Kup Radivoja Koraca

Ma sudije su krive. Nisu svirale jedno 10 tehničkih Zvezdi, koliko se očekivalo.

- - - - - - - - - -

Mozemo i o nedosudjenim faulovima, kada recimo bijete celu trecu cetvrtinu i ne izadjete iz bonusa.

Pa to je vaša strategija zadnjih 15-tak godina: " Ne mogu nam svirati faulova koliko mi možemo da ih napravimo". Otprilike na 5 prekršaja koje napravite svira vam se tri.
Od Duloa do Dziloa.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zapravo je obrnuto.

Ja nisam davno video da neko igra toliko rizicno i agresivno na prvu liniju protivnickog napada, da se toliko kocka sa kradjama, a da je kriterijumom ispostovan. Na taj nacin se maskira zapravo nemogucnost i trenersko neznanje da se igra zaista dobra ili vrhunska odbrana (za neku dobru su svakako u stanju).

Partizan naravno nikad nije bio vrhunska defanzivna ekipa takodje, vec je to maskirao sa jako puno zone, kombinovane odbrane i sto je najvaznije, igrom na uzasno mali broj poseda po utakmici. Naravno da su takodje igrali dobru odbranu, i imali u najbolje vreme nevidjenu kontrolu skoka, ali ne i ne znam kakvu odbranu. Danas naravno to nije slucaj, deo faulova proizilazi i iz slabosti i neznanja igraca tipa Koprivica, sto se naravno protiv Pantera zloupotrebljava da se svira neverovatan broj faulova na sutu za bacanja i slicno. Nisu bezveze u proslom derbiju Covicevi pantercici snimili da treba sto vise da kukaju i arlaukaju kod sudija od prvog minuta, sto im se kasnije i obilo o glavu.

Za zaista vrhunsku odbranu su Evropi poslednji bili sposobni Montepaski i Makabi, koji su isli tako daleko da su i selektovali fizicki najpodobnije (vecinom crne) igrace za to.
 
Poslednja izmena:
Pa to je vaša strategija zadnjih 15-tak godina: " Ne mogu nam svirati faulova koliko mi možemo da ih napravimo". Otprilike na 5 prekršaja koje napravite svira vam se tri.
Od Duloa do Dziloa.
Mi kad odigramo grublje za vas se svira redovno 40-50 slobodnih bacanja. Vi kad igrate tako, sa druge strane, ne izadjete iz bonusa celu cetvrtinu.

Pazi, i da nije bilo ove dve 'greske' vrlo moguce je da bismo mi izgubili na kraju. Samo ostaje gorak ukus u ustima sto su sudije prelomile utakmicu. Nista vise, nista manje.
 

Back
Top