24. mart

Ma, yebiga... pogrešno vreme.
Sada kad stvarno zaslužujemo da nas izbombarduju... njih nema pa nema... :?
A možda treba fino da ih zamolimo, kao nekad DOS-ovci (Smogovci)... :lol: :lol: :lol:
 
peach:
ej,stvarno:sta ste radili to vece,24.03.1999.? gde ste bili? sta ste kontali da ce da nam se desi? :?
kad su bile 1. sirene (popodne) vezbala sam sa tatom ruski za sutrasnji pismeni (u cetvrtak).Nismo znali sta je.Uvece smo gledali Esmeraldu i zvala nas je moja baba (sa kojom ne govore moji vec od 98) da kaze da su bombardovali Pristinu.Prekinuli su seriju.Posle su dosle kompsije (njih dvoje) i znam da sam ja plakala :cry:
Ali da sam kojim (nesrecnim) slucajem imala 14,15 ili 16 godina, poludela bih vec 2 dana.Ubila bih se,stvarno to ne bih mogla da izdrzim. Nema sanse,da budes nedeljama i nedeljama u takvoj psihozi....Sreca moja da sam bila relativno mala inace bih navukla nevidjene posledice
 
ja sam se vracao sa "lige buducih sampiona"...'de smo pukli, da dodam...
uvece sam normalno legao da spavam, probudio se kada sam cuo eksploziju, rekao: "JOJ KLINKTONE" i nastavio da spavam...dok su moji ukucani svi slusali radio i gledali TV, gledali kroz prozor...

nije fora sad kao, "ja sam hrabar" i to, nego sam isao logikom: "ako BAS mene strefe od svih kuca i zgrada unaokolo, e onda u ****"
 
peach:
ej,stvarno:sta ste radili to vece,24.03.1999.? gde ste bili? sta ste kontali da ce da nam se desi? :?
Upravo gledam u jednu izbombardovanu zgradu u Kneza Miloša...
Bila sam u gradskom SUP-u (gde je inače jedna od sirena) i baš sam se uplašila. Tresla sam se kao prut i celu noć oka nisam sklopila...Ujutru je tata otišao na Kosovo po dužnosti. Grozno...
 
profesorica koja nam je drzala kurs iz "knjizevnosti americkih zena 20.veka" 'ladno se pojavila i rekla:danas o amerikancima ne zelim da pricam,cak ni povodom njihove knjizevnosti!pokupila stvari i otisla.najkrace predavanje u zivotu.mi zbunjeni,zabezeknuti,al' jos ne kontamo da ce da se desi for real.znamo,pretili nam i u oktobru-pa nista.posle sedeli u kantini na pravnom,gomila nas otpadala od smeha,ma kao da smo dunuli nesto,kakav histerican smeh je to bio.zezanje na racun rata.rano sam dosla kuci.sa sestrom sam pravila sendvice,gledale smo bbc/cnn naizmenicno,pile crno vino.u nekom momentu zvao me tadasnji decko,petnaestak minuta pre nego sto je pala prva bomba na novi sad,s nekom varijantom:el izlazimo mi veceras,kod mene su vec x,y i z,da te cekamo il' da palimo? ja u cudu,rek'o:alo,bre,ljudi-rat! oni se smeju. i kad je grunulo...bilo mi bas blizu.prozori se zatresli.a ja zgrabim onaj sendvic i casu s vinom sve u stilu:ma,y@bem ti i djetu i izlazak i ovaj rat,ima da se prejedem i napijem,pa ako nocas poginem-nek' mi posle bude svejedno! :x
 
peach:
ej,stvarno:sta ste radili to vece,24.03.1999.? gde ste bili? sta ste kontali da ce da nam se desi? :?
Totalno nisam pratio TV jer sam i ranije uvideo da lazu na kvadrat, a i video sam Americke avione kako probijaju zvucni zid na sred Kosova i 9 meseci pre toga, tako da sam znao da ce nas bombardovati. Takodje scenario "mirovni posmatraci - bombardovanje", je vec bio dva put vidjen, pa sto ne bi i treci put isto.

Radio sam poslepodne, vozao sam se gradom do nekih ljudi. Grad je bio sablasno prazan. Kao u filmovima posle nuklearnog rata. Tu i tamo neka kola, od silnog saobracaja cuje se odjek kosarkaske lopte, bacim pogled, dvojica igraju - dvojica??!!?? pa zar tu uvek nema po 3 ekipe na svakom kosu. Zvonim na vrata niko se ne javlja. Zvonim 10 min. Nisu otvorili. Pomislim ne smu da se jave misle da je mobilizacija. Taman stignem kuci i duum... Gledam sa prozora ceo grad i dim. Sabani istrcali na ulicu sa sve flasama rakije u ruci i uzivaju u najnovijem filmu. Ne veruju. Taj posao mi se zavrsio toga dana.

@Sanja88
Kakva ti je to glupost "rat koji su svi izgubili". Ako neko izgubi neko mora i da dobije.
 
Ne mogu da verujem da je proslo 6 godina od pocetka bombardovanja...Ja se jos uvek svega secam..kao da je juce bilo.
Pre nego sto je pocelo bombardovanje,stalno se govorilo, kako ce ameri poceti da nas bombarduju...
Dan pre bombardovanja 23.3.1999,oko ponoci,moji roditelji su otisli na veceru,a moja baba je dosla da cuva mene,moju sestru i brata...
Oko ponoci zazvoni telefon,kad ono neki pukovnik,neko vojno lice(babin drug) kaze babi:"Goco,BOMBARDOVANJE!!",a baba:"Ma,kakvo,bre,crno bombardovanje...ovde je sve mirno.Nema Bombardovanja..."
Sledeci dan,oko 8(cini mi se),pocela je Esmeralda, i ja sam je normalno gledala...:)))
Otisla sam u drugu sobu,mama pocela da gleda RAI UNO(italijanska televizija),kad ono,govore:"Upravo su krenuli NATO avioni iz Aliane(ne secam se tacno,kako se zvao grad).Bombardovanje Jugoslavije je pocelo..."
I posle par minuta, zacu se neki strasan,narastajuci i jak zvuk...to je bila sirena...
Mama i tata su nam rekli:"Brzo navucite nesto na noge i brzo silazite dole!!!".Sisli smo, i jos uvek nam nije bilo jasno sta se desilo.Svi su se okupili dole, kod podruma.Tek,posle par minuta su nam objasnili da nas bombarduju.Secam se,komsinica me pitala da li hocu da pogledam reprizu Esmeralde(posto nisam uspela zbog...),posto je ona ostavila da se snima epizoda...Ja sam rekla:"NE,sutra ujutro cu je pogledati(a repriza ja oko 9 bila.)
Secam se tovece,svi su spavali u podrumu,ako se to uopste i moze nazvati spavanjem...Nisam spavala celu noc...Opsta mobilizacija je bila zavrsena, prozvucala je sirena,koja je "objavljivala, da opasnosti vise nema.Sirena je prozvucala,koliko se secam oko 6:45,6:30...svi su se razisli po stanovima...
U 9:10-15 sam bila probudila me sirena...i opet u podrum...

Secam se,nakon nekog vremena, svi smo vec navikli na sirene i prestali smo da se bojimo(ja zivim prekoputa MUP-a,a rekli su da ce i njega da gadjaju...)i ceo dan smo provodili napolje,igrali smo se,itd...
Secam se,jednom,kad smo bili napolju, odjednom se zacuo neki cudan zvuk,koji je bio nalik zvuku spustanja roletna,samo brze i koji je duze trajao...ali nisu to bile roletne...to su bila dva tomahavka,koja su proletela iznad nas...i mi smo brzo usli u ulaz i otisli svako u svoj stan.I posle 5-10 minuta...opet sirena.
Najvise me boli to,sto mi ni krivi-ni duzni smo doziveli sve ovo... A "najbolje od svega" je to,kad te pita amerikanac:"odakle si?",a ti kazes:"iz Srbije.",a on te pogleda i pita te:"A sta je to Srbija?Gde se to nalazi??" - strasno...
 
nami:
.Secam se,komsinica me pitala da li hocu da pogledam reprizu Esmeralde(posto nisam uspela zbog...),posto je ona ostavila da se snima epizoda...Ja sam rekla:"NE,sutra ujutro cu je pogledati(a repriza ja oko 9 bila.)

E, a jel još imate snimke SVIH epizoda i da li ih prodajete, onako u kompletu ?!? :lol:
 

Back
Top