Kako je neko provalio moje podatke?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bosancica2005

Početnik
Poruka
21
Pozdrav svima. Molim vasu pomoc. Neko vrijeme sam na MIRC-u chatala sa jednim muskarcem da bi mi on kasnije priznao da je provalio sve podatke o meni: kako se zovem, datum rodjenja, adresa...Nikada se nismo vidjeli, niti razmijenili slike, ali mi je nedavno kazao da zna kako izgledam jer mi je jednom prilikom, kako kaze, "bio blizu i vidio me" buduci da je znao da cu tog dana biti na tom mjestu (ja nisam nista spominjala kuda cu se kretati, znaci li to da kontrolira moje telefonske razgovore pored svega ili slanje SMS, ako je to uopce i moguce).
Ako mi mozete pomoci, recite mi na koji nacin je uspio da provali te stvari o meni, te da li ja mogu da saznam isto o njemu ( da pojasnim - ja ne znam nista o njemu osim imena i broja mob, a on o meni sve, jos mu samo nedostaje moj ginekoloski karton:)). Takodjer me zanima, buduci da smo razmijenili brojeve mob. da li je moguce da kontrolira moje razgovore ili pak slanje SMS jer mi se ucinilo da zna nekada sadrzaj nekih SMS iako ja nisam nista spominjala.

Hvala vam unaprijed.
 
shone83:
Možda je taj sa kim se dopisuješ neki tvoj bliski prijatelj koji te dobro poznaje a ti nisi provalila :wink:
Mogla bih garantirati da nije na osnovu nekih drugih stvari.
Dobro, ima li ovdje iko da mi konkretno kaze je li mogao tokom price na MIRC-u saznati moje podatke, ili je to ucinio tek nakon sto je dobio moj broj mob.
Meni se ova druga verzija cini prihvatljivijom. Ali ja sam ipak laik.
 
Ma daj, kako mislis da je preko MIRCa mogao da sazna na kom ces mestu biti Petak 13. :( Poznaje te pa te zeza a ti ne provaljujes. Adresu je mozda provalio preko broja tvog mobilnog, nacrtao se ispred tvoje zgrade, rekla si mu kako izgledas, video te, pratio pa te sad voza... Osim ako nije vidovit...
 
Bosancica2005:
Pozdrav svima. Molim vasu pomoc. Neko vrijeme sam na MIRC-u chatala sa jednim muskarcem da bi mi on kasnije priznao da je provalio sve podatke o meni: kako se zovem, datum rodjenja, adresa...Nikada se nismo vidjeli, niti razmijenili slike, ali mi je nedavno kazao da zna kako izgledam jer mi je jednom prilikom, kako kaze, "bio blizu i vidio me" buduci da je znao da cu tog dana biti na tom mjestu (ja nisam nista spominjala kuda cu se kretati, znaci li to da kontrolira moje telefonske razgovore pored svega ili slanje SMS, ako je to uopce i moguce).
Ako mi mozete pomoci, recite mi na koji nacin je uspio da provali te stvari o meni, te da li ja mogu da saznam isto o njemu ( da pojasnim - ja ne znam nista o njemu osim imena i broja mob, a on o meni sve, jos mu samo nedostaje moj ginekoloski karton:)). Takodjer me zanima, buduci da smo razmijenili brojeve mob. da li je moguce da kontrolira moje razgovore ili pak slanje SMS jer mi se ucinilo da zna nekada sadrzaj nekih SMS iako ja nisam nista spominjala.

Hvala vam unaprijed.
Ja zato i ne chatujem preko messengera - zabranio mi sitem administrator :!: Kaze - ruši sve firewall-ove...
 
Tratinčica:
Bosancica2005:
Pozdrav svima. Molim vasu pomoc. Neko vrijeme sam na MIRC-u chatala sa jednim muskarcem da bi mi on kasnije priznao da je provalio sve podatke o meni: kako se zovem, datum rodjenja, adresa...Nikada se nismo vidjeli, niti razmijenili slike, ali mi je nedavno kazao da zna kako izgledam jer mi je jednom prilikom, kako kaze, "bio blizu i vidio me" buduci da je znao da cu tog dana biti na tom mjestu (ja nisam nista spominjala kuda cu se kretati, znaci li to da kontrolira moje telefonske razgovore pored svega ili slanje SMS, ako je to uopce i moguce).
Ako mi mozete pomoci, recite mi na koji nacin je uspio da provali te stvari o meni, te da li ja mogu da saznam isto o njemu ( da pojasnim - ja ne znam nista o njemu osim imena i broja mob, a on o meni sve, jos mu samo nedostaje moj ginekoloski karton:)). Takodjer me zanima, buduci da smo razmijenili brojeve mob. da li je moguce da kontrolira moje razgovore ili pak slanje SMS jer mi se ucinilo da zna nekada sadrzaj nekih SMS iako ja nisam nista spominjala.


Hvala vam unaprijed.
Ja zato i ne chatujem preko messengera - zabranio mi sitem administrator :!: Kaze - ruši sve firewall-ove...

Ako je zidić sazidan kako treba i ako neko vodi računa o njemu, teško da će neki messenger da ga sruši. Na žalost, većina zidića je postavljena tek da se kaže da ih ima, a može da ih oduva blagi povetarac. Zaključak: Priča o tri praseta primenjena na Internet ;)
 
HM,dobro bi bilo da si rekla koji zastitni zid i AV program korstis.Postoji mogucnost da ti je usao u komp tako sto je zaobisao firewall pa ti onda citao podatke sa hard disk, ili da je cak ubacio nekog trojanca pa redovno dobija izvestaje o tvojim aktivnostima.Moguce je to,nije da nije.
E sad ono sto me najvise buni kako je on uspeo da saznaje podatke iz tvog mobilnog.Mozda imas posla sa profesionalnim agentom :idea: .

A mozda te covek i poznaje licno pa te samo zeza :twisted:
 
Moguce je da ti je provalio u komp. ukoliko sama mreza od isp do krajnjeg korisnika nije dovoljno zasticena. Ne pomaze ni firewall ni Sveti Petar, ukoliko lokalni ISP nije zatvorio portove koji se u 90% slucajeva koriste za skeniranje mreze i kroz koje je moguce uci u tudji komp. Software za skeniranje mreze je veoma dostupan na hack-site ovima i lak je za koriscenje, tako da ne cudi i ako ti se tako nesto desilo.
 
loop:
HM,dobro bi bilo da si rekla koji zastitni zid i AV program korstis.Postoji mogucnost da ti je usao u komp tako sto je zaobisao firewall pa ti onda citao podatke sa hard disk, ili da je cak ubacio nekog trojanca pa redovno dobija izvestaje o tvojim aktivnostima.Moguce je to,nije da nije.
E sad ono sto me najvise buni kako je on uspeo da saznaje podatke iz tvog mobilnog.Mozda imas posla sa profesionalnim agentom :idea: .

A mozda te covek i poznaje licno pa te samo zeza :twisted:

A sto se tice mobilnih telefona, najlaksiji nacin da nekoga spijuniras je bas preko mobilnog.
Postoje aparati mislim da se jedan od njih zove "interceptor", koji rade kao presretaci signala pojedinih brojeva na mrezi. Uopste nisu skupi, a sa obzirom na toa da ih koristi policija, a svako od nas poznaje po minimum desetak policajaca mozete zamisliti kolika je sansa da svako od nas dobije takav aparat na posudi makar na 5 min.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top