Letovanje u Crnoj Gori

Tugo.
Šta li se sada dešava.

ako ti odgovorim reci ces da mracim al hajd da probam: brze ljudi stignu u grcku i manje se zezaju u putu nego po gudurama crne gore ;) a i kad ujutru naruce kavu u kaficu u grckoj, ne odgovore im nesto tipa:'a nemoj kavu sad da ti kuvam, uzmi limenku koka kole' :D (ovo je od pre 6-7 godina situacija iz sutomora. priznajem da sada kuvaju kavu i u ranim jutarnjim satima :))
 
ako ti odgovorim reci ces da mracim al hajd da probam: brze ljudi stignu u grcku i manje se zezaju u putu nego po gudurama crne gore ;) a i kad ujutru naruce kavu u kaficu u grckoj, ne odgovore im nesto tipa:'a nemoj kavu sad da ti kuvam, uzmi limenku koka kole' :D (ovo je od pre 6-7 godina situacija iz sutomora. priznajem da sada kuvaju kavu i u ranim jutarnjim satima :))

Da ja stignem, lako ćemo za kafu :D
 
...jaooo bre, ne obracaj paznju na provokacije...glupost totalna...
...uzmi povratnu kartu kad krenes odatle, jeftinije ti je, iad stignes u Bar odmah je overi za povratak i uzivaj...inace povratne karte vaze 6 meseci pa mozes
da se vracas kad ti se hoce...
...ja putujem stalno tamo ovamo, i uvek idem tako, nema nekih zadrzavanja na prelazima, sve ide normalno...ne vidim sto se pecas kao mala beba,
na takve price..uostalom zovnes stanicu pa pitas ili prosetas nije Nis Njujork pa da ne mozes da odes i pitas sve sto te zanima...

sta je glupost?
ja sam napisao da je VOZ od NISA do BARA ukinut i da je to info od pre 2-3 godine a mislim da ga nisu vratili. Ocigledno je da nije bilo dovoljno putnika sa juga srbije za crnu goru (a i sto bi kad im je grcka bliza i brza).
dakle, voz JESTE bio ukinut. lako se moze proveriti da li je vracena ta linija ili nije u medjuvremenu.
i da, jos jednom, ja sam pisoa o VOZ-ovima ako nisi procitala.
 
Putovanje maloletnih lica u Republiku Crnu Goru

Oblast prelaženja državne granice sa Republikom Crnom Gorom još uvek nije uređena propisima koji bi striktno ukazivali na neophodnu putnu dokumentaciju za putovanje u Republiku Crnu Goru.

Dosadašnja praksa nalaže da su punoletni državljani Republike Srbije u obavezi da poseduju kod sebe važeću ličnu kartu ili važeći pasoš Republike Srbije, odnosno Republike Crne Gore.

Za maloletna lica, ako putuju sa roditeljima, potrebno je da poseduju dokument koji će ukazivati na njihov identitet. Za decu školskog uzrasta potreban je važeći dokument sa fotografijom (đačka knjižica, pasoš, lična karta...).

Za mlađa maloletna lica (deca predškolskog uzrasta), kada putuju sa roditeljima, potreban je dokument kojim se može potvrditi identitet deteta (putna isprava, izvod iz matične knjige rođenih, zdravstvena knjižica...). Ukoliko maloletna lica putuju bez pratnje roditelja (staratelja), preporučuje se da dete uz identifikacioni dokument (putnu ispravu, izvod iz matične knjige rođenih, zdravstvenu knjižica...) ima i pisanu saglasnost oba roditelja.

Ovakva praksa primenjivaće se do donošenja propisa koji će regulisati pitanje uzajamnog putovanja državljana Republike Srbije i Republike Crne Gore.


Ja sam mu roditelj :lol:, nece putovati samo, da mi ne prave problem? :sad2: :think:
 
....pa vidi, moja unuka putuje sa majkom ili ocem cesto za Bgd iz CG i oni oboje imaju overenu saglasnost da onaj drugi moze da vodi dete van CG...poseldnji put su im greskom
napravili sagalsnost za samo jedan dan, nisu gledali ni jedno dok nisu stigli na granicu...pa je cerka morala naknadno da ide pravi novo ovlascenje i tako....kako god hoces mogu
da ti ne traze nista..a mogu da traze taj papir, i sta ces onda?
...mojoj cerki kad je mala bila bas bebica nisu trazili ni kad je isla u inostrasntvo ni na jednom aerodromu, a mogli su imala bi velike probleme...tako da sam ja uvek za to da se imaju
potrebni dokumenti...pa kad i ako traze mnogo je lakse....jos zamisli da stoji celi autobus i svi cekaju da ti resis problem...ne znam bas kako bi se provela "pojeli" bi te putnici...
...sve je tvoja odluka..
 
Dogdovstina sa "kavom u Crnoj Gori", elem 2009te godine na letovanju u Baru, ulazimo u kafic i trazimo kafu. Pita konobar kakvu zelite, mi kazemo "tursku", on nama: "jel to domaca?". Mi kao da da. Odlazi on, eto ga posle 2 min, gleda u mene i pita: "A jel to voda treba da provri?" Ja bez teksta.. Ni da se nasmejem, ni da mu objasnim :)
 
Dogdovstina sa "kavom u Crnoj Gori", elem 2009te godine na letovanju u Baru, ulazimo u kafic i trazimo kafu. Pita konobar kakvu zelite, mi kazemo "tursku", on nama: "jel to domaca?". Mi kao da da. Odlazi on, eto ga posle 2 min, gleda u mene i pita: "A jel to voda treba da provri?" Ja bez teksta.. Ni da se nasmejem, ni da mu objasnim :)

Au, a kolko ja pijem kafe ... :think:

- - - - - - - - - -

....pa vidi, moja unuka putuje sa majkom ili ocem cesto za Bgd iz CG i oni oboje imaju overenu saglasnost da onaj drugi moze da vodi dete van CG...poseldnji put su im greskom
napravili sagalsnost za samo jedan dan, nisu gledali ni jedno dok nisu stigli na granicu...pa je cerka morala naknadno da ide pravi novo ovlascenje i tako....kako god hoces mogu
da ti ne traze nista..a mogu da traze taj papir, i sta ces onda?
...mojoj cerki kad je mala bila bas bebica nisu trazili ni kad je isla u inostrasntvo ni na jednom aerodromu, a mogli su imala bi velike probleme...tako da sam ja uvek za to da se imaju
potrebni dokumenti...pa kad i ako traze mnogo je lakse....jos zamisli da stoji celi autobus i svi cekaju da ti resis problem...ne znam bas kako bi se provela "pojeli" bi te putnici...
...sve je tvoja odluka..

Raspitivala sam se ova dva dana :confused:, nema zakona koji to obavezuje, a s druge strane mozda zatraze :eek: e svasta ....
Moracu i to srediti, ne zelim da rizikujem.
 
Au, a kolko ja pijem kafe ... :think:

- - - - - - - - - -



Raspitivala sam se ova dva dana :confused:, nema zakona koji to obavezuje, a s druge strane mozda zatraze :eek: e svasta ....
Moracu i to srediti, ne zelim da rizikujem.

...oni za "tursku" uglavnom kazu samo kuvana kafa....i ne kuvaju u svim kaficima, samo u ponekim, to nije cudno ne kuvaju ni ovde u svakom...
...ovo za potvrdu kako god hoces, ako ti se isplati da sedis na granici sa detetom ko zna koliko jer ako se zainate mogu da te ne pusti i nasi,
jer ne pise nigde da ti nisi kidnapovala svoje dete od ludog oca recimo...a nemas potpis da se on slaze da vodis dete van zemlje...radi kako mislis
da treba, ali ti je pametnije da imas taj papir...
 
Sad sam dobila mail Granične policije CG ... piše NE TREBA i da iskopiram stranicu, taj mail, i pokazem na granici cariniku.
Mada , ipak ću ja to nabaviti, nije mi do zajebancije sa tim.
A poslala sam i Supu CG i Supu Srbije , kao i na oba granična prelaza, odgovorili sano Crnogorci , malo ... pojma nemam--
 
Sad sam dobila mail Granične policije CG ... piše NE TREBA i da iskopiram stranicu, taj mail, i pokazem na granici cariniku.
Mada , ipak ću ja to nabaviti, nije mi do zajebancije sa tim.
A poslala sam i Supu CG i Supu Srbije , kao i na oba granična prelaza, odgovorili sano Crnogorci , malo ... pojma nemam--

Saglasnost se daje za IZLAZAK iz zemlje i o detetu brine zemlja ciji je dete drzavljanin. Samo je srpska pogranicna policija ovlascena da vam uzima saglasnost. Naravno da crnogorcima ne treba kad oni nisu ni ovlasceni da to traze. Niti je bilo koja pogranicna ovlascena sem srpske, u protivnom saglasnosti bi se prevodile, ne bi bile na iskljucivo srpskom jeziku. Bilo ko da vam trazi a desava se , sem srpske pogranicne, nije ovlascen za to. Srpska pogranicna ti nece ni odgovoriti jer se saglasnost podrazumeva.
 
Saglasnost se daje za IZLAZAK iz zemlje i o detetu brine zemlja ciji je dete drzavljanin. Samo je srpska pogranicna policija ovlascena da vam uzima saglasnost. Naravno da crnogorcima ne treba kad oni nisu ni ovlasceni da to traze. Niti je bilo koja pogranicna ovlascena sem srpske, u protivnom saglasnosti bi se prevodile, ne bi bile na iskljucivo srpskom jeziku. Bilo ko da vam trazi a desava se , sem srpske pogranicne, nije ovlascen za to. Srpska pogranicna ti nece ni odgovoriti jer se saglasnost podrazumeva.

Ne stoji ni u kom zakonu da treba , u tome je stos, sestra mi je pravnik/sudija, i pouzdano to znam, ti odnosi sa CG su po tom pitanju jos nerascisceni. A mi nismo planirali letovanje pre odlaska mog supruga, tako da ne bi ni misila o ovome, ali ... zdravlje naravno na prvom i jedinom mestu, pa idemo, zdravlje Boze....
A mislim da bas Srpska pogranicna mora odgovoriti, pa to je njihova nadleznost, i nista ne moze da se podrazumeva, za svako slovo u zakonu postoji zasto je tu. A o ovome ni reci kad je CG u pitanju, za ostale zemlje Grcka , slucaj kao moj, majka sa detetom, u braku, sve ok, ipak treba oceva saglasnost....
 

Back
Top