Roditelji Brisa Tatona tražiće nadoknadu štete

toz972

Poznat
Poruka
8.371
Vesti Krstarice > Vesti dana Roditelji Brisa Tatona tražiće nadoknadu štete
Beta – pre 3 sata i 49 minuta TULUZ, 20. februara 2012. (Beta-AFP) - Roditelji Brisa Tatona, francuskog navijača ubijenog u Beogradu 2009. godine, pokrenuće proceduru za nadoknadu štete protiv države Srbije, saopštilo je Udruženje Bris na svom internet sajtu.

"Naše poslednje sredstvo će sada biti pokretanje procedure za naknadu štete protiv države Srbije zbog teških propusta u poštovanju pravila bezbednosti i (obezbedjenja) ljudstva za vreme sportskog susreta", navodi se u saopštenju i podseća na "nasilno ponašanje pojedinih srpskih navijača... sa čim su potpuno upoznate vlasti".

Prema tekstu, roditelji Tatona su primili smanjenje kazni izrečenih ubicama njihovog sina u januaru "sa dubokom tugom" i rekli su da će njihov advokat u Srbiji "pokrenuti postupak u tom smislu".

Apelacioni sud u Beogradu je krajem januara prepolovio zatvorske kazne osudjenima za ubistvo francuskog džavljanina Brisa Tatona u centru Beograda, 2009. godine. Oni su prvostepeno bili osudjeni na kazne od 12 do 35 godina zatvora, a kazne su im smanjene na sedam do 15 godina zatvora.

Zašto da mi plaćamo za nesto sto su ovi probisveti uradili?
 
Zašto da mi plaćamo za nesto sto su ovi probisveti uradili?

Sve vas, demokratske huligane, divljake i varvare treba najpre strpati u zatvor da nadoknadite štetu koju ste napravili nama u Srbiji od nekih 250-300 milijardi evra.

A od Francuza treba tražiti nadokandu od najmanje 100 milijardi evra za nadoknadu štete iz 1999.g.

Posle možemo da pričamo o nečem drugom.
 
Poslednja izmena:
...

Zašto da mi plaćamo za nesto sto su ovi probisveti uradili?

dobro pitanje, odgovor lak - mogu jer je srbija slaba.
drzava srbija je kaznila ubice, sto se odstete tice, zivotno osiguranje treba dfa odradi svoj posao, ali ocigledno mladi tato nije imao osiguranje.
ako ovo prodje, da li svako ko je opljackan, ubijen ovde u kanadi ima pravo da trazi odsteto od drzave jer policija nije radila svoj psao, to jest nije stigla na vreme?
tako nesto se nije desilo niti ce.
 
плашим се да ће им ове наше будале брже боље исплатити 5-6 милиона као вансудско поравнање само да испадну кооперативни пред газдама. Срамота је да не постоји организована тужба против свих НАТО земаља, колективно и појединачно пред свим могућим судовима за дивљачко уништавање имовине и убијање становништва. Ово би морало да буде у програму странке за коју бих гласао. Доста иживљавања над нама.
 
треба платити и завршити ту причу медијски.

 а онда реактивирати оптужнице против неких земаља које су учествовале у агресији на србију,
пре свега против немачке и турске. од немачке би требало баш да се нафаћамо пара, дужни су још од ww1 и  ww2
 
треба платити и завршити ту причу медијски.

а онда реактивирати оптужнице против неких земаља које су учествовале у агресији на србију,
пре свега против немачке и турске. од немачке би требало баш да се нафаћамо пара, дужни су још од ww1 и ww2

Неће баш бити тако.
Пре, платити и ондак ћутати, зарад заборава, помирења и заједничке будућности.
 
треба платити и завршити ту причу медијски.

а онда реактивирати оптужнице против неких земаља које су учествовале у агресији на србију

Зашто да Србија плати? Овај недужни човјек није био у организованој групи нити званичној посјети. Сједио је у кафићу па наишла група будала и почела да га туче. Како је то могла да спријечи држава Србија? Па немамо ми 100.000 полицајаца да дежурају на сваких 10 метара.
 
Неће баш бити тако.
Пре, платити и ондак ћутати, зарад заборава, помирења и заједничке будућности.

па онда ће о5 да нас бомбардују, већ гледам наслов "хуманитарна интервенција против србије поводом блаблабла небитно ионако је лаж.

него, шта је решење?
решење је да ми набавимо једно педесетак нуклеарки и укуцамо у бојеве главе координате неких градова и оставимо их на стенд - бај :)
 
Зашто да Србија плати? Овај недужни човјек није био у организованој групи нити званичној посјети. Сједио је у кафићу па наишла група будала и почела да га туче. Како је то могла да спријечи држава Србија? Па немамо ми 100.000 полицајаца да дежурају на сваких 10 метара.

ако платимо имаћемо више основа и за неке друге ствари.
мада јесте тачно то што причаш, ал треба добро одмерити пре одлуке.
 

Back
Top