Veza posle braka...

kalithea

Zainteresovan član
Poruka
125
Nakon proslogodisnjeg razlaza s muzem, apstinencije, izlazenja...dodje red da neki novi dasa hoce zvanicno (ne bracno ali otvoreno) da izadje sa mnom. Nacelno bih, ali zivim gde zivim, ima mi se na cemu zavideti pa mi je malo frka kakvog ce to efekta imati na moju cerku?
Ne bih da moj emotivni zivot bude ogranicen na inkognito sastanke, velika sam devojka ali normalno za mene mozda nije dobro za nju???
 
molim te nemoj da te sad mi ucimo!
imas tek 29 god i ti ces da cekas dok ne smislis da li je to dobro za tvoje dete?
naravno da treba da izlazis,da se zabavljas da menjas frajere ako treba.ne moras da joj predstavljas neke nebitne frajere(avanture i sl)ali ako vidis da ce to da potraje bar neki mesec zasto ne?
a je l tvoj bivsi muz zivi u celibatu?!ne verujem da ima toliko obzira.
jeste treba da pazis na nju ali ipak ti zivis svoj zivot,treba misliti ponekad i na sebe
 
А колико ћерка има година? То је јако битно за одговор на ово питање.
Мислим да децу не треба оптерећивати интимним животом родитеља, нарочито ако није у питању нека озбиљна веза. Не верујем да би детету било пријатно да мама сваких пар месеци доводи новог ''момка'' и представља га. Мама може да има неке ''пријатеље'', али мислим да дете ипак треба држати по страни од детаља.Ако дође до нечег озбиљнијег, онда полако и опрезно уводити га у заједнички живот.
 
Draga Kalithea,
Ovo je procep valjda svih samih mama na svetu-koje ne zive u LA. Setila sam se jednog intervjua sa Jelenom Tinskom od pre oko 100 godina.Ona je valjda ostala sama sa 19 godina i 2 kcerke i naravno da se brzo pojavio problem licnih emotivnih veza.Tada joj je (sada uistinu deplasirani,ali nekad ipak...) Dr Jovan Maric rekao da je ne samo neophodno da ima licni zivot, vec i da njene kcerke to znaju. To ih :lol: uci da mamu jos neko voli jer je posebna,drugacija i vredna ljubavi. Mene se to jos tada dotaklo-jer je istina. Vecina mama koje su same su izgubljene u svemiru zabranjenog voca kao da su manje a ne vise vredne zbog svog iskustva. Uzivaj u sebi i svojoj princezi-ona uci od tebe.
 
Ma sve je to jasno k`o beli dan ali napominjem momenat da ne zivim u LA. Jasno je i da nemam nameru da joj predstavljam prolazne veze...ma najveci problem je zapravo bivsi koji je dovoljno lud da me zbog toga sto sam ga `ostavila i ne umrla` zbog njega, sutra predstavlja detetu kao osobu koja je zbog drugih muskaraca (mogla sam ovo i krace da kazem? :lol: ) napustila brak. Rodom je odavde i prilicno je obavesten o mom kretanju pa ce imati i materijala.
Da, da, sto sam se udavala za njega!!!
Stvarno nisam pametna sta mi je ciniti; i da se razumemo, nemam nameru da zivim u celibatu, niti da postanem rob detetu da od nje ne bih pravila roba...
Inace, to je mamina zlatna ribica od 2 god i 4 meseca!
 
Draga moja tvoje dete zivi s tobom a ne pored tebe,i to je veliki plus.Videce ona i sama kad malo poraste,kako njena mama zivi,sta radi i s kim se druzi.Nece trebati dragi tatica da joj komentarise tvoje postupke,videce ona i znace da razlikuje njegovele klevete od cinjenicnog stanja.Koliko vidim sasvim si normalna osoba sa normalnim rezonima i radi onako kako ti mislis da je najbolje za obe.Imaj svoj intimni zivot/diskretno/a nju uci onome sto su i tebe tvoji roditelji ucili.Ona ce uskoro znati sta je istina a sta laz,za to nemoj da brines,klinci su pametniji od nas 100%.Veliki pozdrav! :D
 
A bre razni ljudi razne price ... ja sam razveden i bas me briga sa kim moja x provodi vreme , jedino me zanima da nedonese u kucu gde zivi moje dete neku bolestinu i da se nedaj boze nedrogira ili nepijanchi ... Dakle samo napred al cisto da se tvoje dete nezapita nemoras bas da udaras na talambase kad ides sa nekim van kuce ... normalno i diskretno ( i ja sam diskretan iako ne zivim sa svojim detetom mada dosta cesto dolazi kod mene) poz i sa srecom :wink:
 
Kakv bi trebao da bude sledeci?
Pa ovaj prethodni je bio pograsan na mnoge teme tako da je relativno lako biti normalniji od njega.
Definitivno posvecen lik, ne da me drzi za suknju nego da zna zivotne prioritete. Mirne i pozitivne naravi, nije mnogo?
 
Neka prodje i ceo zivot,samo nikada ne bih dozvolio opet da budem u vezi sa osobom koja ne zeli da bude centar mog sveta i da sva paznja bude posvecena njoj.
I koliko gledam okolo i trazim,ne nalazim neke osobe bilo gde,koje su spremne da se sasvim prepuste ljubavi....ipak je ponos vazniji.....a on treba sasvim da se slomi kada dodje do emocija.
 
Izvini na mojoj drskosti i odvratnom idiotskom bezobrazluku,ali i ja moram da kazem jos nesto.
Evo bolji odgovor od mene za tvoju temu.
Zamisli da nadjes muskarca koji bi bio spreman sasvim,ali sasvim da ne odvaja tebe od tvoje cerke,znaci neko ko je spreman i sasvim sposoban za novu vezu,koji bi se posvetio Tebi i tvojoj cerki kao prema sopstvenima trazeci samo da nekome da sebe.
Kako bi reagovala onda?
 
А што не купите неког роба? Па лепо ланац око ноге и припадао би вам апсолутно 24 сата дневно 365 дана у години!
 
Hellen ako je ovo tvoje vidjenje mog "bolesnog" nacina ljubavi i voljenja nekoga,mislim da to vise govori o tvojoj slabosti,jer ti sve previse razlazes na detalje,previse racionalnosti unosis bukvalno u sve.
Emocije ne znaju za to.
U stvari da.......znamo samo mi divljaci koji nemamo dodir sa realnoscu i zivimo u nekom nasem savrsenom svetu dok je realnost nesto sasvim drugo,zar ne.
Igra kukavickih kompromisa?
 
Dont_Break_The_Oath, postovanje. And one more time.

dilerDuse:
Mnoge veze nikad ne dozive ljubav. Nisu svi ljudi sposobni da vole, naprotiv. Mada, naizgled, deluju srecno i zadovoljno. Ali to je kontroverzna tema, jer je vecina te tuzne cinjenice svesna, a opet, nesposobna da istu promeni, jer to zahteva promene na globalnom nivou postojanja. Za neke je bolje da zive u iluziji. Ljubav zahteva veliku i nezaobilaznu zrtvu koju je danas retko ko sposoban da prinese, a je: totalno unistenje EGA. Sve ostalo je bezanje u prolaznost. Samo covek koji nema sta da izgubi moze da voli. Ljubav ne poznaje ljubomoru, strahove, zavisnost, i nikad nije. Ona samo tezi da se oslobodi okova kroz slojeve i godine istih, prethodno navedenih. A ta borba jedne duse moze trajati godinama, vekovima, inkarnacijama. Ljubav se ne "dozivljava", vec oslobadja, a zatim zivi.
 
Dont_Break_The_Oath:
Hellen ako je ovo tvoje vidjenje mog "bolesnog" nacina ljubavi i voljenja nekoga,mislim da to vise govori o tvojoj slabosti,jer ti sve previse razlazes na detalje,previse racionalnosti unosis bukvalno u sve.
Emocije ne znaju za to.
U stvari da.......znamo samo mi divljaci koji nemamo dodir sa realnoscu i zivimo u nekom nasem savrsenom svetu dok je realnost nesto sasvim drugo,zar ne.
Igra kukavickih kompromisa?


Ne zameri teti Hellen, ona samo projektuje svoje fantazije. A vec je poznata po tome da deli savete iz oblasti o kojoj nema pojma.Zato voli ti tako kako umes da volis, srcano i predano. Pusti tetu Hellen da soli pamet drugima a pogotovo sebi.
 
kalithea:
Nakon proslogodisnjeg razlaza s muzem, apstinencije, izlazenja...dodje red da neki novi dasa hoce zvanicno (ne bracno ali otvoreno) da izadje sa mnom. Nacelno bih, ali zivim gde zivim, ima mi se na cemu zavideti pa mi je malo frka kakvog ce to efekta imati na moju cerku?
Ne bih da moj emotivni zivot bude ogranicen na inkognito sastanke, velika sam devojka ali normalno za mene mozda nije dobro za nju???

Pravilna je tvoja briga za dete. Ali zivot nece cekati da to dete odraste pa da se ti odlucis biti sa nekim ili ne. Mislim da ti je hanibalka dala najbolji savet.
 
Ma, ponavljam, nisam ni imala ideju da zivim u celibatu samo me je interesovalo sta ljudi misle o javnosti tj. o tome da li treba uopste da zna da mama ima nekog (kad je ozbiljnija veza u pitanju) ili da je maximalno iskljucim iz toga.
 

Back
Top