ekonomija-filoloski
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: ekonomija-filoloski

natasha_bg
    Guest

Podrazumevano ekonomija-filoloski

Evo vec mart prolazi a ja i dalje nemam pojma sta da upisem (da ne govorim o spremanju prijemnog) :? . Da li mi je bolje da upisem ekonomski ili italijanski na filoloskom(mada nikad nisam ucila taj jezik). Sa cime bih kasnije mogla bolje da se zaposlim, tj. gde bi bila veca plata? Samo da ne radim kao profesor

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Idi na profesionalnu orijentaciju i posavetuj se sa psihologom.

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Mislim da ti je od ta dva bolja varijanta italijanski na filološkom... A ti testovi oijentacije su bez veze, nisam čuo da su nekom pomogli.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Meni jesu.

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: ekonomija-filoloski

Citat Original postavio natasha_bg
    Evo vec mart prolazi a ja i dalje nemam pojma sta da upisem (da ne govorim o spremanju prijemnog) :? . Da li mi je bolje da upisem ekonomski ili italijanski na filoloskom(mada nikad nisam ucila taj jezik). Sa cime bih kasnije mogla bolje da se zaposlim, tj. gde bi bila veca plata? Samo da ne radim kao profesor
    Kratko i jasno: ekonomija...ili da to kazem na drugi nacin...NE UPISUJ Filoloski!

natasha_bg
    Guest

Podrazumevano

A da li biste mi barem dali razloge zasto ovo, a zasto ne ono? Pretpostavila sam da cu dobiti razlicite odgovore. Inace, da napomenem, nije mi bitno da sve u roku zavrsavam, niti da "jurim" prosek bilo gde, vec da se posle lepo zaposlim i da imam koliko-toliko dobru platu.

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

A da li biste mi barem dali razloge zasto ovo, a zasto ne ono?
    Pa znaš kako, poznajem dosta ljudi koji studiraju ekonomiju i većinom od njih čujem negativne komentare na račun tog fakulteta... Mada, to je sve individualna stvar, a i bolje je da te uputi neko ko studira neki od ovih fakulteta 8)
    Poz

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

A da li biste mi barem dali razloge zasto ovo, a zasto ne ono? Pretpostavila sam da cu dobiti razlicite odgovore. Inace, da napomenem, nije mi bitno da sve u roku zavrsavam, niti da "jurim" prosek bilo gde, vec da se posle lepo zaposlim i da imam koliko-toliko dobru platu.
    Ah,razlozi...Toliko je puta vec pisano na ovu temu. No dobro, iskoristicu copy-paste da ponovim ono sta sam vec jednom napisala na ovom forumu. Dakle,evo ti razloga:

FILOLOSKI FAKULTET JE KRAJNJE NEPERSPEKTIVAN! Razlozi? Razmotricu sanse koje se nude nakon diplomiranja... Prva mogucnost-posao u osnovnoj ili srednjoj skoli (samo za neke smerove). Mislim da nema osobe koja upisuje Filoloski sa zeljom da radi takav posao jer su plate mizerne.
    Skole stranih jezika? Tacno je da ih ima mnogo,ali ni priblizno onome koliko ima filologa,zatim,to je idealan honorarni posao uz studiranje,ali,zaboga,to nije nesto nesto od cega se moze ziveti. Standardna cena dvocasa po skolama je 5 evra (cast izuzecima) i u 90% slucajeva ne prijavljuju predavace.
    Iole neke sanse da dobro prodju imaju oni koji zavrsavaju engleski,francuski,nemacki ili ruski jer oni ipak imaju koliku-toliku sansu da rade kao prevodioci.Ostali? Pa kome treba prevodilac,recimo za spanski (mislim da je to jezik koji hoce da upise devojka koja je postavila temu)? Samo u snovima...Devojko,ako volis spanski,uci ga na kursu,ma zavrsi sve moguce kurseve sve dok ga ne usavrsis,ali ga nemoj studirati ukoliko vec sad nemas obezbedjen posao (citaj:vezu). Zasto? Zato sto na svakom razgovoru za posao cujes nesto u stilu: " Vi govorite strane jezike,lepo,ali sta vi znate da radite?" Mislim da je dobitna kombinacija ovo sto je napisala devojka sa nick-om Kalithea- znanje jezika+konkretno zanimanje.
    Poznajem toliko zena,diplomiranih filologa, koje su pametne,talentovane za toliko toga,a sada srecne sto su uspele da i nadju posao sekretarice u nekoj jadnoj firmi. Dobar posao (koji,naravno,nema nikakve veze sa njihovom strukom) imaju samo one koje su ga dobile preko veze (rodbinske, prijateljske, krevetske...svejedno).
    U svakom slucaju,svi vi koji zelite da upisete Filoloski,razgovarajte prvo sa bar 5 osoba koje su zavrsile taj fakultet relativno skoro. Ja sam smatrala da je dovoljno sto se raspitujem o studijskim grupama i predmetima, ali nije.

archon
    Guest

Podrazumevano americki fakulteti

zasto ne probas da upises neki od americkih fgakulteta koji se studiraju on distance,kao na primer Lacrosse University ,Akamai i drugi.Idi na njihove sajtove i pogledaj uslove.
    www.akamaiuniversity.us ili www.pcproworld.co.yu

petrana
    Guest

Podrazumevano americki fakulteti

www.akamaiuniversity.us ili www.pcproworld.co.yu
    Videla sam ove sajtove i cini mi se strava da tu studiram.Veliki je izbor programa ,a vidim dobija se njihova diploma za koju ocekujem da ce mi koristiti u poslu.Kada uporedim cene nisu skuplji od nasih privatnih fakulteta ovde koji nista ne vrede.Ja sam se opredelila za Akamai University sa Havaja.Cekam sada da mi objasne kako cu odavde da studiram.

natasha_bg
    Guest

Podrazumevano

Ne bih da upisujem privatne fakultete jer nemam para za skolovanje. A kakvi su to negativni komentari u vezi ekonomskog? I da li bi mi neko naveo nekoliko DOBRIH razloga za upisivanje ekonomije? Molim vas, ostalo mi je malo vremena za razmisljanje... :?

Početnik
    Učlanjen
    29.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

nekoliko dobrih razloga da upises ekonomski...zato sto je perspektivan,ekonomisti su uvek trazeni,u vecini slucajeva odlicna plata.prva godina je teska,od druge je lakse,a italijanski uvek mozes da naucis

natasha_bg
    Guest

Podrazumevano

Puno hvala sweetcherry Taj savet mi je pomogao. Sto kazes, mogu i da zavrsim kurs jezika (mozda cak i vise). To mi ne bi bilo tesko, a moze da koristi.

Slične teme

1. Filoloski
    Autor mas u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.10.2008., 10:03
  2. FILOLOSKI
    Autor Jana__ u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.04.2005., 11:57
  3. FILOLOSKI
    Autor a girl u forumu Arhiva
    Odgovora: 4