DECA PRETE RADIKALIMA

Headhunter

Primećen član
Poruka
949
Policija je otkrila izvor "pretecih e-mailova" jadnoj i uplasenoj Ns gradonacelnici...

Ispalo je da je to sin od, ne znam kako se zove covek ali se oglasio saopstenjem (bilo na vestima danas). Kaze njegov sin je slao, i izvinjava se zbog toga...

A MAJA POCELA KAKO JOJ PRETE DOSMANLIJE ZBOG NJENIH NAPORA ... BICE TRUDNICKIH (ako ona uopste planira decu- to se mora ako si radikal. Ipak je Maja radikalski izrod ma koliko se trudi svojim izjavama) :P

Nagradno pitanje- Ko to preti radikalima?

- Dosmanlije strasne
- Deca
 
Ne bih zeleo da sad ispadne kao da branim radikale, ali u Srbiji svaka javna licnost treba da se zabrine kad dobija anonimne pretece poruke, nebitno je li to neko sa estrade ili iz politike. Ono sto je ruzno sto se to cesto politizira, no razloga za zabrinutost, kad je to u pitanju, uvek ima i bice dok postoje psihopate i ekstremisti. Just my 2 cents ...

Headhunter:
Policija je otkrila izvor "pretecih e-mailova" jadnoj i uplasenoj Ns gradonacelnici...

Ispalo je da je to sin od, ne znam kako se zove covek ali se oglasio saopstenjem (bilo na vestima danas). Kaze njegov sin je slao, i izvinjava se zbog toga...

A MAJA POCELA KAKO JOJ PRETE DOSMANLIJE ZBOG NJENIH NAPORA ... BICE TRUDNICKIH (ako ona uopste planira decu- to se mora ako si radikal. Ipak je Maja radikalski izrod ma koliko se trudi svojim izjavama) :P

Nagradno pitanje- Ko to preti radikalima?

- Dosmanlije strasne
- Deca
 
Занимљиво је да је то "дете" већ одавно пунолетно, чим му се у новинама наводи пуно име и презиме - Срђан Бајић, син члана ИО ЛСВ задуженог за финансије, Душана Бајића ( http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/politika.htm#4 , http://www.lsv.org.yu/index.php?lang=sr&grp=4&sgrp=60 ) и бившег директора "Спенса" - и то, неким случајем, баш у тренутку када је општинска власт у Новом Саду кренула са прегледом финансија својих претходника, коалиције ДС-а, хортиносталгичара ( СВМ ) и неонациста ( ЛСВ ).

У Војводини, "демократски" ДС мирне душе улази у коалицију са Чанковом неонацистичком странком која заговара укидање темељног принципа демократије један човек - један глас и увођење новог - три мањинска гласа као десет српских, како би од Срба у Војводини направила оно што су не тако давно били црнци у Јужноафричкој републици, и чији се лидер ових дана прославио изједначујући Егзит и Гранд параду ( http://www.lsv.org.yu/index.php?lang=sr&grp=22 )

А да наци-чанкисти, коалициони партнери ДС-а, и не крију ко им је узор, јасно је као дан:

Канцеларија војвођанског фирера, Нови Сад, 16. април 2000.

canak04.jpg


Хуберт Ланцигер, Стегоноша, Немачка, 1938.

nzflagbearer.jpg


СЛИКЕ ВРЕДЕ ХИЉАДУ РЕЧИ!!!
 
Ak ocemo iskreno Canak vas sve pravi budalama i jako se lepo poigrava raznim politickim elementima. Otud i taj njegov portret. Liga je sve drugo samo ne neonacisticka stranka. A ti si me sad jako razocarao jer si ispao ograniceniji od Mihajla, a verovao sam da je to nemoguce.

Baron Ungern:
Занимљиво је да је то "дете" већ одавно пунолетно, чим му се у новинама наводи пуно име и презиме - Срђан Бајић, син члана ИО ЛСВ задуженог за финансије, Душана Бајића ( http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/politika.htm#4 , http://www.lsv.org.yu/index.php?lang=sr&grp=4&sgrp=60 ) и бившег директора "Спенса" - и то, неким случајем, баш у тренутку када је општинска власт у Новом Саду кренула са прегледом финансија својих претходника, коалиције ДС-а, хортиносталгичара ( СВМ ) и неонациста ( ЛСВ ).

У Војводини, "демократски" ДС мирне душе улази у коалицију са Чанковом неонацистичком странком која заговара укидање темељног принципа демократије један човек - један глас и увођење новог - три мањинска гласа као десет српских, како би од Срба у Војводини направила оно што су не тако давно били црнци у Јужноафричкој републици, и чији се лидер ових дана прославио изједначујући Егзит и Гранд параду ( http://www.lsv.org.yu/index.php?lang=sr&grp=22 )

А да наци-чанкисти, коалициони партнери ДС-а, и не крију ко им је узор, јасно је као дан:

Канцеларија војвођанског фирера, Нови Сад, 16. април 2000.

canak04.jpg


Хуберт Ланцигер, Стегоноша, Немачка, 1938.

nzflagbearer.jpg


СЛИКЕ ВРЕДЕ ХИЉАДУ РЕЧИ!!!
 
Pazite teme ne bi ni bilo DA NIJE MAJA TVRDILA KAKO JOJ PRETE DOSMANLIJE ZBOG NJENIH NAPORA, NE TRUDNICKIH VEC NA "OTKRIVANJU MALVERZACIJA PRETHODNE VLASTI"

MAJA RECE, PA POJEDE G***...

ISPADE DA JOJ PRETE KLINCI I-MAJILOM, NE ZNA ONA STA JE TO,

A JOS CE SE POREDITI SA KENEDIJEM, STVARNO JE JADNA I BEDNA KAD SE BAVI POLITIKNTSTVOM NA TAJ NACIN (jadna ja,evo moji politicki protivnici su bili korumpirani pa mi sada oprete zivotoooom, A ONO KLINAC SALJE MAIL !!!!!?)...

A baronu legijalisti ne treba dirati koalicione partnere, nakacice vam se na svaku temu!

Lekove ne pije, pa sanja Nenada Canka i Cedomira Jovanovica... Eto sta se desava kada neko veruje Kuriru i drogira se jeftinim olovom od 10 dinara dnevno...


------------------------------------------------------------------------
Baronovi biseri:

1.Da legija treba biti pusten! ("optuznica protiv njega treba da padne")

2.Da su oni ljudi, koje je ministar pravde Zoran Stojkovic- poslao na robiju zbog "zlomisli", ustvari ZASLUZILI da tamo odu! ("А чисто сумњам да оптужени нису били маоисти, када их је подржао Драгољуб Мићуновић")
 
Rekao sam d asu takve pretnje ozbiljna stvar, al ii d aje ruzno kad se one zloupotrebljavaju. Ja nisam Majin politicki istomisljenik ali da idem ulicom i da vidim da im aneku neprijatnost prvi bih joj pomogao. A to sto baron lupeta je samo recidiv paranoidne proslosti.
 
Gwydion:
Rekao sam d asu takve pretnje ozbiljna stvar, al ii d aje ruzno kad se one zloupotrebljavaju. Ja nisam Majin politicki istomisljenik ali da idem ulicom i da vidim da im aneku neprijatnost prvi bih joj pomogao. A to sto baron lupeta je samo recidiv paranoidne proslosti.

Ne znas koliko se slazem za te pretnje, ali ona ih je ocigledno zloupotrebila-

isticem kako je obican hate-mail (koji na zapadu dobija npr.Boki Milosevic )uzela u ruke i napravila haos:
15 konferencija za stampu samo da bi na njima promovisala POLITICKU PORUKU.
A ista je kako ona toboz radi na nekim iztragama, i kako njoj preti prethodna naravno kriminalna vlast, njoj naravno efikasnoj.

Dakle promovisala je ne jednu vec tri poruke:
1. Ja sam ugorozena
2. Ja radim nesto
3. Moji politicki protivnici su korumpirani i prete smrcu


A sve zbog e-maila nekog 17/18 godisnjaka... Pazi ima li koga jos da je uradio nesto TOLIKO POLITICKI VESTO 8)
 
Zato sto je procenila da je sigurna. tj dobila je procenu od onih koji je prave. Inace ne bi to radila jer kad par puta ispali laznjak posle se vise niko n eobazire i eto ti belaja kad stvarno dodje nesto ozbiljno. A i treba joj neka buka jer su

1. obecali budposto legalizaciju. april je a cene su jos uvek astronomske

2. grmeli su sa mostom a on jos uvek nij egotov i ide onim tempom kojim je i ranije radjen

3. zapravo jos nista nije uradila sem sto se pohvalila da je "uspeh njene vlasti to sto je dala pare EXITU. U stvari lazem, dali su pare za izgradnju konaka u koviljskom manastiru. Ne kazem da ne treba, ali ima i precih stvari.

Headhunter:
Gwydion:
Rekao sam d asu takve pretnje ozbiljna stvar, al ii d aje ruzno kad se one zloupotrebljavaju. Ja nisam Majin politicki istomisljenik ali da idem ulicom i da vidim da im aneku neprijatnost prvi bih joj pomogao. A to sto baron lupeta je samo recidiv paranoidne proslosti.

Ne znas koliko se slazem za te pretnje, ali ona ih je ocigledno zloupotrebila-

isticem kako je obican hate-mail (koji na zapadu dobija npr.Boki Milosevic )uzela u ruke i napravila haos:
15 konferencija za stampu samo da bi na njima promovisala POLITICKU PORUKU.
A ista je kako ona toboz radi na nekim iztragama, i kako njoj preti prethodna naravno kriminalna vlast, njoj naravno efikasnoj.

Dakle promovisala je ne jednu vec tri poruke:
1. Ja sam ugorozena
2. Ja radim nesto
3. Moji politicki protivnici su korumpirani i prete smrcu


A sve zbog e-maila nekog 17/18 godisnjaka... Pazi ima li koga jos da je uradio nesto TOLIKO POLITICKI VESTO 8)
 
Evo jednog malog stripa o maloj Mari:

Dragi Novosadjani, ja sam vasa gradonacelnica:

gojkovic%20m.jpg


Ujutru oko 10 sati sekretarica mi donosi e-majil postu, istampanu taze:

hom041006-02.jpg


Odma sazivam 15 konferencija za stampu da kazem kako mi prete zli politicki protivnici:

prijem29_12.jpg


Posle trudova Jocicevog ministarstva, sam se javlja jedan cale i kaze -deca su,znate

kolica1.jpg


I sada da pitamo gradonacelnicu sta je uradila u Novom Sadu do sada?

Maja-Gojkovic-01_AMI.gif


- Pa procitala sam jedan e- majil,i ispljuvala protivnike. Sta hocete vise!
 
Znam licnim kanalima za tog decka. Njegov cale je bio nesto LSDV i imaju razloga da mrze radikale, *ebiga, gubitak vlasti, privilegija.
Inace mali je problematican, a njegovi nema sta nemaju.

Podsetio bih na sledbenike Canka u fajerkama na kojima pise 88 (H je osmo slovo abecede, pa mu to dodje kao skracenica od Hajla Hitler).
 
Nije tacno. Imas i par afera. Recimo postavljala su se pitanja oko finansiranja Nove godine i nekih fantomskih firmi. Pa onda oko prekrsenog zakona o koncesijama pri pripremi za preseljenej autobuske stanice. Predsednik gradske skupstine je, otprilike, povodom toga rekao da mediji ne bi o tome trebalo da izvestavaju, vec je to posao nekih drugih.

Headhunter:
A to je stvarno najcrnje, od cele njene vlasti jedino je ovo uradila - pricala (i to u prazno,a sa smisljenom zloupotrebom)

Sta je ona zaista uradila kao gradonacelnik pored toga sto je otvorila famozni e-mail ? :lol: :lol: :lol:
 
zar nije to krivicno delo?
i ko ce za to da odgovara?
ja definitivno nisam za SRS, ali ako hocemo normalnu drzavu onda svaki takav potez mora biti kaznjen, jerbo ce onda svak svakom moci da preti i nista...puj pike, ne vazi...
a ovo je i lep primer da se posalje poruka da, sta god da ti je cale, ne mozes da se ponasas kao bahati varvarin...
vreme je da izadjemo iz doba "tatinih sinova" jednom i za svagda...
 
Ne bas. Hajde da budemo prezicniji - oni su socijal - demokrate. Ali moderna levica u Evropi je, po ekinomskim stavovima odbacivsi kenijacisticku privredu,

PAC-PAC:
О философе највећи, драги мој Gwydion, нису они нацисти они још гори, они су комунисти.
 
PAC-PAC:
О философе највећи, драги мој Gwydion, нису они нацисти они још гори, они су комунисти.

Zapravo budimo precizni. Oni su socijal-demokrate. A moderna evropska levica se, ako cemo iskreno, uveliko preselila u ulicu udesno. Bar po ekonomskim stavovima.
Komunizam je ipak nesto drugo.
 
PAC-PAC:
О философе највећи, драги мој Gwydion, нису они нацисти они још гори, они су комунисти.

Zapravo budimo precizni. Oni su socijal-demokrate. A moderna evropska levica se, ako cemo iskreno, uveliko preselila u ulicu udesno. Bar po ekonomskim stavovima.
Komunizam je ipak nesto drugo.
 
Mene ovo bas odusevljava. To sa 88 je glupost koja je prvi put u javnost pustena nakonferenciji za stampu kada je to izrekao Z.T. povezujuci LSDV sa srpskom divizijom Blood & Honour. Problem je u tome sto pomenuti mrze ligu iz dna duse i bliski su recimo Obrazu i Svetozaru Mileticu (sa ovim drugim je DSS potpisivala neke anti-LSDV dokumente). Kada bi u Ligi pisali 88, ili kada bi simpatisali Combat 18 recimo, onda ne bi u Cankovom obezbedjenju bio crnac.
Dakle hajde da prekinemo sa tom totalno stupidnom tvrdnjom da liga ima veze sa 88 i sl. Uostalom, koliko ja znam Blood & Honour imaju pik na jednog liginog clana bas zbog njegovog anti-fasistickog delovanja. Plus sto su prebili pola anarhisticko/anti-globalistickog kampa kada je isti bio napravljen u Novom Sadu. Plussto su imali plan da danparenerede ispred EXIT-a. Hiljadu primera da su to skroz razlicite opcije i da lupetas gluposti. Ali maksimalno lupetas!
DSS se obicno izblamira svojim izjavama koje se ticu popularne kulture i kontrakultura (setim ose samo one bruke sa Residents kad je sam Kostunica ispao da ne kazem sta), pa onda famoznih - nesecm se - izjava Mihajlobva... zato nije ti bas pametno da recikliras nesto sto je odvaljeno na DSS konferenciji za stampu ...

Glas Sauronov:
Znam licnim kanalima za tog decka. Njegov cale je bio nesto LSDV i imaju razloga da mrze radikale, *ebiga, gubitak vlasti, privilegija.
Inace mali je problematican, a njegovi nema sta nemaju.

Podsetio bih na sledbenike Canka u fajerkama na kojima pise 88 (H je osmo slovo abecede, pa mu to dodje kao skracenica od Hajla Hitler).
 
BTW, na toj konferenciji je bilo izreceno "u kombatima". Spit-fajerke je beogradski izraz. :P

Glas Sauronov:
Znam licnim kanalima za tog decka. Njegov cale je bio nesto LSDV i imaju razloga da mrze radikale, *ebiga, gubitak vlasti, privilegija.
Inace mali je problematican, a njegovi nema sta nemaju.

Podsetio bih na sledbenike Canka u fajerkama na kojima pise 88 (H je osmo slovo abecede, pa mu to dodje kao skracenica od Hajla Hitler).
 
A ti mislis da Tadicu verovatno ne stizu pretece poruke? Svilanovicu? Ljajicu? Cedi? Baticu? Jeleni Karleusi? Ostatku estrade? Cim si javna licnost u Srbiji izlozen si. Ali ne treba odmah sazivati konferencij uza stampu i od toga praviti cirkus. Ako nisi znao BIA, jer je to njen posao, politicarima dostavlja izvestaj o ugrozenosti i za tu pricu to je merodavno. Plus sto takve podatke obradjuje i ona druga sluzba. I ond ato ne ide na promidzbu za tisak, vec se time bave profesionalci koji su i obuceni da se time bave. U javnost se izlazi tek kad sumnjas u bonafide namere onih koji treba da te stite, ili iz politikantskih razloga. To recimo Ceda radi jer je procenio da mu je to u interesu.

Cupi NS:
А да ја напишем претеће писму Тадићу? Шта би онда било?!!!
 
Maли курс идеолошких поставки, или зашто је ЛСВ нацистичка странка:

1.) Упркос прокламованој социјалдемократији, залаже се за корпоративну државу ( a против мењања друштвене структуре, и за очување садашњих покрајинских структура моћи оличених у ДС-СВМ-ЛСВ олигархији и екстрапрофитерима као што је Миодраг Костић ).

2.) Идеја о једној странци и њеном вођи као једином аутентичном тумачу жеља народа. ЛСВ себе назива јединим заштитником Војводине и тумачем жеља њених грађана, што се најбоље види у томе што, без провере народне воље путем референдума, и противно и Уставу Републике Србије, и Омнибус закону, и статуту АП Војводине ( где се не прописује никаква надлежност покрајинске скупштине за елементе идентитета нити се такво право даје покрајини ) намеће том народу републику Војводину ( шта је Чанково залагање за пуну извршну, законодавну и судску власт покрајинских органа, ако не отворени сепаратизам? ) и своје виђење грба и заставе, који издају за историјски грб покрајине, а заправо је етничко чишћење војвођанске хералдичке традиције ( једини грб који би се могао сматрати историјским грбом Војводине је грб најпре Војводине Српске из 1848./9, а потом Војводства Србије и Тамишког Баната из 1849.-60. - крст са четири осцила. Уместо тога, Чанак намеће потпуно измишљени грб настао комбиновањем осакаћене хрватско-мађарске хералдике и потпуно измишљену заставу, баш као што је Хитлер заставу НСДАП-а прогласио за заставу Немачке ).

3.) Покрајински шовинизам, који се огледа у кривљењу Србије за све што је лоше у Војводини ( мит о "пљачкању Војводине" - аналогија: нацистичка теза да је Немачка изгубила први светски рат захваљујући јеврејско-социјалистичкој издаји ) и ширење мита о "толерантним Војвођанима и нетолерантним Србијанцима".

4.) Идеја крви и тла. Чанкистадори виде српске избеглице и колонисте као "дођоше" који никада не могу осећати Војводину као своју и стално јој раде о глави - само зато што се сећају да су они или њихови преци дошли из Босне, Лике, Баније или Херцеговине - а управо тако су Хитлер, Гебелс и Розенберг говорили о Јеврејима на тлу Немачке. Врло је карактеристично што се Чанак хвалио да се преко половине његових посланика у сазиву покрајинског и републичког парламента од 2000. године национално изјашњава као "Војвођанери".

5.) Мржња према Србима као нижој раси. Полази од идеје, коју пласирају и ГСС, СДУ, "либерално-демократска" фракција и поједине НВО, да су Срби једини кривци за ратове 1991.-1999. и генерално геноцидан народ, насупрот "толернатним" мањинама, чиме се намера да им се у области у којој чине 65% становништва да само 30% у одлучивању. Наиме, по Чанковом предлогу "Основног закона Војводине" ( de facto уставу, коме је аутор Александар Фира, један од писаца устава СФРЈ из 1974, који је био легализација свих несрпских шовинизама ), у члану 78, предвиђа се оснивање Већа националних заједница ( парламентарни дом формиран по етничком принципу, што ни једној држави која се позива на демократију не би било ни на крај памети да оснива ) као горњем дому парламента који би имао право да стопира сваку одлуку доњег, Србима се даје 30% посланика, да би били надгласавани. Ово је не само дискриминација по етничкој основи, већ и савршен пример веровања наци-чанкиста да су Срби нижа раса, а мањинци супериорни.

6.) Хајка на српске цркве. Као заступник нацистичке тезе да уметност мора одисати духом чисте расности, Чанак напада изградњу православних цркава у византијском стилу у Војводини као "угрожавање идентитета покрајине" и "покушај уништавања изворног и аутентичног функционисања једног простора". Чак се дошло до тога да их чанкистадори називају "четничким црквама" - намерно превиђајући да у Војводини већ одавно има таквих цркава ( довољно је отићи у фрушкогорске манастире, па видети тамошње цркве у византијском стилу из XV и XVI века, на пример у Хопову ), и да су после XVIII века православне цркве грађене у барокном стилу само зато што су хабсбуршки закони забрањивали изградњу цркава у византијском стилу. Задњи који је пре Чанка говорио да у Војводини цркве у византијском стилу немају шта да траже био је Павелићев доглавник Миле Будак, који је 1941. сремске манастире рушио експлозивом и пљачкао, а монахе стављао под нож.

Као што видите, коалициони партнер ДС-а, Wojwodjanische Führer Nenad Tschanak је према Србима као Хитлер према Јеврејима - прво ћу ти одузети глас, а онда и живот.

A да не говоримо о другом дивном коалиционом партнеру ДС-а, Јожефу Каси, који захтева протеривање избеглица из Бачке и подизање споменика Хортијевим кољачима у Новом Саду, а у међувремену организује њилашка посела у редакцији листа Magyar Szo чији је оснивач скупштина АП Војводине.

На крају, да се не заборави - ДС је на парламентарне изборе 2003. изашла у коалицији не само са Сорошевим кондотама ГСС и СДУ и пензионерским клубом ДЦ чији је вођа Драгољуб Мићуновић, некадашњи капо са Голог Отока и вођа маоистичких демонстрација из 1968, већ и са СДА, странком чији је оснивач кољач босанских Срба Алија Изетбеговић, а чији је буљукбаша за Рашку Суља Угљанин, и петорици пријатеља Осаме бин Ладена доделила места у клупама српског парламента.

Човек не може бити изненађен што се са горе поменутим непријатељима демократије - заговорницима тоталитарне идеје "отвoреног друштва" изашлим из Лењиновог шињела, ислуженим марксистима, панисламистима, хортиносталгичарима и нацистима - удружила ДС, странка која себе назива "првоборцем проевропских снага". Није ли још каудиљо Ђинђић казао: Ко хоће да проповеда морал у политици, нека иде у цркву?
 
Izvini, ali to sto si napisao je skroz besmisleno i predstavlja skup najproizvoljnijih zlointerpretacija koje sam ja u zadnjih par godina procitao.
Uz to ocigledno nemas pojm o cemu pises. Kako otvoreno drustvo moze biti totalitarno? Jesi li se ti ikad bar ocesao o Popera? Sudim da nisi posto tako lupetas.

Baron Ungern:
Maли курс идеолошких поставки, или зашто је ЛСВ нацистичка странка:

1.) Упркос прокламованој социјалдемократији, залаже се за корпоративну државу ( a против мењања друштвене структуре, и за очување садашњих покрајинских структура моћи оличених у ДС-СВМ-ЛСВ олигархији и екстрапрофитерима као што је Миодраг Костић ).

2.) Идеја о једној странци и њеном вођи као једином аутентичном тумачу жеља народа. ЛСВ себе назива јединим заштитником Војводине и тумачем жеља њених грађана, што се најбоље види у томе што, без провере народне воље путем референдума, и противно и Уставу Републике Србије, и Омнибус закону, и статуту АП Војводине ( где се не прописује никаква надлежност покрајинске скупштине за елементе идентитета нити се такво право даје покрајини ) намеће том народу републику Војводину ( шта је Чанково залагање за пуну извршну, законодавну и судску власт покрајинских органа, ако не отворени сепаратизам? ) и своје виђење грба и заставе, који издају за историјски грб покрајине, а заправо је етничко чишћење војвођанске хералдичке традиције ( једини грб који би се могао сматрати историјским грбом Војводине је грб најпре Војводине Српске из 1848./9, а потом Војводства Србије и Тамишког Баната из 1849.-60. - крст са четири осцила. Уместо тога, Чанак намеће потпуно измишљени грб настао комбиновањем осакаћене хрватско-мађарске хералдике и потпуно измишљену заставу, баш као што је Хитлер заставу НСДАП-а прогласио за заставу Немачке ).

3.) Покрајински шовинизам, који се огледа у кривљењу Србије за све што је лоше у Војводини ( мит о "пљачкању Војводине" - аналогија: нацистичка теза да је Немачка изгубила први светски рат захваљујући јеврејско-социјалистичкој издаји ) и ширење мита о "толерантним Војвођанима и нетолерантним Србијанцима".

4.) Идеја крви и тла. Чанкистадори виде српске избеглице и колонисте као "дођоше" који никада не могу осећати Војводину као своју и стално јој раде о глави - само зато што се сећају да су они или њихови преци дошли из Босне, Лике, Баније или Херцеговине - а управо тако су Хитлер, Гебелс и Розенберг говорили о Јеврејима на тлу Немачке. Врло је карактеристично што се Чанак хвалио да се преко половине његових посланика у сазиву покрајинског и републичког парламента од 2000. године национално изјашњава као "Војвођанери".

5.) Мржња према Србима као нижој раси. Полази од идеје, коју пласирају и ГСС, СДУ, "либерално-демократска" фракција и поједине НВО, да су Срби једини кривци за ратове 1991.-1999. и генерално геноцидан народ, насупрот "толернатним" мањинама, чиме се намера да им се у области у којој чине 65% становништва да само 30% у одлучивању. Наиме, по Чанковом предлогу "Основног закона Војводине" ( de facto уставу, коме је аутор Александар Фира, један од писаца устава СФРЈ из 1974, који је био легализација свих несрпских шовинизама ), у члану 78, предвиђа се оснивање Већа националних заједница ( парламентарни дом формиран по етничком принципу, што ни једној држави која се позива на демократију не би било ни на крај памети да оснива ) као горњем дому парламента који би имао право да стопира сваку одлуку доњег, Србима се даје 30% посланика, да би били надгласавани. Ово је не само дискриминација по етничкој основи, већ и савршен пример веровања наци-чанкиста да су Срби нижа раса, а мањинци супериорни.

6.) Хајка на српске цркве. Као заступник нацистичке тезе да уметност мора одисати духом чисте расности, Чанак напада изградњу православних цркава у византијском стилу у Војводини као "угрожавање идентитета покрајине" и "покушај уништавања изворног и аутентичног функционисања једног простора". Чак се дошло до тога да их чанкистадори називају "четничким црквама" - намерно превиђајући да у Војводини већ одавно има таквих цркава ( довољно је отићи у фрушкогорске манастире, па видети тамошње цркве у византијском стилу из XV и XVI века, на пример у Хопову ), и да су после XVIII века православне цркве грађене у барокном стилу само зато што су хабсбуршки закони забрањивали изградњу цркава у византијском стилу. Задњи који је пре Чанка говорио да у Војводини цркве у византијском стилу немају шта да траже био је Павелићев доглавник Миле Будак, који је 1941. сремске манастире рушио експлозивом и пљачкао, а монахе стављао под нож.

Као што видите, коалициони партнер ДС-а, Wojwodjanische Führer Nenad Tschanak је према Србима као Хитлер према Јеврејима - прво ћу ти одузети глас, а онда и живот.

A да не говоримо о другом дивном коалиционом партнеру ДС-а, Јожефу Каси, који захтева протеривање избеглица из Бачке и подизање споменика Хортијевим кољачима у Новом Саду, а у међувремену организује њилашка посела у редакцији листа Magyar Szo чији је оснивач скупштина АП Војводине.

На крају, да се не заборави - ДС је на парламентарне изборе 2003. изашла у коалицији не само са Сорошевим кондотама ГСС и СДУ и пензионерским клубом ДЦ чији је вођа Драгољуб Мићуновић, некадашњи капо са Голог Отока и вођа маоистичких демонстрација из 1968, већ и са СДА, странком чији је оснивач кољач босанских Срба Алија Изетбеговић, а чији је буљукбаша за Рашку Суља Угљанин, и петорици пријатеља Осаме бин Ладена доделила места у клупама српског парламента.

Човек не може бити изненађен што се са горе поменутим непријатељима демократије - заговорницима тоталитарне идеје "отвoреног друштва" изашлим из Лењиновог шињела, ислуженим марксистима, панисламистима, хортиносталгичарима и нацистима - удружила ДС, странка која себе назива "првоборцем проевропских снага". Није ли још каудиљо Ђинђић казао: Ко хоће да проповеда морал у политици, нека иде у цркву?
 
Vidim Baron je proveo besanu noc za kompom, i ispisao rat i imir... :roll:

Jos kada bi ljudi barem uboli temu, koja bi bila pretnja Maji- da li je to politicka zloupotreba ili je ona zaista na tragu "zlim poitickim protivnicima"(njenim naravno)...
A ja sam bio ironican pa sam bas zato temu naslovio "deca prete radikalima".

ALO ljudi, pa svako zivi na internetu prima pretece e-mailove, od Alena Alde do Bokija Miolosevica. Malecna je zloupotreba kada Maja uzme isti i pocne d ga koristi za svoje srvhe,ili sam ja to pogresno protumacio?
:roll:
 

Back
Top