Zaljubljenost- kletva ili blagoslov?

vatafak iz zaljubljenost?

  • Kletva

  • Blagoslov


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Direkt

Elita
Poruka
17.571
Imao sam jednu veoma dugu i ozbiljnu vezu sa jednom likušom, sa kojom sam se baš ebeno povezao. Ono, nisam mogao bez nje, ne u smislu što tripuju oni klinci kao "nedostajeeš mi" i ti fazoni.
Nisam gledao da budem naporan iako nekad znam da budem, jer se lako vežem jakom vezom za nekog, zato sve manje verujem ljudima.. što ih više znam, to se gore osećam :)
Nego, to je sad sve gotovo(skoro pola godine, a i više) i bio sam jedno vreme u gadnom bedaku.
Možda mi je bilo nekako i lakše, mogao sam da dišem nekako..slobodnije. Čistiji um, više slobodnog vremena i to.
I onda se druga likuša ušunjala u moj život, i sve to lagano ide al ebemu mater, opet me hvata oko guše ta zaljubljenost koja samo jeb'eno raste sve više.
Sve više mislim da je ta zaljubljenost samo mrtva kletva, bolest, parazitski teret i da su trenuci uživanja desetostruko manji od onog bedaka koji sledi posle.


Anketa je tu, suit ya'self

inače, ovo je za teen madafakere, ovi matorci ne razumeju zaljubljenost, samo traže bičarke za kuvanje i jebavanje :mrgreen:
 
Kletva je ako taj neko nije zaljubljen u tebe (moj slucaj hahah)...pa ne znam...lepo je to sve...ali je cena previsoka koju placas...nije vredno toliko muke, truda, razmisljanja, hoce li biti s tobom, nece, sta da radis...i taman se malo unormalis i dovoljno da taj neko samo prodje pored tebe i da opet sve padne u vodu...opet se mucis i tako u krug...ma nemam pojma, suvise komplikovana tema...
 
Kletva je ako taj neko nije zaljubljen u tebe (moj slucaj hahah)...pa ne znam...lepo je to sve...ali je cena previsoka koju placas...nije vredno toliko muke, truda, razmisljanja, hoce li biti s tobom, nece, sta da radis...i taman se malo unormalis i dovoljno da taj neko samo prodje pored tebe i da opet sve padne u vodu...opet se mucis i tako u krug...ma nemam pojma, suvise komplikovana tema...

A ako je ljubav obostrana? Onda nema uzaludne muke, truda brige itd...
U tom slucaju je blagoslov :)
 
hah, pa to je moj problem, ta komplikovanost :lol:
još gore je što se nadam, zato što ima neke hemije znači feromoni su gotovo vidljivi u vazduhu xD
Najgore je kad skontaš da je čovek potpuno sam.
Niko te ne može znati toliko dobro, ne može potpuno da te upozna, i čini mi se da što više čovek traži druge, sve više je usamljen.
Zato što skonta da je potpuno sam iako su ljudi tu, pa čak i kad se poveže sa njima
 
Ljubav i zaljubljenost su dva različita, ali slična pojma i stanja.
Zaljubljenost je nekako trenutno stanje, emocije su pojačane, tuđe mane se zanemare i prihvate, svet izgleda potpuno drugačije.. ali to je samo kad ste uz tu osobu
bez nje, sami, razmišljate drugačije-razmišljate samo o njoj.. a mene ubija to razmišljanje, kao da nisam sposoban ni za šta drugo (mislim,i ovako nisam sposoban, samo mi još to fali xD )
Ljubav je osećanje koje udara duže staze, mada ja pravo da kažem nisam video nijedan pravi primer ljubavi. Mogu da kažem da je jesam osetio, dve i po godine jeste dug period sa nekom osobom i naravno da nije toliko trajala zaljubljenost sa početka. Drugačije gledaš tu osobu nego ranije.
Ali retke su prave ljubavi, barem gledajući primere naših roditelja. to je samo trpnja.. trpe jedno drugo
Barem po primeru u mojoj okolini a i u samoj porodici, užoj i široj
 
Poslednja izmena:
Napisao si dva puta ljubav. Ovo prvo je verovatno zaljubljenost... Pa da, to je problem...Razmisljas po ceo dan i tako iz dana u dan, iz dana u dan...Nista ti se drugo ne radi...
Theory u tom slucaju je blagoslov sve dok ne pukne tikva...
Tako da opet dodjemo da je cesce kletva...
 
Samo sam jednom imao prilike za to osećanje, i nakon toga, ne želim ga bar još 2-3 godine

btw direkt mnogo si se otvorio, je l' si vario? :lol:

Ja sam utripovan kad sam navaren :lol:
Malo sam cirkao pivo
moram da se opustim brate, danas je baš bio šok za mene, ono.. bleja sa njom posle koznakolko vremena, nije baš malo kad očekuješ toliko od obične nedelje :mrgreen:

Mada me već pušta
al ću večeras ponovo, da lakše zaspim. i have to xD
 
Napisao si dva puta ljubav. Ovo prvo je verovatno zaljubljenost...

jes' vala, zaneo sam se :lol:


Ja sam inače jednoj likuši već izjavio ljubav i pre nego što smo se smuvali
to je u stvari bio fijasko.
Prvo mi je jedna njena drugarica govorila kako se ova loži na mene, pa onda sam se i ja naložio
i tokom roštiljanja na jezeru ja sam je zaprosio i ponudio joj svoju ljubav.
I nakon toga se ona ukenjjala, skontala da sam prso i odjebala me
Onda sam se još više napio i šestarom na jezeru urezao njeno ime.. i dalje mogu da vidim tragove njenog imena na ruci.. mada je to Maja uglavnom izbledelo, fala bogu.
Šestar sam našao u svom rancu kojeg sam nosio tamo.. zamislite kako je dobro došao u tom trneutku :mrgreen:
 
jes' vala, zaneo sam se :lol:


Ja sam inače jednoj likuši već izjavio ljubav i pre nego što smo se smuvali
to je u stvari bio fijasko.
Prvo mi je jedna njena drugarica govorila kako se ova loži na mene, pa onda sam se i ja naložio
i tokom roštiljanja na jezeru ja sam je zaprosio i ponudio joj svoju ljubav.
I nakon toga se ona ukenjjala, skontala da sam prso i odjebala me
Onda sam se još više napio i šestarom na jezeru urezao njeno ime.. i dalje mogu da vidim tragove njenog imena na ruci.. mada je to Maja uglavnom izbledelo, fala bogu.
Šestar sam našao u svom rancu kojeg sam nosio tamo.. zamislite kako je dobro došao u tom trneutku :mrgreen:

aaaaaa jadnaa...tj. jadan ti...ma jadan sestar...:(
 
Kletva neviđena!
Evo, ja dve nedelje knjigu nisam pipnula, ništa nisam napisala, jedva sam jedan film odgledala... i sve to samo zbog 'ebene zaljubljenosti. Ma neka sve to ide do džavola!
Pre 2 dana sam pomislila nešto u fazonu: "Zašto si se uopšte zaljubila kad je ta osoba neozbiljna, neodgovorna i jedva da mari za nešto?" I rekoh sebi: "Ma nema ništa od toga. Evo, već me prošlo."
Iste noći sam sanjala tu osobu, sutradan razgovarala sa tom osobom i opet sve po starom. Bedak!

Najzanimljivije od svega je što su mi se vratili oni problemi sa disanjem koji su zasnovani na nervnoj bazi i ja sam 100% sigurna da je sve to zbog toga. Jedva zaspim, a do tad se mučim da dođem do vazduha. -.-
 
Pa Abell sestro, ne znamo čitavu priču niti u kakvoj si se situaciji našla :mrgreen:

inače, Najgore od svega je što se ja jedino oslobodim ove tenzije kada- cirkam pivo, izdrrkam i pišem
najviše kad pišem
a najjača je kombinacija, dont ask how i do it :P

INače, sad nemam želju da ga bacakam, piva više neam i pustilo me, a pisanje je problem.. jer je baš kad sam totalno zaljubljen ne mogu da napišem nešto normalno, lepo. uvek ispadne buđavo, nikad good enough.
I tako napišem po trista pesama i nijedna ne valja.
A kad nisam zaljubljen iserem ljubavne pesme kao od šale..
wtf
 
Pa Abell sestro, ne znamo čitavu priču niti u kakvoj si se situaciji našla :mrgreen:

inače, Najgore od svega je što se ja jedino oslobodim ove tenzije kada- cirkam pivo, izdrrkam i pišem
najviše kad pišem
a najjača je kombinacija, dont ask how i do it :P

INače, sad nemam želju da ga bacakam, piva više neam i pustilo me, a pisanje je problem.. jer je baš kad sam totalno zaljubljen ne mogu da napišem nešto normalno, lepo. uvek ispadne buđavo, nikad good enough.
I tako napišem po trista pesama i nijedna ne valja.
A kad nisam zaljubljen iserem ljubavne pesme kao od šale..
wtf

Ma bolje sto ne znas, ne bih da se prisecam...ali cu sutra htela ne htela da se prisetim...eto, sad vi kazite da to nije sudbina..Mi smo kontra smena, ja pre podne, on popodne...i razredni javlja malo pre da idemo sutra popodne...ouu faaak...
 
Pa Abell sestro, ne znamo čitavu priču niti u kakvoj si se situaciji našla :mrgreen:

inače, Najgore od svega je što se ja jedino oslobodim ove tenzije kada- cirkam pivo, izdrrkam i pišem
najviše kad pišem
a najjača je kombinacija, dont ask how i do it :P

INače, sad nemam želju da ga bacakam, piva više neam i pustilo me, a pisanje je problem.. jer je baš kad sam totalno zaljubljen ne mogu da napišem nešto normalno, lepo. uvek ispadne buđavo, nikad good enough.
I tako napišem po trista pesama i nijedna ne valja.
A kad nisam zaljubljen iserem ljubavne pesme kao od šale..
wtf

Najbolje ljubavne pesme su one o neuzvracenoj ljubavi i one koje je napisao neko slomljenog srca... Jer takva osoba najbolje razume sta je ljubav.... ***, ako te otkaci ta devojka verujem da ces napisato remek delo...
 

Back
Top