Koliko je vazan broj partnera?

Bosancica2005

Početnik
Poruka
21
Do skora sam stalno kontala da necu nista izgubiti ukoliko i dalje budem vjerna svom motu - imam sex samo sa muskarcima koje stvarno volim, avanturice su na ignore listi... Imam oko 30 godina i imala sam 1,5 partnera (za ovu polovicu ne pitajte, reci cu drugi put:)))
Medjutim, u zadnje vrijeme kako upoznajem sve vise ljudi, kako zena tako i muskaraca, te saznajem stvari o njihovom intimnom zivotu, pocinjem sebe da hvatam kako sumnjam u dosadasnje ubjedjenje. Skoro nikako ne mogu da nadjem nekoga ko slicno razmislja, vec pored tih ljudi jos pocinjem dobivati osjecaj kako "vrijeme i zivot prolazi pored mene". Uzasavala sam se uvijek toga da zivotno iskustvo mjerim brojem kreveta u kojima sam bila, ni sada ne mislim da se trebam zalijetati od jednog do drugog muskarca nakon kratkih avanturica, ali mi se cini da ne ide ni ovako. Ukoliko postoji mogucnost, a mislim da bi mi to pomoglo da malo razjasnim neke stvari samoj sebi, da li biste mi rekli koliko partnera ste vi imali, odnosno vase godine. Ukoliko je indiskretno pitanje-unaprijed se izvinjavam, onda makar recite svoje misljenje. Mislite li da to sto sam imala manji broj partnera podrazumijeva losu ljubavnicu/partnericu u krevetu?
Hvala:)
 
Pogresno si postavila pitanje!
Pitanje treba da glasi kakav ti je sex koji si imala bio?

Imam isto godina i od osamnaeste spavala sam sa dvojicom, jedna veza 5 i druga skoro 7 godina. :D
Ako izuzmes pauzu od tri meseca izmedju te dve veze, dobijes sex na nedeljnom nivou minimum 3-4 puta ili vise :) , znaci praksa, praksa, praksa....a ako ti uleti neki perverzni i premazani :lol: , ko ovaj moj,prevede te zednu preko vode, oslobodi te svih okova i vise ni samu sebe ne prepoznajes u krevetu, e onda... 8)

Dakle, nije bitan broj partnera, vec kvalitet sex-a!
Sto zavisi samo od te dve osobe i njihove inspiracije. A ti valjda znas kakav ti je sex bio! :wink:
 
Zaboravih! :)
Sex je najbolji kad su partneri sto intimniji, kad mogu da dele svoje fantazije i tajne bez blama, kad nema ograda koje se ne mogu srusiti.
Zato mislim da su bolji ljubavnici oni koji su u duzim i stabilnijim vezama u odnosu na one koji vole one night stand! Mada ne kazem da ovi ne znaju sta je dobar sex, samo prvi imaju vecu sansu da napreduju.
:wink:
 
divlja-u-srcu:
Zaboravih! :)
Sex je najbolji kad su partneri sto intimniji, kad mogu da dele svoje fantazije i tajne bez blama, kad nema ograda koje se ne mogu srusiti.
Zato mislim da su bolji ljubavnici oni koji su u duzim i stabilnijim vezama u odnosu na one koji vole one night stand! Mada ne kazem da ovi ne znaju sta je dobar sex, samo prvi imaju vecu sansu da napreduju.
:wink:
Slazem se.
 
Bosancica2005:
Do skora sam stalno kontala da necu nista izgubiti ukoliko i dalje budem vjerna svom motu - imam sex samo sa muskarcima koje stvarno volim, avanturice su na ignore listi... Imam oko 30 godina i imala sam 1,5 partnera (za ovu polovicu ne pitajte, reci cu drugi put:)))
Medjutim, u zadnje vrijeme kako upoznajem sve vise ljudi, kako zena tako i muskaraca, te saznajem stvari o njihovom intimnom zivotu, pocinjem sebe da hvatam kako sumnjam u dosadasnje ubjedjenje. Skoro nikako ne mogu da nadjem nekoga ko slicno razmislja, vec pored tih ljudi jos pocinjem dobivati osjecaj kako "vrijeme i zivot prolazi pored mene". Uzasavala sam se uvijek toga da zivotno iskustvo mjerim brojem kreveta u kojima sam bila, ni sada ne mislim da se trebam zalijetati od jednog do drugog muskarca nakon kratkih avanturica, ali mi se cini da ne ide ni ovako. Ukoliko postoji mogucnost, a mislim da bi mi to pomoglo da malo razjasnim neke stvari samoj sebi, da li biste mi rekli koliko partnera ste vi imali, odnosno vase godine. Ukoliko je indiskretno pitanje-unaprijed se izvinjavam, onda makar recite svoje misljenje. Mislite li da to sto sam imala manji broj partnera podrazumijeva losu ljubavnicu/partnericu u krevetu?
Hvala:)

Mene samo nesto interesuje.Imas li ti svoj mozak ili bi radije da razmisljas tudjim?
 

Naravno da je važan broj partnera. Važnije od broja, je kvalitet emotivnih odnosa, ali o tome ne možeš da sudiš u godinama, kada se još uvek igraš i otkrivaš svoju seksualnost. Dobro je da si se toga setila u 30.
Iz uskustva znam, da je devojkama, podjednako važano kakav je neko ljubavnik, baš kao i nama.
Iskustvo se ne stiče teorijom, mada vidim, neki se ubiše od truda.
 
Bosancica2005:
Do skora sam stalno kontala da necu nista izgubiti ukoliko i dalje budem vjerna svom motu - imam sex samo sa muskarcima koje stvarno volim, avanturice su na ignore listi... Imam oko 30 godina i imala sam 1,5 partnera (za ovu polovicu ne pitajte, reci cu drugi put:)))
Medjutim, u zadnje vrijeme kako upoznajem sve vise ljudi, kako zena tako i muskaraca, te saznajem stvari o njihovom intimnom zivotu, pocinjem sebe da hvatam kako sumnjam u dosadasnje ubjedjenje. Skoro nikako ne mogu da nadjem nekoga ko slicno razmislja, vec pored tih ljudi jos pocinjem dobivati osjecaj kako "vrijeme i zivot prolazi pored mene". Uzasavala sam se uvijek toga da zivotno iskustvo mjerim brojem kreveta u kojima sam bila, ni sada ne mislim da se trebam zalijetati od jednog do drugog muskarca nakon kratkih avanturica, ali mi se cini da ne ide ni ovako. Ukoliko postoji mogucnost, a mislim da bi mi to pomoglo da malo razjasnim neke stvari samoj sebi, da li biste mi rekli koliko partnera ste vi imali, odnosno vase godine. Ukoliko je indiskretno pitanje-unaprijed se izvinjavam, onda makar recite svoje misljenje. Mislite li da to sto sam imala manji broj partnera podrazumijeva losu ljubavnicu/partnericu u krevetu?
Hvala:)
ne! :wink:
slazem se sa tobom da se zivotno iskustvo meri drugim stvarima,a sexualno kvalitetom sexa...za sta ti je dovoljan i 1 muskarac za ceo zivot.
imam 27,5 godina i do sad sam bila sa svega/cak 5 tipova.za neke moje drugarice je to malo,za druge mnogo.mene to ne opterecuje.ne kajem se jer sam bila samo sa odabranima koje sam zelela.mada,vise bih volela da je prvi bio taj(citaj:da sam 4.po redu upoznala prvog!)-za ceo zivot...nikad se ne bih zapitala da li sam nesto propustila :wink:
 
Ukoliko si ti zadovoljna svojim izborom, nemas razloga da sumnjas da li si postupila ispravno, ili ne... Druga stvar je ako je 1,5 partner posljedica sputanosti, vaspitanja, ispunjavanja ocekivanja porodice, itd, itd...
Sve dok si ti u skladu sa svojim potrebama, zeljama, shvatanjima, sklonostima, sve je ok... Ali, naglasavam SVOJIM, a ne potrebama drugih...

Sto se tice toga da li ljubavnicko umijece zavisi od broja partnera, ogranicicu se iskljucivo na vlastito iskustvo i reci da su mi, u prosjeku, ipak bili bolji ljubavnici oni koji su imali veci broj partnerki...
No, to svakako nije pravilo...
 
divlja-u-srcu:
Zaboravih! :)
Sex je najbolji kad su partneri sto intimniji, kad mogu da dele svoje fantazije i tajne bez blama, kad nema ograda koje se ne mogu srusiti.
Zato mislim da su bolji ljubavnici oni koji su u duzim i stabilnijim vezama u odnosu na one koji vole one night stand! Mada ne kazem da ovi ne znaju sta je dobar sex, samo prvi imaju vecu sansu da napreduju.
:wink:

Sasvim tacno!
 
divlja-u-srcu:
Zaboravih! :)
Sex je najbolji kad su partneri sto intimniji, kad mogu da dele svoje fantazije i tajne bez blama, kad nema ograda koje se ne mogu srusiti.
Zato mislim da su bolji ljubavnici oni koji su u duzim i stabilnijim vezama u odnosu na one koji vole one night stand! Mada ne kazem da ovi ne znaju sta je dobar sex, samo prvi imaju vecu sansu da napreduju.
:wink:
Slažem se!
Možeš da ih promjeniš 100com.pa da neki od njih budu i virtuozi ali ako ti nemaš potpunu slobodu i predavanje toj intimnosti,ništa ti ne vrijedi.
 
divlja-u-srcu:
Zaboravih! :)
Sex je najbolji kad su partneri sto intimniji, kad mogu da dele svoje fantazije i tajne bez blama, kad nema ograda koje se ne mogu srusiti.
Zato mislim da su bolji ljubavnici oni koji su u duzim i stabilnijim vezama u odnosu na one koji vole one night stand! Mada ne kazem da ovi ne znaju sta je dobar sex, samo prvi imaju vecu sansu da napreduju.
:wink:

Да, да..али ипак мораш мало нешто да прођеш да би дошао до тог сазнања...
...И тако ја три године била са својим ''првим'' и волели смо се и били блиски... и све то...озбиљна ствар...а онда ми се деси one night веза...и видим да је секс нешто мнооооого боље од оног што сам имала са дечком који ми је био велика љубав...
...И тако схватим да има још много неоткривених ствари које ме чекају... :oops: ...и наравно, моја трогодишња озбиљна веза потпуно изветри! :wink:
 
Broj partnera jeste bitan. Svi zele da im je partner imao sto manje pre njega/nje, a u isto vreme svi zele da im je partner sto iskusniji. (generalni zakljucak iz ranijih tema na ovu temu).

U duzim vezama bi sex trebalo da je bolji nego u kratkim, iz dva razloga 1. Opustenost partnera - koja nece biti 100%-tna na prvom dejtu 2. Poznavanje partnera i njegovih/njenih zelja i potreba.

I ja smatram da covek treba proci nesto u zivotu, da bi znao da ceni/ne ceni ono sto ima ili mu se nudi. Mada moze neko da ne nauci u 100 veza ono sto neko nauci u jednoj.

Sto se tice umeca u krevetu, ne brini koliko si imala, nego koliko si otvorena i raspolozena za sve sto odgovara i tebi i njemu, pod uslovom da to znas.
 

Back
Top