Knjige sa zanimljivim naslovima

ovo prvo ti je uzvik koji izgovara meri popins (dadilja koja ono bese leti pomocu kisobrana), diznijevi filmovi, bas tako, bio je i strip. merry poppins recimo

a gljiva u hris. umetnosti nije tako besmisleno jer biblija je puna tih simbola (stari zavet ? jevreji?), ne secam se gljive ali pominju se sta znam, mandragora (zavodjenje?) i tako jos ponesto veroatno i vino i ulje i sta vec. ne znam znacenje ali to nije bez veze. mozda onda ima neki takav smisao ili su ti umetnici iz nekog razloga dodavali gljive pecurke

moj mali favorit je Puz golac na urvini, neki SF ali nisam procitala, ruski pisac.
cak mi ni ovaj dzingis kan ne deluje bez veze, ono bitan vojskovodja brutalnost efikasnost itd
onda verovatno imaju i ostali smisao
 
ovo prvo ti je uzvik koji izgovara meri popins (dadilja koja ono bese leti pomocu kisobrana), diznijevi filmovi, bas tako, bio je i strip. merry poppins recimo

a gljiva u hris. umetnosti nije tako besmisleno jer biblija je puna tih simbola (stari zavet ? jevreji?), ne secam se gljive ali pominju se sta znam, mandragora (zavodjenje?) i tako jos ponesto veroatno i vino i ulje i sta vec. ne znam znacenje ali to nije bez veze. mozda onda ima neki takav smisao ili su ti umetnici iz nekog razloga dodavali gljive pecurke

moj mali favorit je Puz golac na urvini, neki SF ali nisam procitala, ruski pisac.
cak mi ni ovaj dzingis kan ne deluje bez veze, ono bitan vojskovodja brutalnost efikasnost itd
onda verovatno imaju i ostali smisao

Boldovano je u gornjem spojleru.
Ne mislim da je poenta besmislenost, već neobičnost.
 
Gljiva u hrišćanskoj umetnosti - moj favorit :)

Imaš od mene vezicu belog luka, ako pobedi :zcepanje:

Neki zanimljivi naslovi koje sam zapamtila:
Kratka istorija traktora na ukrajinskom
Poslednje pesme političkih pigmeja Pindostana
Dijalektika prelaznog perioda iz niotkuda u nikuda
Gargantua i Pantagruel

Knjiga sa zanimljivim naslovom mi često privuče pažnju, ali, prema mojim statistikama, u takvim slučajevima primeri neslavnog sadržaja su mnogo češći: Unutrašnja strana vetra, na primer.
 
Imaš od mene vezicu belog luka, ako pobedi :zcepanje:

Neki zanimljivi naslovi koje sam zapamtila:
Kratka istorija traktora na ukrajinskom
Poslednje pesme političkih pigmeja Pindostana
Dijalektika prelaznog perioda iz niotkuda u nikuda
Gargantua i Pantagruel

Knjiga sa zanimljivim naslovom mi često privuče pažnju, ali, prema mojim statistikama, u takvim slučajevima primeri neslavnog sadržaja su mnogo češći: Unutrašnja strana vetra, na primer.

Šta fali gljivi, baš je misaonog karaktera :zcepanje: misteriozna skoro kao beli luk :zcepanje:
 
Скоро свака песма Огдена Неша се квалификовала за ову тему. Мој случајни избор: "Половни орао или што не бисмо прешли на ствар". Истина не знам да ли је ово заслуга самог Огдена Неша или преводиоца Драгослава Андрића

А иначе, једном давно, неки лик је написао књигу под називом "Драга, хајде да спавамо у виноградима". А неки другар његов га питао што није додао "и понеси ћебе, може да буде ладно".
 
Dosta me knjiga zainteresuje naslovom.
ILi odbije.
Nekada se razočaram, nekada me knjiga oduševi, veoma mi se dopadne.

Lepi naslovi.
Otmenost ježa.
Otrovno mleko maslačka.
Kuća mrtvih mirisa (Vidini naslovi mi se veoma dopadaju).

Bulatovićev Crveni petao leti prema nebu, čudnog je naslova, a knjiga me je oduševila.
Ljudi sa četiri prsta od istog autora.
Krpljen život, Stale Popov je autor.

A nekada knjigu ni ne taknem, udaljena naslovom. Kaluđer koji je prodao svoj ferari.
Zato što te volim.
Kraljevska afera.

Leva ruka tame, takođe zaniljiv neobičan naslov.
Zadah tela
Krivo srastanje

Vidi pod: ljubav
 
nema veze sa temom ali bi voleo da mi neko objasni. procitao sam sto godina samoce,knjiga je genijalna,ali ne razumem kako je to prica o usamljenosti jednog coveka? kapiram da je na kraju ostao samo jedan lik ali kako je to roman o njemu? hvala :ok:
p.s razlog svog pitanje na ovoj temi je iskljucivo zbog datuma. izvinjavam se:)
 
nema veze sa temom ali bi voleo da mi neko objasni. procitao sam sto godina samoce,knjiga je genijalna,ali ne razumem kako je to prica o usamljenosti jednog coveka? kapiram da je na kraju ostao samo jedan lik ali kako je to roman o njemu? hvala :ok:
p.s razlog svog pitanje na ovoj temi je iskljucivo zbog datuma. izvinjavam se:)

A što o usamljenosti jednog čoveka? Možda se naslov odnosi na Makondo?

Što se teme tiče, Bookseller je ovogodišnju DIjagram nagradu dodelio bankoškoj autorki Saiyuud Diwong zvanoj Poo, koja je napisala kuvar pod nazivom Cooking with Poo (Kuvanje sa kakom).
 
A što o usamljenosti jednog čoveka? Možda se naslov odnosi na Makondo?

Što se teme tiče, Bookseller je ovogodišnju DIjagram nagradu dodelio bankoškoj autorki Saiyuud Diwong zvanoj Poo, koja je napisala kuvar pod nazivom Cooking with Poo (Kuvanje sa kakom).

pitanje je bilo iz razloga sto sam,kod nekih knjizevnih kriticara, procitao da je to prica paradoksalnog kraja gde se ispostavi da je sve to usamljenost jednog coveka. pa reko da mi neko pojasni, ;)
sto se odgovora za temu tice...dobar smisao za humor :D
 

Back
Top