ekonomija-filoloski

  • Začetnik teme natasha_bg
  • Datum pokretanja
N

natasha_bg

Gost
Evo vec mart prolazi a ja i dalje nemam pojma sta da upisem (da ne govorim o spremanju prijemnog) :? . Da li mi je bolje da upisem ekonomski ili italijanski na filoloskom(mada nikad nisam ucila taj jezik). Sa cime bih kasnije mogla bolje da se zaposlim, tj. gde bi bila veca plata? Samo da ne radim kao profesor :evil:
 
natasha_bg:
Evo vec mart prolazi a ja i dalje nemam pojma sta da upisem (da ne govorim o spremanju prijemnog) :? . Da li mi je bolje da upisem ekonomski ili italijanski na filoloskom(mada nikad nisam ucila taj jezik). Sa cime bih kasnije mogla bolje da se zaposlim, tj. gde bi bila veca plata? Samo da ne radim kao profesor :evil:

Kratko i jasno: ekonomija...ili da to kazem na drugi nacin...NE UPISUJ Filoloski!
 
A da li biste mi barem dali razloge zasto ovo, a zasto ne ono? Pretpostavila sam da cu dobiti razlicite odgovore. Inace, da napomenem, nije mi bitno da sve u roku zavrsavam, niti da "jurim" prosek bilo gde, vec da se posle lepo zaposlim i da imam koliko-toliko dobru platu.
 
natasha_bg:
A da li biste mi barem dali razloge zasto ovo, a zasto ne ono?

Pa znaš kako, poznajem dosta ljudi koji studiraju ekonomiju i većinom od njih čujem negativne komentare na račun tog fakulteta... Mada, to je sve individualna stvar, a i bolje je da te uputi neko ko studira neki od ovih fakulteta 8)
Poz
 
natasha_bg:
A da li biste mi barem dali razloge zasto ovo, a zasto ne ono? Pretpostavila sam da cu dobiti razlicite odgovore. Inace, da napomenem, nije mi bitno da sve u roku zavrsavam, niti da "jurim" prosek bilo gde, vec da se posle lepo zaposlim i da imam koliko-toliko dobru platu.

Ah,razlozi...Toliko je puta vec pisano na ovu temu. No dobro, iskoristicu copy-paste da ponovim ono sta sam vec jednom napisala na ovom forumu. Dakle,evo ti razloga:


FILOLOSKI FAKULTET JE KRAJNJE NEPERSPEKTIVAN! Razlozi? Razmotricu sanse koje se nude nakon diplomiranja... Prva mogucnost-posao u osnovnoj ili srednjoj skoli (samo za neke smerove). Mislim da nema osobe koja upisuje Filoloski sa zeljom da radi takav posao jer su plate mizerne.
Skole stranih jezika? Tacno je da ih ima mnogo,ali ni priblizno onome koliko ima filologa,zatim,to je idealan honorarni posao uz studiranje,ali,zaboga,to nije nesto nesto od cega se moze ziveti. Standardna cena dvocasa po skolama je 5 evra (cast izuzecima) i u 90% slucajeva ne prijavljuju predavace.
Iole neke sanse da dobro prodju imaju oni koji zavrsavaju engleski,francuski,nemacki ili ruski jer oni ipak imaju koliku-toliku sansu da rade kao prevodioci.Ostali? Pa kome treba prevodilac,recimo za spanski (mislim da je to jezik koji hoce da upise devojka koja je postavila temu)? Samo u snovima...Devojko,ako volis spanski,uci ga na kursu,ma zavrsi sve moguce kurseve sve dok ga ne usavrsis,ali ga nemoj studirati ukoliko vec sad nemas obezbedjen posao (citaj:vezu). Zasto? Zato sto na svakom razgovoru za posao cujes nesto u stilu: " Vi govorite strane jezike,lepo,ali sta vi znate da radite?" Mislim da je dobitna kombinacija ovo sto je napisala devojka sa nick-om Kalithea- znanje jezika+konkretno zanimanje.
Poznajem toliko zena,diplomiranih filologa, koje su pametne,talentovane za toliko toga,a sada srecne sto su uspele da i nadju posao sekretarice u nekoj jadnoj firmi. Dobar posao (koji,naravno,nema nikakve veze sa njihovom strukom) imaju samo one koje su ga dobile preko veze (rodbinske, prijateljske, krevetske...svejedno).
U svakom slucaju,svi vi koji zelite da upisete Filoloski,razgovarajte prvo sa bar 5 osoba koje su zavrsile taj fakultet relativno skoro. Ja sam smatrala da je dovoljno sto se raspitujem o studijskim grupama i predmetima, ali nije.
 
www.akamaiuniversity.us ili www.pcproworld.co.yu
Videla sam ove sajtove i cini mi se strava da tu studiram.Veliki je izbor programa ,a vidim dobija se njihova diploma za koju ocekujem da ce mi koristiti u poslu.Kada uporedim cene nisu skuplji od nasih privatnih fakulteta ovde koji nista ne vrede.Ja sam se opredelila za Akamai University sa Havaja.Cekam sada da mi objasne kako cu odavde da studiram.
 
Ne bih da upisujem privatne fakultete jer nemam para za skolovanje. A kakvi su to negativni komentari u vezi ekonomskog? I da li bi mi neko naveo nekoliko DOBRIH razloga za upisivanje ekonomije? Molim vas, ostalo mi je malo vremena za razmisljanje... :?
 

Back
Top