Slanje fotki iz outlook-a - mcafee stopira slanje

kamij

Početnik
Poruka
21
Normalno saljem postu kada je samo text u pitanju.
Kada hocu da posaljem fotku ili bilo koji drugi attachment kaze "the operation timed out waiting for a response from the STMP server",proverila sam kod providera da je server ok, oni su mi rekli da jeste i da probam da otkazem virus scan jer on predugo skenira fotku(?). imam mcafee ali ne znam kako da uklonim njegovu ikonicu sa outlooka. Jel zna neko da mi kaze o cemu se radi i kako da saljem fotke?
 
Pa prirodno.. Vjerujem da je yahoo.mail onda on trazi da skenira svaki atacment.. Naravno on to uradi sam.. Da se ne bi zezala sa tim, najbolje je da zapakujes fotke u neki format za pakovanje, tipa ZIP, WINRAR i sl. i kao takav posaljes kome treba... I pored toga, neije lose to uraditi radi brzeg slanja jer zapakovana datoteka je i manja pa i brze salje.. Pokusaj.. Tako uvijek prodje, bar kod mene nije bilo problema..

P.S. Obrati paznju na format slike koji saljes. JPG, JPEG, BMP.. Ova prva dva formata slika nisu mnogo zahtjevna dok je BMP mnogo veci i pozeljno je zapakovati sliku pa poslati.. Poz.
 
Pa jednostavno... Potrebno je da imas WinZip programce,(to je vise nezaobilazan program) na svakom racunaru.. Aktuelna verzija je 9.0SR koliko se sjecam i jednostavno je zapakovati sliku pomocu njega..

Ako vec imas instaliran ovaj program desnim klikom na sliku koju zelis da posaljes pa iyaberes opciju Add to zip i dobices dijalog prozor u kome treba da napises gdje smejestas datoteku koju treba zipovati.. Po defaultu ce da ti ponudi isto mjesto gdje je vec postojeca slika pa da se ne bi zabunila onda i prihvati ono sto ti ponudi i samo stisnes dugme Add..

To bi bilo to, sad kada treba da posaljes sliku umjesto postojece slike koje si do sada slala saljes ovu zapakovanu.. Opet te napominjem da ako saljes sliku u BMP formatu ona je sigurno veca pa mozda nemas dovoljno prostora za slanje preko tog grckog akaunta i ne mozes da je posaljes..

Ne bi bilo lose da ako je BMP da u programu ACDSee ukoliko ga imas konvertujes sliku u JPG ili JPEG format na nacin: otvoris ACDSee i pronadjes svoju sliku koja ima ekstenziju BMP oznacis je jednim klikom pa ides na tools - opcija convert, izaberes opciju JPG, ili JPEG i zavrsis konvertovanje slike iz BMP u JPG na primjer.. Ako je slika u BMP formatu iznosila nekih 8 MB sada konvertovana bi trebalo da bude najmanje 10 puta mane velicine pa tako i slanje iste slike nece da bude problem.. Nadam se da sam pomogao.. Mnogo pozdrava....
 
WIN ZIP nije sastavni dio paketa OS-a.. Nije pretjerano veliki i skini ga sa neta ili ga nadji (sigurno imas neki od onih multimedijalnih dikova) i instalisi ga... Onda kada ga instalises imaces opcije koje sam naveo u prethodnom postu..

Nije velika stvar.. Imas mnogo arhivera koji rade isti posao ali eto navika je da svi kazu WinZip..

Nadam se da ces sada da sve odradis kako treba..

Mnogo srece...
 

Back
Top