Srpska tradicionalna muzika

Raselka

Obećava
Poruka
98
Zenska grupa pevaca koja se bavi izucavanjem i izvodjenjem srpskih,seoskih pesama iz razlicitih krajeva Srbije i krajeva gde zive ili su nekad ziveli Srbi. Zelja nam je da to izvodjenje upotpunimo muzickom pratnjom, pa ovim pozivamo sve koji nam se zele prikljuciti a sviraju na nekim od instrumenata: frula, kaval, tarabuka, sargije, goc, gajde isl. Da ozivimo stare zvuke! :D
Ako nekoga zanima vise o ovome, moze me kontaktirati mailom: etnovox@hotmail.com
 
Ne mogu vam pomoci jer ne sviram ni jedan instrument, ali zeleo sam da pozdaravim vasu ideju jer smatram da smo izuzteno muzicki bogato podrucije. Imamo dosta izvodjaca koji se bave tradicionalnim pesmama i igrma, mada ipak ne dovoljno obzirom na ukupnu muzicku zaostavstinu koju smo naasledili. Puno srece uz iskrenu zelju da uspete u svojim nastojanjima. Pozdrav... :idea:
 
nikodim:
Ne mogu vam pomoci jer ne sviram ni jedan instrument, ali zeleo sam da pozdaravim vasu ideju jer smatram da smo izuzteno muzicki bogato podrucije. Imamo dosta izvodjaca koji se bave tradicionalnim pesmama i igrma, mada ipak ne dovoljno obzirom na ukupnu muzicku zaostavstinu koju smo naasledili. Puno srece uz iskrenu zelju da uspete u svojim nastojanjima. Pozdrav... :idea:
Hvala ti na iskrenim zeljama. Da, slazem se da dosta grupa slicnih postoji, i treba da nas bude jos vise.
Inace grupu cine devojke koje se godinama uglavnom bave ovom vrstom pevanja u razlicitim sastavima, KUD-ovima. Tako da nismo na pocetku price moze se reci.
:roll:
 
Valjda je to nesto sto je prisutno u svakom od nas, nesto sto smo nasledili i sto se provlaci kroz nase usi generacijama, bas zbog toga verujem da i nema coveka kome ne prija takav „zvuk“.
Ako nije tajna, kako se zove vasa grupa, i da li ste imali nekih javnih nastupa koje je bilo moguce videti i na TV-u ? :?
 
Grupa se zove "Ljelje", i radi pri Domu kulture "Studentski grad". Naziv potice od staroslovenskog bozanstva i oznacava mladost, vedrinu, lepotu (takodje ima i dr. znacenja: lesnik, devojke itd.).Imali smo vise koncerata po gradu, a i uskoro ce biti u etnografskom muzeju,(o tome kad bude definisano).Nekoliko je puta prikazivan nas nastup iz Trsica(tad smo imali muzicku pratnju). :roll: :D
 
Raselka:
Grupa se zove "Ljelje", i radi pri Domu kulture "Studentski grad". Naziv potice od staroslovenskog bozanstva i oznacava mladost, vedrinu, lepotu (takodje ima i dr. znacenja: lesnik, devojke itd.).Imali smo vise koncerata po gradu, a i uskoro ce biti u etnografskom muzeju,(o tome kad bude definisano).Nekoliko je puta prikazivan nas nastup iz Trsica(tad smo imali muzicku pratnju).

Na zalost nisam imao prilike da vas cujem, ali ako se ukaze prilika naravno da cu je iskoristiti.
Muzicka pratnja pa tuzic... to znaci da bi bas volela da okupite muzicare sa „spiska“.
Ne znam da li si slusala Pavla Aksentijevica i Zapis (Sareno Pile), to me podseca na vas u nekom buducem izdanju, kaval, gajde, frula... :wink:
 
Licno, nisam bas puno fasciniran Zapisom. Ali mi je zato Drina fantasticna i mislim da je to stvarno nesto jako kvalitetno.

nikodim:
Raselka:
Grupa se zove "Ljelje", i radi pri Domu kulture "Studentski grad". Naziv potice od staroslovenskog bozanstva i oznacava mladost, vedrinu, lepotu (takodje ima i dr. znacenja: lesnik, devojke itd.).Imali smo vise koncerata po gradu, a i uskoro ce biti u etnografskom muzeju,(o tome kad bude definisano).Nekoliko je puta prikazivan nas nastup iz Trsica(tad smo imali muzicku pratnju).

Na zalost nisam imao prilike da vas cujem, ali ako se ukaze prilika naravno da cu je iskoristiti.
Muzicka pratnja pa tuzic... to znaci da bi bas volela da okupite muzicare sa „spiska“.
Ne znam da li si slusala Pavla Aksentijevica i Zapis (Sareno Pile), to me podseca na vas u nekom buducem izdanju, kaval, gajde, frula... :wink:
 
Greska...u Drini je pevala Svetlana Spajic. A pevala je i u Mobi, ali nije vise u toj grupi. a Svetlana Stevic, takodje vrlo talentovana, predivan glas ima, peva iskljucivo pesme iz svog kraja-Homolja. Cesto se moze videti na tv-u, u nosnji, sa maramom na glavi, sama izvodi pesme.
 
Izvinjavam se zbog greske. Znas li da li je igde moguce kupiti CD Drine ili Mobe? I da li je Svetlana Stevic ikada ista izdala? Mislim, ja bih to kupio jer sam cuo i dopalo mi se. Tvoju grupu na zalost jos nisam cuo, pa kda izdate CD ti baci neki info da budemo obavesteni :)

Raselka:
Greska...u Drini je pevala Svetlana Spajic. A pevala je i u Mobi, ali nije vise u toj grupi. a Svetlana Stevic, takodje vrlo talentovana, predivan glas ima, peva iskljucivo pesme iz svog kraja-Homolja. Cesto se moze videti na tv-u, u nosnji, sa maramom na glavi, sama izvodi pesme.
 
CD Mobe i Svetlane Stevic se lako mogu naci skoro svuda gde se prodaje muzika. A za Drinu nisam sigurna da postoji disk, mada sam imala neke njihove snimke na kaseti. Ljelje takodje imaju neki disk, ali to je radni materijal, 8 pesama, nista profi.
 
Mislis svuda u Beogradu? Znas ima i nas koji smo malo izvan... pogledacu sutra po gradu ima li to negde da se kupi. U svakom slucaju hvala na obavestenju. E da, bila je i ne ka zenska grupa paganke, ali sem jednog nastupa
na TV nisam ih nikad cuo.

Raselka:
CD Mobe i Svetlane Stevic se lako mogu naci skoro svuda gde se prodaje muzika. A za Drinu nisam sigurna da postoji disk, mada sam imala neke njihove snimke na kaseti. Ljelje takodje imaju neki disk, ali to je radni materijal, 8 pesama, nista profi.
 
Da, Paganke su prva grupa kod nas koje su u gradu pocele negovati tradicionalno pevanje, autenticno, pre vise od 20 godina. Inace jedno vreme sam pevala kod jedne od clanica te grupe u okviru jednog kud-a.
Sorry, nisam uzela u obzir da si mozda iz dr. mesta, bas sam nemarna. Ali mislim da neces imati problema da nadjes diskove ni u dr. gradu.
 
Svaka cast na ideji o grupi i sakupljanju i izvodjenju izvornih pesama ovog podrucja (nadam se da ne gresim u misljenju da je to nas izvor)! Toliko brzo se stvari zaboravljaju i pogresno tumace iz neznanja. Potrebno je sto vise izvornog sacuvati na pravi nacin. Samo napred!
Ako nekoga ipak zanima muzika Pavla Aksentijevica, ima njegov koncert na Kolarcu u sredu, 6.4. u 20h.
 
e znam devojku koja je ishla na etno pevanje..ako vas zanima

je l znate neku curu zainteresovanu za zhenski ansambl pretezno duhovna muzika (ruski, nasi viseglasi, vizantijske...), jos ako je alt..
do 28 godina
 
Raselka:
?:
e znam devojku koja je ishla na etno pevanje..ako vas zanima

je l znate neku curu zainteresovanu za zhenski ansambl pretezno duhovna muzika (ruski, nasi viseglasi, vizantijske...), jos ako je alt..
do 28 godina
Zvuci zanimljivo...ja sam alt, a i pevam u Crkvenom horu, takodje. Gde mogu da ih cujem?

e bice neki koncert 22.4. uveche

e u kom si horu, je l ona zemunska crkva gornji grad

e mislim da bi se chembalo mozda ok uklopilo u etno, iako nije izvorni instrument, ali bitno je da kopija a ne moderno
 
Raselka:
Zenska grupa pevaca koja se bavi izucavanjem i izvodjenjem srpskih,seoskih pesama iz razlicitih krajeva Srbije i krajeva gde zive ili su nekad ziveli Srbi. Zelja nam je da to izvodjenje upotpunimo muzickom pratnjom, pa ovim pozivamo sve koji nam se zele prikljuciti a sviraju na nekim od instrumenata: frula, kaval, tarabuka, sargije, goc, gajde isl. Da ozivimo stare zvuke! :D
Ako nekoga zanima vise o ovome, moze me kontaktirati mailom: etnovox@hotmail.com
 
Raselka:
Raselka:
Zenska grupa pevaca koja se bavi izucavanjem i izvodjenjem srpskih,seoskih pesama iz razlicitih krajeva Srbije i krajeva gde zive ili su nekad ziveli Srbi. Zelja nam je da to izvodjenje upotpunimo muzickom pratnjom, pa ovim pozivamo sve koji nam se zele prikljuciti a sviraju na nekim od instrumenata: frula, kaval, tarabuka, sargije, goc, gajde isl. Da ozivimo stare zvuke! :D
Ako nekoga zanima vise o ovome, moze me kontaktirati mailom: etnovox@hotmail.com


SUPER!!!Danas ili sutra saljem e-mail :D :D :D
 
tiaz:
Raselka:
Raselka:
Zenska grupa pevaca koja se bavi izucavanjem i izvodjenjem srpskih,seoskih pesama iz razlicitih krajeva Srbije i krajeva gde zive ili su nekad ziveli Srbi. Zelja nam je da to izvodjenje upotpunimo muzickom pratnjom, pa ovim pozivamo sve koji nam se zele prikljuciti a sviraju na nekim od instrumenata: frula, kaval, tarabuka, sargije, goc, gajde isl. Da ozivimo stare zvuke! :D
Ako nekoga zanima vise o ovome, moze me kontaktirati mailom: etnovox@hotmail.com


SUPER!!!Danas ili sutra saljem e-mail :D :D :D

Zainteresovan sam!!!
 
Raselka:
Mislim da mislis na koncert 24.o4. ako je to isti?
Da, bas u tom horu...sto pitas? Mozda se znamo jel? :lol:

uf, ne, mada znam neke chlanice tj 1 iz hora...i jedna je isto chlan ovde bila ;)

ma, nista od koncerta...hmm
kao ideja je da se pevaju te duhovne..i neke obrade narodnih..ali ok, ja tu pevam ne pitam nishta
jos uvek pevam : )) mada i nisam pevac, nego sam nekako uletela.
e bash je jedna clanica iz hora pevala s nama, ivvana

e...moze li kod vas da se "upadne" na liturgiju, koa, ja sam iz drugog hora, pa da gostujem

i ja sam u crkvi
 

Back
Top