Nasilje u porodici...povlacenje tuzbe

Interesuje me da li se ova krivicna prijava moze povuci na zahtev ostecenog???Posle koliko vremena najkasnije???

Unapred zahvalan.

Може се повући уз изјаву оштећеног пре предаје пријаве судији од стране полиције. После предаје може да се да изјава о битним превидима на основу које се пријава ставља ван снаге а мислим да се на овај начин после две године брише из евиденције.
Званичне.
 
Svaka tužba se može povući od strane podnosioca u svakom trenutku kod tužbe za nasilje u porodici sud procenjuje razloge povlačenja. Prekršajna prijava podneta od strane ovlašćenog organa, a za istu stvar, takodje, može biti povučena, ali se to ne dešava iz razloga bitnih za ovlašćeno lice.
 
Nije tačno. Žena podnese krivičnu prijavu za nasilje u porodici, OJT je zastupa po službenoj dužnosti. Ona ne može da povuče tužbu jer i ako bi rekla da je lagala, podnošenje lažne krivične prijave je krivično delo tako da bi ona morala u zatvor 3 meseca. Pošto je to krivično delo uvela "žuta europska demokracija" to delo je sad važnije na sudu od silovanja ili prebijanja nekoga jer je to "bezalternativni put". Nasilje u porodici je tako postavljeno da si uvek kriv.
Nasilje u porodici
Član 194.
(1) Ko primenom nasilja, pretnjom da će napasti na život ili telo, drskim ili bezobzirnim ponašanjem ugrožava spokojstvo, telesni integritet ili duševno stanje člana svoje porodice,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2) Ako je pri izvršenju dela iz stava 1. ovog člana korišćeno oružje, opasno oruđe ili drugo sredstvo podobno da telo teško povredi ili zdravlje teško naruši,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do tri godine.
(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila teška telesna povreda ili teško narušavanje zdravlja ili su učinjena prema maloletnom licu,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.
(4) Ako je usled dela iz st. 1, 2. i 3. ovog člana nastupila smrt člana porodice,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri do dvanaest godina.
(5) Ko prekrši mere zaštite od nasilja u porodici koje mu je sud odredio na osnovu zakona,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
 
Naročito je upadljivo ovo "drskim ili bezobzirnim ponašanjem ugrožava spokojstvo" dakle ne radi se o udaranju, nego o drskom ponašanju. Dosta je da drsko drekneš na ženu:"Dragana milu li ti majku....što si mi uzimala pare iz novčanika bez pitanja", odma ide kazna do godine dana.
Zapamti: od ovog krivičnog dela NEMA ODBRANE (to je zaključeno za kafanskim stolom za kojim su sedela četiri pravnika od kojih su trojica advokati). Jedina odbrana jeste da dokažeš da ti ta osoba koju si ošamario ili vikao na nju NIJE PORODICA.
Dakle, ne venčavati se nego živeti u vanbračnoj zajednici sa više nego jednom ženom. Upraksi izgleda ovako, mlada dođe kod tebe, ti je ne venčavaš, ali se krijući odjaviš sa svoje adrese i prijaviš kod kuma. Potrebno je nabaviti i švalerku (pravu ili lažnu) pa kad tvoja gospođa podivlja (a podivljaće sigurno) i pozove policiju, ti kažeš da ti ona nije ništa, da si došao da naplatiš kiriju za svoj stan pa ste se posvađali zato što ona neće da plati. Kad ona na sudu počne da dokazuje da jeste nevenčana, ti onda zovneš onu švalerku koja izjavi da ova kurrvetina laže, da je ona tvoja nevenčana supruga, da ti i ne živiš na adresi sa onom rospijom što laže na tebe.... :hvala:

p.s. apsolviro sam odbranu od feminističkih gadova :cool:
 
Nije tačno. Žena podnese krivičnu prijavu za nasilje u porodici, OJT je zastupa po službenoj dužnosti. Ona ne može da povuče tužbu jer i ako bi rekla da je lagala, podnošenje lažne krivične prijave je krivično delo tako da bi ona morala u zatvor 3 meseca. Pošto je to krivično delo uvela "žuta europska demokracija" to delo je sad važnije na sudu od silovanja ili prebijanja nekoga jer je to "bezalternativni put". Nasilje u porodici je tako postavljeno da si uvek kriv.
Nasilje u porodici
Član 194.
(1) Ko primenom nasilja, pretnjom da će napasti na život ili telo, drskim ili bezobzirnim ponašanjem ugrožava spokojstvo, telesni integritet ili duševno stanje člana svoje porodice,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2) Ako je pri izvršenju dela iz stava 1. ovog člana korišćeno oružje, opasno oruđe ili drugo sredstvo podobno da telo teško povredi ili zdravlje teško naruši,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri meseca do tri godine.
(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila teška telesna povreda ili teško narušavanje zdravlja ili su učinjena prema maloletnom licu,
učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.
(4) Ako je usled dela iz st. 1, 2. i 3. ovog člana nastupila smrt člana porodice,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri do dvanaest godina.
(5) Ko prekrši mere zaštite od nasilja u porodici koje mu je sud odredio na osnovu zakona,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.

Bok te mazo! Dobro da ovo procitah.

Pa ja sam mislio:nalupati par aplauza zeni-- da to spada u kategoriju narodnih obicaja i folklora???
 
Bok te mazo! Dobro da ovo procitah.

Pa ja sam mislio:nalupati par aplauza zeni-- da to spada u kategoriju narodnih obicaja i folklora???

Samo se ti šali sa tim. Ovim zakonom si stavljen na milost i nemilost ženi. Upamti dobro: KAD GOD ZAŽELI MOŽE TE NABITI U ZATVOR.

:tajna: policija ima interno uputstvo da te odmah po prijavi nasilja odvede u istražni zatvor na 20 dana....bio kriv ne bio kriv.
 
Samo se ti šali sa tim. Ovim zakonom si stavljen na milost i nemilost ženi. Upamti dobro: KAD GOD ZAŽELI MOŽE TE NABITI U ZATVOR.

:tajna: policija ima interno uputstvo da te odmah po prijavi nasilja odvede u istražni zatvor na 20 dana....bio kriv ne bio kriv.

Kad sam ovo čuo od danas menjam pol više se isplati.Sutra idem doktoru da vidim šta može da uradi.
 
hah..evo me,ja sam jedna od tih koje su povukle tuzbu za nasilje u porodici uz silna obecanja da ce biti bolje.u tom trenutku imali smo dete od godinu dana. Ja povucem tuzbu,sud nas ne razvede i prekine se automatski gonjenje za nasilje. Evo me posle tacno godinu dana,trudna sa drugim detetom u 6.mesecu trudnoce,u kuci mojih roditelja jer me je muz doslovno zakljucao u kucu i nije hteo da me pusti da izadjem,polomio mi mobilni kad sam htela da zovem policiju,iscupao fixni,mene trudnu gurnuo tako da stomakom udarim u stok od vrata,psovao,pljuvao,ponizavao..doveo me dotle da rukom raybijem staklo na ulaznim vratima samo da se izvucem nekako pa me ni tada nije pustio tako krvavu nego otvorio prozor da iskocim kroz prozor sto sam na kraju i uradila i otrcala u bolnicu da me siju.Bogu hvala dete mi je tada bilo kod roditelja.Naravno sup se umesao po prijavi komsinice i td i td..standardne procuderu davanje izjave i td... Ja sam kao sto rekoh sada kod mojih roditelja sa detetom od kojih nemam ni najmanju podrsku,bukvalno se osecam kao podstanar..konzervativnog su razmisljanja kako ja brukam familiju a i drze se price jednom smo ti izasli u susret sad teraj po svom...Ziva nisam sta cu i kako cu dalje sada jos i trudna bez dinara u dzepu..tako da ZENE PAMET U GLAVU,NE POVLACITE TUZBU NE IGRAJTE SE SA SVOJIM ZIVOTIMA!
 
PozzZ imao sam mali problem sa kevo obicna svadja keva me prijavila policiji bio sam u pritvoru 30dana sada sam izasao keva nece da me tuzi niti trazi ostetu tako i rekla na sudu ja do sada nisam bio osudjivan niti se protim mene vodi novi krivicni postupak moze mi neko reci sta me ceka posle sudjenja sa obziro da me keva nece tuziti i traziti ostetu? Hvala unapred
 
Roditelje su nekad okretali protiv svoje dece, da ih ponižavaju, sopstvenim bezbožnim nasleđem, sada braću i sestre, da ih potvaravaju sopstvenim sranjima. Pa i decu će, da ih naložavaju svojim zabludama.
Satanistički centri napreduju, iako su obećavali da neće. I da će i učiti narod za sudnji dane I prilagoditi sve finom i lagodnom življenju.
Hoćemo božji centri da napreduju.
Ne, samo da se viče, Divac, Novak, Kraljevina Srbija, već, da se rasčisti sa demonima, kalašturama, propalitetstvom.
Takođe, masonerstvo, bogate tvrdice, otuđena vlastela.
A pritom, treba odbijati i pozive među kakve nadrndane organizacije, te antifašističke, antiterorističke, ove, one akcije su nešto Ne Bogom dato, i ne prolazi više, ni, humanitarni brojevi, komercijalne pozivi za darodvanje sebe, sve su to pedofilska jezgra.
 

Back
Top