pomislim da strajkuju. :lol: :lol: :lol:

Samo mi kaži da je još u udruženju "Dobro jutro" i sve će mi biti jasno!

Na pogresnom si putu. Odgovor je: DELTA TAXI , do nedavno je bio SOS DEZURNI.
 
zejn1:
Selena:
zejn1:
Na koji Liman mislis? Ni mi na Klisi nemamo problema sa Taxijem, sami se vozamo. :lol: Ako nekom treba taxi u svakom kaficu ce naci bar jednog. :lol: Prvi komsija mi je taksista, a drzi i kafic. Ponekad od guzve pomislim da strajkuju. :lol: :lol: :lol:

Samo mi kaži da je još u udruženju "Dobro jutro" i sve će mi biti jasno!

Na pogresnom si putu. Odgovor je: DELTA TAXI , do nedavno je bio SOS DEZURNI.

Ahha i naziv i logo im je zanimljiv. :idea:
Crveni trugao... :idea:
Sad će da padne :arrow: "Tužba za povredu žiga"
 
Groucho_Marx:
Moguće je da stvarno jesu najjeftiniji. U stvari, nekad me iznenade koliko su jeftini. Ali, umeju ponekad i da udare po ušima :roll: Ta poslednja vožnja je bila od one stanice kod železničke do adrese na Podbari (1,5 km) i naplatio je 85d. Dobro, to možda i jeste realno. Ali pre toga, za vožnju od železničke do Varadinskog mosta platio sam 200 dindži. Mislim, malo li je na ovu skupoću :)

jeste možda problem zaustaviti kao u Bgd-u, lai ima i taxi-stanica :wink:
btw. ns taksi je beeeeskrajno jeftin!
Za 200 din npr. u Bgd možeš doći od Brankovog mosta do Opštine Nbgd. (to je nekih 5 stanica)
Koliko ima od železničke do Petrovaradina (stanica)?


Svejedno.

Najluđe je u NS što vožnja ponekad košta i manje :lol: , ali IMAJU OGRANIČENJE CENE , tj, n emožeš da platiš manje od (ipak) smešnih 85 dinara :P


e, a da ti kažem samo - jednoj glupači (nešto se PONAŠALA), taksista naplatio - pazi sad - od štajge u Bgd DO SAJMA (Bigz) prošle godine , pre PDV-a znači i poskupljenja, 800 dinara! :lol:
 
He, nije stvar u stanicama, nego u metrima ;) Od stanice u Brankovoj do Opštine Nbgd ima tačno 3 180 metara (imam ja Plan plus :D ) a od železničke do Varadinskog mosta 3 065 (pored Futoške) a kraćim putem još manje - 2 685 m. Mada jesu novosadski puno jeftiniji i ovaj sam mi je priznao da će da mi naplati puno, jer mu je takva cena. Čak mi je i rekao da će otkucati oko 200 dinara. I bilo je 205. Ali napolju je vejao takav sneg da mi nije padalo na pamet da proučavam gde su jeftini a gde skupi.

Simpatična je ta tarifa do Bigza :D Znam jedan sličan primer. Moja drugarica je prošla slično (za upola manju cenu, ili tako nešto) – vožnja sa autobuske do Zelenog venca :shock: :D (devojka je iz Subotice, nije znala). Pretpostavljam da je vožnja uključivala upoznavanje sa znamenitostima Dorćola sa kratkim osvrtom na visove Zvezdare :D
Mada, sad su se i taksisti malo iskultivisali…
 
Groucho_Marx:
He, nije stvar u stanicama, nego u metrima ;) Od stanice u Brankovoj do Opštine Nbgd ima tačno 3 180 metara (imam ja Plan plus :D ) a od železničke do Varadinskog mosta 3 065 (pored Futoške) a kraćim putem još manje - 2 685 m. Mada jesu novosadski puno jeftiniji i ovaj sam mi je priznao da će da mi naplati puno, jer mu je takva cena. Čak mi je i rekao da će otkucati oko 200 dinara. I bilo je 205. Ali napolju je vejao takav sneg da mi nije padalo na pamet da proučavam gde su jeftini a gde skupi.

Simpatična je ta tarifa do Bigza :D Znam jedan sličan primer. Moja drugarica je prošla slično (za upola manju cenu, ili tako nešto) – vožnja sa autobuske do Zelenog venca :shock: :D (devojka je iz Subotice, nije znala). Pretpostavljam da je vožnja uključivala upoznavanje sa znamenitostima Dorćola sa kratkim osvrtom na visove Zvezdare :D
Mada, sad su se i taksisti malo iskultivisali…
Znaš, Markse, ti najbolje sedi na HAUBU taxija, to ti skraćije relaciju za aproksimativno jedan metar ili u dinarima oko 0,005832 din !!!
 
Koristite bicikl lepo je vreme ili autobus ako vec nemate svoj auto ili vas mrzi kao mene ga pokrecete jer .... vozi stoka a ne ljudi po ulicama eh da je samo po ulici nego i po trotoaru.
 
NICS:
Koristite bicikl lepo je vreme ili autobus ako vec nemate svoj auto ili vas mrzi kao mene ga pokrecete jer .... vozi stoka a ne ljudi po ulicama eh da je samo po ulici nego i po trotoaru.
...i po biciklističkim stazama. :evil: Ne samo da voze i parkiraju na njima, već kao da u životu nisu videli biciklističku stazu i da ne znaju za šta ista služi, mrtvi-ladni šetaju po njoj, na zvonce ne reaguju, nego se još nađu uvređeni kad moraš da im do besvesti zvoniš da bi se sklonili. Poseban specijalitet je guranje bebe u kolicima po b. stazi, ne daj Bože da neko na biciklu ili motoru naleti na bebu, zar te mame uopšte ne brinu za bezbednost svoje dece? :shock:

Kad sam već kod mama, beba i kolica, da li ste primetili da mlade mame obožavaju da kolicima sebi obezbeđuju prelaz na pešačkom na crveno svetlo, tik ispred kola? Po sistemu, gurnem prvo bebu, pa ako ona prođe, prolazim i ja! :x Odvratno!
 
Nisam bas tako nesto primetio.
Inace Peshak jeste najvazniji u saobracaju...pa cak i ako si na biciklu ili u dzipu i imas secaj da si za 3 tone jaci i vazniji od njih malenih.
Kad vidim kolica kocim i na 50m ispred, neke stvari nisu za salu. Ali nesto na prometnim ulicama ni ne vidjam kolica, ipak mame brinu i o smogu i o svacemu...bar bi trebalo da brinu.
 

Back
Top