aktivnosti posle skolice?!
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: aktivnosti posle skolice?!

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano aktivnosti posle skolice?!

Cao drustvo,
    imam sina od cetiri i cerku od dve i po. Idu tokom dana u skolicu. Klinac je veoma radoznalo i inteligentno dete. Nadaren je za crtanje i muziku. U skolici ima engleski.NEmojte pogresno da me shvatite, raspitujem se ima li necega u beogradu sto je aktivnost za klince u tom dobu a da je zgodno poslepodne. Inace posle podne obicno idemo u park, u goste ili se zabavljamo kod kuce (crtaci, mesimo kolace).
    Imate li vi takva razmisljanja?
    sta radite s klincima posle tri?
    ima li neceg u bgd sto je tako slatko, edukativno i organizovano? (ne mislim na igraonice tamo idemo zimi)
    uopste kako ispunjavate i organizujete slobodno vreme vase dece?
    Mene licno nekad grize savest kad vidim da se dosadjuju i smaraju. Pa me grize savest kada vidim da se razvlace pred tv-om.
    Uopste, cesto me grize savest da nesto ne radim kako treba....
    Imam ja prijateljice sa decom, ali uglavnom im je park kec u rukavu ili baba servis.
    Ja nemam baba servis, nemam nikakvu pomoc a i zelim da se zabavljam sa svojom decom i gledam ih kako rastu u vesele i kreativne osobe.
    VOlela bih da cujem misljenje drugih roditelja i mama i tata

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano

Ne znam tacno da li ima nesto kreativno u gradu za tako malu decu, uvek ih mozete dati na neki sport (bar sina jer je stariji), na ples, ili nesto slicno, park je uvek super resenje za decu, narocito kao ima neku vodu i pesak. Ali - ako sve to i nije dostupno, nema razloga da vas grize savest: budite malo dete sa njima! Ima hiljadu kreativnih stvari koje mozete sami; pravite sa njima nesto od plastelina, slazite puzzle, kocke, nabavite musemu i tube sa bojom pa crtajte po papiru rukama - pustite ih da se usvinje najstrasnije, deca to oboavaju, pravite nesto od testa i kuvajte zajedno, citajte im u ogromnim kolicinama, crtajte, pisite, ucite ih necemu novom, seckajte od kartona i kolaza, pravite stvarcice od drveta i kamena, lepka, perli - deca ce to obozavati, Vi cete se zabaviti a i provescete kreativno i edukativno vreme sa Vasom decom. Sedenje pred televizorom je uvek najgora opcija.

Pozdrav

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano

u sveopstem manjku slobodnog vremena deca su osudjena na tv/kompjuter zato sto posle radnog dana roditelji imaju jos brdo kucnih obaveza..suprug i ja smo decu ukljucivali u svaku aktivnost u kuci koja je za njih u tom uzrastu bila bezbedna i od svake napravili igru.. deciju kreativnost ne podsticu samo specijalizovane radionice, mada ne sumnjam da su korisne u malo starijem uzrastu, kada deca potraze zabavu i uzore i van kuce, verovatno od 7-8 godine, kad kao mali skolarci postanu okrenutiji "spoljnom" svetu.. verujem da kreativnost razvija i igranje sapunicom, sparivanje carapa koje su se tek osusile, lepljenje vanilica dzemom (pozdrav tommyV ).. neka prave maskenbal od neispeglanog vesa dok vi peglate..neka saviju salvete na najblesaviji nacin pred rucak.. nek naprave sendvic kako god pozele i ukrase ga majonezom i kecapom..mozda ce da traje i verovatno cete da ribate pod, ali su to stvari koje uz minimalno ulaganje vremena uce decu radosti zivota.. svakodnevnog zivota, sa vama :wink:

Početnik
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Moj favorit je kreativnost u kuci. Imamo gomilu lepkova, kartona, makaza, sarenog papira....

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

kakav bedak ljudi se igraju tako samo s klincima dok su mali, nikad to ne padne na pamet u regularnim situacijama :I mislim kada nema klinaca

ja sam rano pochela da sviram klavir dolayila mi profesorka kuci jer sam prvo sama lupkala po dirkama ali to je imalo i dobre i loshe strane. to je neke nepune 5 malo da se pohvalim. ali to su bila druga vremena i za profesorke i za klavire. sad klavir ne pipam ali kucam pristojnom brzinom.

e ta deca dobro je da ih nemam da ih imam ne bih znala shta ili razmazhena pa krimosi ili da se izivljavam.

da bre to su godina u kojima se razvijaju talenti shta tad nauci to ce da zna zauvek, zashto bi srbija imala samo jednog teslu???????

Nov član
    Učlanjen
    20.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: aktivnosti posle skolice?!

Predlazem mamama i tatama da korisno iskoriste slobodno vreme dece,da ih pravilno usmere ka lepim stvarima kao sto su lepe umetnosti:klavir,muzicke radionice,lutkarske radionice,likovne sekcije,gluma,balet,pevanje,engleski jezik i naravno bonton.Sve to mozete naci u novo otvorenoj skoli za decu BONTON u ul.Dzordza Vasinkton 40

Srecno
    Marija
    Poslednji put ažurirao/la Hellen : 20.11.2009. u 22:41 Razlog: рекламирање

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano samo pitam

Citat Original postavio BONTON SKOLA Pogledaj poruku
    Predlazem mamama i tatama da korisno iskoriste slobodno vreme dece,da ih pravilno usmere ka lepim stvarima kao sto su lepe umetnosti:klavir,muzicke radionice,lutkarske radionice,likovne sekcije,gluma,balet,pevanje,engleski jezik i naravno bonton.Sve to mozete naci u novo otvorenoj skoli za decu BONTON u ul.Dzordza Vasinkton 40

Srecno
    Marija

da li je po bontonu reklamirati se na forumu?
    misim ako školicu držite nako besplatno, unapred se kajem i izvinjavam...

Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio november child Pogledaj poruku
    u sveopstem manjku slobodnog vremena deca su osudjena na tv/kompjuter zato sto posle radnog dana roditelji imaju jos brdo kucnih obaveza..suprug i ja smo decu ukljucivali u svaku aktivnost u kuci koja je za njih u tom uzrastu bila bezbedna i od svake napravili igru.. deciju kreativnost ne podsticu samo specijalizovane radionice, mada ne sumnjam da su korisne u malo starijem uzrastu, kada deca potraze zabavu i uzore i van kuce, verovatno od 7-8 godine, kad kao mali skolarci postanu okrenutiji "spoljnom" svetu.. verujem da kreativnost razvija i igranje sapunicom, sparivanje carapa koje su se tek osusile, lepljenje vanilica dzemom (pozdrav tommyV ).. neka prave maskenbal od neispeglanog vesa dok vi peglate..neka saviju salvete na najblesaviji nacin pred rucak.. nek naprave sendvic kako god pozele i ukrase ga majonezom i kecapom..mozda ce da traje i verovatno cete da ribate pod, ali su to stvari koje uz minimalno ulaganje vremena uce decu radosti zivota.. svakodnevnog zivota, sa vama :wink:
    ..hehe.. moj post od pre skoro 5 godina..
    ..moram da priznam da nisam promenila mishljenje ni mrvu..
    ..think again...

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

... zar djeca vise ne umiju sama sebe da zabave?
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Citat Original postavio november child Pogledaj poruku
    ..hehe.. moj post od pre skoro 5 godina..
    ..moram da priznam da nisam promenila mishljenje ni mrvu..
    A ja sam htela za taj post da ti dam reputaciju i ne daju mi. Kao moram dati prvo nekom drugom reputaciju, a u međuvremenu sam podelila nekoliko rep. Izem ti pos'o!
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

Citat Original postavio EliNS Pogledaj poruku
    A ja sam htela za taj post da ti dam reputaciju i ne daju mi. Kao moram dati prvo nekom drugom reputaciju, a u međuvremenu sam podelila nekoliko rep. Izem ti pos'o!
    ..think again...

Slične teme

1. Postoji li neka vrsta skolice/igraonice?
    Autor mpetrovic u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 02.07.2011., 15:45
  2. školice, vrtići...
    Autor mackica ns u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 198
    Poslednja poruka: 23.07.2009., 15:54
  3. Razlicite aktivnosti
    Autor Mickey Fine u forumu Žene
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 12.04.2009., 09:23
  4. aktivnosti