Kako se menjati ako ste zadovoljni sobom?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Kako se menjati ako ste zadovoljni sobom?

Šta se krije iza ovih običnih reči....
Dali je odgovor isti i na pitanje ko je zreo čovek, osoba , a ko nije?

Zreo čovek, čovek koji se oblikovao i koji je stabilan, stabilan je upravo zato što je zadovoljan svojim dostignućima, svojim putem, svojim stavovima.
Uvek imam u glavi onu rečenicu u svakoj stvari ima i dobra i zla....
Stabilan , zadovoljan svojim stavovima istovremeno preti da postane osobenjak ili možda tvrdoglav a isprazan, konzervativni dogmata....Tu smisao dobija umerenost, ravnoteža u iskušenjima. Tudja iskustva daju krute stavove, naša daju stavove iz strahova. Opet je potrebna ravnoteža...

Prilagoditi čoveka koji je izgradjen i zadovoljan svojim etičkim i moralnim stavovima, je praktično nemoguće, jer će uvek prilagoditi formu , ali ne i suštinu....


Pitanje koje je u vezi...
Uticaj optimizma u lošem obrazovanju podmlatka.
---------Ljubivoje Ršumović.
 
Ne slazem se sa tim!
Po ovome ispada-zadovoljan covek=====stabilan,zreo covek
Pa onda svako moze sebe da nazove zadovoljnim,ali nije poenta u tome.
Ima neka truncica istine u tome,ali ne vise.Po ovim gore navedenim recima,ja ispadoh nezrela,nestabilna i "neoblikovana" zato sto sam zadovoljna svojim stavovima,svojim putem,ali nikad nisam zadovoljna u potpunosti svojim dostignucima,zato sto zelim uvek bolje i vise od sebe i za sebe.Ja ne smatram da je takvo razmisljanje lose,cak naprotiv.Evo na primer-jedna cistacica,zena od pedeset god.koja je eto zadovoljna svojim poslom,zivotom,jer nikad nije znala za nesto bolje i po tvojoj definiciji ispade stabilna i zrela osoba.....za razliku od mene.
Smatram da je totalno pogresno da se na taj nacin govori o tome
A i ne mozemo nikako biti u potpunosti zadovoljni sa 20..25 ili 30god.jer za pravo osecanje zadovoljstva su potrebne izvesne godine,iskustvo,izvesno dostignuce,..ovo ne vazi jedino u slucaju ne-imanja licne ambicije,zivotnog cilja ili ako nam je sasvim dovoljno da vidimo kako-sunce sija,.. ptice cvrkucu....

Ravnoteza u iskusenjima!?
Izvini,ali gde si video uspesnog coveka da ima ravnotezu u iskusenjima.Pa naprotiv!
A valjda je to napredovanje jako bitno!

Ja kad pomislim na umerenost,to me uvek podseti na pasivnost,neimanje licne ambicije,zadovoljenje prosekom..Protiv toga sam!
Ili jesi ili nisi!Ili si najbolji ili si najgori!

Coveka koji je izgradjen i zadovoljan svojim etickim stavovima i bilo kakvim drugim,ne mozes menjati,ali mu mozes ponuditi kompromis
 
suncica73:
Ma nemam ja nista protiv cistacice.Naprotiv,ne cenim ljude po tome(da li je cistacica ili profesor)Znala sam da ce to nekome da bude-trn u oku-
Hocu reci, BEZ AMBICIJA,svako moze biti zadovoljan svojim dostignucima i zivotnim putem

Зар је једина амбиција пословни успех? Уосталом, не морају сви бити доктори наука да би били задовољни својим достигнућима у животу. Можда је жена остварила своје амбиције које су биле везане за нешто друго? А можда је и посао чистачице у њеном неком свету велики успех за њу?
Хоћу да кажем само да су наши критеријуми веома различити...и да не треба увек да полазимо само од себе.
 
Hellen:
suncica73:
Ma nemam ja nista protiv cistacice.Naprotiv,ne cenim ljude po tome(da li je cistacica ili profesor)Znala sam da ce to nekome da bude-trn u oku-
Hocu reci, BEZ AMBICIJA,svako moze biti zadovoljan svojim dostignucima i zivotnim putem

Зар је једина амбиција пословни успех? Уосталом, не морају сви бити доктори наука да би били задовољни својим достигнућима у животу. Можда је жена остварила своје амбиције које су биле везане за нешто друго? А можда је и посао чистачице у њеном неком свету велики успех за њу?
Хоћу да кажем само да су наши критеријуми веома различити...и да не треба увек да полазимо само од себе.
OK Hellen,izgleda da sam bila preostra.
U pravu si
Naravno da ne mislim da je ambicija vezana za poslovni uspeh najbitnija...Ja i dalje volim da osetim ono ljudsko kod coveka i to je najbitnije...
 
Zadovoljan sobom-da,ali na kratko kad ostvarimo neki cilj.Posto smo u svetu stalnih promena-svuda pa i u nama,opet imamo neke neostvarene ciljeve i opet nismo zadovoljni dok ih ne ostvarimo.I stalno tako...Nezadovoljstvo samim sobom nas vuce napred.Suprotno,kad bi bili zadovoljni,stali bi smo,ucaurili se,postali pasivni...i posto nista nije stalno , sve bi propalo,i pitam se da li bi i dalje bili zadovoljni...
 
Hektor:
Nezadovoljstvo samim sobom nas vuce napred.Suprotno,kad bi bili zadovoljni,stali bi smo,ucaurili se,postali pasivni...i posto nista nije stalno , sve bi propalo,i pitam se da li bi i dalje bili zadovoljni...

Kad bi napokon bili zadovoljni sobom, ljudi bi napokon mogli poceti da zive svesno i da svesno uzivaju u lepoti koja nas okruzuje, bio bi to pocetak jednog raja, osim sto ovako obezglavljeni jurcaju naokolo dok ih sopstveni zivot ceka. Pricam uopsteno. A taj raj jeste utopija, tako da... :roll:
 
Tuzni_patak:
Kako se menjati ako ste zadovoljni sobom?


teznja svakog coveka je da bude zadovoljan sobom...niko ko je zadovoljan sobom nece imati motiv da se menja...ali, ono sto nas cini zadovoljnim danas mozda nas nece ciniti zadovoljnim sutra, jer proces promene i sazrevanja nije uvek ocigledan , pa cak ni voljan..tek, jednog jutra se probudimo i postanemo svesni da nismo ono sto smo juce bili...


Šta se krije iza ovih običnih reči....
Dali je odgovor isti i na pitanje ko je zreo čovek, osoba , a ko nije?

Zreo čovek, čovek koji se oblikovao i koji je stabilan, stabilan je upravo zato što je zadovoljan svojim dostignućima, svojim putem, svojim stavovima.
Uvek imam u glavi onu rečenicu u svakoj stvari ima i dobra i zla....
Stabilan , zadovoljan svojim stavovima istovremeno preti da postane osobenjak ili možda tvrdoglav a isprazan, konzervativni dogmata....Tu smisao dobija umerenost, ravnoteža u iskušenjima. Tudja iskustva daju krute stavove, naša daju stavove iz strahova. Opet je potrebna ravnoteža...


e sad, velika je razlika izmedju zreo i stabilan, zadovoljan svojim stavovima...sustina zrelosti je svest o promenljivosti, nas samih , sveta, drugih ljudi...neko ko je ucauren u svoje stavove, ma kakvi bili, tesko da je zreo...prihvatam da je neko sa sedamdest prosao sve i da je mozda shvatio sve...odmah pomislim na one sede starce, koji se stalno smese...
ali covek od trideset, cetrdeset godina, koji prolazi kroz razne zivotne cikluse, koji se fizicki menja, koji se emotivno menja, on ne sme dozvoliti sebi da se ucauri...ako mu se to desi, postoji opasnost da izgubi sposbnost da se raduje, da otkriva lepotu u novom i nepoznatom...gubi ono najdragocenije sto covek u sebi ima...

Prilagoditi čoveka koji je izgradjen i zadovoljan svojim etičkim i moralnim stavovima, je praktično nemoguće, jer će uvek prilagoditi formu , ali ne i suštinu....

zasto bi iko imao teznju da prilagodjava nekog sebi? ako govorimo o prijateljstvu, sustina prijateljstva i jeste da prihvata coveka onakvog kakav jeste...ako govorimo o vezi izmedju muskarca i zene, najveca prednost koju zrelost nosi je upravo svest o tome da ne moramo biti isti da bi uneli jedni drugima u zivot lepotu i ljubav...

Pitanje koje je u vezi...
Uticaj optimizma u lošem obrazovanju podmlatka.
---------Ljubivoje Ršumović.
 
Truman:
Meni je mnogo bitnije pitanje-kako se menjati ako niste zadovoljni sobom? Prvo na to trazim odgovor.

Zar ti treba da tražiš odgovor.....
To čime nisi zadovoljan , to menjaj,to nije dobro, to je malo , to nisam ...Traje , ali ne moraš da tražiš odgovor....

A da nije druga caka u pitanju ....
Nisi zadovoljan prolazom onoga što nisi spreman da menjaš....
Nisi zadovoljan prijemom, a ne sobom....
 
divlja-u-srcu:
Hektor:
Nezadovoljstvo samim sobom nas vuce napred.Suprotno,kad bi bili zadovoljni,stali bi smo,ucaurili se,postali pasivni...i posto nista nije stalno , sve bi propalo,i pitam se da li bi i dalje bili zadovoljni...

Kad bi napokon bili zadovoljni sobom, ljudi bi napokon mogli poceti da zive svesno i da svesno uzivaju u lepoti koja nas okruzuje, bio bi to pocetak jednog raja, osim sto ovako obezglavljeni jurcaju naokolo dok ih sopstveni zivot ceka. Pricam uopsteno. A taj raj jeste utopija, tako da... :roll:

Ne mogu da verujem da ste toliko nezadovoljni.

Zadovoljan čovek , čovek sa procenjenim sopstvenim snagama i mogućnostima, nije zamrznuo ni želje , ni svoj napredak , nije se ni učaurio. On baš živi svestan lepote i života oko nas , ne zaboravljajući da je i smrt i neželjen dogadjaj sastavni deo života.
Nije ovo utopija , nego ste vi previše nadojeni filmovima, a premalo emocijama zadovoljnih mudrih ljudi....

-Može li osoba koja nije zaljubljena srećno da ne jurca unaokolo da bi se našla sa "srodnom dušom"?
-Može li osoba da odbije unapredjenje i rukovodeći položaj i da ostane zadovoljna sobom i svojim poslovnim dostignućima?
-Može li mlada osoba biti nadarena da oseća život kao nešto što mu stalno dolazi , a ne nešto što mu stalno beži?
-Da ste novinar i jurite mesto glavnog urednika koji će kreirati ceo koncept časopisa ili emisije, i to vam se u trenutku pojavi kao mogućnost , a u istom trenutku vam se pruži mogućnost udobnog i zadovoljnog života na drugom mestu , na poslu koji je drugačiji , ali vi ga takodje volite da radite, čak i više od starog, šta bi učinili?
Toliko ste žrtvovali, smeši vam se potvrda u vidu ostvarenje vaših ambicija, a opet na drugoj strani nešto novo i divno i "nezaradjeno".
Većina žena po inerciji izabere karijeru za koju je žrtvovala, ne ono što joj je srcu milije...
Muškarci opet se tu podele i većina "zbog odgovornosti i nezamenjljivosti" takodje isto izaberu.

Poznajem osobu koja je odbila mesto direktora da bi uživao u svom kreativnom doprinosu kao radnik...
Poznajem nekoliko starijih osoba koje su od svoje tridesete bile takve, zadovoljne.
Unutrašnjost nudi više takvih osoba, ali mnoge od njih su to postigle na račun smanjene ambicije i želje, ali postoje i osobe koje su jako ambiciozne i sve im ide od ruke , možda baš zbog "preko preče naokolo brže"
A poznajem i u Beogradu nekoliko članova starih Beogradjana koji su baš takvi, carski mudri....
 
Hellen:
suncica73:
Ne slazem se sa tim!
Evo na primer-jedna cistacica,zena od pedeset god.koja je eto zadovoljna svojim poslom,zivotom,jer nikad nije znala za nesto bolje i po tvojoj definiciji ispade stabilna i zrela osoba.....za razliku od mene.
Smatram da je totalno pogresno da se na taj nacin govori o tome.


Зашто погрешно? :roll:


sto se ovog problema tice ljudi se dele na one koji gledaju zadovoljne na bilo koji nacin ,,ono baci kucetu kosku ,,volece je jer njegov instinkt govori da je tu bilo mesa
i one koji kazu ,,ma cekaj bre ima i bolje ,,, mislim da je ova druga grupa srecnija koja ipak traga ,,dakle zna ,, a moze biti i naći će
 
avesic:
Hellen:
suncica73:
Ne slazem se sa tim!
Evo na primer-jedna cistacica,zena od pedeset god.koja je eto zadovoljna svojim poslom,zivotom,jer nikad nije znala za nesto bolje i po tvojoj definiciji ispade stabilna i zrela osoba.....za razliku od mene.
Smatram da je totalno pogresno da se na taj nacin govori o tome.


Зашто погрешно? :roll:


sto se ovog problema tice ljudi se dele na one koji gledaju zadovoljne na bilo koji nacin ,,ono baci kucetu kosku ,,volece je jer njegov instinkt govori da je tu bilo mesa
i one koji kazu ,,ma cekaj bre ima i bolje ,,, mislim da je ova druga grupa srecnija koja ipak traga ,,dakle zna ,, a moze biti i naći će
Avesic,potpuno se slazem sa tobom !
 
Hektor:
avesic:
Hellen:
suncica73:
Ne slazem se sa tim!
Evo na primer-jedna cistacica,zena od pedeset god.koja je eto zadovoljna svojim poslom,zivotom,jer nikad nije znala za nesto bolje i po tvojoj definiciji ispade stabilna i zrela osoba.....za razliku od mene.
Smatram da je totalno pogresno da se na taj nacin govori o tome.


Зашто погрешно? :roll:


sto se ovog problema tice ljudi se dele na one koji gledaju zadovoljne na bilo koji nacin ,,ono baci kucetu kosku ,,volece je jer njegov instinkt govori da je tu bilo mesa
i one koji kazu ,,ma cekaj bre ima i bolje ,,, mislim da je ova druga grupa srecnija koja ipak traga ,,dakle zna ,, a moze biti i naći će
Avesic,potpuno se slazem sa tobom !


ti si bas resio da tvoja bude zadnja ,,e pa neces ga majci pa ne zvala se ja teta a vesic
 
Plotina:
Truman:
Meni je mnogo bitnije pitanje-kako se menjati ako niste zadovoljni sobom? Prvo na to trazim odgovor.
Prvo sto je i meni palo na pamet kada sam videla ovu temu!!!
Lepo bi bilo diskutovati malo o tome...

Ko postavlja ovakvo pitanje obično ne želi da se potrudi i žrtvuje da bi se promenio, pa odgovor gubi smisao.
Pretvara se u odobravanje onoga što je pojedinac već odlučio da uradi ili ne uradi....Sve ostalo se ignoriše...

Da bi bilo jasnije , ljudsko ponašanje po nekoj stvari je u vezi sa bar još desetak stavova i reakcija. Želite promenu jedne stvari u životu , ali naravno niste spremni da menjate tih deset koje vam toliko odgovaraju, ali sa kojima je promena nemoguća ili tako malo verovatna.

Ovo me potseti na one devojke koje žele da imaju mangupa , ali da bude samo njihov , njihov trofej u jednom slučaju i njihovo ogledalo slobodne potvrdjenosti izbora i duha u drugom slučaju.
Pri tome kao da zaboravljaju da je mangup mangup baš zbog toga što je takav i da onog trenutka kad se istroši postaje bivši mangup ali to je sasvim nova kategorija...
 

Back
Top