Postao sam glup

AllPacino

Zainteresovan član
Poruka
487
Nesto mi je skoro palo na pamet....jedina igra koja moze da me okupira pored fudbala je sah....iz vise razloga...da preskocim one vezane za sportski duh posto ovde tome nije mesto vec cu se baviti onom drugom stranom saha....ko razume sustinu ove igre shvata da je nestvarno mnogo podudarnosti izmedju saha i desavanja u stvarnom zivotu...npr. muvanje....krenes od otvaranja...ako se previse otvoris nayebo si...ako se previse zatvoris gubis pozicije...rizikujes opkoljavanje i propast...dalje...stalno moras da predvidis koje ce poteze protivnik da povuce...ne smes da dozvolis da budes iznenadjen....izbegavas zamke...postavljas i mamis u zamke...e,tu lezi drugi problem....partija je totalno nezanimljiva ako je protivnik slab...nema drazi....zato je izazov naci igraca koji je ravan tebi...kod kojeg moras da ukljucis svaku vijugu...kod kojeg satima razmisljas koji ce sledeci potez da povuce....kad takvog igraca matiras to je uspeh...to je sustina svega....
e,takvu partiju igram danima sa jednom devojkom.....taman pomislim da je partija pri kraju...da je gotova....kad se desi preokret....pa izgubim prednost....pa sve iz pocetka...
ali nije to razlog sto sam ovde....treba mi jedno malo objasnjenje... jedna stvar mi nikako nije jasna....nikad mi se to nije desilo....ostane ta devojka u ovom mom yebenom gradu...da prenoci kod drugarice....posto ne zivi ovde...i zove me da se nadjemo...i njena drugarica mi non stop prica da joj se puno svidjam i da je samo zbog mene ostala tu....i samo sto smo seli...ja,ona ,ta njena drugarica i njen decko....posle one uvodne glupave price...par pica...ladno mi kaze kako joj se svidja neki tamo i pita znam li ga....ja totalno u soku...kakav bezobrazluk....doduse nisam bas dobro cuo da li joj se svidja ili svidjao...ali opet nebitno...ja tu ostanem bez teksta....nisam hteo da ispadnem djubre da ustanem i odem...vise zbog njene drugarice nego zbog nje....ali sam ostala tri sata sedeo i gledao tv u kaficu....ona je pokusavala da zapocne neki razgovor ali nesto nisam bio raspolozen za to...samo sam ih pitao na kraju jel misle da idu kuci veceras jer mi je vise dosadno...zavrsio se film...ali nikako nisam skontao sta je one htela sa tim da kaze...da odyebem u startu....ili nesto drugo...mozda neka od vas zna sta je mislila sa tim.....
 
Pazi, stvarno postoji velika razlika izmedju 'svidja mi se' i 'svidjao mi se'. Mozda je samo htela nekako da krene pricu o emocijama ;) To u slucaju da je rekla 'svidjao mi se', naravno.
 
Poznajem jednog dobrog sahistu koji razmislja na vrlo slican nacin.
Mislim da greska i jeste u tome, sto ma koliko velika slicnost izmedju saha i zivota postoji, ne moze se tako jednostavno poistovetiti.
Jer, iz iskustva moje drugarice koja se sa tim sahistom zabavljala, nju je vise nerviralo sto on sa njom igra sah nego sto mu se divila.
Elem, ta je veza pukla i ona mi je nedavno najiskrenije rekla da gaji neka pozitivna osecanja prema njemu, ALI DA JOJ GA JE ZAO :!: :?: :!:
Pritom, devojka je isla na psihoterapiju da bi prebolela taj raskid posle veze od blizu 3 godine...
 
Aaaaaaaah, kako je to divno. Mladost, sve te nedoumice. Tebi bar nije dosadno. Imaš o čemu da razmišljaš, šta je htela da kaže, šta nije, sviđa, ili sviđao... ovaj, onaj, ili ti. Imaš li šanse, nemaš li šanse. Moje malecko mišljenje je da je htela da vidi tvoju reakciju. Pogotovo ako ste već i ranije igrali sve te igre za ljude... Lovac i plen. A ako si ti jedini koji od muvanja pravi šahovsku partiju... e, onda, žao mi je... sviđa joj se drugi. I taj se verovatno ne bavi proračunavanjem svakog svog sledećeg poteza.
Vidim i ove odgovore iznad... ljudi su ti jako pametne stvari rekli... Pozdrav!
 
Jedno je sah, drugo je ljubav. Ti si hteo ovo prvo, a ona izgleda ono drugo, malo si joj isao na zivac i ta tvoja "sahovska strategija" Otud ono raspitivanje.
Mala nije glupa, salje signale, al ti "sonar" zaribao.
 
Ja sam moj šah spalio čim sam prvi put izašao sa devojkom....Imam kraljicu, uvek puno lovaca i topova, ja i moji drugari pioni.

Igra traje uglavnom dok pion ne stigne do osmog polja i pretvori se u konja....


Šalim se...
Uvek sam imao nos i sreće i u detinjstvu i u ljubavi.

Neko više voli borbu kraljica.....od izazova lakim figurama....
 
Nisi ti postao glup vec si mozda po prvi put se uverio kakva djubrad zene znaju da budu. Meni se slicna situacija desila nekoliko puta.
Zene jednostavno koriste ono pravilo da kad im nista ne preostane kao oruzje u borbi za ono sto zele da imaju posezu za tim da budu odvratne toliko da se coveku zgadi.
Sad ce zenski deo foruma da kaze:'A-ha, zato ti pljujes po zenama!'Jeste, ali to ne znaci da nema sjajnih zena.Jedino je tuzno sto je zaista dobrih i nepokvarenih zena jako, jako malo.
 
Tratinčica:
Poznajem jednog dobrog sahistu koji razmislja na vrlo slican nacin.
Mislim da greska i jeste u tome, sto ma koliko velika slicnost izmedju saha i zivota postoji, ne moze se tako jednostavno poistovetiti.
Jer, iz iskustva moje drugarice koja se sa tim sahistom zabavljala, nju je vise nerviralo sto on sa njom igra sah nego sto mu se divila.
Elem, ta je veza pukla i ona mi je nedavno najiskrenije rekla da gaji neka pozitivna osecanja prema njemu, ALI DA JOJ GA JE ZAO :!: :?: :!:
Pritom, devojka je isla na psihoterapiju da bi prebolela taj raskid posle veze od blizu 3 godine...
Da se nadovezem...
Moja drufarica je otisla...
A i on je dugo patio za njom, mada naravno kao pravi "muskarac" nije hteo da prizna...
:?
 
Ma nije to sah, to ti je Naljuti se covece,jedes ili te jedu, ko prvi sve turi u kucicu pobedio :lol: :lol:
Salu na stranu, nema tu mnogo mudrosti,sto pre krenes da uradis nesto konkretno, pre ces i znati na cemu si.Konkretno: izlazak u dvoje, prica...pa kom opanci tom i dzeri....
 

Back
Top