Spamblocker
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Spamblocker

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Spamblocker

Preporučite mi neki dobar program protiv spama. Svaki dan dobijam nekoliko poruka na engleskom i nemačkom, sa nekakvim smajlijima...
    Imam Spamihilator, ali kako stvari stoje, nije baš vredan...

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa vidi, takvih stvari je toliko na netu da je tesko da se ocvjek odluci... Dok je moj jedan rodjak koristio Outlock Expres ja sam takodje koristio, odnosno on ovaj program koji napominjes i kod njega ja radio veoma dobro i uspjesno tako da ga preporucujem i dalje... Ne znam samo da li si uradio sve sto treba da odradis... Naime od nekoliko stotina spam poruka dnevno ovaj program je to svodio na nekih 4 do 5 i moglo se to da trpi... Ipak ako zelis manje spama koristi jedan veoma dobar i po meni odlican mail klijent Mozilla Thunderbird, koji se pokazao vise nego odlicno.. Na pocetku ce biti poveliki broj spamova ali Ovaj klijent je kako ga zovu pametan i umije da uci na nacin da vremenom *misli se na kratko vrijeme* nauci sta je spam a sta ne i svaki naredni dan bude sve manje i manje spama.. Do sada koristi ga gore navedeni rodjak vise od 6 mjeseci prospusti mozda jedan a rijetko dvije spam poruke..

Ovo je moje misljenje a mozda ima neko i pametnije nesto da kaze.. Poz.

Zainteresovan član stemark (avatar)
    Učlanjen
    29.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Ja koristim usluge Verat.net-a i u Webmailu postoji opcija da briše ili obeleži spam poruke tako da već na serveru možeš da jedan broj poruka zaustaviš. Probaj kod svog provajdera. :wink:

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

A koja je svrha spamovanja? Osim da dosađuje, ima li nekih drugih problema s tim?

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pored toga sto ih ima mnogo, sto su dosadni, imaju i vrlo cesto sa sobom VIRUSE.. Njihovi atacmenti mogu da budu pogubni po racunar... Mnogo je spamera koji rade za koje koga i to sada vec ozbiljan problem na cijelom internetu.. Mnogo ljudi a o kompanijama da ne govorim koji imaju jako velike probleme sa spamom..

Zato preporuka, (nikako savjet, jer ih danas niko ne zeli da slusa), pazite gdje ostavljate i gdje sve pisete svoje mail adrese jer u svakom slucaju cete sebi ustedjeti i vremena, zivaca i naravno ko je na dial-up-u novca zbog spama.. Uopsteno gledano sto manje spama to bolje.. A pored toga najbolja zastita od spama kao i racunara je sam korisnik...

Poz.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •