razvod

  • Začetnik teme razocarana
  • Datum pokretanja
R

razocarana

Gost
razvod
kako ziveti posle pucanja braka,kako se snaci u
sadasnjosti,kako steci nove prijatelje i vredi li
posle velikog bracnog ljubavnog zivota ulaziti u
neki nov i ponovo traziti zivotnog partnera
 
vrlo zajebano
naravno da neces umreti jer se razvodis
i naravno da ce doci neko drugi kad tad
ali kakve to veze ima sa astrologijom?
 
Naravno,treba odbolovati. Ili se zatvoris i prestanes da verujes sebi(da li sam uopste zenstvena? pametna?...itd)i drugima(sta ako me ponovo neko povredi?...), ili, da bi se zastitila od novog bola pocnes da se ponasas sasvim drugacije,postajes zavodnica (a u stvari bi zelela da si u kuci, sa decom... )i "prozdires" muskarce. Usput mozes i da se izubis...A to je najgore. Zato, treba prvo odbolovati.
 
mmm:
Naravno,treba odbolovati. Ili se zatvoris i prestanes da verujes sebi(da li sam uopste zenstvena? pametna?...itd)i drugima(sta ako me ponovo neko povredi?...), ili, da bi se zastitila od novog bola pocnes da se ponasas sasvim drugacije,postajes zavodnica (a u stvari bi zelela da si u kuci, sa decom... )i "prozdires" muskarce. Usput mozes i da se izubis...A to je najgore. Zato, t
reba prvo odbolovati.
To zaista jeste tako treba vremana da sve prodje,ali je nemoguce naci vremena za samocu jer sam okruzena najblizima a oni stalno brinu da ne padnem u depresivno stanje jer mi je brak i porodica po starom vaspitanju bila i ostace na prvom mestu.A tesko je i objasniti ljudima da vam nije do provoda i ovako povredjena plasljivo prilazim drugim ljudima i u svakom muskarcu ja vidim svog pijanog muza.A da sve bude gore probala sam da budem s nekim, a taj neko je vec ozenjen.Jos jedno veliko razocarenje......
 
bla:
vrlo *
naravno da neces umreti jer se razvodis
i naravno da ce doci neko drugi kad tad
ali kakve to veze ima sa astrologijom?
To zaista nema nikakve veze sa astrologijom ali sam ja greskom poslala poruku na adresu astrologije.
Ako sam poremetila vase svakodnevno listanje poruka i time vas na momenat vratila na neki vama nebitan tekst oprpstite
 
samo opusteno....vrati se sebi, radi sve ono sto si volela pre braka. Ne pruzi se svima jos jedna sansa!
P.S. Jako si hrabra. Kako si uopste resila da prekines sve to?
 
Nana:
samo opusteno....vrati se sebi, radi sve ono sto si volela pre braka. Ne pruzi se svima jos jedna sansa!
P.S. Jako si hrabra. Kako si uopste resila da prekines sve to?
slagala bih te kad bih rekla da sam ja prekinula,raskid on hoce za vrame svakog pijanstva ali je zadnjeg puta ne samo zahtevao nego i otiso.ja bih mu sigurno i oprostila kao sto sam i do tada radila jer sam naucila da cutim slusam i trpim samo da bih on kao otac ma kakav bio,ostao pored dece,ali je moja porodica ovoga puta rekla stop kraj uzasu,i normalno da sam se posle svega vratila u roditeljsku kucu i tu nastavila da zivim sa jednim sinom,dok je ostalo dvoje dece mnogo daleko od mene.on normalno i sad moli za nastavak prekinute serije ali sam ja konacno shvatila da on nije vredan moga truda.nasla sam sebi posao,radim,decu slabo vidjam jer mi se on sada sveti preko njih.
tebi hvala na podrsci jer mi je itekako potrebna bez obzira na to sto sam van braka vec dve godine jos uvek je lepo cuti da neko u danasnjem svetu saoseca s`vama i sto je jos bitnije seti se da za vas odvoji koji minut ovog brzotekuceg zivota
hvala
 
natasa471:
Nana:
samo opusteno....vrati se sebi, radi sve ono sto si volela pre braka. Ne pruzi se svima jos jedna sansa!
P.S. Jako si hrabra. Kako si uopste resila da prekines sve to?
slagala bih te kad bih rekla da sam ja prekinula,raskid on hoce za vrame svakog pijanstva ali je zadnjeg puta ne samo zahtevao nego i otiso.ja bih mu sigurno i oprostila kao sto sam i do tada radila jer sam naucila da cutim slusam i trpim samo da bih on kao otac ma kakav bio,ostao pored dece,ali je moja porodica ovoga puta rekla stop kraj uzasu,i normalno da sam se posle svega vratila u roditeljsku kucu i tu nastavila da zivim sa jednim sinom,dok je ostalo dvoje dece mnogo daleko od mene.on normalno i sad moli za nastavak prekinute serije ali sam ja konacno shvatila da on nije vredan moga truda.nasla sam sebi posao,radim,decu slabo vidjam jer mi se on sada sveti preko njih.
tebi hvala na podrsci jer mi je itekako potrebna bez obzira na to sto sam van braka vec dve godine jos uvek je lepo cuti da neko u danasnjem svetu saoseca s`vama i sto je jos bitnije seti se da za vas odvoji koji minut ovog brzotekuceg zivota
hvala

Nije izgovor da ostanesh sa nekim "samo zbog dece" (iako se on najcesce upotrebljava), jer je nekad deci bolje da imaju jednog roditelja, nego dva rastrzana, spremna da se pocupaju svakog momenta. Pricam to sa aspekta deteta.
Drago mi je da si resila da prekinesh lanac, sada dok josh mozes, i dobro je da imash podrsku tvoje porodice.
Kako se to on sveti preko dece?
 
E drage moje,tako nam je sudjeno u zivotu,da patimo i patimo.Imam dete,ne zivim sa svojim dragim,kog do dan danas nisam prebolela.Ja sam na jednoj strani sveta a on na drugoj. Za dete i ne pita,kao da ga nema,a on dusa mamina na njega lici,pa me pita:Mama,zasto ja nemam tatu a sva deca imaju?Srce mi se cepa,a on ni tel.da pozove.Imam puno prilika za brak ali nemogu da se odlucim na taj korak,sve mislim da ce doci,da ce sve biti kao i pre,godine prolaze i prolaze............nista.Pisacu vam jos drugi put,ako neko zeli da me posavetuje ili cisto ako ima problem slican kao i ja neka mi pise........Usamljena majk
 
Buca:
E drage moje,tako nam je sudjeno u zivotu,da patimo i patimo.Imam dete,ne zivim sa svojim dragim,kog do dan danas nisam prebolela.Ja sam na jednoj strani sveta a on na drugoj. Za dete i ne pita,kao da ga nema,a on dusa mamina na njega lici,pa me pita:Mama,zasto ja nemam tatu a sva deca imaju?Srce mi se cepa,a on ni tel.da pozove.Imam puno prilika za brak ali nemogu da se odlucim na taj korak,sve mislim da ce doci,da ce sve biti kao i pre,godine prolaze i prolaze............nista.Pisacu vam jos drugi put,ako neko zeli da me posavetuje ili cisto ako ima problem slican kao i ja neka mi pise........Usamljena majk
Draga moja
Mislim da on nije vredan tvog cekanja.i ja sam volela svog muza vise nego sebe i evo sada posle toliko vremena ostala sam sama sa jednim detetom,a ostalo dvoje dece i nemogu da vidjam jer gospodin suprug misli da samo ako se vratim njemu mogu da budem sa decom.Ucene traju godinama,mnogo mi je tesko bez dece ali vise nemogu da trpim uvrede,i njegova pijanstva.A on deci prica kako je mama sada slobodna i kako radi,ja sam posle duzeg bolovanja stala na noge i promenila se fizicki iz korena a on smatra da sam kao slobodna zena sada i ***** to isto prica i deci.Ranije mi je mnogo smetalo ali vise ne,ne vredi isterivati istinu sama ce doci na vidalo.Probala sam da ti ukratko opisem sta sam ja dozivela od coveka koga sam beskrajno volela.
Nemoj da tugujes posveti se sebi i svom detetu,a on iako se vrati vise nece biti onaj covek koga si ti zavolela i kome si rodila zdravo dete.
Cucemo se opet nadam se jer je ponekad ovakav razgovor itekako potreban.Imas i moju adresu na hotmail pa mozes da se javis
 
lolla:
Nije izgovor da ostanesh sa nekim "samo zbog dece" (iako se on najcesce upotrebljava), jer je nekad deci bolje da imaju jednog roditelja, nego dva rastrzana, spremna da se pocupaju svakog momenta. Pricam to sa aspekta deteta.
Drago mi je da si resila da prekinesh lanac, sada dok josh mozes, i dobro je da imash podrsku tvoje porodice.
Kako se to on sveti preko dece?
Moram da priznam da je malo ljudi koji tako misle.Svi smatraju da moram da budem zrtva a da li mogu nikog ne zanima.Gledaju tudje stvari sa svog ugla i stavljaju so na tudju ranu.
NJegova osveta je vise ucena,tako je i odrzao nas brak ucenjivajuci me danima.To i sad radi,ja mogu da vidim decu samo ako resim da mu se vratim,inace nemam prava ni da pitam za njih.On tako misli a to kaze i deci,"tata hoce da zivi sa mamom ali vidite da mama nece da se vrati".To je servirana prica deci a oni je tako i razumu pa sad postoji neka odbojnost dece prema meni,a to me mnogo boli.
 
Drage moje,

i ja sam razvedena. Srecno razvedena. Sreca za mene, i za moje dete koje je pre dve godine, na danasnji dan imalo oca alkoholicara i majku na ivici nervnog sloma... Onda sam, posle jos jedne pijane noci i tri sata maltretiranja (za to vreme nisam ni rec progovorila, branila sam se cutanjem) zapitala sebe: sta jos cekam? Bila je to noc 27. na 28. septembar 2001. Pitala sam se: cekam li zimu, da i mene i dete izbaci napolje na sneg, ili da mi u januaru isljuci struju, kao sto je ucinio te noci (nerviralo ga je sto citam)? Kad sam shvatila da cekam samo svoj nervni slom (u najmanju ruku), cim je svanulo, uzela sam dete i - otisla. Zaista, tog jutra je svanulo. I eto, vec mi dve godina svakoga jutra pocinje novi dan i novi zivot, kojem sam naucila da se radujem.
Nisam ja njega tada volela - volela sam sliku porodice, braka, osecaja pripadnosti. I to mi je bilo tesko da prebolim.
Drage moje, kad pomislite da nema kud dalje, krenite dalje - same, ili sa svojom decom. Ume da bude tesko, ali ste na kraju ponosne sto ste prekinule agoniju.
Sto se deteta tice, pretio je, molio, pa odustao. Sada se vidjaju, imaju dobar odnos, ali kako dete raste sve je jasnije - za nju on nije autoritet.
Za probleme koje imate zato sto vam ne dozvoljava da brinete o deci, trazite pomoc - od zvanicnih institucija do nevladinih organizacija koje se tim problemima bave. Ima ih, imaju dobre advokatice, strucne timove.
Ne dozvolite da vas ucenjuje, ne pristajte na kompromise sa svojim i zivotima svoje dece.
Ima i dana, i muskaraca i zora koje svicu. Treba biti zdrava, da ih sacekas, i zaradujes im se.
Samo napred.
Ako nekako mogu da pomognem - tu sam.
 
zbunjena:
Drage moje,

i ja sam razvedena. Srecno razvedena. Sreca za mene, i za moje dete koje je pre dve godine, na danasnji dan imalo oca alkoholicara i majku na ivici nervnog sloma... Onda sam, posle jos jedne pijane noci i tri sata maltretiranja (za to vreme nisam ni rec progovorila, branila sam se cutanjem) zapitala sebe: sta jos cekam? Bila je to noc 27. na 28. septembar 2001. Pitala sam se: cekam li zimu, da i mene i dete izbaci napolje na sneg, ili da mi u januaru isljuci struju, kao sto je ucinio te noci (nerviralo ga je sto citam)? Kad sam shvatila da cekam samo svoj nervni slom (u najmanju ruku), cim je svanulo, uzela sam dete i - otisla. Zaista, tog jutra je svanulo. I eto, vec mi dve godina svakoga jutra pocinje novi dan i novi zivot, kojem sam naucila da se radujem.
Nisam ja njega tada volela - volela sam sliku porodice, braka, osecaja pripadnosti. I to mi je bilo tesko da prebolim.
Drage moje, kad pomislite da nema kud dalje, krenite dalje - same, ili sa svojom decom. Ume da bude tesko, ali ste na kraju ponosne sto ste prekinule agoniju.
Sto se deteta tice, pretio je, molio, pa odustao. Sada se vidjaju, imaju dobar odnos, ali kako dete raste sve je jasnije - za nju on nije autoritet.
Za probleme koje imate zato sto vam ne dozvoljava da brinete o deci, trazite pomoc - od zvanicnih institucija do nevladinih organizacija koje se tim problemima bave. Ima ih, imaju dobre advokatice, strucne timove.
Ne dozvolite da vas ucenjuje, ne pristajte na kompromise sa svojim i zivotima svoje dece.
Ima i dana, i muskaraca i zora koje svicu. Treba biti zdrava, da ih sacekas, i zaradujes im se.
Samo napred.
Ako nekako mogu da pomognem - tu sam.
Jako mi je potrebna pomoc,jer mi se stvari stalno komplikuju.Mnogo mi je drago da hoces da mi pomognes,pa te molim da mi posaljes adrese tih organizacija,ili brojeve telefone ne koje mogu da ih kontaktiram.Od velike bi mi pomoci bilo da sa nekim strucnim licem popricam.
Ja sam ukljucila centar za socijalni rad oko sastajanja sa decom,i obilazila sam redovno decu,ali sada radim u ustanovi gde je izostanak maltene nemoguc,a poseta je zakazana radnim danom.pa moj posao mi onemogucava to sastajanje.Predala sam i tuzbu za razvod braka i to tece jako sporo.
Od velike bi mi pomoci bio svaki informativni razgovor.Mozes me kontaktirati i na adresu koju imam na internetu.
A u svakom slucaju hvala puno.
 
U frci sam sa zenom donekle svojom krivicom i zelim zarko da povratim poverenje i ljubav a ona kaze da je sigurna da nece moci da je povrati. Mislim da uvek ima nacina ali sam ja toliko konfuzan da posle takve besede sa njene strane ne znam kako da se postavim. Mozda bi par misljenja sa vase strane pomoglo. Mozda bi mi bilo lakse, a mozda i ne, u svakom slucaju ne moze da skodi. :cry:
 
gost0707:
U frci sam sa zenom donekle svojom krivicom i zelim zarko da povratim poverenje i ljubav a ona kaze da je sigurna da nece moci da je povrati. Mislim da uvek ima nacina ali sam ja toliko konfuzan da posle takve besede sa njene strane ne znam kako da se postavim. Mozda bi par misljenja sa vase strane pomoglo. Mozda bi mi bilo lakse, a mozda i ne, u svakom slucaju ne moze da skodi. :cry:

"donekle svojom krivicom" - na osnovu toga pretpostavljam da si je povredio na neki nacin... zato mislim da je potrebno da prodje izvesno vreme dok se negativne emocije ne slegnu. Za to vreme, a i kasnije, naravno, treba biti pazljiv, nezan, pokazati da ti je stalo da zajednica opstane, narocito ako imate decu. I, naravno, kada je neko povredjen onda i slede takve deklaracije: "nikada vise necu verovati...voleti...itd.", ali zivot je mnogo slozeniji i tezi nego sto nam se cini, pa se prelazi preko raznih stvari, da bi se ocuvale one vrednije(brak, srecno detinjstvo dece itd...).I, takodje, kada neko povredjuje drugog slede deklaracije "nikada vise necu to uraditi..." E, pa nemoj vise! I, da dodam, pod brakom podrazumevam ne formalnu zajednicu nego saveznistvo dvoje ljudi i u dobru i zlu.
Drzim palceve!
 
gost0707:
U frci sam sa zenom donekle svojom krivicom i zelim zarko da povratim poverenje i ljubav a ona kaze da je sigurna da nece moci da je povrati. Mislim da uvek ima nacina ali sam ja toliko konfuzan da posle takve besede sa njene strane ne znam kako da se postavim. Mozda bi par misljenja sa vase strane pomoglo. Mozda bi mi bilo lakse, a mozda i ne, u svakom slucaju ne moze da skodi. :cry:
Dragi moj
Zenu morate negovati kao cvet i posvetiti joj malo paznje,da bi se osecala prijatno.Da je slobodna bez bracnih obaveza paznju bi primala sa svih strana,i tako punila sopstvene baterije.Posto je ona vasa zivotna saputnica svu paznju treba da dobije od vas,vi ste sigurno zatajili,smatrajuci da ne treba da joj kupite cvet i kazete da danas prelepo izgleda ili da je odvedete na kafu u nekom obliznjem restoranu i popricate sa njom o nekim nebitnim lepim stvarima a da za to vreme ne zuris sa strane i pricas o skupoci,veruj mi ona bih istug momenta zazalila sto je pomislila da vas mozda i napusti jer bi shvatila da se menjate,napravila bi plan kako da vi primetite njenu promenu.Jos ako biste mogli da izustite tu famoznu recenicu"nisi samo ti kriva za trenutnu krizu krivicu moramo da podelimo na pola".
Cudo bi se desilo jer je zeni ponekad potrebno tako malo da bih dala mnogo.Morate uneti malo novine u svom bracnom zivotu,da biste povratili poverenje i pokazali joj da vam je stalo do nje ne iz navike i potrebe nego zbog zelje da svoj bracni zivot dovedete u normalu.
 
Nenzam...ja msilim da svaka zena koja se razvede i uopste nacini tako vazan i za neke slucajeve bolan korak u zivotu je veoma hrabra!Ja sam za mnoge raspustenica,ledena,ali ja sam dva puta razvodila imam dvoje dece,nisam zena koja zamislja da zeo zivot provede u porodicnoj ''idili'.....kad god sam se udavala cezula sam za slobodom,svojim zivotom!
I sad to imam...
Poruka za sve :zivot je jedan ne trazi izgovore zivi ga kako hoces!
 
evo teme za hellgirl...samo su ove zene imale ( i imaju) djecu....Ravod nije lagan, bez obzira voljele vi njega ne voljele.
Kad se posvadjas sa kasirkom u prodavnici iznerviras se i sugavo se osjecas, a kako neces kad se razvodis od nekog s' kim si do juce spavala?
Samo, u ovim slucajevima mi nije jasno sta je s' djecom? Sta se muzevi svete preko djece?
I moj je pokusao, pa sam se zavukla u misju rupu sa djetetom dok nisam dobila starateljstvo, crno na bijelo, pa onda nek' se sveti kome hoce.
Evo, hellgirl, ja sam se malo raspricala, al' mozes mozda ovdje nesto od iskustava da vidis...
 
i ja sam u frci, trenutno prolazim kroz tu frku...potpuno mojom krivicom, neke sms poruke sa bivsom ljubavi...treba vremena da bi se poverenje povratilo (kod mene to vreme jos uvek prolazi), ali generalno - treba biti "dobar", poklopiti se usima, i placati ceh...dok se stvari ne dovedu u red. A onda, naravno, ne po starom, nego normalan odnos kakav je i postojao...bilo je i kod nas kojekakvih prica i poluodluka - razvod, itd. ali je nekako neizgovoren dogovor da pustimo da vreme prodje...
naravno, nista nije katastrofa u zivotu, ali su ovo vrlo teske stvari, pogotovo ako si osoba koja je za sebe verovala da je ok, i sada sam sebe izneveris...treba prvo povratiti svoje poverenje, pa onda i zenino...
izvinjavam se sto je ovo malo konfuzno...drzite i meni palceve, molim vas:)

mmm:
gost0707:
U frci sam sa zenom donekle svojom krivicom i zelim zarko da povratim poverenje i ljubav a ona kaze da je sigurna da nece moci da je povrati. Mislim da uvek ima nacina ali sam ja toliko konfuzan da posle takve besede sa njene strane ne znam kako da se postavim. Mozda bi par misljenja sa vase strane pomoglo. Mozda bi mi bilo lakse, a mozda i ne, u svakom slucaju ne moze da skodi. :cry:

"donekle svojom krivicom" - na osnovu toga pretpostavljam da si je povredio na neki nacin... zato mislim da je potrebno da prodje izvesno vreme dok se negativne emocije ne slegnu. Za to vreme, a i kasnije, naravno, treba biti pazljiv, nezan, pokazati da ti je stalo da zajednica opstane, narocito ako imate decu. I, naravno, kada je neko povredjen onda i slede takve deklaracije: "nikada vise necu verovati...voleti...itd.", ali zivot je mnogo slozeniji i tezi nego sto nam se cini, pa se prelazi preko raznih stvari, da bi se ocuvale one vrednije(brak, srecno detinjstvo dece itd...).I, takodje, kada neko povredjuje drugog slede deklaracije "nikada vise necu to uraditi..." E, pa nemoj vise! I, da dodam, pod brakom podrazumevam ne formalnu zajednicu nego saveznistvo dvoje ljudi i u dobru i zlu.
Drzim palceve!
 
razocarana:
razvod
kako ziveti posle pucanja braka,kako se snaci u
sadasnjosti,kako steci nove prijatelje i vredi li
posle velikog bracnog ljubavnog zivota ulaziti u
neki nov i ponovo traziti zivotnog partnera

NARAVNO!!!
Zivot ne prestaje sa propalim brakom.
A kako nastaviti dalje?
Pa, tesko jeste, ali sasvim prirodno i spontano.
Seti se kako je sve pocelo, pre braka!? Put je isti, samo malo "trnovitiji".
SRECNO!!!
 
razocarana:
razvod
kako ziveti posle pucanja braka,kako se snaci u
sadasnjosti,kako steci nove prijatelje i vredi li
posle velikog bracnog ljubavnog zivota ulaziti u
neki nov i ponovo traziti zivotnog partnera

Čudan je osećaj po razvodu, raskidu. Znam da jeste, prošla sam kroz to. Strah od samoće, strah od "koraka napred", bez ikog pored sebe... Misliš da je to najgore – biti sama? Nikako, draga moja. Sad imaš priliku da budeš svoja, i to treba da uradiš. Potrudi se da organizuješ svoje vreme, razmisli o nekoj novoj aktivnosti. Bavi se sportom, uči nešto, upiši neki tečaj, čitaj, šetaj. Zašto ne? Postoji li nešto što si želela da uradiš u životu, ali nisi imala prilike? Zašto sad to ne uradiš? Eto, sve te moguće razonode i aktivnosti su ti i šansa da upoznaš nove ljude koji ti mogu postati prijatelji.
Važno je da uradiš nešto za sebe, nešto čime ćeš biti zadovoljna. Nisam mislila na promenu frizure, draga, već na neku kvalitativnu promenu sebe same. Uradi nešto zbog čega ćeš sebe posmatrati drugačije, zasluži samopoštovanje. Videćeš, kad sebe počneš drugačije da doživljavaš i ljudi oko tebe će to činiti.
Hajde, glavu gore! Ti sama vrediš, ne moraš biti deo para da bi vredela! Tvoja vrednost se meri tvojim sopstvenim znanjem, karakterom, a ne pripadanjem nekome.
Ne, draga moja, ne govorim ti da treba da ostaneš uvek sama. Daj sebi priliku da sebe upoznaš, da uvidiš šta ne želiš, a šta želiš u životu. Zavoli sebe, upravo takvu kakva si, a sve što misliš da treba menjati promeni, bez želje da budeš savršena. Tako ćeš biti zadovoljna sobom, jaka i svoja.
Vredi li ponovo ulaziti u vezu? Naravno, ali nema potrebe da žuriš. Plašiš se da bi ponovo mogla biti povredjena? Čini se da je to rizik, ali ja ne mislim tako. Ako budeš sasvim sigurna šta želiš, a šta ne, umećeš i da odabereš čoveka koji će te, na prvom mestu, poštovati.
Želim ti sreću :)

P.S. Čini ti se da "tupim"? Ne, "recept" je oproban. Dodji na kafu da čuješ detalje :wink:
 
teardrop:
razocarana:
razvod
kako ziveti posle pucanja braka,kako se snaci u
sadasnjosti,kako steci nove prijatelje i vredi li
posle velikog bracnog ljubavnog zivota ulaziti u
neki nov i ponovo traziti zivotnog partnera

Čudan je osećaj po razvodu, raskidu. Znam da jeste, prošla sam kroz to. Strah od samoće, strah od "koraka napred", bez ikog pored sebe... Misliš da je to najgore – biti sama? Nikako, draga moja. Sad imaš priliku da budeš svoja, i to treba da uradiš. Potrudi se da organizuješ svoje vreme, razmisli o nekoj novoj aktivnosti. Bavi se sportom, uči nešto, upiši neki tečaj, čitaj, šetaj. Zašto ne? Postoji li nešto što si želela da uradiš u životu, ali nisi imala prilike? Zašto sad to ne uradiš? Eto, sve te moguće razonode i aktivnosti su ti i šansa da upoznaš nove ljude koji ti mogu postati prijatelji.
Važno je da uradiš nešto za sebe, nešto čime ćeš biti zadovoljna. Nisam mislila na promenu frizure, draga, već na neku kvalitativnu promenu sebe same. Uradi nešto zbog čega ćeš sebe posmatrati drugačije, zasluži samopoštovanje. Videćeš, kad sebe počneš drugačije da doživljavaš i ljudi oko tebe će to činiti.
Hajde, glavu gore! Ti sama vrediš, ne moraš biti deo para da bi vredela! Tvoja vrednost se meri tvojim sopstvenim znanjem, karakterom, a ne pripadanjem nekome.
Ne, draga moja, ne govorim ti da treba da ostaneš uvek sama. Daj sebi priliku da sebe upoznaš, da uvidiš šta ne želiš, a šta želiš u životu. Zavoli sebe, upravo takvu kakva si, a sve što misliš da treba menjati promeni, bez želje da budeš savršena. Tako ćeš biti zadovoljna sobom, jaka i svoja.
Vredi li ponovo ulaziti u vezu? Naravno, ali nema potrebe da žuriš. Plašiš se da bi ponovo mogla biti povredjena? Čini se da je to rizik, ali ja ne mislim tako. Ako budeš sasvim sigurna šta želiš, a šta ne, umećeš i da odabereš čoveka koji će te, na prvom mestu, poštovati.
Želim ti sreću :)

P.S. Čini ti se da "tupim"? Ne, "recept" je oproban. Dodji na kafu da čuješ detalje :wink:



Pa, ti prosto siris optimizam i pozitivnu energiju....SUPER!
 
gost0707:
U frci sam sa zenom donekle svojom krivicom i zelim zarko da povratim poverenje i ljubav a ona kaze da je sigurna da nece moci da je povrati. Mislim da uvek ima nacina ali sam ja toliko konfuzan da posle takve besede sa njene strane ne znam kako da se postavim. Mozda bi par misljenja sa vase strane pomoglo. Mozda bi mi bilo lakse, a mozda i ne, u svakom slucaju ne moze da skodi. :cry:

Ako objasniš na koji način si izgubio ženino poverenje i ljubav, možda neko može pomoći.
Pozdrav.
 
mammy:
Pa, ti prosto siris optimizam i pozitivnu energiju....SUPER!

Drago mi je da tako misliš :)
Veruj mi, ovo o čemu sam pisala sam zaista uradila. Od muža sam otišla drugom polovinom 2003. godine, a do danas sam promenila svoj život, navike, stan, hobi... sve :) Ekonomski sam nezavisna, živim sama, učim ono što me interesuje, zabavljam se onako kako želim, družim se sa različitim ljudima, čitam... Oh, imala sam padova za sve ovo vreme, ali se trudim da uvek ustanem nasmejana, jer svaki novi dan koji svane je poklon koji treba iskoristiti na najbolji mogući način.
 

Back
Top