Prijatelji.

"Prijatelj je neko ko vam daje potpunu slobodu da budete svoji, a naročito slobodu da osećate. Ili da ne osećate. Sve što osećate u bilo kom trenutku za njega je u redu. Na to se svodi istinska ljubav: dopuštanje ličnosti da bude ono što zaista jeste." -- Džim Morison
 
Pravi prijatelj je onaj u cijem drustvu se osjecamo kao da smo sami sa sobom .Dar koji dajemo sami sebi ,drugi dio nas samih,odraz u ogledalu ...



p.s Imati Sasu za prijatelja je neprocenjivo :)))
 
Pravi prijatelji su oni što su bolji prema nama nego što so mi prema sami sebi. A mi smo prema njima - nikakvi prijatelji. :(

ja sam danas bila celo poslepodne sa jednom gospodjom, koja je godiste moga tate..
poznajemo se ..racunale smo danas, tacno 17 godina:)
nismo se videle ni cule vise od godinu dana..a ljubav i prijateljstvo koje nas spaja, nije izgubilo ni gram od svoje vrednost
pricale smo pricale..a onda ona kaze o da znala sam ja biti ostra i surova prema tebi.
ja..:eek:
ne da nikad nije bila surova i ostra, nego sam vrlo malo osoba u zivotu srela koje su toliko uspele da me shvate, cak i kad samu sebe nisam shvatala..:)
to su neprocenjive vrednosti u zivotu.
 
Poslednja izmena:
Muška prijateljstva imaju veliku prepreku mačoizam,a ženska?Pa baš nije na meni da izgovorim tu reč o čestoj ženskoj pozi...:mrgreen:
Naime-prijateljstvo nastaje tek kad su ljudi realni i-iskreni...
 
Poslednja izmena:
Za mene je prijatelj onaj pored kog mogu da kažem sve,da ne kažem ništa,da ćutim do mile volje ..neko za kog sam uvijek tu,neko ko je za mene uvijek tu..prijateljstva su biser naše duše i grade se godinama i nevoljom i tugom,i srećom i veseljem..
 
Muška prijateljstva imaju veliku prepreku mačoizam,a ženska?Pa baš nije na meni da izgovorim tu reč o čestoj ženskoj pozi...:mrgreen:
Naime-prijateljstvo nastaje tek kad su ljudi realni i-iskreni...
Iskrenost-jako bitan faktor prijateljstva :ok:
Za mene je prijatelj onaj pored kog mogu da kažem sve,da ne kažem ništa,da ćutim do mile volje ..neko za kog sam uvijek tu,neko ko je za mene uvijek tu..prijateljstva su biser naše duše i grade se godinama i nevoljom i tugom,i srećom i veseljem..

U dobru i u zlu...lepo,samo da li postoje takva prijateljstva?
 
Nisam baš težio da imam samo jednog ili nekoliko prijatelja-težio sam da ih imam mnogo...Ipak samo trojici se veoma obradujem,a i oni meni...
Kad se brine o porodici,manje se može brinuti o prijateljima-tek o nekoliko...
 
  • Podržavam
Reactions: Nez
sto se manje ocekuje, manja su razocarenja. al' ljudi su prokleti.

edit tj. niko ne moze samo da daje, a da nista ne dobija ili ne u meri koju ocekuje. znaci, sve se svodi na to koliko je kome dovoljno, pa ako se nadju dvoje slicnih, onda nesto i ispadne. koliko god se trudili da ne ocekujemo, opet ocekujemo nesto. eto, prokletstvo.
 
Poslednja izmena:
Pažljivo slušajte prijatelje-da ih dobro upoznate,da znate granice njihovog "atara" u koji ne smete ulaziti...Ako i dalje
želite biti prijatelji...Iz iskustva znam i sopstvenog da ljudi odlično čuju sebe,a jedva druge...Jedva sam se naučio
pažljivom slušanju čak i kad me priča ne interesuje-ulažem dodatni napor! (Zato i kažemo za nekog da je naporan...:mrgreen:)
 
Pažljivo slušajte prijatelje-da ih dobro upoznate,da znate granice njihovog "atara" u koji ne smete ulaziti...Ako i dalje
želite biti prijatelji...Iz iskustva znam i sopstvenog da ljudi odlično čuju sebe,a jedva druge...Jedva sam se naučio
pažljivom slušanju čak i kad me priča ne interesuje-ulažem dodatni napor! (Zato i kažemo za nekog da je naporan...:mrgreen:)

ovo je nesto najpametnije sto si ikad napisao. :lol:
 
- Šta znači imati pravog prijatelja?
Imati nekog ko će biti uz tebe i u pobedi i u porazu, ali još bitnije, i u svakodnevnim situacijama, čisto zato što bi radije provodio vreme sa tobom i uživao u tome, nego sa bilo kim drugim. :) Sreća je u malim stvarima, pravi prijatelj je neko ko donosi te male stvari svakodnevno u tvoj život. Jednostavno, to je neko ko upotpunjuje svaki tvoj dan, čak i ako ga ne provedete zajedno, jer ste toliko povezani da možeš da osetiš da je tu uz tebe bilo kad i bilo gde. Možda bi neko rekao da je prijatelj osoba koja bi dala život za tebe, ali što se mene tiče, nekako više stoji da je prijatelj osoba koja će posvetiti život tebi. I možda sve ovo i deluje olako naći u nekome, ali skroz su u drugačijem odnosu društvo i prijateljstvoZa sad, jedan jedini pravi i par dobrih, ostalo svrstavam u društvo. Uglavnom, da zaključim:

Šta je prijatelj? -Prijatelj je jedna duša podeljena u dva tela..
~Aristotel


- Da li je prijatelj prijatelj i kada si iskren prema njemu pa kad ponekad kritikuješ ili njemu treba samo da se laska i ne govori o onome za šta smatrate da su njegove mane?
Sve zavisi od karaktera osobe. Neki će prihvatiti samo pozitivne komentare, dok će neki uvažiti kritike. Imala sam iskustva sa obe vrste osoba, ali je odnos sa ovom drugom opstao duže i još uvek traje, možda baš zbog toga. Ja bih kritiku shvatila kao savet i brigu i cenila bih ga više od pohvale, pogotovo ako mi je izloži prijatelj koji me dovoljno poznaje i nekad čak zna i šta je dobro za mene čak i bolje od mene same. Mislim da sa najboljim prijateljem treba biti iskren i po pitanju kritika, jer bar što se mog odnosa sa najboljom prijateljicom tiče, obe znamo da je svaka kritika nastala samo iz brige i ničeg drugog. Naravno ni sa kritikama ne treba preterivati, tako da se ovo ne odnosi na kritike tipa "Kakvu to muziku slušaš?" ili slično, neke se trebaju prećutati da ne bi došlo do nepotrebne rasprave. :D Stoga, treba imati i razumevanja za raznolikost pri davanju kritika.

- Ako imate dva dobra prijatelja i jedan se naljuti na vas da li će se drugi prijatelj automatski naljutiti zbog onog drugog?
Sa moje strane, ako bi postojao razlog za to, onda bi moglo doći do toga, ali bih pre gledala da pomirim dva prijatelja nego da tražim krivca. Mada iskreno, sumnjam da može da postoji "trojka" u prijateljstvu. :D Uvek su tu dve najbolje i treća dobra, bar je tako bilo u dosadašnjim ženskim prijateljstvima kojih sam bila deo. Ko ima jednog prijatelja taj je bogat, ko ima dve prijatelja taj je miljenik bogova, a ko misli da ima tri taj je budala. :D

- Koja je u stvari filozofija prijateljstva?
Prijateljstvo predstavlja postojanje međusobnog poverenje i razumevanja između dve osobe. Ukoliko to postoji i poštuje se, takvo prijateljstvo se neće nikad završiti, a svakim danom će postajati čvršće i vrednije. Čak i ako dođe nekad do neke svađe, naćiće se način za ispravljanje stvari.

Prijatelj je čovek za koga možemo uvek biti sigurni da može na nas računati.
 

Back
Top