Најлепше ратне јединице кроз историју

Davidius

Početnik
Poruka
21
Као што наслов каже реците које су по вама најлепше јединице кроѕ историју( мислим по сјају оклопа, украсима на штитовима, перјаницама ако их имају, бојама које користе, ознакама, грбовима, заставама)


Те јединице могу да буду: тенкови, пешадија, авиони... :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
 
Po meni definitivno Pikti iz prvih redova (mislim da ne postoji naziv za njih) verovatno zbog sara koje su po telu slikali plavom bojom...nema bas puno slika, nasao sam ovu iz filma king Arthur koja je u velikoj meri i istorijski verodostojna, samo sto su oni iz prvih redova bili goli i u potpunosti isarani plavom bojom

images


Aleksandrova falanga

FALANG1.jpg


Cuo sam da su i persijski Besmrtni takodje imali lepo ukrasene oklope.... zatim SS u novijoj istoriji, legija stranaca donekle
 
Kako da postavim sliku? :think:
Probao sam sve ali :dash:

Legionari su mi najlepši.

U polju u kome kucas text imas ikonicu za to, 3. po redu sa desne strane, i tu ubacis url slike

btw, jesu do marijeve reforme, nakon toga su odbacili one crvene oklope i dobili neke sivo zelene, a nisu vise ni mogli da formiraju kornjacu i neke druge formacije koje su mogli sa onim cetvrstatim stitovima
 
Anticka istorija - stari Grci od 600-450 p.H. zbog sjaja oklopa, lepote bronze, agresivne jednostavnosti i lepote izrade stita.

image05274c9917b41.jpg



Srednji vek - krstasi Hospitaleri, boja i autoritativna pojava u kombinaciji sa reputacijom pun pogodak

5686371775_1cfdcf5aef_z.jpg



Moderno doba - Nemacke SS jedinice. Jezivi jednostavno, u svakom smislu reci. Mislim da su tu Nemci bili nenadmasni, to im se mora priznati.

zctj058-500x500.jpg




Ali u tim kategorijama kada se sve epohe saberu i oduzmu definitivno bi konacnu pobedu odneli Samuraji.

Katsumoto-the-last-samurai-10719984-650-432.jpg
 
Poslednja izmena:
48644oplitismi9.jpg


Spartan Hoplite

The appearance of the Spartan hoplite during the Persian wars was homogeneous, all hoplites had red cloaks, bronze armor (kodonosximos), Hoplon shield, and closed Corinthian helmet. Individual differences appear in the symbols on the shield the shape of the lofiostatis, and decorating paintings on their clothes.

Athanasios-Porporis-SpartanHopliteImpression.jpg


http://1.***************/-pyw91yFZDok/TbG7FH4EWCI/AAAAAAAAAQg/WjdQqnIP2Pc/s1600/CG_deliver_greek_hoplite_shields_1.jpg

мислим да су били боси, и да овај детаљ са сандалама није тачан.
 
The appearance of the Spartan hoplite during the Persian wars was homogeneous, all hoplites had red cloaks, bronze armor (kodonosximos), Hoplon shield, and closed Corinthian helmet. Individual differences appear in the symbols on the shield the shape of the lofiostatis, and decorating paintings on their clothes.

мислим да су били боси, и да овај детаљ са сандалама није тачан.

Uhhhhhhh......slike su..ima tu jos mnooogo detalja, boja?!?. Sandale su jos i najmanji problem...svrati na temu o njima da raspravimo sta je ovde ok sta ne.

PS: Spartanac je prvi iz mog posta, u principu isti kao svaki ostali Grk...nisam hteo da potenciram na njima ionako me ovde znaju samo po toj jednoj temi.

Slem nije izgledao kao na 2. slici, kicanke su bile kao na 3.

btw, kicanke kao na 2. slici su imali rimski centurioni, tj isle su u tom smeru

Nista nije izgledalo kao na slici 2...

A poprecne kreste jesu postojale u Sparti, jos u kasno Arhaicno doba...Ovo je statua iz oko 500 p.H.
images



Al mislim da idemo u off.
 
Poslednja izmena:
Uhhhhhhh......slike su..ima tu jos mnooogo detalja, boja?!?. Sandale su jos i najmanji problem...svrati na temu o njima da raspravimo sta je ovde ok sta ne.

PS: Spartanac je prvi iz mog posta, u principu isti kao svaki ostali Grk...nisam hteo da potenciram na njima ionako me ovde znaju samo po toj jednoj temi.

Nista nije izgledalo kao na slici 2...

вероватно си у праву. мислим да је слика инспирисана цртежима са керамике, отуда толико мноштво детаља.
 
Vikipedija

Крилати хусари

Пољски хусари су били чувени и по огромним пернатим крилима која су носили причвршћена за своја леђа или за седла својих коња. Зато се често називају и крилатим хусарима. Дуго се сматрало да су ова крила имала улогу да приликом јуриша стварају звук који ће уносити панику међу непријатеља и плашити његове животиње, али је седамдесетих година 20. века приликом снимања историјског филма "Потоп", утврђено да са таквим крилима јахач не би могао да се одржи у седлу приликом јуриша. Данас се сматра да су крила имала само парадну сврху. Ипак, постоји још једна могућност: да су крила ношена да се коњи навикну да подносе буку коју су правиле дрвене направе за плашење животиња које су користили Османлије и кримски Татари.
 
Poslednja izmena:
негде сам читао да пољски крилати хусари нису у битку улазили са крилима, него је то био више парадни украс.. е сад, колико је то тачно?!

Neгде управо на овом форуму сам наишао да постоји претпоставка како су крила имала практичну намену, а то је да спрече набацивање омче на коњаника, што је била тактика коју су неки њихови противници користили.

"Крилате хусаре" можете обилато гледати у филму Тарас Буљба http://www.imdb.com/title/tt1242457/.

Што се тиче филма "Потоп" и "Огњем и мачем", они су су снимани по прози Хенрика Сјенкјевича. Нека ме слободно неко исправи ако грешим, али колико се сећам код њега се нигде не помињу "крилати" хусари, иако они јесу главни јунаци барем ове друге књиге.
 

Back
Top