retrogradne (R) planete
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: retrogradne (R) planete

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano retrogradne (R) planete

Interesuje me, šta znace one planete u natalnom horoskopu koje imaju R i kako se one tumace.
    Da li imaju suprotno znacenje od onog kada nemaju R?
    I sta to ustvari znaci kada ih je tako puno sa R?

primer:
    R Saturn u 5 kuci u vagi
    R pluton u 5 kuci u vagi
    R Jupiter u 6 kuci u strelcu
    R Uran u 6 kuci u strelcu
    R Neptun u 7 kuci u strelcu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.03.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Postoje dva osnovna kretanja planeta: stacionarno i retrogradno, kao i stanje stacionarnosti, kada planeta zaokrece iz jednog u drugo stanje.
    Tumacenje retrogradne planete se pored toga sto se tumaci po polozaju u znaku i kuci, tumaci i jos kao sama za sebe.
    Tacno se zna sta znaci retrogradni Merkur, Mars, Neptun,....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

ahaaaaaaaaa znaci tako stoje stvariiii hvala hvala

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio begmaki
    Postoje dva osnovna kretanja planeta: stacionarno i retrogradno, kao i stanje stacionarnosti, kada planeta zaokrece iz jednog u drugo stanje.
    Tumacenje retrogradne planete se pored toga sto se tumaci po polozaju u znaku i kuci, tumaci i jos kao sama za sebe.
    Okej... A šta znači konkretno retrogradni Merkur u Blizancima?

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano

Okej... A šta znači konkretno retrogradni Merkur u Blizancima?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.07.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ja sam negde procitala (a i jedan astrolog mi je to potvrdio) da su retrogradne planete (tj. sama cinjenica da su retrogradne, ne naravno planeta po sebi) bitnije u tranzitu, u natalnoj manje-vise, sa izuzetkom retr. Marsa. Je l to po tebi tacno ili ne?

Elita ? (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

cekaj sta znaci RETROGRADNO
    ide u jednom smeru pa se okrene i ide unatrashke? ; )))

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Planete u suštini nikada se ne kreću unazad...retrogradno kretanje planeta je privid ..nama se to čini jer se sve planete kreću razl. brzinama oko Sunca...

Merkur najčešće ima retorgradno kretanje, dešava se i po 4 puta u toku godine i to traje oko tri sedmice.
    Veruje se da u ovom periodu ne treba započinjati ništa novo, posebno ako je posao u pitanju, već pregledavati, ispravljati započeto, proveravati i sl. i bez nerviranja tj treba biti spreman na redove, čekanja i nepredviđeno odugovlačenje...
    ove godine npr. Merkur je retrogradan od 20.marta do 12.aprila, 23.jula do 16.avgusta i 14.novembra do 4.decembra.
    Što se perioda kada je Venera u retrogradnom kretanju važe 2 pravila: da se ne stupa u brak u tom periodu i ne izlaže se većim troškovima...
    ove godina Venera je retorgradna od 24.dec do 3. februara 2006.

Mars je retrogradan svaka 22 meseca i to traje oko 11 sedmica, u tom preiodu treba izbegavati ratovanje u svakom smislu...i metaforično i bukvalno ...
    ove godine je to od 1. oktobra do 10. decembra

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

u natalnoj karti:
    Retrogradan Merkur usmerava svest ljudi ka unutrašnjosti, pojačava potrebu ljudi da razmišljaju,preispituju i pojačava brigu oko toga kako se osoba izražava itd.

Retro.Venera ukazuje na stidljivost i oklevanje u izražavanju osećanja posebno ako su u pitanju potencijalni partneri...kao i malo teže snalaženje u ljubavi (što ne znači da je neće biti i da neće biti sreće u ljubavi...samo to sve malo sporije i/ili teže dolazi...)

Retro. Mars tera ljude da priznaju svoj bes i da ga usmeravaju konstruktivno...

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano

Gigule,

hvala na odgovoru

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Citat Original postavio CaLiMeRo
    Gigule,

hvala na odgovoru
    molim i drugi put

Zainteresovan član Lidiia (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano retrogradne planete

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje; dali netko mozda zna sta znaci kada se u cjeloj familiji ponavljaju retrogradne planete: Uranus, Pluto, Neptun i Merkur?

Znaci u natalnoj karti su ove planete kod cijele familije retrogradne... zanima me jer se radi o razlicitim generacijama osoba. Zatim sve te osobe imaju i planete koje stoje tj. stationary?

Dali netko zna kakvo ovo znacenje ima?

Puno hvala,

pozdrav Lidija

Poznat loop (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

To znaci INCEST ~ ZABAVA ZA CELU PORODICU

Pozdrav i tebi

Zainteresovan član Lidiia (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano heh

sad ozbiljno, ovo me zanima jer ovakav "fenomen" nisam nikad vidila... cijela familija ima iste retrogradne planete. ako netko zna nesto molila bih ga da mi kaze...

pozdrav loop! :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: retrogradne planete

Citat Original postavio Lidiia
    Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje; dali netko mozda zna sta znaci kada se u cjeloj familiji ponavljaju retrogradne planete: Uranus, Pluto, Neptun i Merkur?

Znaci u natalnoj karti su ove planete kod cijele familije retrogradne... zanima me jer se radi o razlicitim generacijama osoba. Zatim sve te osobe imaju i planete koje stoje tj. stationary?

Dali netko zna kakvo ovo znacenje ima?

Puno hvala,

pozdrav Lidija

Uran ,Neptun i Pluton su "generacijske " planete...I ne bi trebala da te brine njihova retrogradnost na "porodicnom nivou"...
    U svakom slucaju ako retrogradnost posmatramo iz ugla karmicke astrologije ,koja jeste osnov astroloskog tumacenja,uvidecemo da retrogradne planete govore o neispunjenim karmickim zadatcima,tj. o dugovima.
    Obicno se radjamo u "zasluzenom " okruzenju..i susrecemo se cesto sa istim ljudima i situacijama...
    Cesto se desava i da se odredjeni teski aspekti ponavljaju...sto je opet dokaz o tome da postoje odredjene lekcije koje "zajedno " trebamo da naucimo..O ne polozenim ispitima govore kvadrati i opozicije...U koliko je u njih ukljucena i retrogradna planeta,ili planeta u "losem ' znaku ili na nezgodnom stepenu utoliko je ispit tezi za polaganje.O tezini karme dosta govore mesecevi cvorovi..i njima treba posvetiti dosta paznje.
    Toliko....
    poz

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: heh

uran mi je u 1 u skorpiji a neptun u 2. strelac
    a nemaju ni kvadrate ni opoyicije, i retrogradni su.
    da li to znaci da sam se izvukla i da mi malo fali
    gde treba da obratim paznju

oh ne...neptun je u opoziciji sa venerom..zato me ebe sex zivot?? i mesec je u kvadratu s neptunom
    uran kulira 8)
    mesec je u devici 11, venera bliz 9
    e sad to je po ovom sistemu racunanja kuca...a po nekom drugom je drugacije..ovo je sa www.astro.com

e, neki cvor mi je u devici..true node

Početnik
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sta znaci...

sta znaci kada je planeta retrogradna (ili kako se vec kaze)?kako se odredjuje?

Primećen član Mady (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: sta znaci...

Citat Original postavio mince
    sta znaci kada je planeta retrogradna (ili kako se vec kaze)?kako se odredjuje?
    Kretanje planeta u trenutku rođenja možeš proveriti u efemeridima [knjiga koja sadrži detaljne pozicije planeta za svaki dan u godini] ili pomoću nekog od brojnih astroloških programa. Pored planete piše "Rx" što znači da se kretala unatrag a tvom karakteru dala posebnu notu, introvertno ponašanje ili potrebu analize, usporene ili odložene rezultate, stidljivost... što već zavisi od nekoliko faktora - koja je planeta retrogradna, kojom kućom vlada i u kakvim je aspektima sa ostalim planetama i ličnim tačkama u karti.
    Poslednji put ažurirao/la EIIe : 24.11.2008. u 17:49 Razlog: brisanje linka

Podrazumevano retrogradne planete

Meni su u natalnoj karti retrogradni:

Jupiter u III kuci
    Saturn u I kuci
    Uran u I kuci
    Neptun u II kuci
    Pluton u XII kuci

:shock: :shock: :shock:

To je pet planeta, a kao da to nije dovoljno nasla sam da je i nesto sto se zove True Node retrogradan u VII kuci!!! :shock:

Kad sam se rodila izgleda je sve islo unazad!!!
    Ili vucem mnogo negativne karme!!!

Na netu i ne moze puno da se nadje o retrogradnim planetama, pa bih volela da mi ovoo rastumaci neko ko ume!

Da li treba da budem ili ili samo ?

Inace sam Blizanac/Skorpija sa Mesecom u Jarcu!

Hvala unapred!!!

Primećen član Mady (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: retrogradne planete

Citat Original postavio Miss Tangletwingle
    Meni su u natalnoj karti retrogradni:

Jupiter u III kuci
    Saturn u I kuci
    Uran u I kuci
    Neptun u II kuci
    Pluton u XII kuci

:shock: :shock: :shock:

To je pet planeta, a kao da to nije dovoljno nasla sam da je i nesto sto se zove True Node retrogradan u VII kuci!!! :shock:

Kad sam se rodila izgleda je sve islo unazad!!!
    Ili vucem mnogo negativne karme!!!

Na netu i ne moze puno da se nadje o retrogradnim planetama, pa bih volela da mi ovoo rastumaci neko ko ume!

Da li treba da budem ili ili samo ?

Inace sam Blizanac/Skorpija sa Mesecom u Jarcu!

Hvala unapred!!!

Primećuješ da su sve to spore planete koje su retrogradne u kartama svih ljudi rođenih u određenom vremenskom periodu. To su takozvani "generacijski aspekti" koje poseduje masa ljudi i nema razloga za paniku ili bilo kakav strah. Milioni ljudi na planeti ih imaju.

Obzirom da ni 1 od njih nije vladar Sunca u Blzancima nije baš previše strašno ali će dati usporen životni tok, odložene reakcije i rezultate u oblčastima kojima te planete vladaju. To ćeš znati ako popišeš vladarstva nad kućama i planetama [svaka od tih 5 retrogradnih planeta vlada po jednim poljem i planetama koje leže u tom sazvežđu] pa polako analiziraš koje životne oblasti to polje vodi.

Nije samo je malo :?
    Poslednji put ažurirao/la EIIe : 24.11.2008. u 17:50 Razlog: brisanje linkova

Početnik
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano 5 retrogradnih planeta!!!

Koliko se to cesto desava?
    Meni bliska osoba ima merkur,neptun,uran, saturn i pluton retrogradne!

Primećen član bvssv (avatar)
    Učlanjen
    10.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano Re: 5 retrogradnih planeta!!!

Citat Original postavio lebo Pogledaj poruku
    Koliko se to cesto desava?
    Meni bliska osoba ima merkur,neptun,uran, saturn i pluton retrogradne!
    nemoj tako da se strecas

to su sve spore planete sem Merkija

imaju mnogi

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Podrazumevano Re: 5 retrogradnih planeta!!!

mars, saturn, uran, neptun i pluton su mi retrogradni...Nije ni čudo što osećam da mi život ide usporeno...
    "Ne postoji stvaranje ni razaranje Ni sudbina ni slobodna volja; Ni staza ni postignuće; Ovo je konačna istina."
    Šri Ramana Maharši

Obećava
    Učlanjen
    24.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: retrogradne (R) planete

... retrogradne planete u natalu pokazuju da osoba po pitanju simbolike te planete nije usklađena s svojom okolinom, njezin unutarnji stav ili doživljaj nečega je ispred ili iza u odnosu na situaciju oko nje stoga ju retrogradnost planete navodi na kontinuiranu intervertiranost ne bi li, uzastopnim ponavljanjem vlastitog doživljaja i mijenjanjem stava o tomu, a sve u simbolici planete koja je retrogradna, postala usklađena sa trenutnom situacijom u vanjskom svijetu. Drugim riječima, osoba sa direktnom planetom će se odmah uskladiti sa određenim okolnostima bez procesa preispitivanja unutarnjeg doživljaja dok će ona sa retrogradnom planetom ući u taj proces i podsvjesno ili svjesno se baviti njime dok se doživljaj ne uskladi sa trenutnim stanje situacije u vanjskom svijetu. Što je broj retrogradnih planeta veći, učestaliji su procesi preispitivanja pa je osoba jednostavno okrenutija sebi. Zbog toga se retrogradna planeta uspoređuje sa planetom u 12. kući koja sama po sebi predstavlja podsvijest i unutarnji svijet osobe do onog trenutka dok ispoljavanje ne krene prema van. Tada je to svijet 01. kuće -svijet pojavnosti kakva je vidljiva izvana.

Veoma poznat mimi75 (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Re: retrogradne (R) planete

Eto, krenuo danas Merkur R hodom,pa da vidimo sta ce nam doneti...
    ... kad ima volje, ima i načina ...

Slične teme

1. PLANETE PO KUCAMA...
    Autor sevilja u forumu Kuće
    Odgovora: 278
    Poslednja poruka: 21.01.2010., 02:35
  2. Planete u izolaciji
    Autor Lulu83 u forumu Planete
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30.05.2008., 21:29
  3. vodene planete
    Autor Svabov u forumu Prirodne nauke