Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.03.2017 godine u 18 časova. Galerija biblioteke Branko Miljković,Bulevar kralja Aleksandra 298 Beograd,otvaranje izložbe slika Predeli i ljudi.
Autor je moja malenkost.
IMG_1616.jpg
 
pridruži se samouka
recimo, moglo bi prema nekom stihu pesme da se oslika nešto,
ti jako slikovito pišeš, ne bi bio problem
samo šteta što je ovaj pdf teška raspadotina, niko ne vodi računa o njemu pa je to malo teže organizovati
 
Ako neko od Vas
ume da me nacrta
Moliću lepo
Nek zamisli puno
Plave
kobaltne
Hoću da stojim
pod takvim nebom
A Sunce
I Sunce da obavezno
bude plavo
Da mi se kosa mrsi
ljubičasto
Dodajte i malo crvene
Za pod noge
I bokove u istoj boji
Da se ne lažemo
Znate me
Znate i da mojim očima
pristaje samo crna sačma
I mojim usnama
dajte im
Nedostaje im
bar trunka bele
Ja sam od onih
što najrađe ljube
zatvorenih očiju
I u divljačkim mojim snovima
ja ljubim nežno
Žutu izbacite
Ne crtajte me
ljutu
Molim Vas
Nacrtajte me
onakvu kakva sam
Nežnu
i Zastrašujuću

- - - - - - - - - -

pridruži se samouka
recimo, moglo bi prema nekom stihu pesme da se oslika nešto,
ti jako slikovito pišeš, ne bi bio problem
samo šteta što je ovaj pdf teška raspadotina, niko ne vodi računa o njemu pa je to malo teže organizovati

Pesma - napisana davne 2008-e godine, dočekala je svoj poklon :)
 
a neverovatno jbt.
sad čitam pesmu i mislio sam da si je napisala prema ovoj slici što sam uradio
kad ono, pesmu si napisala iz 2008-e, kada te bukvalno nisam ni znao :D

a da, tako sam te vizuelizovao u trenutku kad sam video jednu tvoju fotografiju ovde na forumu,
naravno, kao što rekoh uradio sam po svome, ali fleš je bio u trenutku vizuelizacije : optočena kobaltno plavim štitom,
pa sam odmah otišao i kupio tu boju akrila i krenuo da radim pored tri slike što sam trenutno radio

u svakom slučaju, hvala još jednom na dopuštenju - za 'izrabljivanje' tvog lika :hvala:
 
a neverovatno jbt.
sad čitam pesmu i mislio sam da si je napisala prema ovoj slici što sam uradio
kad ono, pesmu si napisala iz 2008-e, kada te bukvalno nisam ni znao :D

a da, tako sam te vizuelizovao u trenutku kad sam video jednu tvoju fotografiju ovde na forumu,
naravno, kao što rekoh uradio sam po svome, ali fleš je bio u trenutku vizuelizacije : optočena kobaltno plavim štitom,
pa sam odmah otišao i kupio tu boju akrila i krenuo da radim pored tri slike što sam trenutno radio

u svakom slučaju, hvala još jednom na dopuštenju - za 'izrabljivanje' tvog lika :hvala:

Pesma kojoj se ispunio san + Slika koja vidi nečiju prošlost

- - - - - - - - - -

lepa priča i još lepša slika :D
I ja mnogo srećna!
 
drago mi je zbog toga, samouka, lepo je biti zaslužan za nečiju sreću pa makar i na neki trenutak :)
##################

p.s.

i samo jedna mala NAPOMENA za forumski svet koji je sklon teorijama zavera :D

elem, okolnosti pod kojim je nastala slika su sasvim slučajne i nemaju nikakve, ama baš nikakve lične i intimne veze
ovo je bio samo kreativni izazov na osnovu referentne fotografije koja m ise jako dopala kao motiv za na platno

takođe, planiram još nekoliko slika da uradim, ali sada sa nekim drugim likovima sa foruma
bilo prema fotografiji - bilo asocijativno, što ću naravno i njih pitati da mi odobre ako budem želeo da radim na osnovu fotografije
a ako bude uspela asocijacija, persona će se sama prepoznati :)

radio sam osobe iz reale pa zašto ne i iz virtuale jer sve je ovo stvarnost i može biti jako inspirativno... svi smo od krvi i mesa sa manama i vrlinama...
...pomalo ljudi - pomalo zveri

aj vozdra sada, i evo muzike koju često slušam dok slikam...četkica prosto sama klizi



itd, itd, itd :bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top