Najduzi mesec u godini

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Који је најдужи месец у години? Неки кажу да је то јануар, ја бих рекао да је март.
Јануар де факто јесте најдужи финансијски. Нове године, славе, Божић, па још ако улети и неки рођендан или зимовање... Тешко издржати, нема шта.
Али март је најдужи (реал)политички. Скоро сва срања или бар спектакуларни догађаји почињали су у марту. У марту је „Србија из три дела постала цела“, уз све што се тада дешавало; 9. Марта су биле најжешће демонстрације икада, а те године је било и других догађања, по правилу недељом, сећам се, био сам тинејџер, већ ме био страх од недеље; у марту следеће године пуцали су у Сарајеву на српске сватове, што је изазвало рат у Босни („некад падне надвојвода, некад стари сват...“); а 1993 је пуко газда Језда, а за њим и Дафина, што је отпочело хиперинфлацију.
Марта 1999 био је „Милосрдни анђео“, а две године касније хапсили смо домаћег кривца, бившег председника. На мартовске иде убили су премијера; 17. Марта прошле године дивљали су шиптарскли нацисти...
Све у свему, веома ми је драго што се ове године у марту није десило ништа страшно, чак ништа спектакуларно.
 
Glas Sauronov:
На мартовске иде убили су премијера; 17. Марта прошле године дивљали су шиптарскли нацисти...

Ne seri (izvini), Mindjic ubijen na martovskim Idama? Yebote?! Nisam znao da je Mindjic nas Guzije Crevar? Ko je to rezirao, Brajan de Palma, Frensis Ford Kopola?

Znao sam ja da od njega prave neku istorijsku licnost, ali nisam znao koju? Isto kao sa Kostunjavkom, kada ga uporedjivali sa Kremanskim prorocanstvom... vala otkako je dosla DOS-ovnovska vlast, mnoga prorocanstva nam se ostvaruju.
 
A jelte gosn pametnice? Koja to prorocanstva, o ratovima, gladi i bedi i platama od 6$...?!

Ma kakvo misljenje bilo ko imao i o ds,dss,g17,spo,ns i svima koji su delili vlast posle 5 oktobra - oni niti su ratovali niti prodavali teritorije kao Sloba i Seki !
I svaka im cast na bar tom uspehu (koji je ako nista drugo napredak u tom smislu)

Imas li ti decko imalo mozga?
 
Headhunter:
A jelte gosn pametnice? Koja to prorocanstva, o ratovima, gladi i bedi i platama od 6$...?!

Ma kakvo misljenje bilo ko imao i o ds,dss,g17,spo,ns i svima koji su delili vlast posle 5 oktobra - oni niti su ratovali niti prodavali teritorije kao Sloba i Seki !
I svaka im cast na bar tom uspehu (koji je ako nista drugo napredak u tom smislu)

Imas li ti decko imalo mozga?

Pa ti sada branis DSS?

Sloba je, rekoh, napravio jedne debile, Mindjic (i ceo DOS) druge, Sloba je prodavao zemlje, ovi ljude... u cemu je sada razlika i protiv cega si ti? znas li ili samo lupetas? Svaka vlast prodaje ono sto je u mogucnosti... i ova ce teritorije, samo jos nisu joj se stvorile mogucnosti (u stvari, mandov Ceda ima IDEALNO resenje za Kosmet, da ga proda i tako odemo u P.M, mislim EU)... polako punoglavac, ova vlast vlada tek 5 godina a sumirace se na kraju sve, ovako pojedinacno da nabrajamo izgleda sitno... U stvari, kada ova vlast bude prodavala i teritorije, kao i ljude, ti ces se zdusno zalagati za to!
 
Headhunter:
A jelte gosn pametnice? Koja to prorocanstva, o ratovima, gladi i bedi i platama od 6$...?!

Ma kakvo misljenje bilo ko imao i o ds,dss,g17,spo,ns i svima koji su delili vlast posle 5 oktobra - oni niti su ratovali niti prodavali teritorije kao Sloba i Seki !
I svaka im cast na bar tom uspehu (koji je ako nista drugo napredak u tom smislu)

Imas li ti decko imalo mozga?

Ipak sve sto je posle 5. Oktobra se ne moze porediti sa onim pre. To je kao nebo i zemlja.
Bez obzira na sve, ja sada bolje zivim, a svako bi trebalo da u analizi podje od sebe.
 
Испунио си обећање :wink: :D :D А у марту је дигнут воз у ваздух у Мадриду (мада се то није нама десило). А да, шта је са демонстрацијама "Боље рат нефо пакт"
 
Март је месец у коме се родио Исус, а по свему судећи је у овом месецу и разапет. Зато они који су покушали њега да убију, данас убијају Србију, и не само Србију већ и целокупно хришћанство, а пошто се ради о следбеницима Луцифера, није никакво чудо што своје крваве злочине изводе у марту.
 
Pobunjenik:
Март је месец у коме се родио Исус, а по свему судећи је у овом месецу и разапет. Зато они који су покушали њега да убију, данас убијају Србију, и не само Србију већ и целокупно хришћанство, а пошто се ради о следбеницима Луцифера, није никакво чудо што своје крваве злочине изводе у марту.

:roll: Rebelu,opet ti o teta-3ABEPU!
 
Pobunjenik:
Март је месец у коме се родио Исус, а по свему судећи је у овом месецу и разапет. Зато они који су покушали њега да убију, данас убијају Србију, и не само Србију већ и целокупно хришћанство, а пошто се ради о следбеницима Луцифера, није никакво чудо што своје крваве злочине изводе у марту.

A kako to da se Uskrs svake godine slavi u drugom terminu, a Bozic je krajem decembra/pocetkom januara?

Najozbiljnije pitam, nista negativno.
 
Kada bi Saurone, citao Deretica, mnogo sto sta bi naucio :lol:

Da ne bi sirio temu o religiji, samo cu kratko. O Hristu se ne zna kada se rodio a njegovo rodjenje, po mnogim tumacenjima je da se on rodio u prolece, ali to ipak sa Hristom nema nikakve veze, jer su njegovo rodjenje poistovecivali sa mnogim mitologijama iz ranijih perioda. Prolece je uvek znacilo pocetak, tako da i vaskrs nije Hristovo uskrsnuce (ko zna kada je on razapet), vec se vaskrs slavio kao pocetak proleca i praznovao se mnogo pre Hrista, dan kada konacno vise nema hladnih dana (kao ni Durdjevdan sa Sv. Djordjem). O 25. decembru ili 7. januaru je dan preuzet iz egipatske mitologije i radjanje jednog bozanstva (ne znam kog bese, mozda Feniks).
 
Glas Sauronov:
Headhunter:
A jelte gosn pametnice? Koja to prorocanstva, o ratovima, gladi i bedi i platama od 6$...?!

Ma kakvo misljenje bilo ko imao i o ds,dss,g17,spo,ns i svima koji su delili vlast posle 5 oktobra - oni niti su ratovali niti prodavali teritorije kao Sloba i Seki !
I svaka im cast na bar tom uspehu (koji je ako nista drugo napredak u tom smislu)

Imas li ti decko imalo mozga?

Ipak sve sto je posle 5. Oktobra se ne moze porediti sa onim pre. To je kao nebo i zemlja.
Bez obzira na sve, ja sada bolje zivim, a svako bi trebalo da u analizi podje od sebe.

Eto vidis da si shvatio... sam si se ispravio, trebalo ti je malo mozganja, ali eto odgovora. :)
 
Што се мене лично тиче, ви можете да верујете да Исус није ни постојао, то је ваш проблем. Потпуно је ирелевантно у шта ви верујете, или шта се вама чини да има смисла, јер вас нико ништа не пита.

Овде је исти случај као и код масона; ви можете да мислите да они не верују у Луцифера, али ваше мишљење је потпуно небитно, јер су они сами обелоданили које им је врховно божанство. На челу свих тих масонских ложа налази се Сионски приорат – организација која веома добро зна и када је Исус рођен, и када је разапет, и где је све боравио, и колико је деце имао и ко су му потомци. Ово што сам вам ја рекао на Форуму Крстарица, није 1% од онога што знам, али многима од вас је и тај 1% био превише.
 
Pricao jedan moj drugar o tom Sionskom pioratu i svi smo mu se smejali... A imali smo tada samo 16 godina :lol:
Nego, kad smo vec debelo skrenuli sa teme, da te pitam ja nesto. Sta mislis odakle mrznja prema drugacijem - ideoloski ili verski drugacijem ... pa cak i rasno. Odakle ta potreba da se unisti nesto sto je drugacije samo zato sto je drugacije, ne zato sto nas ugrozava ili nam trebaju resursi, dakle sasvim nezavisno od instikata :?:
 
O veliki strucnjace za Ezoteriju i ostale tandara-mandara broc gluposti! O ti koji si izaslanik Sai Babe licno! Da si, kao strucnjak, citao jedan odlican magazin koji se zvao Gnostica i koji je izlazio u Americi znao bi da je Sionski priorat izmisljotina novinara koji su napisali Svetu krv, sveti gral. Lepo Gnostica istrazivala i dokumentovano dokazala da je sve to izmisljeno. Ali ti si tako veliki strucnjak pa znas sve...

Pobunjenik:
Што се мене лично тиче, ви можете да верујете да Исус није ни постојао, то је ваш проблем. Потпуно је ирелевантно у шта ви верујете, или шта се вама чини да има смисла, јер вас нико ништа не пита.

Овде је исти случај као и код масона; ви можете да мислите да они не верују у Луцифера, али ваше мишљење је потпуно небитно, јер су они сами обелоданили које им је врховно божанство. На челу свих тих масонских ложа налази се Сионски приорат – организација која веома добро зна и када је Исус рођен, и када је разапет, и где је све боравио, и колико је деце имао и ко су му потомци. Ово што сам вам ја рекао на Форуму Крстарица, није 1% од онога што знам, али многима од вас је и тај 1% био превише.
 
Не ради се овде о жељи за уништењем свега што је другачије, већ свега што смета Новом светском поретку, а то су: државе, владе, нације, религије, приватна својина.

Дакле, њихов циљ није ни новац, ни моћ, ни власт, већ успостављање Новог светског поретка у коме неће бити никаквих власти, религија и држава; поредак у коме ће функционисати само један закон, а који је већ написан у књизи Алистера Кроулија и гласи:

«Чини шта ти је воља, и то ће бити целина закона.»

Суруне, што пре прихватиш чињеницу да ти људи верују у Луцифера, и да их та управо та вера руководи све ове векове, пре ћеш разумети њихове намере.
 
Du bist tier. Na to si mislila? Da znas da i jesam ...
ali ne moze svako to da mi kaze. To je samo za izabrane extra tzitze.

Andreavk:
Gwydion:
I jesi li ti ukusna kao potrosno dobro?

Andreavk:
...pa samo se ljudi dele na prijatelje i neprijatelje. Kod životinja ne postoje prijatelji i neprijatelji - ili je nešto hrana ili nije za jelo :D

U basnama su zivotinje ljudi a ti si zivi dokaz da je u zivotu obratno :D
 
Pobunjenik:
«Чини шта ти је воља, и то ће бити целина закона.»

Суруне, што пре прихватиш чињеницу да ти људи верују у Луцифера, и да их та управо та вера руководи све ове векове, пре ћеш разумети њихове намере.

To sto je rekao Krouli je na tragu onoga sto veli Dostojevski: Ako nema Boga sve je dozvoljeno.
Covek, medjutim, mora da ima SVOJ moralni kodeks i da njemu odgovara. Naravno, tu je i uskladjivanje sa drugima.
Verovanje u Lucifera je negativni mit, kao identifikacija sa Zlom, odnosno zelja za destrukcijom. Medjutim, koliko taj Lucifer postoji? Koliko u svetu ima smisla dualizam? Sta je dobro, a sta zlo?
Licno sam skloniji konceptu koji proklamuje Wicca - Djavo je hriscanski koncept, a ako nema samo jednog Boga, nema ni samo jednog Lucifera ... mozda vise njih.
 
Vidis, tu pravis ogromnu gresku. To nije rekao Krouli. To je prvi rekao Sveti Avgustin i to j edanas jedan od moto jezuita. Cak imas u Hrvatskoj jezuitski manastir na kojem to pise iznad ulaznih vrata. Znam jer sam to pre jedno mesec dana gledao na HRT. Elem, to cini sto ti volja znaci da cinis Boziju Volju i to je pozivanje na ono kad Isus govori o casi zuci i kad kaze ako je volja tvoja a ne moja, volja tvoja koja je i moja. Grcka rec koja se tu koristi je ista ona koju koristi Krouli. Gde sve to ima u svetootackoj literaturi ne znam posto je nisam svu iscitao, ali dalju elaboraciju o razlici imzdje tele thele i boule (volja i zelja) imas kod Jovana Damaskina u Ispovedanju pravoslavne vere.

Glas Sauronov:
Pobunjenik:
«Чини шта ти је воља, и то ће бити целина закона.»

Суруне, што пре прихватиш чињеницу да ти људи верују у Луцифера, и да их та управо та вера руководи све ове векове, пре ћеш разумети њихове намере.

To sto je rekao Krouli je na tragu onoga sto veli Dostojevski: Ako nema Boga sve je dozvoljeno.
Covek, medjutim, mora da ima SVOJ moralni kodeks i da njemu odgovara. Naravno, tu je i uskladjivanje sa drugima.
Verovanje u Lucifera je negativni mit, kao identifikacija sa Zlom, odnosno zelja za destrukcijom. Medjutim, koliko taj Lucifer postoji? Koliko u svetu ima smisla dualizam? Sta je dobro, a sta zlo?
Licno sam skloniji konceptu koji proklamuje Wicca - Djavo je hriscanski koncept, a ako nema samo jednog Boga, nema ni samo jednog Lucifera ... mozda vise njih.
 

Back
Top