Adžić: Apsurdno je da me optužuju oni koji veličaju Karadžića i Mladića

D U K Lj A N I N

Ističe se
Poruka
2.960
Adžić: Apsurdno je da me optužuju oni koji veličaju Karadžića i Mladića

14. mart 2012.
0106adzic.jpg


Istoričar prava Novak Adžić ocijenio je kao apsurdne optužbe rektora cetinjske Bogoslovije Gojka Perovića i predsjednika Matice srpske Vladimira Božovića da je svojom stavom iznesenim na skupu koji je organizovala CPC 12. marta u zelenom salonu hotela „Crna Gora" uvriijedio sve vjernike Srpske pravoslavne crkve.

- Apsurdno je da me optužuju za nešto što nijesam uradio, niti imao namjeru da učinim, u smislu da personalno bilo koga uvrijedim, predstavnici onih filijala strane države, čije je sjedište u Beogradu i Novom Sadu, koji ne samo što ne priznaju, već konstantno atakuju na crnogorski nacionalni i kulturni identitet i koji podrivaju bezbjednost u Crnoj Gori, narušavaju njen ustavno-pravni poredak, suverenitet i nezavisnost i koji brane Crnogorcima da imaju svoju crkvu i da slobodno vrše službu u svojim hramovima i proklinju ih i hoće da zakivaju za Vezirov most, naveo je Adžić u saopštenju dostavljenom Portalu Analitika.
Rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović pozvao je juče tužilaštvo da procesuira funkcionera SDP-a i aktuelnog direktora državnog Zavoda za intelektualnu svojinu Novaka Adžića zbog govora mržnje i vrijeđanja vjerskih osjećanja piše Dan.
- Ona je najviše političko-ideološki mastodont, te joj osnovna društvena funkcija i misija nije služba božja, već u svom konkretnom činjenjenju ona predstavlja i demonovog šegrta, čiji pripadnici su veoma agresivni u osporavanju ljudskih prava i sloboda drugima - rekao je Adžić na okruglom stolu.
Perović je ocijenio da ta izjava predstavlja kršenje elementarnih prava i da prevazilazi granice pristojnog vaspitanja.
- Vrh SPC je u zadnje 20 godina naročito, na žalost, ili objektivno propagirao zlo ili bio saučesnik, kao zanatski pomagač u zlu. I umjesto da zaćute i ostanu u minutu stida i pokajanja i traženja oprosta oni nastavljaju po svome. Zato sve njihove optužbe ne samo što odbacujem, nego ih smatram kulminacijom podvale i manipulacije. I preporučujem im da nauče što u politološkoj analizi označava sintagma ideološko-politički mastodont i da shvate da ona nema zoološki smisao, kako mi podvaljuju, rekao je Adžić demantujući navode Perovića.
Ratnohuškačka uloga SPC: Kako navodi Adžić ''lako je dokazati sa mnoštvom prvorazrednih istorijskih izvora kakvu je i u kojoj mjeri vrh SPC nadasve i u Crnoj Gori, igrao ideološko-političku, propagandnu ratnohuškačku ulogu i bio saučesnik u smislu podstrekača učinjenih teških povreda ratnog i humanitarnog prava na prostoru ex Jugoslavije, u raspirivanju mržnje i agresije prema drugima i širenju zloduha, te da to što su činjeli nikakve veze nema s hrišćanskim religijskim moralom i božijom misijom na zemlji''.
- Kod njih je Bog bio samo na usnama i u retorici, a konkretno činjenje i solidarnost sa onima kojima je bila krv na rukama, a ljudsko i božansko pravo gaženo nogama. Optužuju me oni koji su ćutali i solidarisali se sa onima koji su tvorci otmice u Štrpcima, koji su prećutali Bukovicu i Kaluđerski laz, mučenja u Morinju, oni koji su Biljanu Plavšić zvali “kosovkom djevojkom”, koji su veličali Karadžića i Mladića i njihova “djela”, te oni koji nijesu smogli snage da osude zločine protiv mira i čovječnosti počinjene u ime “srpstva”, “svetosavlja” i zamisljenih granica velike Srbije. Oni koji su svetiteljem proglasili antisemitu i Hitlerovog apologetu episkopa Nikolaja Velimirovića i koji su sveštenomučenikom proglasili kolaboranta i kvislinga mitropolita Joanikija. Zato oni koji me optužuju u ime institucija čiji su spikeri neka razmisle o tome jesu li mnogi čelni njihovi prelati, zaslužili lustraciju.
Optužuju me pogrešno interpretirajući moje riječi oni čiji šefovi crnogorsku naciju nazivaju komunističkim “kopiletom” i “nakotom”, oni koji osporavaju Crnogorcima ostvarivanje njihovih ustavnih i međunarodno-pravno zajemčenih ljudskih prava u pogledu slobode vjeroispovijesti i njenog javnog ispovijedanja. Optužuju me oni što sam im rekao ko su, što su, i što čine, oni koji su oteli i okupirali i devastirali ogromno kulturno-istorijsko blago Crne Gore, kojim bespravno gazduju i profitiraju od njega, kaže Adžić.
Javno blagosiljali škorpione: Adžić navodi da bi bolje bi bilo da odgovore na pitanja što su činjeli i kako su se ponašali za vrijeme rata u Bosni, Hrvatskoj, Kosovu, agresiji na Dubrovnik i čiji je jedan episkop-Gavrilo javno blagosiljao paravojnu formaciju “škorpione” da strijeljaju vezane mladiće u Trnovu, neposredno prije genocida u Srebrenici, ili čiji je drugi episkop mileševski sa automatom na tenku podržavao one koji su išli da ruše Vukovar i na kraju onaj mitropolit-Amfilohije koji je guslao u slavu rušitelja Dubrovnika na dubrovačkom ratištu i koji je u Cetinjskom manastiru dočekivao uniformisane i naoružane Arkanove tigrove s namjerom da njima prijeti Crnogorcima, te pod čijim egidom je pucano na Cetinjane, Petrovdana 1991.
I ko je mogao do zanatski pomagač zlog duha postaviti onu limenu nakazu na Rumiji ili naslikati onu novokompovanu skaradnu tzv. “fresku” u manastiru Podmaine, (na koju su naslikani maršal Josip Broz Tito i crnogorski mitropolit Mihailo kako s kesama novca idu u pakao), ili ko je krampom prekopavao u Cetinjskom manastiru grobove knjaza Danila i vojvode Mirka Petrovića. Ko bi mogao sem zanatski pomagač zla tražiti rušenje Njegoševog mauzoleja na Lovćenu i da se vrati Aleksandrova kapela koja je simbol ropstva Crne Gore i ukidanja njenog imena, zaključio je Adžić.

http://www.portalanalitika.me/drust...ptuuju-oni-koji-veliaju-karadia-i-mladia.html
 

Back
Top