Letovanje u Crnoj Gori

I mene :)
Ja idem uglavnom u junu kada lezaljke jos nisu okupirale plaze i kada ima mesta gde hoces i ponovo krajem avgusta. Imam vikendicu pa ne placam nista a u megamarketima su im suvo meso/kackavalji/masline super jeftine pa se vratim sa viskom kilograma :)
Cilj mi je da mi deca sto vise provedu vremena na moru. Ove godine smo se rasporedili pa ce skupiti skoro 2 meseca iz dva puta.
Dakle, postoji izgovor za nas koji imamo tamo vikendice i ne placam onista osim komunalija ciju pretplatu bismo u svakom slucaju placali.
Meni nisu jasni oni koji idu u CG i placaju smestaj :)
 
Nema. Mada zavisi i ko šta voli. Ja idem na more zbog morske vode i čistog vazduha. Plaže mi nisu na prvom mestu, mada preferiram peščane kojih nema u Boki. Takođe, nema ni Sunca ne znam koliko, pogotovo onaj deo oko Stoliva. Ali u Tivtu ima Sunca celog dana.
 
Rusi upozorili: Ne idite na letovanje u Crnu Goru, evo i zašto!


28.06.2017 09:31

- - - - - - - - - -

Ruski epidemiolozi upozorili su građane da nipošto ne letuju u Crnoj Gori jer se u ovoj zemlji fekalije iz kanalizacije izlivaju direktno u more.

- - - - - - - - - -

Zbog toga, kako kažu, u Crnoj Gori hara epidemija opasnog rotavirusa, koji izaziva teške crevne infekcije.
Navodi epidemiologa dobili su zvaničnu potvrdu i u Kremlju, koji će još jednom savetovati Ruse da u širokom luku zaobilaze Crnu Goru, prenosi Informer.

Prema tvrdnjama ruskih epidemiologa, Crna Gora nema savremenu infrastrukturu i kanalizaciju, zbog čega se morska voda pretvorila u leglo opasnih bakterija i virusnih infekcija kojima se zarazi na stotine turista koji dođu na primorje.
„U Crnoj Gori hara epidemija opasnog rotavirusa, ozbiljne stomačne infekcije. Nju izazivaju fekalije iz kanalizacije koje se ulivaju direktno u more, zbog čega je i pijaća voda neispravna i neispitana. Kanalizacioni sistemi u Crnoj Gori su zastareli, predviđeni samo za lokalno stanovništvo, a ne i za turiste. Šetajući obalom Budve, ali i starim gradom u Kotoru možete svojim očima videti izliv kanalizacije u more i osetiti smrad koji narušava lepotu okolne prirode“, upozoravaju ruski epidemiolozi.

- - - - - - - - - -

https://www.krstarica.com/vesti/reg...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
 
Opasni rotavirus ... najezih se sav .

Kakva propaganda!!!!!!!!!!!!!!!!
Rota virus je obično pojavljuje zimi kad je najhladnije i ima ga svuda po svijetu.
Prvo, rota virus nije ništa posebno i proliv prođe za oko 3 dana bez posledica.
Ne daju se nikakvi lekovi osim dosta tekućine.

Drugo - LETOS NEMA NI JEDAN JEDINI PRIMJER DA JE NEKO DOBIO ROTA VIRUS u CG
a broj turista povečan za oko 30 % i sve je puno.
 
ma da, kako da ne

ja sam bio skoro dva meseca letos u budvi, provereno virus vlada kao i svake godine

a 30% više turista u budvi je nemoguca misija, jer je budva uvek puna a 30% kreveta više nema..
drugo, cele sezone bilo je slobodnih kreveta........
 
ma da, kako da ne

ja sam bio skoro dva meseca letos u budvi, provereno virus vlada kao i svake godine

a 30% više turista u budvi je nemoguca misija, jer je budva uvek puna a 30% kreveta više nema..
drugo, cele sezone bilo je slobodnih kreveta........

Ne izokreći moje izjave!!!!!!!!!!!
I drugi ljudi dnevno slušaju TV, radio i strane informacije iz CG.
Više desetina hiljada ljudi tamo prolazi, dolazi, odlazi i zna ocijeniti šta je tu istina.
Govori se o povećanju broja turista i do 30% a ne precizira se tačno Budva već broj turista koji su ušli ili borave u CG.
Na hiljade automobila dnevno prelazi granicu a gosti su najviše iz Srbije, BIH, Hrvatske (stranci iz zapadne Evrope ) koji putuju
auto cestom do Splita i dalje preko debelog brijega u CG.
Rusa je relativno malo ali zato ima puno više Francuza, Njemaca, Engleza, Norvežana, Poljaka, Čeha........

Nema nikakvih informacija da se pojavljuje rota virus u nekom većem obimu od uobičajnog.
Ustvari uopšte se niko ne žali i iz domova zdravlja i niko ništa ne javlja.
Rusija je zabranila uvoz vina zbog navodno većeg % pesticida a isto vino analiziraju 5 najčuvenijih evropskih akreditiranih instituta i ustanove da je to laž.
Jesi li znao i čuo to?
CG je mala i svi sve znamo odmah i toga nema.
Zato zaključujem da je izmišljena propaganda.
 
Poslednja izmena:
e, da se ne foliramo. stomacnog virusa ima.
nije eksluzivan samo za crnu goru, ali ga ima.
u junu nije toliko zastupljen jer nema turista toliko, bio sam u junu, tek poslednjih par dana juna su turisti u znacajnijem broju krenuli da dolaze.
prica za srackom i stomacima krece kada krene navala pa povecana kanalizacija krene da se pliva po obalama.
bilo je clanaka i ujunu za gadan smrad i kanalizacionim problemom u herceg novom.
u sutomoru su napokon poceli da rade oko kanalizacije i u solidnoj meri su neke stvari vec uradili, ali dzaba kada je sutomorska infrastruktura ocajna. sutomore bi bilo fenomenalno da nema tolikih guzva i da kontinentalni crnogorci ne izadju iz voza bas u sutmoru da se kupaju vikendima.

rusa nema malo i tu foliras. u junu sam samo ruski jezik cuo na plazama. za 25 dana nijednog nema i francuza nisam video ni cuo. jesam bugare i par rumune...

svakako nemam pravo da hejtujem crnu goru jer je i srbija retardirana na gotovo slicnom nivou...
 
kad je u junu bilo tako onda je sigurno sad u julu još gore, više turista više fekalija u moru

budva ima 3 ecvi koji idu od slovenske plaže u more..... zna svašta da ispliva, pa se zato godinama ni ne kupam na slovenskoj plaži, nego sednem u barku pa do ploča, ili male žanjice, ili uvala od nafte.... nekad i na kamenovo i sl
 
ja jul i prvu polovinu avgusta vec godinama izbegavam.
imam vikendicu pa biram kada cu ici i koristim prazan jun i kraj avgusta.
totalno je druga dimenzija u junu kada nema nikog i dok seljana i cirkuz jos nisu proradili.
cak bih mogao da kazem da je bilo odlicno da retardi nisu odneli kontejnere i kante pa nema gde smece da se baci (najblizi kontejner 500m - ne verujem da su toliko retardirani da ne mogu da organizuju vise kontejnera i bar dva puta dnevno praznjenje. cak i u praznom junu se smece nakupi i pocne da smrdi, a posto nema kontejnera mestani bacaju uz bandere) i da nisam morao da se bakcem sa njihovim vodovodzijama sto su mi prenapumpali potrosenu kubikazu vode...i mestani p1zd3 od javasluka likova iz opstine kojima puca djon za rsavanje infrastrukture i najosnovnijih problema...
ok, i sto su mi dve palme na placu riknule :(
crna gora u junu i julu/avgustu su potpuno dve razlicite drzave...
 
Poslednja izmena:

Back
Top