kako da mu oprostim?

ljubica81

Početnik
Poruka
1
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?
 
Ako te neko ne postuje onda ne bi trebalo ni da razmisljas da li da ostanes sa njim.Ali ako vec hoces da spasavas tu vezu onda se pobrini da se tako nesto vise ne desava,mada licno mislim da kad jednom neko pocne da te omalovazava da ce se to samo nastaviti.Ipak ti najbolje znas zbog cega je doslo do toga,mada ti je moj savet da ga otkacis.
 
Način na koji ti se obratio pokazuje nekoliko stvari o njemu:

- da je spreman da zanemari tvoja osećanja i da se prema tebi odnosi na uvredljiv i nedostojan način
- da je spreman da se prema tebi odnosi bez uvažavanja i poštovanja
- da mu nije baš uvek stalo do vaše veze
- da je bar ponekad, ako ne i stalno, nezadovoljan tobom i vezom koju imate

E, sad, da li da mu oprostiš?
To zavisi od sledećih njegovih postupaka i od tvoje procene tih postupaka.

Moguće je da je on to sve rekao u besu i u trenucima vlastite slabosti kada je možda i sam bio povređen i da, ustvari, ne stoji iza reči koje je izrekao.
Ako on

- shvati i prizna da je pogrešio,
- ako pokaže da se iskreno kaje zbog toga
- ako zatraži oproštaj
- i ako pokaže iskrenu i uverljivu nameru da se NIKAD VIŠE na takav način neće poneti prema tebi

onda i možeš da mu oprostiš.

Ali mislim da nikako ne bi smela da prosto pređeš preko toga kao da se nije ni desilo, jer je onda skoro sigurno da će se ponoviti.

Najbolje je da mu kažeš kako si ti to doživela i kako se osećaš zbog toga i da pratiš njegovu reakciju. Razgovarajte o tome opširno i u detalje i razradite celu situaciju. Takođe nemoj da propustiš da saznaš razloge takvog njegovog ponašanja - zašto je to učinio, šta mu to ne valja u vezi... Pa ako prizna krivicu i iskreno se pokaje, onda možeš da mu oprostiš. A bitno je i da on on tebe traži oproštaj jer je to način da pokaže da je baš njemu stalo do nastavka veze.
 
Đenka:
Ako on

- shvati i prizna da je pogrešio,
- ako pokaže da se iskreno kaje zbog toga
- ako zatraži oproštaj
- i ako pokaže iskrenu i uverljivu nameru da se NIKAD VIŠE na takav način neće poneti prema tebi

onda i možeš da mu oprostiš.

I sve ovo ZAJEDNO, samo jedno od ponuđenog ti NE SME biti dovoljno.

Ipak, ja se ne bih dvoumila - bye-bye baby!
 
ljubica81:
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?

Jok ćuti i izigravaj nesrećnicu! More, setila bih se svake njegove mane i dobro mu natrljala nos istim! Reci mu da mu je mali i da je očajan u krevetu, pa da sledeći put 2 puta razmisli pre nego ti se obrati na tako bezobrazan način.
 
mislim da on u stvari hoce da raskine sa tobom.
ali,nije dovoljno jak,da to uradi kao svaki normalan muskarac,nego pocinje sa glupavim,detinjastim uvredama!
nece se zaustaviti!
ne,do ktebi ne pukne film.
skrati mucenje oteraj ga !
usput,izvredjaj i ti njega.klin se klinom izbija!
sigurno ima neku manu! :wink:
 
ljubica81:
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?



Вероватно је било у свађи, вероватно је желео да те повреди и вероватно му ниси остала дужна, зар не?

Е сад, проблем је што те он познаје и зна која ти је слаба тачка и како ће те највише повредити.А чим си се нашла толико повређена, вероватно има истине у томе што је рекао...
Према томе, прво му избиј аргументе из руке, затегни се, среди се и дотерај се, па нек пукне кад те види! И ти ћеш се осећати сигурније и то те више неће дотицати...а после види шта ћеш са њим.
 
Hellen:
ljubica81:
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?



Вероватно је било у свађи, вероватно је желео да те повреди и вероватно му ниси остала дужна, зар не?

Е сад, проблем је што те он познаје и зна која ти је слаба тачка и како ће те највише повредити.А чим си се нашла толико повређена, вероватно има истине у томе што је рекао...
Према томе, прво му избиј аргументе из руке, затегни се, среди се и дотерај се, па нек пукне кад те види! И ти ћеш се осећати сигурније и то те више неће дотицати...а после види шта ћеш са њим.


Nista zatezivanje i mjenjanje zbog njega, Halo, pa on treba da je voli i postuje onakvu kakva je...a ako mu se ne svidje, nek' ne jede go vna i vrijedja je...
 
mammy:
Hellen:
ljubica81:
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?



Вероватно је било у свађи, вероватно је желео да те повреди и вероватно му ниси остала дужна, зар не?

Е сад, проблем је што те он познаје и зна која ти је слаба тачка и како ће те највише повредити.А чим си се нашла толико повређена, вероватно има истине у томе што је рекао...
Према томе, прво му избиј аргументе из руке, затегни се, среди се и дотерај се, па нек пукне кад те види! И ти ћеш се осећати сигурније и то те више неће дотицати...а после види шта ћеш са њим.


Nista zatezivanje i mjenjanje zbog njega, Halo, pa on treba da je voli i postuje onakvu kakva je...a ako mu se ne svidje, nek' ne jede go vna i vrijedja je...


Због себе и због своје сигурности!!! Да она воли себе такву каква је, те његове речи је не би погађале!

И како год да волим и поштујем мушкарца са којим сам, наравно да би ми сметало ако би постао, на пример, неуредан и зарозан, ако би се угојио и отпустио стомачину! Па мајку му, желимо ваљда и да се допадамо и да будемо привлачни једно другом, без обзира колико дуго смо у вези и колико да се волимо!?
 
ljubica81:
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?

Kazu da reci bole vise nego udarac. Ako je to sto je rekao bila povratna na neku tvoju uvredu upucenu njemu, onda ce biti lakse i zaboraviti ih i preci preko njih. Ljudi cesto kazu ono sto ne misle u svadji....ali ovde sticem utisak da mu sve sto ti je rekao zaista i smeta a nije znao na koji nacin da ti skrene paznju na to. Izabrao je najgori moguci :? Mislim da se ukljucio prvi alarm u vasoj vezi. Na tebi je da li ces da preduzmes neke korake i promenis nesto na sebi ili ces reci 'ako mu se ne svidjam ovakva ko ga shisha'. I u jednom i u drugom slucaju mozes biti u pravu. Prva stvar koju bi trebala da uradis je normalan razgovor sa njim, bez svadje, da vidis pravo lice medalje ;)
 
Hellen:
mammy:
Hellen:
ljubica81:
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?



Вероватно је било у свађи, вероватно је желео да те повреди и вероватно му ниси остала дужна, зар не?

Е сад, проблем је што те он познаје и зна која ти је слаба тачка и како ће те највише повредити.А чим си се нашла толико повређена, вероватно има истине у томе што је рекао...
Према томе, прво му избиј аргументе из руке, затегни се, среди се и дотерај се, па нек пукне кад те види! И ти ћеш се осећати сигурније и то те више неће дотицати...а после види шта ћеш са њим.


Nista zatezivanje i mjenjanje zbog njega, Halo, pa on treba da je voli i postuje onakvu kakva je...a ako mu se ne svidje, nek' ne jede go vna i vrijedja je...


Због себе и због своје сигурности!!! Да она воли себе такву каква је, те његове речи је не би погађале!

И како год да волим и поштујем мушкарца са којим сам, наравно да би ми сметало ако би постао, на пример, неуредан и зарозан, ако би се угојио и отпустио стомачину! Па мајку му, желимо ваљда и да се допадамо и да будемо привлачни једно другом, без обзира колико дуго смо у вези и колико да се волимо!?


Aha, to je onda druga prica. Da bude sigurnija u sebe.
Ne znam kako sam i mogla pomisliti da si TI i pomislila da ona treba da se zategne da on ne bi imao razloga da je vrijedja... :oops:
Mada, ako ona ima eventualni kompleks, mozda nema razloga da ga ima. Mozda nije npr. debela al' si nekako umislila da jeste, mozda je imala tesko djetinjstvo, mozda je njegova mama debela pa on u panicnom strahu da i ona (nasa "postavljacica" teme) da bude debela...ma, ima mogucnosti, ali, mislim da je poenta u tome da je on nju UVRIJEDIO, pa, kako god to sada da postavimo to je ipak UVREDA koja je nju pogodila. i da je nije pogodila - uvreda je. A tako ne treba da se ponasamo jedni prema drugima.
Poenta mog govora je da je on nju uvrijedio i da ona ne treba da oprosti...i ako odluci da oprosti onda treba da prodje sve ono sto je Djenka naveo
 

Mislim da si mu ti već oprostila, zar ne?

Možda je previše afektivan, ili si ti isprovocirala njegovu reakciju. Negde sam se, u tim uvredama prepoznao (ne baš tim rečima, i nikada zamerke na fizički izgled). Evo, stidim se za obojicu :oops:
Čovek nekad kaže i ono što ne želi, ne misli. Bolje je i da kaže, jer tada stvari možeš da popraviš, ali ako imaš nekog potuljenog pored sebe, nema šanse. Eto!
Razgovaraj sa njim staloženo i mirno. Opomeni ga strogo. Tako je i meni očitana lekcija, tako da pazim šta pričam. Uglavnom. :)
 
Nije mi ni na kraj pameti da njemu drzim stranu, ali istina je da katkad ne zelimo da cujemo kritike na svoj racun, sve dok nam ne budu na najdirektniji moguci nacin bacene u lice... Da, tad ih dozivimo kao pljuske, ali ovakve "pljuske" treba ponekad dozivjeti, jer nas mogu nagnati da poradimo na sebi...
Ne kazem da je ovdje takav slucaj, vec da i tu mogucnost treba imati u vidu...
 
ljubica81:
Bicu najkraca sto mogu. decko me je toliko verbalno uvredio recima tipa dosadna si i neugledna, ne pazis na izgled i mogla bi da smrsas... da ne znam sta da mu kazem i da li da mu bilo sta uopste kazem... jos uvek ga volim ali zgazio je moj ponos i ego...sta da radim?
Ma sutni ga... Ionako ima brdo drugih momaka koji bi verovatno bili sa tobom i nikada ti ne bi to rekli... :wink:
 
Ja mislim da Ljubica unapred zna odgovor na njeno vlastito pitanje,
a vi ste ponovo pokazali i dokazali da ste sveznajuće B U D A L E, N E O P E V A N E . :roll:

S V E V A S V O L E M T A K O G L U P A V E ! :D :wink:
 

Back
Top