pomozite mi molim vas

L

loki

Gost
znate šta ja uopšte nezna m da li sam ja normalna nemogu nikako da se opustim u društvu pogotovo nepoznatom na poslu stalno crvenim izbegavam ljude mislim da su svi protiv mene.neznam da se družim stalno sam napeta život me je napravio nenormalnom ja samo želim živeti a neznam kako to raditi sa 40 godina želim biti normalna da znam pričati a da ne crvenim
 
postavi prvo sebi pitanje zasto imas utisak da su svi protiv tebe!!!nema razloga da tako mislis o sebi!budi malo samouverenija i pokusaj da ne mislis o tome sta drugi misle o tebi.jednostavno se opusti i budi ono sto jesi!!takve misli mogu samo da te ukoce i poceces da razmisljas samo o tome da li si pocrvenela,da li te ovaj/ova izbegava i samu sebe ces unistiti, i pri tom ces jos vise crveneti i tako u krug!!!trebalo bi prvo sama sebe da prihvatis,da bi te i drugi prihvatili.i videces da nije tako strasno!!!i ako te uhvati trema ti glumi kao da je sve ok i ne razmisljaj o tome....pokusaj nije bas svako tako siguran kao sto izgleda!!svi mi imamo svoje tajne koje vesto skrivamo!!!
 
books:
postavi prvo sebi pitanje zasto imas utisak da su svi protiv tebe!!!nema razloga da tako mislis o sebi!budi malo samouverenija i pokusaj da ne mislis o tome sta drugi misle o tebi.jednostavno se opusti i budi ono sto jesi!!takve misli mogu samo da te ukoce i poceces da razmisljas samo o tome da li si pocrvenela,da li te ovaj/ova izbegava i samu sebe ces unistiti, i pri tom ces jos vise crveneti i tako u krug!!!trebalo bi prvo sama sebe da prihvatis,da bi te i drugi prihvatili.i videces da nije tako strasno!!!i ako te uhvati trema ti glumi kao da je sve ok i ne razmisljaj o tome....pokusaj nije bas svako tako siguran kao sto izgleda!!svi mi imamo svoje tajne koje vesto skrivamo!!!
..............................................pokušaču da budem samouverenija ustvari to stalno i pokušavam ali izgleda nikako ne uspevam
 
Nemoj sebi da dozvolis da ti bude bitno sta drugi misle o tebi... Njihovo misljenje,njihova stvar... Nemoj da se oterecujes sa tim... Ljudi su zli i ljubomorni i samo znaju da ogovaraju,a takvi komentari ne treba da te se ticu...
Prepostavljam da je to razlog zasto nisi samouverena...
Glavu gore,reci sebi JA TO MOGU i videces kako ce sve biti bolje...
 
Zivis onako kako se osecas; sa 40, 20 ili 60. Isto se tako i druzis. Budes ono sto jesi. Ako se nekome to ne dopada, pa sta? Ima i onih drugih. Zato se ljudi druze ili ne. U razgovor se ukljucujes ako osecas potrebu a ne zato sto tako trba, tako i sve ostalo. To je tvoj jedini zivot i zivi ga onako kako tebi odgovara a sigurno ce se naci neko kome se to dopada. Zivot nije tako "opasan" kakvim ga predstavljamo sami. Opusteno samo.
 
taja:
Zivis onako kako se osecas; sa 40, 20 ili 60. Isto se tako i druzis. Budes ono sto jesi. Ako se nekome to ne dopada, pa sta? Ima i onih drugih. Zato se ljudi druze ili ne. U razgovor se ukljucujes ako osecas potrebu a ne zato sto tako trba, tako i sve ostalo. To je tvoj jedini zivot i zivi ga onako kako tebi odgovara a sigurno ce se naci neko kome se to dopada. Zivot nije tako "opasan" kakvim ga predstavljamo sami. Opusteno samo.
...........................hvala vam što ste mi odgovorili i što ima dobrih ljudi došla sam sposla i sva hepi jer sam se trudila i zamislite pričala sam i crvenela ali nisam pobegla ovaj put jer ja kad osetim da crvenim bude mi neprijatno i odem tako da sam primetila da mi se šef ljuti jer misli da ja njega izbegavam a nezna da ja to radim zbog sebe.
 
Jedino tako da se ponasas kao da se to uopste ne dogadja...ako treba napravis i salu na svoj racun prva, to ce zaustaviti sve zlonamerne koji imaju nameru da ti se potsmevaju...i nikad ne zaboravi, da niko nije savrsen....samo mi cesto mislimo, svako za sebe da smo jedini sa nekom manom
 
medena:
Jedino tako da se ponasas kao da se to uopste ne dogadja...ako treba napravis i salu na svoj racun prva, to ce zaustaviti sve zlonamerne koji imaju nameru da ti se potsmevaju...i nikad ne zaboravi, da niko nije savrsen....samo mi cesto mislimo, svako za sebe da smo jedini sa nekom manom
..................................................još uvek se borim i meni ovo ide teško
 
Kada si sama kuci i imas vremena, opusti se i zamisljaj sebe kako razgovaras sa ljudima sa posla. Slobodno preteruj i zamisljaj kako si glavna faca u drustvu i kako se svi smeju tvojim salama i dive tvojim komentarima. Ne kazem da ce posle tog zamisljanja i u stvarnom zivotu biti bas tako, ali pomaze za sticanje samopouzdanja - ne samo u tvojoj situaciji - sta god sumnjas da li moses ili ne mozes da postignes, vece su ti sanse da uspes ako pre toga zamisljas kako si uspesna u tome.
 
M:
Kada si sama kuci i imas vremena, opusti se i zamisljaj sebe kako razgovaras sa ljudima sa posla. Slobodno preteruj i zamisljaj kako si glavna faca u drustvu i kako se svi smeju tvojim salama i dive tvojim komentarima. Ne kazem da ce posle tog zamisljanja i u stvarnom zivotu biti bas tako, ali pomaze za sticanje samopouzdanja - ne samo u tvojoj situaciji - sta god sumnjas da li moses ili ne mozes da postignes, vece su ti sanse da uspes ako pre toga zamisljas kako si uspesna u tome.
....................................................probaću
 
Slušaj Loki,ja možda jesam budala i pričam gluposti,ali nedostaje ti najvažnija stvar na svetu,a to je -Smisao za humor( plus milion evra)-.Bez toga si mrtva iznutra.Buda opuštena,zezaj se malo više.Kad si sa društvom verovatno imaš osećaj da svi gledaju u tebe i kao da te čekaju da negde pogrešiš da bi ti se smejali.Veruj jedino ti kočiš sebe.Veliki pozdrav od Miljana :D :D
 
spazke:
Slušaj Loki,ja možda jesam budala i pričam gluposti,ali nedostaje ti najvažnija stvar na svetu,a to je -Smisao za humor( plus milion evra)-.Bez toga si mrtva iznutra.Buda opuštena,zezaj se malo više.Kad si sa društvom verovatno imaš osećaj da svi gledaju u tebe i kao da te čekaju da negde pogrešiš da bi ti se smejali.Veruj jedino ti kočiš sebe.Veliki pozdrav od Miljana :D :D
............ma izgleda da sam ja budala to jeste tačno da nemam smisla za humor nekad ga je bilo ali ja mislim da je za to kriv moj život uvek sam bila povučena mnogo mi znaći što mi dajete podršku sutra mi je rođendan pa ču probati da budem malo drugačija na poslu
 
moja drugarica je iala slican problem.Trajao je godinama.Onda se obratila psihijatru.Pola tih problema je resila.To ti je moj savet,znam da kod smatraju da je to sramota i da si lud ako ides kod psihijatra ali to nije tacno.Mislim da ti nasi saveti nece mnogo pomoci.Obrati se strucnom licu i sve ce proci.Zelim ti puno srece
 
kola:
moja drugarica je iala slican problem.Trajao je godinama.Onda se obratila psihijatru.Pola tih problema je resila.To ti je moj savet,znam da kod smatraju da je to sramota i da si lud ako ides kod psihijatra ali to nije tacno.Mislim da ti nasi saveti nece mnogo pomoci.Obrati se strucnom licu i sve ce proci.Zelim ti puno srece
...................................................... a sta je sa drugom polovinom
 
:lol:Znas kako kazu - Oseti strah, ali ipak to uradi. To je zapravo naslov jedne dobre knjige iz oblasti primenjene psihologije. Knjigu mozes naci i pod nazivom - Od straha do optimizma. Napisala ju je Suzan Dzeferson. Pokusaj da je pronadjes i procitas. Stvarno je korisna. Moj savet ti je, posto sam procitala ovu knjigu i resila se nekih svojih strahova, da uradis upravo ono cega se najvise bojis. Odes na posao i zapocnes konverzaciju sa ljudima sa kojima radis ili jos bolje sa strankama. Nemoj da se plasis razgovora. Svi se mi nekad plasimo da cemo mozda ispasti glupi, da na doticnu temu i nemamo bas mnogo toga mudrog da kazemo itd, ali to je prirodno i normalno. zelim ti svu srecu!
 
Ma, nemaj respekta ni prema kome. Ne zvucis kao glupa osoba, a svet je pun samouverenih budala. Ja bih te stavila da radis neki posao sa strankama. Kada bi sa 100 ljudi dnevno progovorila samo po dve reci, eh, za mesec dana bi nam delila packe ovde. :wink:
 
Imam slican problem. Ne crvenim u drustvu nepoznatih, ali nikad ne znam sta bih rekla,a najcesce mi ne pada na pamet ama bas nista sto bi moglo da bude iole zanimljivo. A i kad smislim, zvuci mi nekako glupo da to izjavim...Nisam glupa, nisam ruzna, cak sam i relativno duhovita, doduse ponekada i prilicno sarkasticna i cinicna, kako na svoj tako i na tudji racun...i niko nece da se druzi sa mnom. Na poslovnim druzenjima,niko i ne pozeli da me ukljuci u razgovor, a ja sama ne znam kako bih to uradila, tako da ispadnem ko maskota u cosku, a privatno...u vecim skupovima se slatko ispricamo, ali niko da pozeli da se jos nekad vidi sa mnom. STA MI JE??????
 
loki:
znate šta ja uopšte nezna m da li sam ja normalna nemogu nikako da se opustim u društvu pogotovo nepoznatom na poslu stalno crvenim izbegavam ljude mislim da su svi protiv mene.neznam da se družim stalno sam napeta život me je napravio nenormalnom ja samo želim živeti a neznam kako to raditi sa 40 godina želim biti normalna da znam pričati a da ne crvenim
Hej loki moj problem je mnogo veci od tvog... :D ja sam toliko opustena i toliko zbijam sale da mnogi dozvoljavaju sebi stosta...ima toliko glupih komentara nekad na moje ponasanje negde a ja se samo nasmejem i furam dalje...sta te boli uvo sta misle...sto na um to na drum moja je parola...imam svoje prijatelje koji me vole onakvu kakva sam i sta mi vise treba...tako i ti sigurno imas nekog ko te voli zbog tebe kakva jesi...meni su na primer uvek bile jako simpaticne osobe koje pocrvene...pa isto tako mogu da ti kazem da sam u drustvu imala prilike da vidim kako tako cutljive osobe pokupe bogami najboljeg frajera a ja sto blebecem ostanem da se cudim... :D keve mi...znaci digni glavu i gledaj svakog u oci...ko zna koliko ti imas osobina koje su divne a masa tih bezveznjakovica nema pojma ni o cemu...a samo kad bi se malo oslobodila videla bi da ima i onih koji ti mogu biti prijatelji...I posto ja veoma volim da pricam i pisem samo da ti kazem da imam jednu drugaricu u drustvu koja je bila kao ti...pomalo nesigurna i da sam joj pomagala cesto ubedjujuci je da istakne sve lepo na sebi...nije to bas islo lako ali sada ima mnogo visse samopouzdanja nasla je posao koji je ispunjava a da ne pricam kako joj je na svakom drugom polju isto lepo krenulo...probaj i ti,udeli nekom kompliment, reci nekom nesto lepo i videces koliko ces se osecati srecnijom... :wink:
 
loki:
znate šta ja uopšte nezna m da li sam ja normalna nemogu nikako da se opustim u društvu pogotovo nepoznatom na poslu stalno crvenim izbegavam ljude mislim da su svi protiv mene.neznam da se družim stalno sam napeta život me je napravio nenormalnom ja samo želim živeti a neznam kako to raditi sa 40 godina želim biti normalna da znam pričati a da ne crvenim

Meni sve ovo liči na kompleks.A verujem da ti je teško i kapiram te u potpunosti.Kada razgovaraš sa ljudima-fokusiraj se samo na to što pričate,o crvenilu ne razmišljaj,a ako ne možeš ni to onda misli o tome da zauzmeš što opuštenji stav,ležerniji pokreti i što je najvažnije:MISLI DA TI SVAKIM DANOM IDE SVE BOLJE!!!!!!!............i biće!
ŽELIM TI PUNO SREĆE I SVKO DOBRO!!!
 
Anonymous:
loki:
znate šta ja uopšte nezna m da li sam ja normalna nemogu nikako da se opustim u društvu pogotovo nepoznatom na poslu stalno crvenim izbegavam ljude mislim da su svi protiv mene.neznam da se družim stalno sam napeta život me je napravio nenormalnom ja samo želim živeti a neznam kako to raditi sa 40 godina želim biti normalna da znam pričati a da ne crvenim

Meni sve ovo liči na kompleks.A verujem da ti je teško i kapiram te u potpunosti.Kada razgovaraš sa ljudima-fokusiraj se samo na to što pričate,o crvenilu ne razmišljaj,a ako ne možeš ni to onda misli o tome da zauzmeš što opuštenji stav,ležerniji pokreti i što je najvažnije:MISLI DA TI SVAKIM DANOM IDE SVE BOLJE!!!!!!!............i biće!
ŽELIM TI PUNO SREĆE I SVKO DOBRO!!!
samo da vam kazem da mi je malo bolje i dalje se trudim pricam nekad pobegnem pa se opet vratim vasa podrska mnogo znaci jel ima toliko zlobnih ljudi ali ja se borim
 
Sama:
Imam slican problem. Ne crvenim u drustvu nepoznatih, ali nikad ne znam sta bih rekla,a najcesce mi ne pada na pamet ama bas nista sto bi moglo da bude iole zanimljivo. A i kad smislim, zvuci mi nekako glupo da to izjavim...Nisam glupa, nisam ruzna, cak sam i relativno duhovita, doduse ponekada i prilicno sarkasticna i cinicna,
kako na svoj tako i na tudji racun...i niko nece da se druzi sa mnom. Na poslovnim druzenjima,niko i ne pozeli da me ukljuci u razgovor, a ja sama ne znam kako bih to uradila, tako da ispadnem ko maskota u cosku, a privatno...u vecim skupovima se slatko ispricamo, ali niko da pozeli da se jos nekad vidi sa mnom. STA MI JE??????

hehe napij se jednom pre sastanka pa da vidish !
(nemoj da budesh cinicna i sarkasticna to niko ne voli!!) mozda delujes malo hladno i samodovoljno. da li ti uopste hoces da se s nekim druzis ako hoces moras da im se priblizish.. a nekad treba i ti da das prvi korak ako neko nece zovi nekog u bioskop ili tako nesto da ne mora mnogo da se prica
 
loki:
Anonymous:
samo da vam kazem da mi je malo bolje i dalje se trudim pricam nekad pobegnem pa se opet vratim vasa podrska mnogo znaci jel ima toliko zlobnih ljudi ali ja se borim

je l si zadovoljna svojim izgledom? nekad to ume mnogo da smeta a nismo ni svesni!! :( ja sam dozivela chudo kad sam jednom obukla stikle doduse uglavnom od muskih ali i meni je bilo lakse kad me svi gledaju sa simpatijama! (doduse nije ni to bas uvek tako ali odeca/sminka moze i da pomogne) mada ne treba se ni opterecivati ali ako ima nesto sto bi bas volela da uradis a nikako probaj. je l se bavis nekim sportom i to moze da pomogne! ako imas vremena svrati nekad na neki chat
 

Back
Top