Opet ja

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
Ni dan ne prodje a da nesto ne pitam. Dal neko zna kako se zove program na kojem preko mikrofona pricam a on zapisuje? Valjalo bi da moze na srpskom ako ne daj sta das. Molim vas recite mi ime ili adresu gde mogu da ga skinem, veoma mi je hitan!!!
HVALA SVIM DOBRIM LJUDIMA
 
E Rajkec, Rajkec... To k'o da si juce kupio kompjuter, ili si mnogo mali pa nisi saznao...
Pa nadji sound recorder i napricaj se do mile volje... (doduse ogranicena duzina snimanja)
A ako progooglas malo, nacices gomilu free sound recordera...
 
Teoretski to je izvodljivo u Wordu Office-a XP i 2003 koji imaju mogućnost glasovnih komandi umesto klika mišem ili korišćenja tastature a mogu da služe i kao neka vrsta diktafona (teoretski jer slabo razumeju srpski).
 
rajkec:
Ni dan ne prodje a da nesto ne pitam. Dal neko zna kako se zove program na kojem preko mikrofona pricam a on zapisuje? Valjalo bi da moze na srpskom ako ne daj sta das. Molim vas recite mi ime ili adresu gde mogu da ga skinem, veoma mi je hitan!!!
HVALA SVIM DOBRIM LJUDIMA

Software koji koristim je Dragon Naturally Speaking. Što se tebe tiče ima samo jednu manu, ne radi, odnosno ne prepoznaje srpski. Jezici koje prepoznaje su: engleski, nemački, francuski, italijanski i holandski.
 
U pravu je Bojan takav program NEpostoji nazalost na srpskom.Ja sam imao priliku da ga koristim na francuskom i misim ako ga odradite na nasem jeziku to ce biti bum na nasem trzistu.Video sam da i na drugim trzistima bivse yu "placu" za takvim software-om
 
pedja_fr:
U pravu je Bojan takav program NEpostoji nazalost na srpskom.Ja sam imao priliku da ga koristim na francuskom i misim ako ga odradite na nasem jeziku to ce biti bum na nasem trzistu.Video sam da i na drugim trzistima bivse yu "placu" za takvim software-om

Ne bih voleo bilo koga da destimulišem, ali ovde se uglavnom "plače" za software-om, ali se jako teško plaća. Kada se još uzme u obzir da je ovde jeftinije platiti nekoga, koga uz put možeš i da maltretiraš, onda računica postaje još jasnija.
 
ej rajo, cuo sam da ima neka ekipa u Subotici illi negde drugo na severu, koja upravo razvija taj softver.Predvidja se krsaj ove ili pocetak 2006.Inace u saradnji sa nekim od fakulteta.
Bas sam dao preciznu informaciju, a?
ma procitao sam to krajem prosle godine u vecernjim novostima
 
mshone:
ej rajo, cuo sam da ima neka ekipa u Subotici illi negde drugo na severu, koja upravo razvija taj softver.Predvidja se krsaj ove ili pocetak 2006.Inace u saradnji sa nekim od fakulteta.
Bas sam dao preciznu informaciju, a?
ma procitao sam to krajem prosle godine u vecernjim novostima
Jeste. Inicijator je Tehnicki fakultet novosadskog univerziteta. Rade u saradnji i BG ETF-om i josh nekim lingvistima sa filoloshkog. Pored studenata tu su i neki profesori i jos neki ljudi sa strane. Kao odlicna domaca pamet :wink:
Demo programa je bio predstavljen prvi put pre nekih god. dana il' tako nesto (tad kad si i citao) i ovde i na nekom sajmu/kongresu ***** li ga cemu u svetu.
Finta je da je to dosad najozbiljniji program na tu temu i da u svetu josh niko nista sl. nije razvijao. Tako je ispalo zbog srpskog jezika, za koji je normalno prvenstveno pravljen. Slozenost jezika je zahtevala i slozen engine, a onda se krenulo i dalje, da moze da prepozna i razlicita akcentovanja, pa naglaske, pa dijalekte itd. itd. Otprilike konacna zamisljena verzija engina ce biti takva da ce moci bez velikih problema da se prilagodi bilo kom svetskom jeziku (nisu pominjali nesto i Kineze, al valjda mogu i oni :roll: )
Mnoge velike kompanije IT industrije, a isire bogami, su debelo zainteresovane i vec stoje u redu.
Btw. danas ima solidan br. programcica za glasovno komadovanje... uglavnom srednje zalosnih u odnosu na ovaj projekat. Ipak je to samo glasovno komandovanje, ne moze da prepoznaje bilo kakv izgovoren txt.
Toliko... valjda cemo i mi da uradimo nesto pametno konacno!
 
Ajde molim te objasni kako ga to ucis. Ja sam se ranije pitao da li je moguce diktirati na Srpskom, ali cim se prebaci jezik na Srpski gubi se opcija Dictate.
 

Back
Top