STIŽU NAM BOLJI DANI!

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
SRBIJA PRED VRATIMA EU
BORIS TADIĆ: STIŽU NAM BOLJI DANI!
http://www.kurir-info.rs/vesti/boris-tadic-stizu-nam-bolji-dani-188198.phpPredsednik Srbije rekao da je dobijanje kandidature veliko ostvarenje, te da našu zemlju tek očekuju radosne vesti
150334.jpg
BEOGRAD - Veliko ostvarenje!Tako je predsednik Srbije Boris Tadić prokomentarisao kandidaturu naše zemlje za članstvo u EU, u jučerašnjem prvom obraćanju javnosti posle odluke iz Brisela.- Status kandidata jeste veliko ostvarenje, ali nije epohalno. Biće kad pređemo začaranu granicu i kad Srbija postane članica evropskog društva i bude mogla da koristi sve fondove - bile su prve Tadićeve reči.On je više puta čestitao građanima na tom uspehu, ali je i dodao da će „morati još mnogo da se radi kako bi Srbija dobila datum za početak pregovora i završila ih“.- Kandidatura je jasna potvrda da stižu bolji dani za Srbiju. Građani su težak reformski proces nosili na svojim leđima, izdržali su sve i platili danak, ali je status kandidata naznaka boljih dana - rekao je Tadić.Nabrojao je i konkretne koristi od kandidature, ali uz opasku da nije sve u novcu.- Srbija danas ima poseban status u EU i svi nas sagledavaju kao zemlju koja će postati član. Dobijamo pravo na zastavu EU i pravo da učestvujemo u evropskim forumima. Konkretna korist je u velikim potencijalnim investitorima - naglasio je on.Tadić je otkrio da su ga o kandidaturi prvo obavestili njegovi saradnici iz kabineta.- A zvanično mi je prvo rekla Keti Ešton, poslala mi je SMS. O tome su me obavestili i Van Rompej i Barozo - rekao je Tadić.Upitan da li će dalji evropski put Srbije biti uslovljen Kosovom, rekao je da je pozicija naše zemlje po tom pitanju kristalno jasna, te da ne očekuje da će neko pokušati to da postavi kao uslov. A uslov za početak pregovora, kako je kazao, jeste nastavak dijaloga s Prištinom, pre vega u vezi s telekomunikacijama, kao i raspoređivanjem Euleksa i Kfora na celoj teritoriji.
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:Ако ме нема наредних дана...да знате...нисам банован....Негде плачем од среће...​
 
Sasvim logično je da nakon zime dolazi proleće pa leto

Na isti način nakon jedne loše vlasti i lošeg predsednika nadamo se pametnijem i boljem


P.S. interesantniji ti je onaj star mačkasti avatar :)
 

Back
Top