Dual boot - win 98 i win xp

Gost
Imam dva OS. Win XP na particiji D: i Win 98 na particiji C: . Ocu da izbrisem Win98. Mislio sam da izbrisem particiju C: ali nisam siguran da li ce ostati njegova precica kad upalim racunar (da biram sistem). E sad vas pitam oce li ostati ta precica ili nece
 
E vidis tu bi mogao da nastane problem,mada nisam 100% siguran!
Postoji jedan dobro sakriveni sistemski fajl koji se zove "boot.ini" i nalazi se po deault-u na C:!
Ako pokusas da formatiras C: particiju iz Windows okruzenja najverovatnije ce ti dati poruku da ne moze da formatira zbog tog i jos par sistemskih fileova!
Ako je formatiras iz DOS-a,pretpostavljam da vise neces imati izbor operativnih sistema pri podizanju sistema, jer je izbrisan "boot.ini"!
Najsigurnije ti je (mada je malo vise posla u pitanju) da instaliras XP na C: particiji, onda da na C: prebacis sve svoje vazne fajlove, pa da formatiras D: i natenane sredis svoj komp!
Opet ponavljam:nisam 100% siguran (al jesam 99%) da kad formatiras C: neces imati izbor operativnih sistema pri podizanju sistema,tako da ti preporucujem ovaj duzi put...
Pozdrav!
 
Bosko:
nisam 100% siguran (al jesam 99%) da kad formatiras C: neces imati izbor operativnih sistema pri podizanju sistema
Ovo je tacno samo delimicno. Kada se boot.ini izbrise Windows (bilo koji) NE moze da se podigne. Znaci ne samo sto ce nestati lista za izbor nego ce nestati i XP. On ce biti fizicki prisutan ali zbog netostatka boot fileova nece moci da se podigne.
 
Pa pretpostavih ja tako, ali pomislih da ne "lajem" preterano,ali to je to!
Znaci da ti ostaje samo da odradis instalaciju XP-a ispocetka na C: i sve ostale propratne "sitnice" za sredjivanje kompa!
Ili i ovde "gresim" i postoji jednostavniji nacin,Backy?!?
 
kada formatiras C izgubices mogucnost podizanja WinXP, ali svi (ponavljam SVI) fajlovi sa d: particije ostaju netaknuti.

Znaci>
formatiras C
instaliras XP na C (nemoj 98 ako ti je d particija NTFS)
prekopiras sva dokumenta sa d na c
my documents\desktop folderi se nalaze (ako ih nisi ranije pomerao) u
d:\documents and settings\administrator(ili tvoj user name)\my documents(desktop)

Bilo kako bilo, dokle god ne formatiras ili obrises d particiju svi dokumenti ce ti biti tamo. ovo ti daje prostor za rad na c particiji
 

Back
Top