27. март 1941.

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
На данашњи дан пре 64 године у Београду је извршен војни удар, и том приликом је свргнут регент, принц Павле Карађорђевић и на престо доведен малолетни краљ Петар II Карађорђевић. Збачена је и влада Драгише Цветковића и Влатка Мачека, и образована нова с генералом Душаном Симовићем на челу.
Краљевина Југославија је увучена у рат у коме је изгинуло неколико МИЛИОНА Срба.

Званична историја нас учи како се 27-ог марта народ спонтано окупио на улицама Београда узвикујући пароле "Боље рат него пакт!" и "Боље гроб него роб!". Данас је, међутим, опште позната чињеница да је тог 27-ог марта кључну улогу у обарању власти одиграла енглеска обавештајна служба, а да су велики допринос пружиле и масонске ложе које су деловале на територије Краљевине Југославије. О томе сведоче и сами масони у својим књигама, примера ради Зоран Д. Ненезић - масон 33. степена у књизи "Масони у Југославији 1764 - 1999 II".

Нажалост, истина увек прекасно изађе на видело, па смо тако мислили да се и петог октобра 2000 године народ "спонтано" окупио да изрази незадовољство због "изборне крађе", а данас знамо да су и у том пучу масони одиграли значајну улогу. То је посведочио масон Петар Мартиновић, 22. априла 2004 године у часопису "Европа".

Да нисмо насели на превару звану 27. март вероватно би Срба данас било за који милион више, а да нисмо насели на 5. октобар...ех, то је већ д(р)уга прича...
 
Mozda neko zna.

"Narodima se vise isplati da budu neprijatelji nego prijatelji Engleske. Neprijatelj moze da ocekuje da ce Engleska da ga kupi, a ako je prijatelj, moze da bude siguran da ce Engleska da ga kad tad proda."

Mozda nije bas 100% tacan citat, ali je sustina ta.

To je rekao neki skotski pisac, cuo sam na TV-u svojevremeno, ako neko zna ko je to ili neki link, bilo bi lepo da podeli sa ostalima ovde. I mi smo sa njima imali bas takvo iskustvo. Narocito za vreme WWII.
 
«Неутралне и незараћене земље Европе за време 2. Светског рата».
Говорио наш историчар Драгољуб Живојиновић

Дакле, био сам у Дому омладине, добро, све је ту прилично познато, осим: да је Хитлер давио Краљевину Југославију још од почетка 1941. године, да је Кнез Павле лично био на неколико тајних
састанака у неком Нордесбургу или Оберсбургу, да му је на последњем састанку речено, Узми или остави! Ако оставиш, сјебаћемо ти и народ и земљу, а усташе једва чекају да кољу до Београда. И Бугари и Мађари и Албанци су гладни и једва чекају да ти раскомадају земљу.
У исто то време, осим Британаца и њихове MI5, радили су управо на томе и Амери, на наговарању да се Пакт никако не прихвати (на наговор Британаца), неки CIA boss је долазио овде 10. марта 1941 и ултимативно захтевао одбацивање Пакта ... све у свему, оно што сад сви знамо: Крунски Савет је, пошто је претходно НЕКОЛИКО ПУТА одбацивао Пакт, прихватио оно што је било неминовно. Официри, баш као и ови данашњи што би да се бију са Натом, бол'о њих палац за народ, хтели су славу. Најинтересантније је било Живојиновићево, оно - шта би било да је било ...
Хитлер је хтео миран Балкан ради сулудих намера са Баћушкама, а пошто знамо како је тамо прошао, Балкан највероватније никад не би ни дошао на ред, ми би добили Солун, не би добили Тита, не би добили комунизам, не би бил проливања братске српске крви, не би нас поклале усташе, мађари, бугари, муслимани, ко све не.

Зато, наивни Срби, памет у главу и немојте више да гинете за туђе интересе. Читава светска политика је много дубља и много већа него што је ми видимо. Не иде се у рат са милион пута јачим непријатељем, са малом или никаквом подршком савезника, него је циљ да се земља и народ сачувају од уништења. Окупација буде и прође, нема више части и витештва. Енглези су нас
гурнули у рат да би они сачували своје дупе, а да би се Немачка везала на Балкану.
Да смо послушали Кнеза Павла, да смо мирно седели и ћутали, као што је и цела Европа мирно седела и ћутала, пустили Хитлера да прође до Грчке и где је већ желео да прође и да се ака са Русима до миле воље, данас би нас било 20 или 50 милиона, само Срба. Дакле, два, три или више пута више би нас било.

У целој прици, Кнез Павле је урадио оно што је морао. Није било лако, али је било решење које је нудило најмање крви. То је сада јасно.
 
Слажем се да би нас Енглези продали пре или касније, такође се слажем да је Кнез Павле урадио једино могуће али се не слажем да би избегли грађански рат.
Можда би избегли комунистичку окупацију, мада и то чисто сумњам, али рат никако.
Обашка што то не би био братоубилачки рат, можда ми њих и сматрамо за браћу, какву такву али браћу, али они нас никако.
Слажем се да је МИ5 одрадила посао са Симовићем али и без тога би народ изашао на улице.
Оно што хоћу да кажем, ту би Дрињача требао да ме разуме већ ако је љотићевац, је то да нам је комунизам неминовност с обзиром колико смо се искварили као народ, могли су Енглези да нам наместе све и свашта али нису могли да нас направе на оваква говна а да ми то нисмо хтели.
Октобарска револуција 2000-те говори у прилог томе.
 
Gledao sam malo na guglu ima li ovakva tema na istoriji ovde. Nasao nesto na politici. Ako ima identicna neka mod,prebaci. Citao sam knjigu o kneyu Pavlu,Istina o 27.martu...moj stav je ovaj: Cercil je potplatio Simovica i co.da iyayovu nasu pogibao. Sto vise Srba pogine manje ce Engleza. Engleska i SSSR nisu bile spremne za rat i trazile su zrtvenog jarca i nasle ga u nama. Iskoristili su nasu prirodnu ratobornost i ponos,hrabrost bez puno pameti,i uvalili nas u pogibao.Najsretnije su puc docekali Pavelic i ustase,koji pocinju sa istrebljenjem Srba. Bolje rat i grob i narod dobi sto je smatrao boljim. Patrijarh i Nikolaj Velimirovic su nasjeli. O tome sam dosta citao,imam puno podataka,ko je koga potplato sta se radilo da su Englezi kupili puc,da je to njihovo djelo.

Osvrcem se samo na 2 stvari: nas narod prirodno da je bio za to,jer se suprotno smatra izdajom. Ali zar ce otac familije krenuti na neprijatelja koji mu ide ka domu,nenaoruzan i poginuti i tako savrseno predati djecu na noz neprijatelju? to smo mi ucinili.divan je otpor ali ako imas snage.ako nemas suti i moli Boga da dobro prodjes.budi neprimjetan. Druga stvar je knez Pavle. On je dobru stvar ucinio tim Paktom u Becu,ali iako je to bolje za narod da ne gine,on je to ucinio iz cistog vlastoljublja jer zeli biti kralj a saveznici mu to pored Petra II ne bi dozvolili. To mu je bio jedini nacin kako kaze Djordje Karadjordjevic kojeg drzi i dalje u izolaciji,i nakon smrti Aleksnadra.

Evo sta Mihailo Petrovic Njegos,unuk kralja Nikole kaze o pucu. On ima prilicno naivan pristup,ali zakljucak je vredan pomena:

rat.jpg


Bec Trojni pak potpisan 25.3. za njega crn dan. to smatra nepodnosnom sramotom! nelagoda prema Francuzima. Nemacka nije racunala sa hrabroscu, duhom nezavisnosti i osecanjem casti Jugoslovena. Becki pakt bio je kratka veka. 27.3. (nas mentalitet nas je zajebao i naivnost)

rat2.jpg


Preokret u Bgd, pod snaznim podstrekom Dusana Simovica narod proglasio punoletnim Petra. Namesnik Pavle morao je zurno napusti zemlju. Sramni pakt je odbacen. Bili smo tako razdragani (ovaj Mihailo bas i ne briljira pamecu!) Batalili smo rucak. Cercil: YU je opet nasla svoju dusu (fuj!) Trenutak je bio velicanstven! Rekacija Rajha surova. 6.4. bomb Bgd. Prevrat 27.3.poremetio je raspored nemackih planova. On je odlozio od polovine maja za trecu desetinu juna napad na SSSR.(to i je bila sustina puca!da se na nasim ledjima sve slomi,ali kad smo ponosni a glupi tako smo i zasluzili da prodjemo)

rat3.jpg


To odlaganje imalo je dalekosezne posledice. Nemacki napad obustavljen zbog ruske zime...Vreme koje se dobilo odbijanjem YU da bude progutana bez otpora, bilo je po svoj prilici dragoceno i znacilo je onu razliku koja cini da se pobeda pretvori u poraz. Cudim se da ne vidi da je to namjestaljka Cercila.

Bilo kako bilo, jasno je da Bgd i Biblioteka ne bi bili bomb 6.4.da nije bilo puca,uz koji je stao sav narod. Patrijarh je u tom smislu sukrivac za Jasenovac pa i on s papom treba da se pokloni pokajnicki,zrtvama. Zajedno! Da li je to promjenilo ishod rata? Mozda. A da nismo pristali uz puc,i da su Saveznici izgubili,opet bi imali sto i danas imamo,4.rajh EU, jr prosto je nemoguce da ne pobjede na ovaj ili onaj nacin oni koji idolopoklonicki rade,a to su Njemci. Sta j znacilo nase suprostavljanje njima u oba rata kada imaju oromne ambicije,sada ekonomskim putem sve ostvaruju i legalno. Prema tome i treba da im i danas ispunimo svaki uslov i da nestanemo,jer ne mozemo d aim pariramo,sem da zivotarimo i moljakamo...kao i Kraljevina YU i svi i stalno. Ako se vodila bitka ko ce vladati Evropom, Germani ili Slaveni kako neko rece,jasno je ko je pobjednik. Mi formalni,u ratu a oni istisnki u miru. I sta nam je ciniti? Pakt sa Rusijom,ne iz ljubavi prema seljoberskoj Rusiji,azijatskoj...vec iz nuzde da se prezivi i opstane,a potom i razvijemo. A mi jos idemo u 4.rajh! Ali ipak je prirodni zakon na strani Njemaca. Ljudi koriste mozak za svoj interes i zato ce biti pobjednici a mi bijeda.

Nase "civilizacijske vrednosti" su primitivizam,hajducija,nerad,parazitizam,mijenjanje identiteta za neku dobit (cg,poturice ranije,hrvati od srba u hr)...navikli smo kroz istorije na sliganstvo,servilnost,toboze slobodu,ali za licnu korist,imamo visak ponosa i zavisti,manjak pameti i vrednoce.Tako da nam je,ako se uzme i kuca na sred puta (Helm) sve okrenuto u nasu propast,i kao pravoslavi naspram mocnog pape,i kao saveznici Rusa prirodni naspram Engleske koja je zinula sa amerima i jevrejima na ruska prostranstva... Geopoliticki smo i istorijski stradalnici,pa i ovo sto imao danas je ostatak ostataka,i zivotarenje do potpune smrti. Sramora: Slaveni najbrojniji,Rusija ima i nuklearno naoruzanje i prostor,a jos nas,rusku bracu gnjetu,ucjenjuju... Umjesto da se danas proglasimo ruskom teritorijom,mi opet potplaceni istim SIMOVICIMA,hrlimo u EU. Ok,izabrali smo ovu vlast ona je za eu,treba ispuniti sve sto se od nas trazi,jer smo ocito izgubili kompas.
 
Poslednja izmena:
bas tako (osim ovo za Patrijarha, tu se ne bih slozio)...imam kuci knjigu o 27. martu, po potrebi cu skenirati ili citirati neke delove kada budem imao vremena...uglavnom, vrlo bitna tema...

evo jedne knjige koju nisam procitao ali svakako nameravam...ali sam naslov dovoljno govori

''Надмени савезник и занемарено српство, британско - српски односи 1875 - 1941'' др Драгољуба Живојиновића.

inace ta, da je nazovem ''engleska zavera'', ide mnogo dalje u proslost od Drugog sv. rata...
 
Poslednja izmena:
27. март је датум којим српски народ треба да се поноси. Јер тада смо показали да нећемо пристајати ни на чије уцене и да никада нећемо бити на неисторијској и нељудској страни. Јер бити на страни таквог зла какав је тада био Хитлеров нацизам стварно је нељудски. Били би смо исти ко Хрвати.
 
27. март је датум којим српски народ треба да се поноси. Јер тада смо показали да нећемо пристајати ни на чије уцене и да никада нећемо бити на неисторијској и нељудској страни. Јер бити на страни таквог зла какав је тада био Хитлеров нацизам стварно је нељудски. Били би смо исти ко Хрвати.

To je otvorilo put srpskim stradanjima... mada, ne kažem da možda toga ne bi bilo i da nije bilo puča... ali je jasno da su nas Englezi iskoristili za svoj (sitni) interes...
 
Samo idioti žrtvuju narod zbog viših ciljeva i ideala.

Nije mi jasna politika vlade,znalo se da se nešto sprema,čak je Simović otvoreno prijetio a opet se ništa nije poduzelo da se spriječi puč.
Takođe mi nije jasno da vlada nije poduzela nikakve mjere da malo pripremi javnost i narod i da objasni svoje odluke.
 
To je otvorilo put srpskim stradanjima... mada, ne kažem da možda toga ne bi bilo i da nije bilo puča... ali je jasno da su nas Englezi iskoristili za svoj (sitni) interes...

А да ли си некад размислио о последицама и томе шта би било са Србима да су Немци победили у том рату? Срба у Немачким дугорочним плановима никада није било, нити онда нити данас. 27, март је прави израз некадашњег српског духа, кога нажалост више нема.

Друго, одакле вам само да су Енглези организовали пуч? Да је то служење само њиховим интересима. То мора да је негде из љотићевско - недићевске пропаганде. Пуч је организовала војска, не Енглези. Енглези су само стварали повољну климу у друштву за пуч, вршећи пропаганду. Циљ војске је био да се сврставањем на једну страну омогући преуређење Југославије на крају рата у српску корист. Пошто је било јасно како би Немачка преуредила Југославију да се она пита. А такође, не треба занемаривати ни улогу Руса у организовању пуча. На крају крајева-пч је подржао народ тако да, ко год да је организовао пуч, не би успео без народне подршке. Тако да је 27. март прави израз српског народног духа.
 
А да ли си некад размислио о последицама и томе шта би било са Србима да су Немци победили у том рату? Срба у Немачким дугорочним плановима никада није било, нити онда нити данас. 27, март је прави израз некадашњег српског духа, кога нажалост више нема.

Друго, одакле вам само да су Енглези организовали пуч? Да је то служење само њиховим интересима. То мора да је негде из љотићевско - недићевске пропаганде. Пуч је организовала војска, не Енглези. Енглези су само стварали повољну климу у друштву за пуч, вршећи пропаганду. Циљ војске је био да се сврставањем на једну страну омогући преуређење Југославије на крају рата у српску корист. Пошто је било јасно како би Немачка преуредила Југославију да се она пита. А такође, не треба занемаривати ни улогу Руса у организовању пуча. На крају крајева-пч је подржао народ тако да, ко год да је организовао пуч, не би успео без народне подршке. Тако да је 27. март прави израз српског народног духа.
Sam sebe pobijaš:"Englezi nisu organizovali puč,nego su samo stvarali povoljnu klimu za puč i vršili propagandu".
Znači jedna suverena država vrši propagandu i podstrekava na državni udar na teritoriji druge suverene države-kako se stručno to zove?

Na kraju rata se Jugoslavija baš preuredila u srpsku korist uz pomoć Engleza,i srpski interes je baš bio da pogine jedno milion-dva Srba,za šta?
 
А да ли си некад размислио о последицама и томе шта би било са Србима да су Немци победили у том рату? Срба у Немачким дугорочним плановима никада није било, нити онда нити данас. 27, март је прави израз некадашњег српског духа, кога нажалост више нема.

Друго, одакле вам само да су Енглези организовали пуч? Да је то служење само њиховим интересима. То мора да је негде из љотићевско - недићевске пропаганде. Пуч је организовала војска, не Енглези. Енглези су само стварали повољну климу у друштву за пуч, вршећи пропаганду. Циљ војске је био да се сврставањем на једну страну омогући преуређење Југославије на крају рата у српску корист. Пошто је било јасно како би Немачка преуредила Југославију да се она пита. А такође, не треба занемаривати ни улогу Руса у организовању пуча. На крају крајева-пч је подржао народ тако да, ко год да је организовао пуч, не би успео без народне подршке. Тако да је 27. март прави израз српског народног духа.

Kao prvo Njemci nisu imali šansu da pobijede u ratu... oni su rat izgubili već kad su napali Francusku... znalo se da će SAD ući u rat u momentu kad im bude najviše odgovaralo, uz SSSR koji se kad tad morao uključiti i to je kraj za Hitlera... Hitler je blickrigom i neočekivanim napadima izvukao maksimum koji je mogao postići u vojnom smislu... čak i da je zauzeo Moskvu i dokopao se Kavkaza Njemci bi opet izgubili na kraju...

Drugo, ova tema je već odavno prežvakana i stav srpskih istoričara koji su se bavili ovim stvarima, čak i komunističkih kao što je Petranović, je da ja puč organizovan od strane engleskih službi... plaćeno je Borivoju Mirkoviću i ostalim oficirima da urade to što su uradili...

Kao treće, slažem se da je opšte raspoloženje naroda bilo protiv trojnog pakta zato je puč i uspio... a uloga Rusa je nikakva (koliko ja znam)...
 
Ta priča da je general Mirković potplaćen od Engleza ne znam da li je tačna ali i ako jeste navodi na krivi trag. Nema nikakve šanse da bi šačica avijatičarskih oficira, ni za sve pare koje su Englezi imali, mogla da izvede vojni udar da nije postojalo raspoloženje i makar prećutna podrška u ostatku oficirskog kora. I to ne samo u Beogradu.
 
Kao prvo Njemci nisu imali šansu da pobijede u ratu... oni su rat izgubili već kad su napali Francusku... znalo se da će SAD ući u rat u momentu kad im bude najviše odgovaralo, uz SSSR koji se kad tad morao uključiti i to je kraj za Hitlera... Hitler je blickrigom i neočekivanim napadima izvukao maksimum koji je mogao postići u vojnom smislu... čak i da je zauzeo Moskvu i dokopao se Kavkaza Njemci bi opet izgubili na kraju...

Drugo, ova tema je već odavno prežvakana i stav srpskih istoričara koji su se bavili ovim stvarima, čak i komunističkih kao što je Petranović, je da ja puč organizovan od strane engleskih službi... plaćeno je Borivoju Mirkoviću i ostalim oficirima da urade to što su uradili...

Kao treće, slažem se da je opšte raspoloženje naroda bilo protiv trojnog pakta zato je puč i uspio... a uloga Rusa je nikakva (koliko ja znam)...

Petranović je to baš dobro obrazložio u ovoj gore epizodi kad kaže da je "to izraz srpskog pojimanja istorije i odbijanja ultimatuma".
Pogledajte kako poslednjih 20 dana ključa nezadovoljstvo među narodom zbog pregovora oko Kosova, a posebno otkad nam je predat ultimatum. Pri tome moramo uzeti u obzir da je nacija tad bila mlađa, verovatno i ponosnija, pa su samim tim i demonstracije bile energičnije nego ove danas.
Slična stvar je bila i 1908. i 1914. I tad su isto bile masovne demonstracije protiv prihvatanja ultimatuma.

Što se tiče Engleza, gotovo svi srpski političari u Kraljevini Jugoslaviji su bili frankofili ili anglofili, što mu se svodi na isto. Sam knez Pavle je bio anglofil. Ne verujem da su neke pare odlučile oficire na puč. Ta Mirkovićeva penzija nije ne znam se šta... Sa druge strane, u suštini Englezi nisu ništa dobili 27. martom. Jugoslavija je zgažena za 11 dana, a preko njene teritorije je izvršen glavni manevar protiv Grčke. Za mesec dana Englezi su izgubili sve što su imali na Balkanu.
 
Petranović je to baš dobro obrazložio u ovoj gore epizodi kad kaže da je "to izraz srpskog pojimanja istorije i odbijanja ultimatuma".
Pogledajte kako poslednjih 20 dana ključa nezadovoljstvo među narodom zbog pregovora oko Kosova, a posebno otkad nam je predat ultimatum. Pri tome moramo uzeti u obzir da je nacija tad bila mlađa, verovatno i ponosnija, pa su samim tim i demonstracije bile energičnije nego ove danas.
Slična stvar je bila i 1908. i 1914. I tad su isto bile masovne demonstracije protiv prihvatanja ultimatuma.

Što se tiče Engleza, gotovo svi srpski političari u Kraljevini Jugoslaviji su bili frankofili ili anglofili, što mu se svodi na isto. Sam knez Pavle je bio anglofil. Ne verujem da su neke pare odlučile oficire na puč. Ta Mirkovićeva penzija nije ne znam se šta... Sa druge strane, u suštini Englezi nisu ništa dobili 27. martom. Jugoslavija je zgažena za 11 dana, a preko njene teritorije je izvršen glavni manevar protiv Grčke. Za mesec dana Englezi su izgubili sve što su imali na Balkanu.

Zato kažem zbog sitnog interesa... oni su bili svjesni da Kraljevina Jugoslavija, onakva kakva je bila, ne predstavlja nikakav vojni, a ni politički faktor...
 
Petranović je to baš dobro obrazložio u ovoj gore epizodi kad kaže da je "to izraz srpskog pojimanja istorije i odbijanja ultimatuma".
Pogledajte kako poslednjih 20 dana ključa nezadovoljstvo među narodom zbog pregovora oko Kosova, a posebno otkad nam je predat ultimatum. Pri tome moramo uzeti u obzir da je nacija tad bila mlađa, verovatno i ponosnija, pa su samim tim i demonstracije bile energičnije nego ove danas.
Slična stvar je bila i 1908. i 1914. I tad su isto bile masovne demonstracije protiv prihvatanja ultimatuma.

Što se tiče Engleza, gotovo svi srpski političari u Kraljevini Jugoslaviji su bili frankofili ili anglofili, što mu se svodi na isto. Sam knez Pavle je bio anglofil. Ne verujem da su neke pare odlučile oficire na puč. Ta Mirkovićeva penzija nije ne znam se šta... Sa druge strane, u suštini Englezi nisu ništa dobili 27. martom. Jugoslavija je zgažena za 11 dana, a preko njene teritorije je izvršen glavni manevar protiv Grčke. Za mesec dana Englezi su izgubili sve što su imali na Balkanu.

Englezima je bio koristan svaki saveznik, pa i tako šugav kakva je bila Kraljevina Jugoslavija. I nisu mogli unapred da znaju ishod. Čerčil se svako nadao nekom povoljnijem raspletu. Bio je i protiv kraljevog napuštanja zemlje. Seti se njegove izjave da mu nije jasno zašto napuštati zemlju koja je "velika, šumovita i puna naoružanih ljudi".
 
27. март је датум којим српски народ треба да се поноси. Јер тада смо показали да нећемо пристајати ни на чије уцене и да никада нећемо бити на неисторијској и нељудској страни. Јер бити на страни таквог зла какав је тада био Хитлеров нацизам стварно је нељудски. Били би смо исти ко Хрвати.

Ti mislis tipicno srbski, tupo i u herojskom smislu,u smislu casti. Zato i jesmo stradali,vise nego sto bi mozda i prijevremeno. Mene su isto tako pretukli navijaci prije par mjeseci,vracaju se sa derbija. Cetvorica, a dvojica me u centru grada pokusaju opljackati, trazi jedan pijani 500 din. Pruzio sam otpor i nisam bio jaci od dvojice, ma koliko se trudio da povredim obojicu. Cast, ponos mi je zatamnila razum, i tijelo mi je stradalo. Noc na urgentnom, bez lomova, 2 sava, da nije bilo obezbjednjenja koje cuva ambasade mozda bi me i ubili... I sada se divno osjecam sto se tice casti, nisam ostao ponizen,a moglo je proci bez toga,da ja nisam tako htjeo. I sta sada? Na nivou pojedinca mogu tako srbski da reagujem. Ali na nivou drzave to je nedopustivo,cak i na nivou porodice,kada stitis potomstvo. Ali Englezi znaju nas mentalitet i da smo glupi pa su ispunili ono Cercilovo?sto vse Srba pogine manje ce Engleza. Ako se azdaja budi, neki lukaviji su gurnuli nas azdaju da postede sebe,bar da dobiju na vremenu. A mi smo sami poletili u celjust azdaji. I sa stanovista casti mozemo da slavimo taj bunt,nezavino ko ga je organizovao,on je sasvim u skladu sa nasom tradicijom. Ipak, Pavle je dobro postupio. Potpisao je iako pakt,potpisao je neutralnost. To bi nam svakako pomoglo,bar na neko vreme. A bez toga,i na suprot tome desilo se sto se desilo. Pa Italija vjecno kalkulise, ceka, i dobila je Tirol nakon 1.svjetslog rata,a jedinstvena je drzava. Germani pak idu kruto,i puno ulazu,rizikiju,i puno i gube,jer oba rata izgubise. Ali oni se brzo obnove jer rade i misle,i teze necemu. Mi i Rusi nemamo ideologiju,cilj...samo mozemo da gubimo. Zato ja znam da je puc u moralnom smislu ok,ali to je bilo tesko bezumlje od strane nase elite,jer uciniti nesto u korist Pavelica i NDH je srmtni grijeh,kao grijeh sto mozak ne koristimo. Kada cemo poceti da ga koristimo? Nemam neki preterani optimizam. Vjecno nespremni,slabi,a ponosni,gordi Ima li gore kombinacije?
 
Englezima je bio koristan svaki saveznik, pa i tako šugav kakva je bila Kraljevina Jugoslavija. I nisu mogli unapred da znaju ishod. Čerčil se svako nadao nekom povoljnijem raspletu. Bio je i protiv kraljevog napuštanja zemlje. Seti se njegove izjave da mu nije jasno zašto napuštati zemlju koja je "velika, šumovita i puna naoružanih ljudi".

vidiš ti kakvi su to zlotvori...
:)

- - - - - - - - - -

Ti mislis tipicno srbski, tupo i u herojskom smislu,u smislu casti. Zato i jesmo stradali,vise nego sto bi mozda i prijevremeno. Mene su isto tako pretukli navijaci prije par mjeseci,vracaju se sa derbija. Cetvorica, a dvojica me u centru grada pokusaju opljackati, trazi jedan pijani 500 din. Pruzio sam otpor i nisam bio jaci od dvojice, ma koliko se trudio da povredim obojicu. Cast, ponos mi je zatamnila razum, i tijelo mi je stradalo. Noc na urgentnom, bez lomova, 2 sava, da nije bilo obezbjednjenja koje cuva ambasade mozda bi me i ubili... I sada se divno osjecam sto se tice casti, nisam ostao ponizen,a moglo je proci bez toga,da ja nisam tako htjeo. I sta sada? Na nivou pojedinca mogu tako srbski da reagujem. Ali na nivou drzave to je nedopustivo,cak i na nivou porodice,kada stitis potomstvo. Ali Englezi znaju nas mentalitet i da smo glupi pa su ispunili ono Cercilovo?sto vse Srba pogine manje ce Engleza. Ako se azdaja budi, neki lukaviji su gurnuli nas azdaju da postede sebe,bar da dobiju na vremenu. A mi smo sami poletili u celjust azdaji. I sa stanovista casti mozemo da slavimo taj bunt,nezavino ko ga je organizovao,on je sasvim u skladu sa nasom tradicijom. Ipak, Pavle je dobro postupio. Potpisao je iako pakt,potpisao je neutralnost. To bi nam svakako pomoglo,bar na neko vreme. A bez toga,i na suprot tome desilo se sto se desilo. Pa Italija vjecno kalkulise, ceka, i dobila je Tirol nakon 1.svjetslog rata,a jedinstvena je drzava. Germani pak idu kruto,i puno ulazu,rizikiju,i puno i gube,jer oba rata izgubise. Ali oni se brzo obnove jer rade i misle,i teze necemu. Mi i Rusi nemamo ideologiju,cilj...samo mozemo da gubimo. Zato ja znam da je puc u moralnom smislu ok,ali to je bilo tesko bezumlje od strane nase elite,jer uciniti nesto u korist Pavelica i NDH je srmtni grijeh,kao grijeh sto mozak ne koristimo. Kada cemo poceti da ga koristimo? Nemam neki preterani optimizam. Vjecno nespremni,slabi,a ponosni,gordi Ima li gore kombinacije?
Za koga navijaš Stane i čiji su bili ti navijači što te prebiše?
 
Ranije dok sam zivjeo u Slavoniju za Zvezdu, u medjuvremenu iz stosa za Hajdik Split,jer su Hajduci Srbi po Antunu Radicu,a i prije nego sto su me pretukli (n znam ciji navijaci) ne navijam za komunisticke klubove.i zvezda i partizan su sinonimi za komunjare.


Pogledajte prilog 280747

Iz ove knjige: Hitler prema YU kao prema primadoni se ponasao. On od nase zemlje nije trazio vojnu saradnju,samo neutralnost. 16. BiH Hrvatskoj da se pripoji a sve Italiji, Slo Njemackoj, ostalo Madj,Bug i It.Britanska ambasada: mozete se sami suprostaviti silama osovine.(yu.grc i turska) To zele! Knez Pavle nece sa Italijanima protiv Grcke. Rusi htjeli helmski front,da ostanu oni netaknuti(nikome nasa neutralnost nije odgovarala,sem nama). 19. Hitler trazi pakt. 4.3.41 Pavle-Hitler razgovor, Brehtesgarten
20...vise nece moci da nas stiti Hitler. Moja zemlja mrzi Italijane (svakako i Njemce)kralja Aleks.ubili Italijani.
Hitler mrzi Engleze i zato zeli Grcku da napadne.Mrzi ih jer su ga stalno odbijali...Sujeta...Zavist... 22.Njemci nam Solun ponudili (navodno)-nama neprijatno zbog toga!!! Uzas!
25 Sve ratno umjece je zasnovano na prevari!Britanija:zeli Helmski front = samoubistvo Jugoslavije ,Cercilov plan. Cercil spasava svoju zemlju a na Helmu sta bude. Britanski pritisak na kneza Pavla. 29. nagovaraju nas Britanci:sto bi Srbi sa slavom prosloscu svu slavu prepustili Grcima i sebe svrstali sa Bugarima i Rumunima, obracaju se studentima i svestenicima, pozivaju na tradiciju Kosova i Lazara (a sada priznaju Kosovo! Dakle koriste nasu naivnost,laskaju za svoj interes,manipulisu a mrze nas! Onda spominju Kosovo i Lazara a 1999 nas bombardovali da bi nam ga oteli i dali Scipetarima. Naucimo se da Englezu nista ne vjerujemo i da od njih nikakve sugestije ne primamo!)

Pitati narod, koji su prethodno nahuskali svojom propagandom.. 31.U Trakiji i Bugarskoj 37.Hitler-Stojadinovic prijatelji. 38.Pavle o Hitleru: jeza od dodira pri rukovanju, lice zuto... Rekao je: ruke su mu meke kao kraci meduze. Osecate jezu od njihovog dodira. Lice zuto kao u vostane figure.

Ja se izvinjavam sto cu sada kopirati bitnje dijelove iz knjige,ima tu i velikih slova,sto nemam vremena ispravljati:ali bolje i na taj nacin kljucne dijelove iz knjige da bi se o spornome moglo diskutovati.Ima i vise ali je za ovaj post previse:

39.Francusi nas eksploatisu. Italijani protiv Njemacke (tajno) U Njemackoj mrze Jevreje. U Rusiji se tuku 2 jevrejske grupe. Njemci cijenili najvise englesku vojsku pa na 2.mjestu serbsku.

39 GERNIG HORTIJU: Ako Madj.napadne YU Njemacka ce bombardovati Pestu.
ENGLESKI URODJENI CINIZAM...te godine iz YU uvezli samo 60 curki...Britanska propaganda u YU povecana.

PAVLE O HITLERU: LUD JE!
22.8.1939 SSSR-NJEM pakt o nenapadanju.

45 SLOBODAN JOVANOVIC o Hitleru: imate posla s jednim psihopatom, nikada ne znate na sta ce da skrene.
46. SLOB .JOV O CERCILU: On nije Englez. Majka mu je Amerikanka. Jeste inteligentan,samo u tome ima neceg morbidnog. Otac mu je imao sifilis. Ta deca su obicno vrlo inteligentna, ali je kod njih nesto izvitopereno. Molim vas,Englezi guraju ceo svet u rat, a sami nisu spremni i misle da se spremaju u toku rata...I Nemci su cudni...
47 Solun nagarada
6.3.41 u Belom dvoru odluka o Trojnom paktu
48 SLO za pakt jer su prvi na udaru. Cvetkovic protiv pakta kao i Stankovic.
49.NEDIC ZA OSOVINU , ne vjeruje u pomoc Engleza jer ni Grcima ne pomazu! u pravu je bio!
51. 25.3.41. yu u becu pristupila trojnom paktu
53 pucisti, hapsenje Pavla
54 u britanskoj ambasadi PROSLAVLJAJU PUC!!!
HITLER ZATO NAPADA YU,Bomb Bg. Gebels,propaganda protiv YU pocela odmah,
cercil:jugoslavja je nasla svoju dusu...laze da je mladi kralj bjezeci od regentskog tutorstva pobjegao preko oluka u sabornu crkvu...
ITAL STAMPA smatra da ce Jugosloveni shvatiti situaciju i nece pociniti samoubistvo. Hitler bomb Bg na dan kada je Slob Jovanovic trebao ici kod Musolinija...

56 spletkaroska beogradska vlada, u Americi se dive serbskoj hrabrosti.Ruzvelt, zapadni dijelvoi YU HR SLO PROBLEM, BOLJE HOMOGENA DRZAVA, JER GDJE SU hRVATI TU SU IZDAJE, UBIJANJA SRBA...
10.4. NDH 11.4.svecani docek Njemaca u Zagrebu, Pavelic poglavnik
57. Pavle u Engleskoj uvijek stanuje u Bakimgenskoj palati
58 SATANIZACIJA PAVLA! samo jer radi za interes svoje zemlje,a ne za interes Britanije.
59 HR I SLO inzistirale da se pakt potpise,a on je htjeo da ocuva zemlju jedinstvenu.
62.nase agencije za tajnu propagandu neoprezno podsticu narodnu zelju da se pruzi otpor.
Zemljoradnicka stranka, kazu Britanci, glavni instrument nase politike.
64 laz: kralj se preko krova spustio i pridruzio pucistima... Britanci: NISU JUGOSLOVENI IZVELI PUC NEGO MI! BRIT.TAJNA SLUZBA. Lazna i proklamacija kralja na radiju, neko je imitirao glas kralja...ministarstvo za psihloski rat... MI SMO TU REVOLUCIJU KUPILI (BRITANCI)

Slobodan Jovanovic i SRPSKI KLUB za srb drzavu a ne yu
MACEK o pucu: cisto srbska stvar, JER JE PAVLE NAKLONJEN HRVATIMA.
STEPINAC o pucu: 27.3. drzavni udar velikosrba...Srbi i Hrvati dva svijeta,nikada se nece ujediniti...(istina je da RKC za interes Italije od njih pravi vjestacki drugi svijet,a istina je da je to jedan srbski narod,uz primjesu slovenaca pohrvacenih i nesto malo starijih hrvata cakavaca)

(patrijarh Gavrilo je na zalost podrzavao drz.udar, uzas!)

69 SLOBODAN JOVANOVIC UMJESAN U PUC!
71 Mirkovic, dokopao se Londona, iznjevjerio oficirsku zakletvu.
72 od Engl dobio generalsku penziju. Zemaljska stranka po 5000 funti mjesecno dobijala od Britanije. cak ih i naoruzavaju. Protiv Pavla "konspiracija"-prevratnicko udruzenje, Slob Jov., srp kult klub.
73 JEVTIC IZMISLIO RIJECI KRALJA ALEKSANDRA NA SAMRTI: CUVAJTE MI JUGOSLAVIJU!
Patrijarh i ep Nikolaj... SIMOVIC OD PATRIJARHA TRAZI VEZU SA LJOTICEM.
74 LJOTIC za to da se YU pridruzi silama osovine
LJOTIC 2.PISMO KNEZU PAVLU BORBA 7.SEPT 41....masoni...medjunarodno jevrejstvo...kapitalizam... Optuzuje Pavla za boljsevizaciju Serbije (jer ih ne sprecava energicno)

77 HR ide ka samostalnosti, Pavelic-Staljin...
78 HR glavni element rasula u vojsci
98 dalmacija, italija, hrvatska, solun, albanija...
 
Poslednja izmena:
Odlična tema.
Koliko sam mogao da shvatim knez Pavle je podpisao pakt, kao najbolje moguče rešenje prije svega za srpski narod. "У време када се одлучивало о судбини земље, кнез је имао само два избора: да прихвати предлог Адолфа Хитлера за приступање Тројном пакту, или да му се супротстави са ослабљеном армијом. Његова влада и Крунски савет одлучили су се за прву варијанту. То је изазвало бурна негодовања у земљи, војни удар и преузимање власти од краља Петра II, малолетног сина краља Александра. Слабо наоружана и још горе припремљена за рат против неупоредиво јачег непријатеља, Југославија је била окупирана за само једанаест дана"(
) od 58:25 i do 1:02:16.
 
27. март је датум којим српски народ треба да се поноси. Јер тада смо показали да нећемо пристајати ни на чије уцене и да никада нећемо бити на неисторијској и нељудској страни. Јер бити на страни таквог зла какав је тада био Хитлеров нацизам стварно је нељудски. Били би смо исти ко Хрвати.

Kako je to olako reci sedeci u fotelji ispred monitora...27.mart nam je doneo milionske zrtve...sto kaze svarozic ne znamo sta bi bilo da ga nije bilo ali sam siguran da bi izbegli tolike zrtve...uopste kada je toliko zrtava ne mozes, a da se ne zapitas sta je moglo da se ucini da se sprece...pa covece zasto bi jedan mali narod dao toliko zrtava, najvise posle Rusa i Jevreja...a sam 27. mart su kupili englezi, neki ljudi su se silno nafatirali para i zapalili, a silni narod je izginuo...to bas i nije za ponos...

Medjutim nista to ne bi bilo izvodljivo da srpski narod nije sto jeste, slobodarski...tu se slazemo...ali upravo su to englezi iskoristili...i naravno da je slika marta u Beogradu i aprila u Zagrebu, slika i prilika dva naroda, slobodarskog i funjarskog...

Za engleze su Srbi bili topovsko meso...to je i Draza shvatio...za razliku od Tita koji je imao samo jednu ambiciju da dodje na vlast, i nije mario za zrtve, Draza jeste...i ko su Englezi da Srbima koji su imali milionske zrtve govore da se dovoljno ne bore itd...dok su druge narode pozivali na pasivan otpor zbog nemackih odmazda to za Srbe nije vazilo...da li shvatas poentu? i gde je logika da po koji partizan iskoci iz zbuna i ubije nemackog vojnika, vrati se u ''zbun'', a Nemci za odmazdu streljaju 100 civila...jel to patriotizam i borba za slobodu? pa kome donose slobodu, pokojnicima?

iako je doslo do 27. marta, opet bi bilo daleko manje zrtava da nije bilo KPJ i njihove paravojske koja je sve poremetila i napravila haos, samo da bi zadovoljila svoje ambicije - dolazak na vlast...
 
Poslednja izmena:
А да ли си некад размислио о последицама и томе шта би било са Србима да су Немци победили у том рату? Срба у Немачким дугорочним плановима никада није било, нити онда нити данас. 27, март је прави израз некадашњег српског духа, кога нажалост више нема.

Друго, одакле вам само да су Енглези организовали пуч? Да је то служење само њиховим интересима. То мора да је негде из љотићевско - недићевске пропаганде. Пуч је организовала војска, не Енглези. Енглези су само стварали повољну климу у друштву за пуч, вршећи пропаганду. Циљ војске је био да се сврставањем на једну страну омогући преуређење Југославије на крају рата у српску корист. Пошто је било јасно како би Немачка преуредила Југославију да се она пита. А такође, не треба занемаривати ни улогу Руса у организовању пуча. На крају крајева-пч је подржао народ тако да, ко год да је организовао пуч, не би успео без народне подршке. Тако да је 27. март прави израз српског народног духа.

Sad ces mozda da me kritikujes da sam se opet navrzo na komuniste ali moram posto vidim da podrzavas puc...da li znas gde su bili komunisti tada?
 

Back
Top