Andy Murray

Mari: Svakog dana mi je sve bolje

Endi Mari je aktuelnu tenisku sezonu završio ranije zbog sporog oporavka posle povrede kuka. Škot je pokušavao da se vrati tokom letnjih turnira ali je imao promenjive uspehe. Trenutno se sprema za prve turnire u 2019. godini.

Andy-Murray


Posle operacije kuka Endi Mari je konačno u junu ponovo kročio na teren. Tokom leta je odigrao šest turinra i rešio je da ranije završi sezonu kako bi se spremio za narednu. On će seledećeg meseca trenirati u Majamiju kako bi se spremio za turnir u Brizbejnu.

"Osećam se bolje fizički svakog dana. Sve sam bliži oporavku", kazao je Endi Mari.

Nekadašnji prvi reket sveta je trenutno 263. na ATP listi, a nije igrao od Šenžena gde je u septembru poražen od Fernanda Verdaska. Mari očekuje da igra na Australijen oupenu, kao i da se nađe na turniru u Monpeljeu koji je u februaru.

"Planiram da dođem u Brizbejn prilično rano. Verovatno nedleju dana pre početka turnira. Treniram već nekoliko dana i imam nekoliko meseci da uđem u najbolju moguću formu pred početak tog turnira", poručuje Mari.

Turnir u Brizbejnu počinje 31. decembra i jedan je od šest pripremnih turnira pred prvi Grend slem sezone u Melburnu.
 
"Kad su mogli Nole, Rafa i Rodžer, vratiće se i Endi"

Džon Mekinro smatra da Endi Mari može da se vrati u svetski vrh do US Opena 2019. godine, ali pod uslovom da bude potpuno fizički spreman.

GettyImages-987079716-1-.jpg


Britanac se trenutno u Majamiju priprema za Australijan Open. Nekadašnji prvi teniser sveta je zbog povrede kuka prethodno pauzirao godinu dana, da bi minule sezone odigrao svega 12 mečeva, u kojima je ostvario sedam pobeda.

"Bio je jedan od najboljih poslednjih deset godina, osvajao je Slemove, a sve zahvaljujući fizičkim predispozicijama. Ukoliko bude sto odsto spreman, očekujem da bude u Top 10 za šest do devet meseci. Međutim, ako bude na 80 odsto to je potpuno druga priča", kazao je Mekinro,

"Pokledajte šta je Federer uradio sa 36 godina, šta Nadal radi i kakve problema ima sa povredama. Đoković je odjednom ove godine postao onaj stari. Siguran sam da Endi gleda njih i da misli da je sposoban da uradi isto."

Đoković se tokom nedavno završene sezone vratio na prvo mesto ATP liste, osvojivši dva Gren slema i dva Mastersa, iako je pauzirao šest meseci.

Slično je bilo i sa Federerom tokom 2017, pošto se Švajcarac posle bolovanja tenisu vratio osvajanjem dve od četiri najvažnije titule.
 
Has: Mari će do leta biti onaj stari, zna šta radi

Nekadašnji drugi teniser sveta Tomi Has smatra da bi Endi Mari u 2019. godini mogao da se vrati u nekadašnju formu.

Mari.jpg


U 2017. godini Vimbldon je bio poslednji Marijev turnir, a na operaciju kuka otišao je u januaru tekuće godine. Na teren se vratio u junu na Kvinsu i odigrao je još pet turnira pre nego što je okončao sezonu kako bi se adekvatno spremio za narednu.

“Čini mi se da Mari ulaže mnogo truda kako bi se spremio za Australijan open i ne bi me iznenadilo ako do sledećeg leta on bude ponovo igrao na svom najvišem nivou“, rekao je Has i dodao:

“U tenisu se samopouzdanje stiče pobedama, zato mislim da će napraviti pravi raspored. On je Gren slem šampion i tačno zna šta radi“.

Nemac se takođe mučio sa brojnim povredama tokom karijere, uključujući i kuk.

“Imam iskustva sa tom povredom i bio sam iznenađen kako se brzo vratio posle operacije, oporavak obično traje duže, ali bilo je važno da se testira i da vidi da još nije na 100%. Ne znam koliko oseća bol i koliko može da trenira, ali on se oslanja mnogo na kretanje u svojoj igri“, zaključio je Has.

Mari (31), trostruki Gren slem šampion i nekadašnji broj 1, nastupiće u Brizbejnu pre Australijan opena koji počinje 14. januara.
 
Mari: I dalje osećam bol, ali želim da igram

Nekadašnji prvi teniser sveta Endi Mari izjavio je da se oseća mnogo bolje nego pre nekoliko meseci, te da je spreman za prvi turnir u sezoni.

Andy-Murray


Sve je počelo tokom Vimbldona 2017. godine na kome je bio primoran da preda meč četvrtfinala zbog povrede kuka. Isti problem uzrokovao je i 11-mesečnu pauzu.

Na teren se Britanac vratio u Kvinsu, a prošle sezone odigrao je 12 mečeva.

Posle turnira u Šenženu, napravio je pauzu, a novu sezonu počeće u Brizbejnu, koji je osvojio 2012. i 2013. godine.

"I dalje osećam bol u kuku, ali je potrebno da učestvujem na turnirima i vidim mogu li da igram pet mečeva u nizu", kazao je Mari.

"Prošle godine mi je u Australiji bilo vrlo teško. Sada se osećam mnogo bolje. Uvek sam voleo da igram ovde. Bolje mi je nego pre nekoliko meseci."

Britanac je trenutno 256. teniser sveta.

"Voleo bih da prođem kroz turnir i pokažem da mogu se takmičim, a da me ne opterećuje kuk."

Mari je u Brizbejnu trenirao sa Naomi Osakom, a planirano je da radi i sa Džonom Milmanom.
 
Platio je jazavac bas visoku cenu za ono besomucno sustizanje Novaka 2016-te godine. Tad samo celindzere sto nije igrao kako bi ga skinuo sa broja 1. Ladno je covek sebi pokidao zglobove. Na kraju balade 3 GS i 41 nedelja na mestu broj 1 u naboljoj eri svetskog tenisa. Nije lose uopste.

Nema tu nista lose, svako sanja da osvane kao prvi na ATP listi...nije se štedeo, trčao skoro za svakom loptom, bas i kao Đole i Nadal, za razliku od onog pizdunka Federera...
 

Čime će se Endi Mari baviti kada završi karijeru?​

RTX7YCXH-750x533.jpg


Trostruki grend slem šampion Endi Mari želi da ostane u sportu, kada završi igračku karijeru.

Britanac je trebalo da učestvuje na mastersu u Majamiju, ali je zbog povrede odustao od prvog mastersa u sezoni.

Zbog čestih povreda sa kojima se suočava poslednjih sezona, sve više se govori o njegovom penzionisanju. Nekadašnji prvi teniser sveta već ima ideju čime bi mogao da se bavi kada završi ikarčku karijeru.

„Volim sport, tako da bi me zanimalo da radim u nekom drugom sportu“, rekao je Endi. „Uživam u golfu, bilo bi uzbudljivo kada bih mogao da nešto radim tu“.

Dodao je Mari da bi mogao da radi i kao fudbalski trener.

„To bi bilo zanimljivo“.

Nekadašnji prvi teniser sveta, u svakom slučaju, želi da pomogne mladim sportistima.

„Imam menadžersku kompaniju koja radi sa nekim mladim sportistima, nadam se da ću time nastaviti da se bavim posle igračke karijere. Čini mi se da sam napravio dosta grešaka kada sam bio mlad i mogao bih da im pomognem“.

Sport Klub
 
Otkad je Novak Đoković osvojio 19. grend slem titulu na Otvorenom prvenstvu Francuske u nedelju dodatno se podgrejala diskusija oko toga ko je najveći teniser svih vremena, a svoj sud o tome dao je i nekadašnji prvi igrač sveta Endi Mari, podsetivši da karijere trojice velikana tenisa još nisu gotove.

1623824764-Endi-Mari-750x523.jpg
Sprski teniser je jedini od „Velike trojke“ koji je slavio po barem dva puta na svakom od četiri najveća turnira, a osim toga osvajao je i svaki masters turnir makar dvaput. Federer i Nadal imaju po jedan osvojeni grend slem više – ukupno 20.

Moramo da sačekamo kraj karijere, ali za mene veliku ulogu igra činjenica da je Novak dvaput osvojio svaki masters turnir. Sada ima i po dva trofeja na svakom od grend slemova, pa može da se napravi argument da je on taj. Neverovatno je to što je postigao. Sa druge strane Rafa je 13 puta slavio na RG – to je rekord na jednom GS turniru. Rodžer igra na vrhunskom nivou kroz nekoliko generacija, a i dalje je tu sa 39 godina. Rezultati koje je postigao na travi nemaju premca. Za svakog od njih trojice mogu da se predstave argumenti da je najbolji“, izjavio je Endi Mari.

Ne znam za njih trojicu, ali meni nije to previše važno – ko je najveći igrač svih vremena. Jedino što sa sigurnošću mogu da kažem je da je ovo daleko najbolja era u istoriji tenisa. Mislilo se da je rekord Pita Samprasa od 14 slemova nedodirljiv, a sada trojica momaka mogu da imaju 20 i više. Meni je bilo malo problematično što sam bio deo njihove ere, ali kao ljubitelju tenisa, to je fantastično“, rekao je Škotlanđanin, koji je u karijeri triput bio GS šampion.

Sport klub
 

Mari raskinuo saradnju sa dugogodišnjim trenerom​

1630370305-21243015174787-750x500.jpg


Nekadašnji prvi teniser sveta Endi Mari prekinuo je saradnju sa dugogodišnjim trenerom Džejmijem Delgadom.

Mari je doveo Delgada u tim tokom 2016, u kojoj je osvojio drugu titulu na Vimbldonu i kada je godinu završio na prvom mestu ATP liste.


Britanac će u narednom periodu sarađivati sa nemačkim stručnjakom Janom de Vitom, koji je prethodno trenirao Gaela Monfisa, Žila Simona i Nikoloza Basilašvilija.


Trostruki grend slem šampion na teren će se vratiti u Abu Dabiju sredinom decembra.


U međuvremenu, saopšteno je da će Delgado ubuduće biti u timu mladog kanadskog tenisera Denisa Šapovalova.

https://sportklub.rs/tenis/atp/mari-raskinuo-saradnju-sa-dugogodisnjim-trenerom/
 

Back
Top