retrogradne (R) planete

sampita

Zainteresovan član
Poruka
109
Interesuje me, šta znace one planete u natalnom horoskopu koje imaju R i kako se one tumace.
Da li imaju suprotno znacenje od onog kada nemaju R?
I sta to ustvari znaci kada ih je tako puno sa R?

primer:
R Saturn u 5 kuci u vagi
R pluton u 5 kuci u vagi
R Jupiter u 6 kuci u strelcu
R Uran u 6 kuci u strelcu
R Neptun u 7 kuci u strelcu
 
Postoje dva osnovna kretanja planeta: stacionarno i retrogradno, kao i stanje stacionarnosti, kada planeta zaokrece iz jednog u drugo stanje.
Tumacenje retrogradne planete se pored toga sto se tumaci po polozaju u znaku i kuci, tumaci i jos kao sama za sebe.
Tacno se zna sta znaci retrogradni Merkur, Mars, Neptun,....
 
begmaki:
Postoje dva osnovna kretanja planeta: stacionarno i retrogradno, kao i stanje stacionarnosti, kada planeta zaokrece iz jednog u drugo stanje.
Tumacenje retrogradne planete se pored toga sto se tumaci po polozaju u znaku i kuci, tumaci i jos kao sama za sebe.
Tacno se zna sta znaci retrogradni Merkur, Mars, Neptun,....

Okej... A šta znači konkretno retrogradni Merkur u Blizancima?
 
begmaki:
Postoje dva osnovna kretanja planeta: stacionarno i retrogradno, kao i stanje stacionarnosti, kada planeta zaokrece iz jednog u drugo stanje.
Tumacenje retrogradne planete se pored toga sto se tumaci po polozaju u znaku i kuci, tumaci i jos kao sama za sebe.
Tacno se zna sta znaci retrogradni Merkur, Mars, Neptun,....

Okej... A šta znači konkretno retrogradni Merkur u Blizancima?
 
begmaki:
Postoje dva osnovna kretanja planeta: stacionarno i retrogradno, kao i stanje stacionarnosti, kada planeta zaokrece iz jednog u drugo stanje.
Tumacenje retrogradne planete se pored toga sto se tumaci po polozaju u znaku i kuci, tumaci i jos kao sama za sebe.
Tacno se zna sta znaci retrogradni Merkur, Mars, Neptun,....
Ja sam negde procitala (a i jedan astrolog mi je to potvrdio) da su retrogradne planete (tj. sama cinjenica da su retrogradne, ne naravno planeta po sebi) bitnije u tranzitu, u natalnoj manje-vise, sa izuzetkom retr. Marsa. Je l to po tebi tacno ili ne?
 
Planete u suštini nikada se ne kreću unazad...retrogradno kretanje planeta je privid ..nama se to čini jer se sve planete kreću razl. brzinama oko Sunca...

Merkur najčešće ima retorgradno kretanje, dešava se i po 4 puta u toku godine i to traje oko tri sedmice.
Veruje se da u ovom periodu ne treba započinjati ništa novo, posebno ako je posao u pitanju, već pregledavati, ispravljati započeto, proveravati i sl. i bez nerviranja tj treba biti spreman na redove, čekanja i nepredviđeno odugovlačenje...
ove godine npr. Merkur je retrogradan od 20.marta do 12.aprila, 23.jula do 16.avgusta i 14.novembra do 4.decembra.
Što se perioda kada je Venera u retrogradnom kretanju važe 2 pravila: da se ne stupa u brak u tom periodu i ne izlaže se većim troškovima...
ove godina Venera je retorgradna od 24.dec do 3. februara 2006.

Mars je retrogradan svaka 22 meseca i to traje oko 11 sedmica, u tom preiodu treba izbegavati ratovanje u svakom smislu...i metaforično i bukvalno ...
ove godine je to od 1. oktobra do 10. decembra
 
u natalnoj karti:
Retrogradan Merkur usmerava svest ljudi ka unutrašnjosti, pojačava potrebu ljudi da razmišljaju,preispituju i pojačava brigu oko toga kako se osoba izražava itd.

Retro.Venera ukazuje na stidljivost i oklevanje u izražavanju osećanja posebno ako su u pitanju potencijalni partneri...kao i malo teže snalaženje u ljubavi (što ne znači da je neće biti i da neće biti sreće u ljubavi...samo to sve malo sporije i/ili teže dolazi...)


Retro. Mars tera ljude da priznaju svoj bes i da ga usmeravaju konstruktivno...
 
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje; dali netko mozda zna sta znaci kada se u cjeloj familiji ponavljaju retrogradne planete: Uranus, Pluto, Neptun i Merkur?

Znaci u natalnoj karti su ove planete kod cijele familije retrogradne... zanima me jer se radi o razlicitim generacijama osoba. Zatim sve te osobe imaju i planete koje stoje tj. stationary?

Dali netko zna kakvo ovo znacenje ima?

Puno hvala,

pozdrav Lidija
 
To znaci INCEST ~ ZABAVA ZA CELU PORODICU :lol:

Pozdrav i tebi
10.gif
 
Lidiia:
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje; dali netko mozda zna sta znaci kada se u cjeloj familiji ponavljaju retrogradne planete: Uranus, Pluto, Neptun i Merkur?

Znaci u natalnoj karti su ove planete kod cijele familije retrogradne... zanima me jer se radi o razlicitim generacijama osoba. Zatim sve te osobe imaju i planete koje stoje tj. stationary?

Dali netko zna kakvo ovo znacenje ima?

Puno hvala,

pozdrav Lidija


Uran ,Neptun i Pluton su "generacijske " planete...I ne bi trebala da te brine njihova retrogradnost na "porodicnom nivou"...
U svakom slucaju ako retrogradnost posmatramo iz ugla karmicke astrologije ,koja jeste osnov astroloskog tumacenja,uvidecemo da retrogradne planete govore o neispunjenim karmickim zadatcima,tj. o dugovima.
Obicno se radjamo u "zasluzenom " okruzenju..i susrecemo se cesto sa istim ljudima i situacijama...
Cesto se desava i da se odredjeni teski aspekti ponavljaju...sto je opet dokaz o tome da postoje odredjene lekcije koje "zajedno " trebamo da naucimo..O ne polozenim ispitima govore kvadrati i opozicije...U koliko je u njih ukljucena i retrogradna planeta,ili planeta u "losem ' znaku ili na nezgodnom stepenu utoliko je ispit tezi za polaganje.O tezini karme dosta govore mesecevi cvorovi..i njima treba posvetiti dosta paznje.
Toliko....
poz
 
uran mi je u 1 u skorpiji a neptun u 2. strelac
a nemaju ni kvadrate ni opoyicije, i retrogradni su.
da li to znaci da sam se izvukla i da mi malo fali
gde treba da obratim paznju

oh ne...neptun je u opoziciji sa venerom..zato me ebe sex zivot?? i mesec je u kvadratu s neptunom
uran kulira 8)
mesec je u devici 11, venera bliz 9
e sad to je po ovom sistemu racunanja kuca...a po nekom drugom je drugacije..ovo je sa www.astro.com

e, neki cvor mi je u devici..true node
 
mince:
sta znaci kada je planeta retrogradna (ili kako se vec kaze)?kako se odredjuje?

Kretanje planeta u trenutku rođenja možeš proveriti u efemeridima [knjiga koja sadrži detaljne pozicije planeta za svaki dan u godini] ili pomoću nekog od brojnih astroloških programa. Pored planete piše "Rx" što znači da se kretala unatrag a tvom karakteru dala posebnu notu, introvertno ponašanje ili potrebu analize, usporene ili odložene rezultate, stidljivost... što već zavisi od nekoliko faktora - koja je planeta retrogradna, kojom kućom vlada i u kakvim je aspektima sa ostalim planetama i ličnim tačkama u karti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Meni su u natalnoj karti retrogradni:

Jupiter u III kuci
Saturn u I kuci
Uran u I kuci
Neptun u II kuci
Pluton u XII kuci

:shock: :shock: :shock:

To je pet planeta, a kao da to nije dovoljno nasla sam da je i nesto sto se zove True Node retrogradan u VII kuci!!! :shock:

Kad sam se rodila izgleda je sve islo unazad!!!
Ili vucem mnogo negativne karme!!!

Na netu i ne moze puno da se nadje o retrogradnim planetama, pa bih volela da mi ovoo rastumaci neko ko ume!

Da li treba da budem :evil: :evil: :evil: ili :evil: ili samo :roll: ?

Inace sam Blizanac/Skorpija sa Mesecom u Jarcu!

Hvala unapred!!!
 
Miss Tangletwingle:
Meni su u natalnoj karti retrogradni:

Jupiter u III kuci
Saturn u I kuci
Uran u I kuci
Neptun u II kuci
Pluton u XII kuci

:shock: :shock: :shock:

To je pet planeta, a kao da to nije dovoljno nasla sam da je i nesto sto se zove True Node retrogradan u VII kuci!!! :shock:

Kad sam se rodila izgleda je sve islo unazad!!!
Ili vucem mnogo negativne karme!!!

Na netu i ne moze puno da se nadje o retrogradnim planetama, pa bih volela da mi ovoo rastumaci neko ko ume!

Da li treba da budem :evil: :evil: :evil: ili :evil: ili samo :roll: ?

Inace sam Blizanac/Skorpija sa Mesecom u Jarcu!

Hvala unapred!!!


Primećuješ da su sve to spore planete koje su retrogradne u kartama svih ljudi rođenih u određenom vremenskom periodu. To su takozvani "generacijski aspekti" koje poseduje masa ljudi i nema razloga za paniku ili bilo kakav strah. Milioni ljudi na planeti ih imaju.

Obzirom da ni 1 od njih nije vladar Sunca u Blzancima nije baš previše strašno ali će dati usporen životni tok, odložene reakcije i rezultate u oblčastima kojima te planete vladaju. To ćeš znati ako popišeš vladarstva nad kućama i planetama [svaka od tih 5 retrogradnih planeta vlada po jednim poljem i planetama koje leže u tom sazvežđu] pa polako analiziraš koje životne oblasti to polje vodi.

Nije :twisted: :twisted: :twisted: samo je malo :?
 
Poslednja izmena od moderatora:
... retrogradne planete u natalu pokazuju da osoba po pitanju simbolike te planete nije usklađena s svojom okolinom, njezin unutarnji stav ili doživljaj nečega je ispred ili iza u odnosu na situaciju oko nje stoga ju retrogradnost planete navodi na kontinuiranu intervertiranost ne bi li, uzastopnim ponavljanjem vlastitog doživljaja i mijenjanjem stava o tomu, a sve u simbolici planete koja je retrogradna, postala usklađena sa trenutnom situacijom u vanjskom svijetu. Drugim riječima, osoba sa direktnom planetom će se odmah uskladiti sa određenim okolnostima bez procesa preispitivanja unutarnjeg doživljaja dok će ona sa retrogradnom planetom ući u taj proces i podsvjesno ili svjesno se baviti njime dok se doživljaj ne uskladi sa trenutnim stanje situacije u vanjskom svijetu. Što je broj retrogradnih planeta veći, učestaliji su procesi preispitivanja pa je osoba jednostavno okrenutija sebi. Zbog toga se retrogradna planeta uspoređuje sa planetom u 12. kući koja sama po sebi predstavlja podsvijest i unutarnji svijet osobe do onog trenutka dok ispoljavanje ne krene prema van. Tada je to svijet 01. kuće -svijet pojavnosti kakva je vidljiva izvana.
 

Back
Top