Proizvod rastvorljivosti i puferski sistemi
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Proizvod rastvorljivosti i puferski sistemi

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Proizvod rastvorljivosti i puferski sistemi

Da li ko može da mi pomogne oko definicije, a prvenstveno zadataka iz oblasti proizvoda rastvorljivosti i puferskih sistema (ali na nivou fax-a. Unapred zahvalan.

gost55
    Guest

Podrazumevano ;-)

Moze.Definiciju mozes videti u svakoj knjizi za analiticku hemiju,a zadatak postavi,pa cemo ti pomoci!

Obećava
    Učlanjen
    21.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Sto se zadataka tice, nabavi neku od zbirki zadataka iz opste hemije! Dobra je ona koju izdaje TMF (ne znam tacno autore) ili druga od autora Tibora Saba i Zorana Miodragovica. Mislim da su u obe zbirke vrlo lepo reseni zadaci, a tezina je na nivou fakulteta, mada, uopste uzevsi, zadaci iz hemije nisu (i tesko mogu da budu) teski.

gost55
    Guest

Podrazumevano eh,ti zadaci!

Konstantine,hemijski zadaci i te kako znaju da budu teski! Iako na prvi pogled izgledaju lako,oni zahtevaju savrseno razumevanje teorije(a ko ne zahteva)...a dok ne stignes do tog nivoa moras mnogo rada da utrosis! Tako da nikako nekom ko poceinje da radi(ozbiljno) zadatke,ne mozes reci da je to lako,jer moze da se demotivise u samom startu...
    (po principu: Ako ovo ne znam,nemam sta dalje da trazim!)

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zadaci su ovakvog tipa....

Izračunati rastvorljivost Ag2S u 0,01M AgSO4.
    P(AgSO4)=10^-51.

gost 55
    Guest

Podrazumevano

Valjda Ag2S04 ili je to srebro ima novi oksidacioni broj?

gost55
    Guest

Podrazumevano

Ovde nesto nije dobro..pa zar nije logicno da ti daju proizvod rastvorljivosti onoga cega se trazi rastvorljivost???
    U tom slucaju dat ti je proizvod rastvorljivosti Ag2S, ne zaboravi uticaj zajednickog jona (srebrnog)... Koncentacija srebnog jona nastalog disocijacijom Ag2SO4 je dva puta veca(nemoj tu da se predjes)...Znaci,koncentacija Ag jona iz disocijacije Ag2SO4 sabrana sa koncentracijom iz disocijacije Ag2S-2x dignuta na kvadrat (zbog proizvoda rastvorljivosti) i pomnozena x(koncentracija sulfida,ujedno i rastvorljivost) jednaka je proizvodu rastvorljivosti Ag2S. Ono 2x zanemari (da se ne bi patio sa jednacinom teceg stepena,a pre svega malo utice u odnosu na 2*c(Ag2S04)).
    Trudila sam se da ti pojasnim..ako sam negde pogresila,kazi mi,ispravicemo to... ;-)
    Pozdrav!

MarkoBH05
    Guest

Podrazumevano

Puferi su jako dobro objasnjeni u knjizi iz analiticke hemije od prof. Janjica.Nazalost knjiga je dosta stara pa ju je tesko naci,ali je jako dobra i ima dosta zadataka.Ako ti treb za jednokratnu upotrebu mozes kopirati deo o puferima u biblioteci hemijskog fakulteta,a ako planiras da se bavis hemijom na duze vreme(upises fax) kupi je ispred hem. fakulteta.Mislim da kosta 350 din.Inace mogu ti i ja pomoci samo mi posalji zadatak na mpele@yubc.net.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hvala!!!

E ljudi puno vam hvala. Inace jeste Ag2SO4, ali doslo je do moje greske (ne zamerite)... Ocekujem vasu pomoc i ubuduce... Inace studiram hemiju....

gost55
    Guest

Podrazumevano

Drago mi je ako si se snasao! Nadam se da je zadatak bio ok!? Pozdrav!

gost55
    Guest

Podrazumevano

Drago mi je ako si se snasao! Nadam se da je zadatak bio ok!? Pozdrav!

Slične teme

1. SRS - proizvod neobrazovanosti
    Autor zeksiv u forumu Politika
    Odgovora: 316
    Poslednja poruka: 16.04.2008., 13:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •