Prijatelji.

Haha,ajde ne kaki,poenta price je da ljudi zele da pomognu,pomogli su meni i moji prijatelji,nego hocu da kazem imas likova koji ti se predstavljaju kao prijatelji a to nisu i obratno,neko koga ne znas ti moze biti prijatelj,sve zavisi od coveka.....

Pa možda si imao prijatelje na način kako je Oziman opisao,odn. Šopenhauer...
Priličan procenat ljudi pomaže drugima,naročito u večim nevoljama jer je to u sklopu
kategoričkog moralnog imperativa...Nešto što se rađa s čovekom,ali i šta zna biti uništeno
ili potisnuto zajedno s dečijom infantilnošću...
Prijateljstvo nije lutrija-prijatelje "odgajaš" i "neguješ"...Poput ljubavi je to dinamičan odnos...
Moram ponoviti:
"Pod uslovom da nisu u pitanju gej elementi značajno prisutni,prijateljstvo valja TRETIRATI slično kako to savetuje KAMASUTRA za tretiranje
ljubavnog odnosa:kao cvetnu baštu koju valja okopavati,đubriti (hraniti),zalivati i imati lepa osečanja ...Tada cveta i bašta prijateljstva lepim cvetovima...
Kad se zanemari-ne cveta,a i postojeći cvetovi venu ,blede..."
 
Poslednja izmena:
A šta je s prijateljstvom ovde u sajber svetu???
Koga ovde možemo smatrati prijateljem i šta možemo virtuelnom prijatelju da pružimo i šta da očekujemo od njega?
I nije li Internet -zavisnost dobrim delom emotivni transver prema stečenim prijateljima u vl ?
 
A šta je s prijateljstvom ovde u sajber svetu???
Koga ovde možemo smatrati prijateljem i šta možemo virtuelnom prijatelju da pružimo i šta da očekujemo od njega?
I nije li Internet -zavisnost dobrim delom emotivni transver prema stečenim prijateljima u vl ?

Odlicno pitanje. Prijatelji ovde ne mogu se meriti s prijateljima u stvarnom svetu. Svakakvi likovi se kriju iza nikova, pa cak i oni za koje mislis da ih dobro poznajes.

Ovde uglavnom vlada prost interes u misljenjima, retko ko koga zanima izvan toga, pa makar mu nesto ucinio i u RL, a kamoli u VL.
 
Poslednja izmena od moderatora:
A šta je s prijateljstvom ovde u sajber svetu???
Koga ovde možemo smatrati prijateljem i šta možemo virtuelnom prijatelju da pružimo i šta da očekujemo od njega?
I nije li Internet -zavisnost dobrim delom emotivni transver prema stečenim prijateljima u vl ?

forumase koje volim delim u dve grupe.

one koje sam upoznala, i one koje nisam.
one koje sam upoznala, i cijim sam recima pridruzila lik, i delo, davno sam prestala smatrati virtulenim..ima par ljudi koji su u mom zivotu godinama, i koje definitivno smatram prijateljima.
neke smatram dragim poznanicima. a sa nekim ne ostvarim nikakav kontakt..isto kao i u izvotu.
medjutim, ima dosta onih koje nisam upoznala, a koje osecam kao vrlo vrlo bliske..i drage. i tu nema nista lazno, ni virtuelno..to je stvarna emocija, i odnos zasnovan na sustinskijem poznavanju nego sto je ispijanje kafe:)
pruzamo i ocekujemo isto sto i u zivotu:razumevanje, postovanje, ljubav. zabavu, smeh, igru:)
 
forumase koje volim delim u dve grupe.

one koje sam upoznala, i one koje nisam.
one koje sam upoznala, i cijim sam recima pridruzila lik, i delo, davno sam prestala smatrati virtulenim..ima par ljudi koji su u mom zivotu godinama, i koje definitivno smatram prijateljima.
neke smatram dragim poznanicima. a sa nekim ne ostvarim nikakav kontakt..isto kao i u izvotu.
medjutim, ima dosta onih koje nisam upoznala, a koje osecam kao vrlo vrlo bliske..i drage. i tu nema nista lazno, ni virtuelno..to je stvarna emocija, i odnos zasnovan na sustinskijem poznavanju nego sto je ispijanje kafe:)
pruzamo i ocekujemo isto sto i u zivotu:razumevanje, postovanje, ljubav. zabavu, smeh, igru:)

A ono moje poslednje pitanje?
 
Nikad ne mozes saznati ko je stvarno kakav dok ne dodje trenutak za to,a to je uglavnom neka mnogo losa situacija gde se mnogo rizikuje,ali tada je kasno da konstatujes da su oni koje si smatrao za prijatelje odjednom to vise nisu.....
 
Nikad ne mozes saznati ko je stvarno kakav dok ne dodje trenutak za to,a to je uglavnom neka mnogo losa situacija gde se mnogo rizikuje,ali tada je kasno da konstatujes da su oni koje si smatrao za prijatelje odjednom to vise nisu.....
E, al ako si ti spreman da rizikuješ a prijatelji nijesu, ne znači da si izgubio prijatelje, nego da možeš riszikovati samo sa onim što je tvoje a nikako sa onim što je tvojih prijatelja. Znaš li koliko kredita vraćaju žiranti samo zbog toga što su bili iskreni prijatelji?
 
E, al ako si ti spreman da rizikuješ a prijatelji nijesu, ne znači da si izgubio prijatelje, nego da možeš riszikovati samo sa onim što je tvoje a nikako sa onim što je tvojih prijatelja. Znaš li koliko kredita vraćaju žiranti samo zbog toga što su bili iskreni prijatelji?

zar nisu jedno vreme cetiri najtrazenija srbina bili karadzic mladic i dva ziranta?
haha
 
Izgleda ja imam samo neozbiljne prijatelje...U rl,a bogme i ovde...Počne se o nečemu ozbiljno-i ubrzo krene kako ne valja-u zajebanciju...
A baš se trudim da budem ozbiljan...:rotf:
 
Ne znam kakav interes može biti u vl?:D

Pa moze nazalost.

Npr. na forumu politika mnogi pisu zarad stranackih interesa, a ne zarad istine i objektivnosti. Samim tim ako pises kao oni cesto je to dovoljan osnov da te poimaju kao "prijatelja" ili kao "neprijatelja". Ne znam kako je na drugim pdf-ovima.

Zatim ima i drugih "interesa" u smislu mrznje prema nekome, ili pak, a za sta ja manje znam, ko ce , kad kako da bude mod ili nece.


Ali srecom ima i ljudi koji nisu takvi, i uglavnom njih zovem za prijatelje, virtuelne.
 
Poslednja izmena od moderatora:
E, al ako si ti spreman da rizikuješ a prijatelji nijesu, ne znači da si izgubio prijatelje, nego da možeš riszikovati samo sa onim što je tvoje a nikako sa onim što je tvojih prijatelja. Znaš li koliko kredita vraćaju žiranti samo zbog toga što su bili iskreni prijatelji?

ja samo ne razumem kakvi su prijatelji koji dozvoljavaju da neko vraca njihove dugove..
 
ja samo ne razumem kakvi su prijatelji koji dozvoljavaju da neko vraca njihove dugove..

u savremenom ..odnosno sadasnjem srpskom drustvu ti su pametni..a oni koji su uvalili sebe u problem vracanja tudjih dugova su budale
trenutno u potpunosti dominantan obrazac tertiranja ljudi je da ako slucajno se ne vodis prilikom cinjenja neke radnje ili donosenja neke odluke ISKLJUCIVO licnim interesom ti si budala i tretiraju te kao budalu
 
u savremenom ..odnosno sadasnjem srpskom drustvu ti su pametni..a oni koji su uvalili sebe u problem vracanja tudjih dugova su budale
trenutno u potpunosti dominantan obrazac tertiranja ljudi je da ako slucajno se ne vodis prilikom cinjenja neke radnje ili donosenja neke odluke ISKLJUCIVO licnim interesom ti si budala i tretiraju te kao budalu
pa ne znam navar.
ja jesam i bila zirant, i bili su mi ziranti..
ali neozbiljno je, i nedostojno odraslih ljudi prevaliti na tudja ledja svoje obaveze.
ne daj boez neke nesrece: bolesti, smrti, ili tako nesto..to su okolnosti koje su iznimne.
ali zdrav prav covek, da dozvoli da neko vraca njegov dug?
ne mogu da shvatim..
ako je nokeo toliko korektan, i covek, i prijatelj da bi se prihvatio tako neceg..onda i ti budi isto toliko covek i korektan i prijatelj i nemoj to dozvoliti
 
pa ne znam navar.
ja jesam i bila zirant, i bili su mi ziranti..
ali neozbiljno je, i nedostojno odraslih ljudi prevaliti na tudja ledja svoje obaveze.
ne daj boez neke nesrece: bolesti, smrti, ili tako nesto..to su okolnosti koje su iznimne.
ali zdrav prav covek, da dozvoli da neko vraca njegov dug?
ne mogu da shvatim..
ako je nokeo toliko korektan, i covek, i prijatelj da bi se prihvatio tako neceg..onda i ti budi isto toliko covek i korektan i prijatelj i nemoj to dozvoliti

nekada su nasi stari imali izreku "obraz je golem kapital"..mozda je nakada i bio ..covek koji danas ima obraza meta je svakojakih prevaranata
 

Back
Top