Knjige sa zanimljivim naslovima

Jutros odem na posao i pričam sa kolegom, stariji čovjek, profesor srpskog i pjesnik. Kaže:''Napisao sam zbirku poezije (njegova 4. ili 5. zbirka, ako sam dobro pratio), ali ne mogu da izaberem naslov!'' Ja mu baš tada kažem da je naziv vrlo bitan, jer mene zanimljiv naziv vuče da vidim šta je u toj knjizi napisano, a on se i složio sa tim.
 
Jutros odem na posao i pričam sa kolegom, stariji čovjek, profesor srpskog i pjesnik. Kaže:''Napisao sam zbirku poezije (njegova 4. ili 5. zbirka, ako sam dobro pratio), ali ne mogu da izaberem naslov!'' Ja mu baš tada kažem da je naziv vrlo bitan, jer mene zanimljiv naziv vuče da vidim šta je u toj knjizi napisano, a on se i složio sa tim.

Istina. Ima knjiga koje mi se nisu svidele ali njihovi naslovi su mi ostali u glavi.
 
Doslovno je prevedeno sa nemackog, a jeste tako da na nasem jeziku nekako bedno zvuci.
Ne razumem vas kojima su lepi naslovi Mucnina ili Mrtve duse.
Ja Mucninu necu nikada ni citati jer me uFati muka cim vidim naslov.
I zasto je lep naslov Ponizeni i uvredjeni?
Valjda je lepsi Zlocin i Kazna.
Neko napisa da je i Idiot lep naslov.

Najlepsi naslov ( a i knjiga je Bogami genijalna) je "Pogledaj dom svoj, andjele"
Eto, to su lepi naslovi

- - - - - - - - - -

Cvece zla, Plodovi zla:)

Navela si sve moje naslove. Meni su lepi zbog simbolike koju nose.

Evo, na primer, danas živimo u svetu Poniženih i uvređenih, gde se i Mrtvim dušama trguje, i samo Idiot ne shvata nepravdu kojom je okružen. Od svega toga, jednostavno mora da te uhvati Mučnina.
 
Veliki broj Markesovih naslova: "Ljubav u doba kolere", "Sto godina samoće", "O ljubavi i drugim demonima", "Hronika najavljene smrti"...

-"Za kim zvona zvone"
-"Hiljadu čudesnih sunaca"
-"Južno od granice, zapadno od sunca"
-"Sputnik ljubav"
-"Kraj jedne ljubavne priče"
-"Gospa od badema"
-"Nemirna godina"
-"Staze, lica, predeli"
-"Sirenina stolica"
-"Jedan tren jednog jutra"
-"Vrt večernjih magli"...
 

Back
Top