Cicoka ČIČOKA

Lay Layla

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svim ljubiteljima cicoke..
Ako ima proizvodjaca ili otkupljivaca cicoke bilo bi lepo da se konsultujemo...

Čičoka ili topinambur je višegodišnja biljka čija je stabljika, list i cvet podsećaju na suncokret, dok se u ishrani koristi zadebljali koren, gmolj sličan krompiru. Cveta kasno u jesen. Poreklom je iz Severne Amerike.
 
Sad sam malo listala, vrlo lekovita biljčica..

cicoka-ili-topinambur-prehranu-dijab-sadnju-slika-598065.jpg
 
Класична коровска биљка. Бациш пар комада а рашири се онолико. И док се не прекопа, нема истеривања.
Кажу да је замена за кромпир али нема тај укус и личи да је превише воденаста.
Ја сам то гајио пар година, нити ко купује нити је за неко јело. Издржљиво је у туршији али не знам колико онда остане тог "лековитог".
Кажу да обара шећер у крви. Немам искуства са тим.
За личну употребу, довољно је метар са метар простора али да се одвоји да се не прошири. Кад се вади, не вади се све, довољно је оставити један изданак и за пар дана опет имаш принос.
 
Ja sam bio trazio pre da nabavim cicoku ali sam cuo da postoje dve vrste jedna sa sitnim krtolama i jedna sa krupnim.Covek koje je imao isto mi je rekao da se to siri kao korov i da je posle tesko iskoreniti.
 
Ја сам прошле године у пролеће предасио једну стабљику висине око 50 цм
јесенас је цветала и порасла око 2,5 метра у висину.
Данас сам ископао од тога десетак плодова-кртола средње величине.
 
Јесенас сам код једног познаника у напуштеном делу парцели видео
процветале ЧИЧОКЕ. Пре неколико дана сам му то рекао а он ми је
испричао да је пре 10 година на том месту поред осталог поврћа
сејао ЧИЧОКУ и да она од тада у том делу расте сама без икакве
обраде. Рекаи ми је да је јесенас за једног познаника ископао пар
килограма и да и ја ако ми треба одем тамо и ископам колико ми
треба.
Јуче сам отишао тамо и стварно сам пронашао извесну количину
лепис и прилично крупних плодова ЧИЧОКЕ.
Ове године код мене чу наћи мало више места да ја засејем.
 
Ja sam jesenas prvi put jela. Nista posebno a cula sam kao i da ne sme se ni preterivati sa njom, mada ko zna vise sta je tacno, jedni kazu ovo drugi ono.U svakom slucaju nist. spec.
 
Ja sam jesenas prvi put jela. Nista posebno a cula sam kao i da ne sme se ni preterivati sa njom, mada ko zna vise sta je tacno, jedni kazu ovo drugi ono.U svakom slucaju nist. spec.

Čičoka predstavlja veoma kvalitetno povrće visoke hranjive vrednosti jer sadrži suve materije oko 21%, ugljenih hidrata oko 17%, proteina 1,5%, masti 0,2%, mineralnih materija oko 1,1% i vitamine A, B1, B2, D i C. Osnovni sastokak ugljenih hidrata je voćni šećer inulin (polisaharid koji hidrolizom ne daje glukozu, već fruktozu)
koji je veoma važan u ishrani dijabetičara.

ČUDOTVORNI INULIN
- Inulin, glavni sastojak čičoke, je probiotik koji stimuliše razvoj bifidobakterija i acidofila, bakterija koje blagotvorno utiču na naše zdravlje. One eliminišu štetne mikroorganizme iz crevne flore, sprečavaju crevne infekcije, pomažu kod opstipacije, poboljšavaju apsorpciju minerala za 20 odsto, jačaju imunitet i pomažu u prevenciji raka debelog creva. Osim toga, inulin normalizuje nivo triglicerida i holesterola u krvi, pa tako sprečava nastanak kardiovaskularnih oboljenja i postepeno smanjuju masne naslage koje muče mnoge ljude s viškom kilograma.

RIZNICA VITAMINA
Osim što je veoma zdrava, čičoka ima veoma nisku energetsku vrednost, ali obiluje vitaminima i mineralima.
- Čičoka je dobar izvor kalijuma i fosfora. Kalijum je važan za kontrolu krvnog pritiska, pravilan rad mišića i srca, regulaciju vode u organizmu i prenosa nervnih impulsa, dok fosfor obezbeđuje čvrstinu zubima i kostima. Čičoka sadrži kalcijum, magnezijum, gvožđe, vitamine grupe B, vitamin C, vitamin D i provitamin A. Čičoka je interesantna i po tome što je sjajan izvor esencijalnih aminokiselina, odnosno aminokiselina koje organizam ne može da proizvede sam – kaže Slađana Milanović.
http://zena.blic.rs/Zdravlje/5293/Cicoka_snizava_holesterol

Ako se preporucuje dijabeticarima,kako se moze onda preterati u kolicini?Msm ako je covek normalnog apetita.
A ukus zavisi od toga kako ga je domacica spremala!A i ukusi su razliciti.
 
KAKO SE SPREMA

Čičoka se najčešće priprema kao krompir, kuvana i pečena, ali se može koristi i sirova. Dajemo vam nekoliko predloga za pripremanje čičoke.

Čorba od čičoke
Potrebno je: 4 krtole čičoke, 2 šargarepe, koren peršuna sa listom, 150 g kuvanog krompira, kašika bezglutenskog brašna, 3 kašike maslinovog ulja, so
Priprema: Iseckajte šargarepu i peršun na kockice, propržite ih na maslinovom ulju, pa kad porumene dodajte brašno i litar posoljene vode. U međuvremenu oljuštite čičoku, isecite na kockice i dodajte je ostalom povrću. Kada čičoka omekša, dodajte krompir isečen na kocke, promešajte i ukrasite seckanim lišćem peršuna.

Salata od čičoke
Potrebno je: 0,5 kg jabuka, 0,5 kg čičoke, sok od jedne pomorandže, maslinovo ulje
Priprema: Oljuštite jabuke i čičoke, pa ih izrendajte. Prelijte sokom od pomorandže i kašikom maslinovog ulja. Sve dobro izmešajte.

Varivo od čičoke
Potrebno je: 1 kg čičoke, 6 kašika maslinovog ulja, crni luk, čaša belog vina, 400 g šampinjona, 4 čena belog luka, biber
Priprema: Na dve kašike maslinovog ulja izdinstaje glavicu crnog luka, dodajte oljuštene i prepolovljene čičoke, nalijte belim vinom i vodom da povreće ogrezne i kuvajte dok čičike ne smekšaju. Dodajte seckane šampinjone, ostatak maslinovog ulja i dinstajte još desetak minuta. Začinite po ukusu.

Kome se preproručuje
- Pošto je veoma zdrava, čičoku mogu da jedu svi. Ipak, najčešće se preporučuje ljudima koji imaju problema sa crevnim infekcijama, alergijom na hranu, visokim krvnim pritiskom, povišenim nivoom masnoća u krvi, kardiovaskularnim oboljenjima, anemijom, osteoporozom, dijabetesom… Takođe, čičoka učestvuje i u prevenciji svih ovih zdravstvenih tegoba, pa je valja jesti i kada smo potpuno zdravi – kaže Slađana Milanović.
 
Ako se preporucuje dijabeticarima,kako se moze onda preterati u kolicini?Msm ako je covek normalnog apetita.
A ukus zavisi od toga kako ga je domacica spremala!A i ukusi su razliciti.

Znaci ja sam je ocajno spremila :mrgreen:

Inace salata je bila uu pitanju nikakav specijalitet,poput salate od kupusa,i dodje slicno njemu na ukusu, ne isto naravno, ali stvarno nismo pali u nesvest od lepote i ne mogu sada da kazem da je wow kad nije.Vise sam bila odusevljena isto jesenas kada sam po prvi put probala sremus ,e on mi je bas ekstra.
 
Znaci ja sam je ocajno spremila :mrgreen:

Inace salata je bila uu pitanju nikakav specijalitet,poput salate od kupusa,i dodje slicno njemu na ukusu, ne isto naravno, ali stvarno nismo pali u nesvest od lepote i ne mogu sada da kazem da je wow kad nije.Vise sam bila odusevljena isto jesenas kada sam po prvi put probala sremus ,e on mi je bas ekstra.

I nije nekog egzoticnog ukusa,ali povrce koje zavredjuje paznju samim tim sto raste divlje,tj ne trazi nikakvu hemiju da bi rodila.Misli da je to jako bitno.
Sto se spremanja tice,nisam imala nameru da te uvredim kao domacicu,taman posla,vec za neke nove stvari u nasim kuhinjama treba vremena i maste da bi smo naucili na koji nacin nam prija.
 

Back
Top