~smrtna kazna

*november rain*

Domaćin
Poruka
3.297
mozhda gruba tema, za ovaj podforum, al' mene interesuje ~vashe mishljenje o tome..znachi, tinejdzheri (i oni koji se tako osjecjaju :p)
znachi, vashi razlozi za i protiv smrtne kazne i ostalo shto imate recji..
znam da je u puno zemalja ukinuta, al' ipak ima drzhava u kojima se... hm.. ~praktikuje? :roll:
eto...valjda cje neko ostaviti mishljenje... (;
 
Пуно пута сам размишљала о томе и ја то дефинитивно не подржавам.Зашто?Јер мислим да нико нема права да неком одузме живот макар не знам ни ја шта радио.Верујем у "неку тамо" правду,коју не спроводи човек.
 
Tja neke budale stvarno treba nekad fizicki ukloniti. Al' meni licno je odvratan, nekako ne castan nacin na koji se to radi. Narocito u Americi. Ko ne zna o cemu pricam nek se seti filmova u kojima se ta tema obradjuje. Neverovatno kolko su svi reziseri pristupili temi sa istom kritikom.
 
NO PAIN NO GAME:
ja sam za smrtnu kaznu. nema niko pravo uzimati zivot a to sto neke serijseke ubice ubiju 15 ljudi sta onda sa njima??? sta njih treb ostaviti da zive???

treba ih mozda ubiti i stavljati sebe na isti nivo na kom su i oni? njih treba staviti na lecenje ne na stolicu!
 
Bliznakinja:
NO PAIN NO GAME:
ja sam za smrtnu kaznu. nema niko pravo uzimati zivot a to sto neke serijseke ubice ubiju 15 ljudi sta onda sa njima??? sta njih treb ostaviti da zive???

Нико није рекао да је против затвора и сл.
За такве људе има - зна се

a sta oni znaci trebaju da zive dugo i srecno u zatvoru ??? i da im mi placamo hranu ??? bas su to zasluzili
 
Kad_LupimLupim:
Tja neke budale stvarno treba nekad fizicki ukloniti. Al' meni licno je odvratan, nekako ne castan nacin na koji se to radi. Narocito u Americi. Ko ne zna o cemu pricam nek se seti filmova u kojima se ta tema obradjuje. Neverovatno kolko su svi reziseri pristupili temi sa istom kritikom.

Скоро сам гледала Зелену миљу...мислим катастрофа :roll: :roll: :roll:
 
meni je fuj ona gasna komora, i elektrichna stolica...
posebno prije nekih 30tak godina i ranije...
nekako, meni to izgleda divljachki, i na taj nachin se mi, ~normalni ljudi spushtamo na nivo divljaka koji su uradili to shto su uradili, pa se sad nalaze na elektrichnoj stolici...
onda smo mi gore zhivotinje od njih...
 
neki ljudi uzivaju u patnji drugih pa su zato gospoda izmislila smrtnu kaznu . A da ima je jos uvek u Turskoj xexe tamo za kradju jabuke seku ruku sa kojom si ukrao . :twisted: :twisted: :twisted:
 
pa pazite: kad neki serijski ubica ubije 15 ljudi, treba ga samo ucmekati u glavu?? to nije posteno. sta ako je on njih ubio sporim mucenjem, i onda njega samo ubiti.. neeeeeee, neka ide na dozivotnu u zatvor, pa ce se tamo muciti dok ne umre.
nekako, samo ubiti coveka, necasno mi je.. lepo su to indijanci radili: casna smrt na kolcu.. ali ubice nisu zasluzile casnu smrt..
u svakom slucaju, bez smrtne kazne, bolji je zatvor.
 
protiv smrtne kazne sam jer niko ne zasluzuje da tako umre,pa makar bio i serijski ubica.mislim da je za njih nogo gore kada iz dozivotno zakljucaju u celiju,pa nema mrdanja odatle narednih...decenija :roll:
ili u staklenu celiju,pa na proucavanje :idea:
u svakom slucaju mislim da je elektricna stolica nesto najbolesnije sto je covekov um mogao da smisli :evil:
 
winnetou:
pa pazite: kad neki serijski ubica ubije 15 ljudi, treba ga samo ucmekati u glavu?? to nije posteno. sta ako je on njih ubio sporim mucenjem, i onda njega samo ubiti.. neeeeeee, neka ide na dozivotnu u zatvor, pa ce se tamo muciti dok ne umre.
nekako, samo ubiti coveka, necasno mi je.. lepo su to indijanci radili: casna smrt na kolcu.. ali ubice nisu zasluzile casnu smrt..
u svakom slucaju, bez smrtne kazne, bolji je zatvor.

pazi tii ovamo.
naprimer otac siluje cerku koja ima 8godina...i shta sad??? tog oca treba zatvoriti u zatvor???hmmm...? stace takav chovek drushtvu??? :roll: takvog choveka treba ubiti!!! pa pazi evo ti primer...na primer imash chokoladu kojoj je isteko rok (ubica) i tu chokoladu sada treba da stavish u frizider (zatvor)? ta cokolada bez obzira na vremenski period proveden u frizideru nece ponovi biti jestiva!zato chokoladu u kantu i cao 8)
a za silovanje deteta ne verujem da se dobija vishe od 15god zatvora........a za chedomoljstvo(ili kako se vec to zove kad majka ubije novorodjenche) se dobija 4-7 godina !!!eeeee...pa takvu zenu treba ubitiiii!!!!!

uhhh... :)
 
ovaj da dodaj mi taj keks ........a u programu sam evo mog odgovora da hoklice presudili smo mi sebi jos za vreme kosovskog boja a ne sada nego da li ima sanse da mi udjemo u eu ili ne da cujem odgovore pa da znam da begam ili ne :)
 
Ja sam ZA smrtnu kaznu.
Pre svega,smatrram da neko ko poubija npr 10-oro ljudi ne zasluzuje da zivi.Jer zivot je jedan i u neku ruku privilegija.Ako je on uzeo na sebe da se igra boga i odredjuje ko ce da umre od njegove ruke onda neka trrpi posledice.Neka vidi kako je to kada drugi odlucuju o tvom zivotu.
Neko ko je silovao ne znam koliko zena ili dece nece biti osudjen na dozivotnu,izaci ce nakon par godina i mozda nastaviti po starom....takav covek je opasnost i treba ga odstraniti.Znam da zvucim grubo ali jbg....
DRugo,zasto mislite da ce zatvor biti mucenje?
DAnasnjji zatvori nisu tamnice sa pacovima,vec sredjene ustanove gde ce taj lik imati hranu,mogucnost da se bavi raznim aktivnostima .....
Zasto pricamo o moralu i njegovoj svesti?
Da je imao svesti i zdravog razuma ne bi poubijao ljude.
Naravno nisam u svakom slucaju za smrtnu kaznu,jer nesrecni slucajevi se desavaju,krivi ljudi bivaju osudjeni....i tako dalje
Ali neko ko je pocinio masovno ubistvo i za koga se zna da je kriv za tako nesto mislim da nema prava da trazi povlastice i prava jer kao sto je on drugima oduzimao tako ce sada i drugi njemu.
 
wild_child:
Ja sam ZA smrtnu kaznu.
Pre svega,smatrram da neko ko poubija npr 10-oro ljudi ne zasluzuje da zivi.Jer zivot je jedan i u neku ruku privilegija.Ako je on uzeo na sebe da se igra boga i odredjuje ko ce da umre od njegove ruke onda neka trrpi posledice.Neka vidi kako je to kada drugi odlucuju o tvom zivotu.
Neko ko je silovao ne znam koliko zena ili dece nece biti osudjen na dozivotnu,izaci ce nakon par godina i mozda nastaviti po starom....takav covek je opasnost i treba ga odstraniti.Znam da zvucim grubo ali jbg....
DRugo,zasto mislite da ce zatvor biti mucenje?
DAnasnjji zatvori nisu tamnice sa pacovima,vec sredjene ustanove gde ce taj lik imati hranu,mogucnost da se bavi raznim aktivnostima .....
Zasto pricamo o moralu i njegovoj svesti?
Da je imao svesti i zdravog razuma ne bi poubijao ljude.
Naravno nisam u svakom slucaju za smrtnu kaznu,jer nesrecni slucajevi se desavaju,krivi ljudi bivaju osudjeni....i tako dalje
Ali neko ko je pocinio masovno ubistvo i za koga se zna da je kriv za tako nesto mislim da nema prava da trazi povlastice i prava jer kao sto je on drugima oduzimao tako ce sada i drugi njemu.

:wink: tako je.
 
slazem se da u nekim slucajevima treba uvesti smrtnu kaznu.
jer ti ljudi mogu da se osude i na dozivotnu, pa posle 40 godina ili manje da ih puste zbog dobrog vladanja itd... :( :(

a onda ajmo jovo nanovo. i dokle tako?
kada neko ubije 15 ljudi, ne moze sve da bude isto. nije fer ni prema porodicama tih poginulih, koje bi mogle da jednog dana dodju u situaciju da vide ubicu na slobodi!!!

to nije fer. :evil:
jel imaju mozda njihove zrtve drugu sansu?

ako je neko dokazano serijski ubica, ili tako neki manijak, odmah-injekcija, ili kako se vec to radi.
:twisted:
 
"Ubijes vise ljudi proglase te masovnim ubicom, ubijes hiljade i hiljade proglase te osvajacem." :twisted: :roll:

Zasto nekom ubici vracati istom merom? Zasto ga staviti na muke, nekim dozivotnim robijama, samica i sl? Sta ce drustvo dobiti time? Dal ce drugima posluziti za primer? Takav krivac je smetnja drustvu i ono treba jedino da se pobrine da on to vise ne bude.
Bolesno je i psihopatski sto za vrsenje egzekucije postoji ceo ritual. Kome prisustvuju neke osobe iz drustva. Postoji egzekutor koji treba da u sustini ponovi ono zbog cega je osudjenik tu gde jeste!!! Medicinska ekipa koja je u direktnom kontaktu sa osudjenikom... i pre i posle.
Pa ne bih se nasao medju njima tamo za sve pare ovog sveta. Posle im cudno sto takvi ljudi pobrljave posle nekog vremena :roll:
Apsurdno mi je takodje da neki takav tezak osudjenik visi na drzavnom budzetu do kraja zivota. Drustvo time nista ne dobija, osim budzetskog deficita. Hiljadama godina je postojala smrtna kazna. Hiljadama godina je vrsena javno za primer drugima i nista time nije postignuto. Jos manje ce da bude ritualnom egzekucijom u nekim prosotrijama zatvora izolovnog od sveta. Pametne i ne prepotentne drzave su resile da spasu psihu i plate izolovanje osudjenika od drustva. Dok neko ne smisli nesto bolje.
Ja bih licno napravio dogovr na svetskom nivou, da se izdvoji koje ostrvo u tihom okeanu i svi svoj olos tamo da salju umesto u zatvor. Izgnanstvo od civilizacije u kojoj su pocinili zlocin. Pa nek se tamo snadju, nek se ubijaju, nek se druze, yebu rade sta oce... I naravno nista im ne dati, eto im flore i faune, pa nek se snadju. Mozda ih rad i borba za opstank nauci necemu. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Toliko.
 

Back
Top