etazno grejanje na cvrsto gorivo

Mozete li mi reci koji kotao je najekonomicniji da se ugradi,naime imam stan od 140kvadrata,zidano je termoblokom plus 5cm izolacije i fasada,cevi za grejanje su provucene kroz pod do radijatora,naravno da su cevi izolovane.Nemam trofaznu struju,pa tako da el kotao na trofaznu otpada.
 
pozdrav svima ovde sam novajlija sa problemom i nedoumicom oko sporeta. teo bih da kupim sporet alfa term 20
Screenshot_3.png

ili abc concept 2.
Screenshot_2.png

ovako imam stan oko 70-80 m2 u njemu su ugradjeni radijatori koji skupa sa bojlerom od 80 l imaju 18.5 kw,instalacija je od crne cevi dali je bolje da uzmem term 20 ili abc concept 2
 
Pozdrav,

Planiram da uradim etažno grejanje u kući. Sama peć bi trebalo da ugreje prostoriju od oko 30m2 i tri sobe bi grejao sa radijatorima. Molim Vas da ako neko ima iskustva sa pećim AMBASADOR LM E od firme BLIST VALJEVO od 22kw da mi pomogne dali je to dobar izbor, ili da uzmem neki drugi.

Unapred hvala
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako imas dva spojena dimnjaka to je resenje - spoji ih napravi komoru i gotovo . Javi se ako gori aj zdravo
Pozdrav! Ako jos uvek pratis ovu temu, molio bih te da mi detaljnije objasnis, kako se spajaju dva dimnjaka. Moja situacija je bas takva, kako si naveo-u kuci su dimnjaci u pregradnim zidovima, obicni, standardni 12cm precnika i to je uvek bio limitirajuci faktor u izboru peci. 2x2 su dupli, tj spojeni, dok je peti samostalan. Sta si mislio pod tim "spoji ih napravi komoru i gotovo"? Neki su cak protiv spajanja dimnjaka, kazu da moze da nastane problem, ako jedan dimnjak bolje vuce i preuzme ulogu. Zato me interesuje tvoje resenje sa komorom i da li je to ono, na sta i ja mislim. Hvala.
 
Treba mi pomoć! Procureo kotao i sad treba kupiti novi... Kuća ima oko 120m2, na dva sprata, ima izolaziju ( stiropor 8) i PVC stolariju. Da li bi mogla da zagreje etazna pec na cvrsto gorivo? Videla sam mbs i centrometal, 23 kw. I isto to sa rernom. Koliko ta rerna uopste moze da peče kako treba? Da li se isplati kupiti peć sa rernom? Imate li neku preporuku? Slabo se razumem u tematiku, a novac je veliki pa ne bih da pogresim...
 
Treba mi pomoć! Procureo kotao i sad treba kupiti novi... Kuća ima oko 120m2, na dva sprata, ima izolaziju ( stiropor 8) i PVC stolariju. Da li bi mogla da zagreje etazna pec na cvrsto gorivo? Videla sam mbs i centrometal, 23 kw. I isto to sa rernom. Koliko ta rerna uopste moze da peče kako treba? Da li se isplati kupiti peć sa rernom? Imate li neku preporuku? Slabo se razumem u tematiku, a novac je veliki pa ne bih da pogresim...

ja se ne bih zezao sa 23kw i tim pećkama sa malim ložištima
 
Da li neko zna, koliki je najmanji nagib koji bi smela da ima cev od pećke do ulaska u zid (dimnjak).
Imamo jedan dimnjak, tu, do pećek, ali je on posltao poprilično loš i trebalo bi ga rušiti i zidati ponovo. A drugi je na neka tri metra udaljenosti, nekorišten. Tako bi od peći, izlaza na nekih 70 cm od zemlje, trebalo vući cev još ta tri-4 metra, na visinu 270. Znači, tri metra cevi na visinsku razliku 2 metra. jel to izvodljivo ili će se skupljati kondenz, garež...
 
Ako imas dva spojena dimnjaka to je resenje - spoji ih napravi komoru i gotovo . Javi se ako gori aj zdravo

Pozdrav! To je bas moja situacija: spojena dva odzaka od po 120cm u kuhinji, gde treba da se prikljuci kotao (sporet sa rernom) za etazno, sa dimovodom precnika145mm. Kuca je dvospratna, visina dimnjaka oko 8m. Kotao Alfa 20kw. Kako se pravi ta "komora" za spajanje dimnjaka? Dimnjaci ne polaze od samog poda (velika glupost!), niti iz podruma (sto bi bilo genijalno resenje), vec na oko 60 cm od poda, gde se nalazi otvor za cisenje.

Drugo moje pitanje: mene interesuje, da li Alfa peci sa rernom za etazno grejanje od 20 kw, koje imaju pokretnu resetku tzv. "letnji i zimski polozaj", mogu da se u sred zime koriste kao obican sporet, tj sa podignutom resetkom? Znaci, ako je potrebno samo kuvanje, pecenje i zagrevanje prostorije preko plotne, a ne zeli se da se zagrevaju radijatori, tj.sistem, da se podigne resetka do kraja. Da li se takav nacin koriscenja odrazava na ostatak sistema (kondenzacija u kotlu i slicne nezeljene pojave)? Uputstvo nema nista protiv toga, pise samo da je tako kuvanje hrane mnogo brze, ali me zanima kako to izgeda u praksi? Verovatno bi se i voda u kotlu nesto zagrevala, pumpa se verovatno ne bi ukljucivala jer bi temp.vode bila niska, ali takve stvari samo mogu da pretpostavljam, pa zato i pitam. Pec jos nije instalirana, pa ne mogu sam da probam, a hteo bih da znam. Hvala.
 

Back
Top