Ateisti pitaju vernike

AlexandarNS

Domaćin
Poruka
3.703
Svaki ateista moze pitati vernika sta ga interesuje, naravno bez sprdnje. Vidim da ostali ateisti kao i ja upadamo na razne teme postavljajuci razna pitanja.

Evo pitanje br: 1

Mene zanima sledece, posto vi vernici ste ubedjeni u postojanje boga i ispostavi se da ste u pravu, a RECIMO dolazi sudnji dan da li ce BOG kazniti ateistu samo zato sto nije verovao u njegovo postojanje iako ateista nije ucinio nikavo zlo za svog zivota osim sto nije priznao boga?
 
Pitanje br: 2
Oce li bog poslati u pakao eskima ili pripadnika busmana ?
Ко код није крштен неће ући у Рај. Поготово неће православни Срби по пореклу који нису крштени, Срби атеисти.. Наравно ту је питање и исповеди, причешћа, итд, итд..
 
Mene zanima sledece, posto vi vernici ste ubedjeni u postojanje boga i ispostavi se da ste u pravu, a RECIMO dolazi sudnji dan da li ce BOG kazniti ateistu samo zato sto nije verovao u njegovo postojanje iako ateista nije ucinio nikavo zlo za svog zivota osim sto nije priznao boga?
Доброта сама по себи није ништа ако је без Бога. Речено је: ко није са мном против мене је. Ко није Христов - антихристов је. Разумеш или да ти цртам?
 
iako ateista nije ucinio nikavo zlo za svog zivota
НЕ ПОСТОЈИ човек нити ће се такав родити који није никада учинио зло! Сви људи на планети, било верујући или неверујући су грешни. Само Бог је савршен и безгрешан. За разлику од неверујућих грешни православац ће да покуша да спасе душу своју покајањем и исповести..
 
Ко код није крштен неће ући у Рај. Поготово неће православни Срби по пореклу који нису крштени, Срби атеисти.. Наравно ту је питање и исповеди, причешћа, итд, итд..
Доброта сама по себи није ништа ако је без Бога. Речено је: ко није са мном против мене је. Ко није Христов - антихристов је. Разумеш или да ти цртам?

.. gde je rečeno ..?
 
Pitanje br: 2
Oce li bog poslati u pakao eskima ili pripadnika busmana ?


Ко код није крштен неће ући у Рај. Поготово неће православни Срби по пореклу који нису крштени, Срби атеисти.. Наравно ту је питање и исповеди, причешћа, итд, итд..

Hmmm....jesu li sanja i drinjaca iste vere? Odgovori im se ne slažu
 
Svaki ateista moze pitati vernika sta ga interesuje, naravno bez sprdnje. Vidim da ostali ateisti kao i ja upadamo na razne teme postavljajuci razna pitanja.

Evo pitanje br: 1

Mene zanima sledece, posto vi vernici ste ubedjeni u postojanje boga i ispostavi se da ste u pravu, a RECIMO dolazi sudnji dan da li ce BOG kazniti ateistu samo zato sto nije verovao u njegovo postojanje iako ateista nije ucinio nikavo zlo za svog zivota osim sto nije priznao boga?
Човек који Бога и Божју науку не зна(и чак неће да сазна), питање је колико такав уме да препозна шта је добро, а шта није. То што човек мисли да је добар и да није учинио никакво ужзло, врло лако може бити самообмана. Ако би се незнабожац упознао са Богом и Његовим огледалом у којем ће да се огледа, могао би да сагледа тачнију слику.

Имам ја комшију који је незнабожац. Не зна о Богу ништа. Чуо је нешто, али суштински ништа не зна, не познаје Га, Његову реч, Његов наук. И он није злоћудан, злонамеран, али ради одређене ствари које су у држави у којој је Бог био владар кажњаване смртном казном. Он је своју ћерку васпитао тако да она иде ноћу по граду и лута, и тамо мења "момке", односно у преводу - својим накарадним васпитањем дозволио је да му ћерка постане блудница. Тај грех се пренео и на његову ћерку и она је жртва његове небриге(незнања), а она преко својих другарица шири то даље.
Сад је питање како ће тај добронамеран човек да прође пред Богом, и не само он, него због њега и његова неваспитана ћерка је доведена у опасност да буде лишена спасења.

Зато Бог каже да је "пут до пакла поплочан добрим намерама".


Pitanje br: 2
Oce li bog poslati u pakao eskima ili pripadnika busmana ?

Није иста одговорност Србина, Јеврејина, Грка или Руса у односу на Ескима и Бушмана. Нама је дато више знања и зато ће према нама бити много строжији критеријуми за разлику од оних који знање немају.
Међутим, није све у знању, јер је Бог урезао у људско срце правду, љубав и закон Божји, па према томе, ако је живео у складу са својомим духом којим би требало савест да доминира, неће бити осуђен.
Бог је рекао "сваком по делима својим". Ако су дела њихова у складу са нивоом знања који имају и очуваног духа, неће бити осуђени.
 
Pitanje: Da li ce bogati (mislim na materialno bogastvo, pare, zlato itd...) uci u raj?
A sta ce biti sa recimo Kinezima, Indijcima i ostalim narodi koji nemaju veze sa HRISCANSTVOM. Sta ce bog uraditi sa njima?

.. niko od nas nije bog .. pa ti niko ne može odgovoriti šta će s kim biti posle smrti ..

.. ali .. po nekoj logici .. osoba koja je usmerena na materijalizam .. je nešto prilično suprotno u odnosu na ono što bi raj trebalo da znači ..
(.. ako je raj oslobođenje od materijalnog .. to bi za materijalistu svakako predstavljalo pakao ..)
 
A sta ce biti sa recimo Kinezima, Indijcima i ostalim narodi koji nemaju veze sa HRISCANSTVOM. Sta ce bog uraditi sa njima?
Спасење душа се може постићи једино кроз православну Цркву и веома је битно ову истину проповедати свима јер ван Цркве нема спасења. Ван православног крштења и миропомазања су се спасили само исповедници Исуса Христа – крштени у својој крви, тојест пострадали исповедивши Христа. Приче о спасењу добрих Кинеза, католика, муслимана и осталих некрштених су неистина. Господ каже: ”идите и крштавајте све, па ко се крсти спасиће се а ко се не крсти, неће се спасити.”
 
.. niko od nas nije bog .. pa ti niko ne može odgovoriti šta će s kim biti posle smrti ..

.. ali .. po nekoj logici .. osoba koja je usmerena na materijalizam .. je nešto prilično suprotno u odnosu na ono što bi raj trebalo da znači ..
(.. ako je raj oslobođenje od materijalnog .. to bi za materijalistu svakako predstavljalo pakao ..)

Nije li Isus rekao da će prije deva proći kroz ušicu igle nego bogataši ući u Raj.
 
Pitanje: Da li ce bogati (mislim na materialno bogastvo, pare, zlato itd...) uci u raj?
A sta ce biti sa recimo Kinezima, Indijcima i ostalim narodi koji nemaju veze sa HRISCANSTVOM. Sta ce bog uraditi sa njima?

На сва питања која постављаш имаш одговре које је Бог дао у Светом писму и мислим да би требао да читаш, па ћеш сазнати то што те интересује.

Што се тиче Индијаца и Кинеза, исто важи као и за Ескиме.
А, за богате људе, ево текст који дотиче то питање, али да би се у поптуности то сагледало, мора цела Библија да се чита да би се схватило шта је важно за сваког човека, па и за однос људски према материјалном богатству.

Јеванђеље по Матеју, 19 глава:
И гле, неко приступивши рече Му: Учитељу благи! Какво ћу добро да учиним да имам живот вечни?
А Он рече му: Што ме зовеш благим? Нико није благ осим једног Бога. А ако желиш ући у живот, држи заповести.
Рече Му: Које? А Исус рече: Да не убијеш; не чиниш прељубе; не украдеш; не сведочиш лажно;
Поштуј оца и матер; и љуби ближњег свог као самог себе.
Рече Му младић: Све сам ово сачувао од младости своје; шта ми још треба?
Рече му Исус: Ако хоћеш савршен да будеш, иди и продај све што имаш и подај сиромасима; и имаћеш благо на небу; па хајде за мном.
А кад чу младић реч, отиде жалостан; јер беше врло богат.
А Исус рече ученицима својим: Заиста вам кажем да је тешко богатоме ући у царство небеско.
И још вам кажем: Лакше је камили проћи кроз иглене уши него ли богатоме ући у царство Божије.
А кад то чуше ученици, дивљаху се врло говорећи: Ко се дакле може спасити?
А Исус погледавши на њих рече им: Људима је ово немогуће, а Богу је све могуће.
 
.. sanja je verski pismena u smislu da je čitala spise različitih religija i da se dobro razume u ideologiju što versku što ateističku ..
.. a što se tiče religioznosti .. nije religiozna ..

.. mada ceni mistike svih religija ..
dakle, poznato ti je:

Који узверује и покрсти се, спашће се; а ко не верује осудиће се.
(Marko 16.16)

pa opet dezinformišeš narod? :kafa:
 
Спасење душа се може постићи једино кроз православну Цркву и веома је битно ову истину проповедати свима јер ван Цркве нема спасења. Ван православног крштења и миропомазања су се спасили само исповедници Исуса Христа – крштени у својој крви, тојест пострадали исповедивши Христа. Приче о спасењу добрих Кинеза, католика, муслимана и осталих некрштених су неистина. Господ каже: ”идите и крштавајте све, па ко се крсти спасиће се а ко се не крсти, неће се спасити.”

To nije fer, jer znamo kako se hriscanstvo sirilo, evo zamolimo bih sve da pogledaju ovaj link, kratko traje ali je vazan.

Sacekajte LOADING i stisnite PLAY bacite oko na mapu sveta.


http://www.mapsofwar.com/ind/history-of-religion.html
 
Da li to znaci da je bog prevrtljivac, siri toboze ljubav, a recimo bacice 1, 5 milijardi muslimana u pakao. Da li je toliki narcis, egomanijak?

Recimo primer banalan: Da li je nepravda ako djak dobije 1 na kontrolnom zadatku, samo zato sto nije znao lekcije koje mu profesor nije ni predavao.
Ko je tu kriv profa ili djak?
 

Back
Top