Dovoljno zasticen komp?!

bojance

Zainteresovan član
Poruka
265
Da li sam dovoljno zastitio komp od virusa,spywarea... i tako toga ako imam Spybot-S&D,Ad-adware SE 1.05,Zone Alarm free i aktiviran Windowsov firewall?
Ako nije navedite neke bolje programe.Inace Spybot nece da se updajtuje:ja kliknem na UPDATE a on za 1 minut izbaci poruku da je vreme isteklo i samo da pritisnem OK.Unapred zahvalan!
 
pa ovako: To sto ti kaze za Spybot je moguce zbog sledeceg: Proveri da li ti je aktivan samo jedan firewall.... Ili ukljuci Windowsov ili Zone Alarmov..... Inace komp ti nije zasticen (od AdAware-a i nekih trojana jeste ali nemas AV ) nemas AV kao sto ti rece shone .... Znaci ovako ako iams sporiju masinu onda AVG ili NOD32 (ali AVG je bolji). Ako ti je masina brza probaj sa KAV-om.... Ali ako zelis TOP zastitu (ako ti je brzi komp) onda lepo Ili F-Secure ili AVK PRO (nemoj obican jer nema dva engina)...
 
bojance:
Ma nije problem da skinem to,nego kako da ga koristim i updatujem.
pa samo uradi sledece:
Kada otvoris test center tamo gore imas par menija... Izaberes Test (valjda ili tako nesto... Rekao bih ti tacno ali nemam trenutno AVG) i u njemu izaberes da podesis complete scan (opet kazem ti da nisma siguran kako se nazivaju te opcije) i kada otvoris to onda lepo prelistaj malo po tom meniju i u njemu nadji scan all files i to otkaci (ovo je vema bitno).... A kasnije otvori control center i u njemu izaberi Residental Shield i desni klik misa -> Properities -> i tu podesavaja ako zelis nesto (ovo su podesavanja za real time scan...).... A sto se update-a tice lepo kada se konektujes i krenes da updatujes izbacice ti 1 update za virus definicije... Ako je nova verzija aplikacijskih modula dostupna u prozoru ce ti to biti ponudjeno za download...
 
Ma ne svidja se taj vas AVG.Uz'o sam Avast! v4.6 i stavio najnovije definicije.Ne znam kakav je,ali na prvi pogled je dobar.Interfejs,stalna zastita i tako to mi se svidja ali ne znam, jel ga neko imao pa da zna da mi kaze kakav je...
 
krak:
pa ovako: To sto ti kaze za Spybot je moguce zbog sledeceg: Proveri da li ti je aktivan samo jedan firewall.... Ili ukljuci Windowsov ili Zone Alarmov..... Inace komp ti nije zasticen (od AdAware-a i nekih trojana jeste ali nemas AV ) nemas AV kao sto ti rece shone .... Znaci ovako ako iams sporiju masinu onda AVG ili NOD32 (ali AVG je bolji). Ako ti je masina brza probaj sa KAV-om.... Ali ako zelis TOP zastitu (ako ti je brzi komp) onda lepo Ili F-Secure ili AVK PRO (nemoj obican jer nema dva engina)...

--------------------------------------------------

Hahaha,AVG bolji od NOD32 ,e ovoliko se jos dugo nisam nasmijo,pa AVG nemoze ni primirisati NOD32.
 
@001
objasni mi to svega ti... NOD32 je ok av ali AVG je bolji (ok cenim njegovu heuristiku) sto se mene tice... Ne mo's ti da kazes tako nesto kada su meni prosli neki trojanci pored NOD32-ke (i odlicno razumem podesavanja tj umem svaki av da podesim do maximuma)dok ih AVG pohvata i poubijao..... Znaci to su licna iskustva i tako... Ako mislis na testove ja znam zasto je AVG uvek mnogo ispod tih "TOP" Antivirusa (cast izuzetcima) ali nije za siroku javnost tako da ces ostati uskracen za odgovor... Inace svi AV-ovi napravljeni u evropi su odlicini AV-ovi i medjusobno saradjuju.... Zato pamet u glavu i nepricaj gluposti :roll: ...
m.p. e sad nisam probao ovu novu verziju 2.5 NOD32-ke.... Mozda je bolji ali sacekacu da prodje neko vreme pre nego sto ga testiram... inace ko zeli NOD32 2.5 BETA : www.eset.com ....
 
Ti da razumesh sva podesavanja AV programa,i sve oko toga, kako sam kazes, onda ti trojanci ne bi prolazili, jer svako ko ume i razume AV programe onda ume da razlikuje i trojanca od "obicnog" file-a...
A to, dal je bolji NOD32 od KAV, kompetentne su firme koje se bave testiranjem AV software-a, da kazu, i to su odavno rekle, i govore stalno, sto se moze videti kroz razne izvestaje---a ne ti,ja,001 ili bilo ko od obicnih korisnika...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
krak:
@001
objasni mi to svega ti... NOD32 je ok av ali AVG je bolji (ok cenim njegovu heuristiku) sto se mene tice... Ne mo's ti da kazes tako nesto kada su meni prosli neki trojanci pored NOD32-ke (i odlicno razumem podesavanja tj umem svaki av da podesim do maximuma)dok ih AVG pohvata i poubijao..... Znaci to su licna iskustva i tako... Ako mislis na testove ja znam zasto je AVG uvek mnogo ispod tih "TOP" Antivirusa (cast izuzetcima) ali nije za siroku javnost tako da ces ostati uskracen za odgovor... Inace svi AV-ovi napravljeni u evropi su odlicini AV-ovi i medjusobno saradjuju.... Zato pamet u glavu i nepricaj gluposti :roll: ...
m.p. e sad nisam probao ovu novu verziju 2.5 NOD32-ke.... Mozda je bolji ali sacekacu da prodje neko vreme pre nego sto ga testiram... inace ko zeli NOD32 2.5 BETA : www.eset.com ....
---------------------------------------------

Evo objasnjenje koje je vise puta isprobano,jedno vreme sam koristio AVG antivirus oko 2 meseca koji mi je uvek prilikom skeniranja pokazivao da je sve u redu da nema trojanaca,ajde reko da ga malo zamenim sa nekim drugim antivirusom,uzmem KAV i on mi nakon sto je AVG pokazao da nema virusa nade 7 trojanaca,e sad posto sam ga imao samo onih probnih 30 dana,vratim ja opet AVG i tako jedno vreme opet njega koristim naravno on opet pokazuje da je sve u redu,reko ajde sad da probam NOD32 kad ono nakon skeniranja pronasao 11 trojanaca,znaci koji god bi drugi antivirus koristio nakon odredenog vremena posle AVG nalazio bi mi "mali milion" trojanaca,znaci nisam ja citao nikakve testove nego sam ga ja licno testirao na svom kompjuteru i dosao do jedinog moguceg zakljucka da osim sto je lak za upotrebu i sto nekoci masinu da je generalno los.
 
@Agent
objasni mi molim te sta to mora specijalno da se zna u vezi podesavanja AV-a??? I nisam apelovao na to da umem da nastelujem AV vec da sam probao svakakva "cuda" od AV-ova.... I da tako lakse mozes da kazes koji je AV dobar.... Ali kao sto ti rece nije to moja briga :wink: ... 001 onda ti lepo kad vidis nesto nemoj da komentarises i dizes prasinu oko toga ok??? Jednostavno to ne razumem ... Ja sa AVG-om nisam imao problema (i kada sam posle stavio KAV on nije imao sta da ocisti :wink: ) i ne razumem kako vam zalutaju svi ti trojanci... Ja idem po tim crack sajtovima kao i ponekad odlazim do "100% sex" sajtova i tu lepo cucim neko vreme ,skeniram : nadje troje poubija i tacka.... Zato i nisam bojancetu rekao da je AVG bas jer neije pitao za favorizaciju vec za zastitu... I necu vise da raspravljam... TACKA
 
Sto se Spybota tice probaj da promenis mesto tj.sajt odakle skida nove definicije.Nalazi se odmah do Search for updates.
Za antivirus ti preporucujem Avast,jednostavno podesavanje,nove definicije se skidaju same kad god se nakacis na net.Znaci program radi na principu instaliraj i zaboravi a pri tom neusporava komp.(bar ne mnogo u odnosu na Kav,Norton....)
 

Back
Top