razmena ucenika sa SAD
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 131

Tema: razmena ucenika sa SAD

alexica
    Guest

Podrazumevano razmena ucenika sa SAD

Zelela bih znati kakve su mogucnosti odlaska u SAD preko neke razmene i koliko to kosta?

balltine
    Guest

Podrazumevano Re: razmena ucenika sa SAD

Citat Original postavio alexica
    Zelela bih znati kakve su mogucnosti odlaska u SAD preko neke razmene i koliko to kosta?
    Cena petomesecnog skolovanja u SAD-u putem razmene iznosi 4,250 dolara,a desetomesecnog 4,290.U koliko zalis da odaberes mesto boravka doplacujes jos $300,odnosno 500$ za Floridu i $700 za Kaliforniju. Ako se,pak odlucis za privatnu skolu, placa se od $9,000 do $50,000. Prijavljivanje za narednu skolsku godinu pocinje 1.septembra.Vise informacija mozes dobiti na telefon 011/2886-302 ili 063/7717-280.

ana_1985
    Guest

Ja ti mogu pomoci jedino ako te interesuje srednjoskolska razmena,tipa ti odes tamo i zavrsis jednu godinu sr.skole.
    Ili,ako si student,mogu ti reci kako da odes na razmenu,tacnije na strucnu praksu u inostranstvu

Mara_
    Guest

Podrazumevano Školovanje u inostranstvu

Mene zanima kako mozesh da odesh kao student

Početnik
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pozdrav

a zna li neko kako da svrseni srednjoskolac ode na studiranje u inostranstvo!? I da li je neko cuo za foru da se ide preko kulturnih centara (jedna poznanica je otisla preko italijanskog k.c. da studira u Italiju)

Domaćin andja_stay_cool (avatar)
    Učlanjen
    01.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano

e ja sam zainteresovana za ovu srednjoskolsku razmenu...daj reci nesto vise o tome...

nataly 89
    Guest

Citat Original postavio ana_1985
    Ja ti mogu pomoci jedino ako te interesuje srednjoskolska razmena,tipa ti odes tamo i zavrsis jednu godinu sr.skole.
    Ili,ako si student,mogu ti reci kako da odes na razmenu,tacnije na strucnu praksu u inostranstvu

Ana, mene interesuje kako otici na jednu godinu u inostranstvo na skolovanja (srednja skola). Molim te reci nesto vise o tome. Da li si ti bila?

Početnik
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Za one koji zele i da studiraju u USA

Ja sam cula da je najbolji nacin da posle drugog razreda gimnazije odes preko neke agencije za razmenu ucenika, da zavrsis 2. i 3. razred za godinu dana sa sto boljim prosekom i da onda konkurises za neku stipendiju. Ja planiram da tako uradim. Negde sam cula da gomila nasih ucenika, koji zavrse srednju u USA, dobiju stipendiju za neki od boljih univerziteta.

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Za one koji zele i da studiraju u USA

Citat Original postavio Mica D.J.
    Negde sam cula da gomila nasih ucenika, koji zavrse srednju u USA, dobiju stipendiju za neki od boljih univerziteta.
    Gde si to cula?

Na boljim univerzitetima je jako tesko dobiti stipendije. Lakse je malo dobiti sportsku.

Ako igras za skolski team(bilo koji sport) i da si dobar sporttista nije tesko dobiti stipendiju jer ljudi iz univerziteta koji traze neke sportiste gledaju meceve i igrace i ako im se neko dopada daju mu stipendiju.

MINA 85
    Guest

Podrazumevano Strucna praksa za stuente i srenjoskolska razmena

Za sve one koji zele da i u USA,a srednjoskolci su,
    preporucujem agenciju Inter Global Exchange Limited.
    Nalazi se N.Beogradu.Telefon je 011 18 2009.Ja sam preko njih trebala da idem na jednogodisnje skolovanje,al nisam.
    A za one koji bi na strucnu praksu u inostranstvo,mislim na studente,to mogu uciniti preko AIESEC-a.

Ako vas jos nesto interesuje,slobodno pisite.

Početnik
    Učlanjen
    14.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano .....

Ne mozes otici u SAD ako nemas min 5000 dolara i veoma je tesko dobiti sportsku stipendiju (gotovo nemoguce), a posle ako se vratite ovde posle zavrsene godine morate da polazete srpski i istoriju da bi vam priznali diplomu, ali ako jednom odete tamo malo ko se vrati, jer ako se tamo zavrsi 4 godina veoma je lako upisati koledz i to dobiti stipendiju ali veoma retko celu obicno pola je stipendija a pola je vas dzep

Početnik
    Učlanjen
    26.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: .....

Citat Original postavio fri
    Ne mozes otici u SAD ako nemas min 5000 dolara i veoma je tesko dobiti sportsku stipendiju (gotovo nemoguce), a posle ako se vratite ovde posle zavrsene godine morate da polazete srpski i istoriju da bi vam priznali diplomu, ali ako jednom odete tamo malo ko se vrati, jer ako se tamo zavrsi 4 godina veoma je lako upisati koledz i to dobiti stipendiju ali veoma retko celu obicno pola je stipendija a pola je vas dzep
    Scholar i fri su sasvim u pravu.
    Posle srednje skole u USA nije toliko tesko upisati se na college/univ, koliko dobiti stipendiju koja pokriva vise od polovine, da ne govorimo o full tuition (medjutim mozda je to za sportiste moguce)
    ali ovako, za "normalne" studente, cak i ako imaju prosek 4.0, je jako tesko.
    obicno traze od tebe da imas da platis iz svog dzepa recimo najmanje polovinu kako rece fri.

iz mog iskustva: 12th grade tamo, privatna highschool, prosek 4.0, dosta extracurricular aktivnosti. aplicirala na desetak collega, bez ikakvih laznih nadanja i iluzija.
    od njih me je primilo nekih 5-6 (a ostali nisu zato sto sam na finaid aplikaciji jasno napisala da ce mi biti potrebno vise od 80% njihove finanskijske kontribucije), ali i oni koji su me primili su mi davali stipendije 18-20K, sto opet sa druge strane znaci da je prostajalo min 12-15K za mene da platim.
    a to je dva puta vise od godisnjeg income mojih roditelja ovde !!!

bajan amerski zivot.. eto bas zato ja se vracam u evropu (ali ne u srbiju :-)

Početnik
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

A jel' se spava i boravi u porodicama ili kako?
    To mene najvise brine. Zamisli da zivis sa debelim Amerima... i ugoje te tamo...

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da zivis u americkoj porodici.

jedna mala
    Guest

Podrazumevano Re: Strucna praksa za stuente i srenjoskolska razmena

Citat Original postavio MINA 85
    Za sve one koji zele da i u USA,a srednjoskolci su,
    preporucujem agenciju Inter Global Exchange Limited.
    Nalazi se N.Beogradu.Telefon je 011 18 2009.Ja sam preko njih trebala da idem na jednogodisnje skolovanje,al nisam.
    A za one koji bi na strucnu praksu u inostranstvo,mislim na studente,to mogu uciniti preko AIESEC-a.

Ako vas jos nesto interesuje,slobodno pisite.
    a taj Inter Global Exchange Limited, jer imaju oni neki sajt?

Domaćin Lucky_Charm (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    91

ako se u Americi zavrsi samo 4 srednje da li postoji mogucnost da se dobije stipendija?

Početnik
    Učlanjen
    14.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Cvetic:)
    A jel' se spava i boravi u porodicama ili kako?
    To mene najvise brine. Zamisli da zivis sa debelim Amerima... i ugoje te tamo...
    Cekaj ti mislis da odes odavde i tamo istog momenta zivis u raskosi i bogatstvu, ne ide to tako...
    P.S. i ako ne zelis da se ugojis to ne moze niko da te natera!
    Sapience can't be acquaint...

Početnik
    Učlanjen
    21.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ako stvarno neko zna kako da se dobije stipendija za koledz... neka javi... ja zavrsavam u usa, 4.tu godinu High School-a

Početnik
    Učlanjen
    21.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam dosao u SAD preko agencije Wizantiana, cena je 3900$ + 100$ viza+ 100$ SEEVIS broj + oko 1000 evra za avionsku kartu. Ako te jos nesto zanima pitaj,,,

Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    91

zar viza nije uracunata u tih 3900?!

Početnik
    Učlanjen
    14.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

treba imati tih 3900$, bolje da dobijes stipendiju za koledz i odes tamo s minimalnim troskom...
    Sapience can't be acquaint...

Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    91

al treba dobiti tu stipendiju odavde... hm?

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Mozes dobiti stipendiju ako si genije ili odlican sportista(Sportska stipendija)!

Ako nisi iz SAD onda obicnu stipendiju ZABORAVI! Mozes dobiti samo sportsku. Poznajem ja vise tenisera koji su izasli na College i University. Oni su dobili celu (100%) stipendijuTrebas da znas engleski kao tvoj nastavnik!!! Bej jezika nemoze!

Drug koji je izasao u Californiu kaze da je bolje znao engleski od njegove nastavnice!!!

Svi oni su kontaktirali skolu preko emaila ili telefona. Imas i agencije koje ti obecavaju da ces dobiti stipendiju za 2000 evra.

I sam trenutno u Boza Ratonu u Floridi. I ja planiram da ih kontaktiram, ali to samo za godinu dana.

Ako imate nekih pitanja, pisite slobodno!
    What the phuck?

Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    91

Question Re: razmena ucenika sa SAD

Citat Original postavio scholar
    Mozes dobiti stipendiju ako si genije ili odlican sportista(Sportska stipendija)!

Ako nisi iz SAD onda obicnu stipendiju ZABORAVI! Mozes dobiti samo sportsku. Poznajem ja vise tenisera koji su izasli na College i University. Oni su dobili celu (100%) stipendijuTrebas da znas engleski kao tvoj nastavnik!!! Bej jezika nemoze!

Drug koji je izasao u Californiu kaze da je bolje znao engleski od njegove nastavnice!!!

Svi oni su kontaktirali skolu preko emaila ili telefona. Imas i agencije koje ti obecavaju da ces dobiti stipendiju za 2000 evra.

I sam trenutno u Boza Ratonu u Floridi. I ja planiram da ih kontaktiram, ali to samo za godinu dana.

Ako imate nekih pitanja, pisite slobodno!
    Koliko sam shvatila ovo je namenjeno fri-jevom komentu!
    A kakve su sanse ako zavrsis (samo) 4 razred u SAD?

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ako oces hoces da dobijes "Academic Scholarship" onda zaboravi!
    What the phuck?

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. razmena ucenika
    Autor purpurna magla u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 25.06.2016., 09:56
  2. SYLP-besplatna jednomesecna razmena ucenika sa SAD
    Autor vule993 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 05.05.2010., 19:50