alternativa

V

valias

Gost
Koristim Windows dosta dugo i nisam zadovoljan ovom porodicom operativnih sistema.Raspitivao sam se o LINUX-u i zeleo bih da probam to.Da li neko moze da mi preporuci neku distribuciju,da mi sugerise o kompatibilnosti sa softverima koji rade pod Windows-om i ,naravno, kaze svoja iskustva.
 
valias:
Koristim Windows dosta dugo i nisam zadovoljan ovom porodicom operativnih sistema.Raspitivao sam se o LINUX-u i zeleo bih da probam to.Da li neko moze da mi preporuci neku distribuciju,da mi sugerise o kompatibilnosti sa softverima koji rade pod Windows-om i ,naravno, kaze svoja iskustva.

probaj SuSe 8.2. Instalacija kratko traje, a i zadovoljan sam njime. A moyes i u njemu pokrenuti virtualnu masinu i instalirati neki drugi os.
 
valias:
Koristim Windows dosta dugo i nisam zadovoljan ovom porodicom operativnih sistema.Raspitivao sam se o LINUX-u i zeleo bih da probam to.Da li neko moze da mi preporuci neku distribuciju,da mi sugerise o kompatibilnosti sa softverima koji rade pod Windows-om i ,naravno, kaze svoja iskustva.


E ovako...:)
Prvo koliko si ti spreman da posvetis svoga vremana ucenju novog operatvnog sistema?
Ako zelis da odmah radis cim ga instaliras, ako zelis da ti sam prepozna hardver..itd..onda je Mandrake ili SuSE, RedHat..itd.
Cena je prenabudzenost i prenatrpanost, nesto sporiji rad od ostalih Linuxa.

Ako zelis da udjes u srz operativnog sistema, da skontas do najsitnijih detalja kako jedan OS funkcionise i da ga podesis do najsitnijih crevaca iskljucivo sa onim sto ti mislis da ti treba a ne neko drugi, ako mislis da drzis web i ostale servere i vezbas administraciju..onda Slackware ili Debian.
Cena sigurna pogubljenost u prvih par meseci koriscenja Linuxa, oslabljen vid usled neprekidnog citanja dokumentacije ali posle mozes da se zoves hakerom...:)

Hehe, ovo sam malo karikirao ali distribucije se toliko mnogo razlikuju iako su u principu ista stvar..isti kernel sa istim programima ali su za nekog pocetnika nebo i zemlja..Slackware se podesava rucnim editovanjem konfiguracionihfajlova a Mandrake samo klik klik klik...:)

Iskustva...sve najlepse...Linux je toliko bolji, fleksibilniji sigurniji, brzi od onog drugog OS-a...:)
 
Cuj rucno podesavanje konf fajlova :?: :!: :?:
Pa ja sam zbog Slacka pre 9 godina ucio C, posto su neke stvari mogle da prorade samo ako im malko popravis sors pa ih ponovo prekompajliras :wink:
 
Ljudi vidim da niko ovde ne prica o Gentoo !
www.gentoo.org

Probajte to, instalacija ide preko interneta i sve se kompajluje bas za vas procesor. Provereno radi brze od ostalih distribucija i nema nikakvih nepotrebnih programa.

Malo podseca na ranije Debian distribucije ali sa dodirom 21. veka :)
 
Skeptik:
Cuj rucno podesavanje konf fajlova :?: :!: :?:
Pa ja sam zbog Slacka pre 9 godina ucio C, posto su neke stvari mogle da prorade samo ako im malko popravis sors pa ih ponovo prekompajliras :wink:

Ahm...jel ti rece pre 9 godina.....
Znas li ti koliko se toga izmenilo u Linux svetu za 9 godina???????
 
AxeZ:
Skeptik:
Cuj rucno podesavanje konf fajlova :?: :!: :?:
Pa ja sam zbog Slacka pre 9 godina ucio C, posto su neke stvari mogle da prorade samo ako im malko popravis sors pa ih ponovo prekompajliras :wink:

Ahm...jel ti rece pre 9 godina.....
Znas li ti koliko se toga izmenilo u Linux svetu za 9 godina???????

Ooo da, pa naravno da znam :!:
Samo sam primetio da je nekad bilo mnogo gore (ili lepse :?: kako ko vec voli ) 8)
 

Back
Top