Kup Radivoja Koraca

Svidja mi se Jaramaz kako igra. Gledam na zagrevanju kako sutira trojke, decko ne promasuje i ima lepu tehniku izbacaja. Jako je brz i ima neko zanimljivo polaganje cak i kada krene na vise igrace od sebe ne mogu da ga izblokiraju. Njega sam odavno zapazio ali sam sada bas obratio paznju. Sutra ako se ne oporavi Marinkovic i Hecer ne verujem da mozemo da pruzimo kvalitetan otpor. Mali je roster od 9 igraca protiv onakve ekipe. Makar na duzinu klupe ima da nas iscede. A i Lukovic nece moci da se izivljava kao veceras sa Kabom jer je Kuzmic mnogo fizicki jaci. Osim toga mene jako brine da jos neko ne navuce virus jer je on brzo prenosiv i moze se zacas desiti da se jos neko zakuca za krevet.
 
Poslednja izmena:
Ako je istina da Hecer ne igra sutra, ostaje nam samo casna borba i nekakvi trikovi. Teoretski, Gordon moze da ga odmeni, jer njihovi faul-defanzivci nisu mogli raspolozenog Hecera ni lasom da hvataju onako nervozni, a Gordon ima snagu koju ne mogu da isprate, osim eventualno bildera Lazica, al dzaba mu kad taj ne zna kosarke. No, dzaba i Gordonu kad se tek vratio u takmicenja, nije u formi... Ovi Sega-Mega su smesni, Novaka bih i ja mogao da unosim u kos.

PS> Reba-Beba mozda otisao iz Zeleznika, al Zeleznik nije iz njega... kakav je ono bio dripacki nesportski faul u potpuno nebitnom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Aj' Keeper ne kaki vise po forumu. Faul je bio nista specijalno. Sto nista ne kazes za nesportski faul Velickovica na proslom derbiju?

Ne samo njemu nego i ostalima iz navijackog tabora mladje osnivane Igokee.
Jadni i nicim izmuceni Jaramaz i razbalavljeni Milojevic danas iz prvih redova stvaraju novi talas "avangardne ljubavi".
Kazu "posteno se potuci...",to je kod njih nemoguce ali zato se vec trazi alibi za eventualni njihov poraz kroz vec vidjena visegodisnja plakanja po ovom forumu.
 
Jbg. Probati ih opet uvesti u nervozu i sizenje, osloboditi Pota prenosa lopte jer ce nadrljati, sut treba da dobro pro.sere, mora se odigrati bez greske. Kad bi umeli igrati odbranu i igrati disciplinovano i pametno, odgovarala bi nam utakmica jako niskog tempa. Videcemo, mozda se otvori nesto na nasu ruku.
 
Opet su se malkice u.ka.kili od nas ovakvih, ja ne mogu da verujem da se mi borimo ovako egal protiv ogromne evroligaske sile i najbolje defanzive.

Mislim da mora to da dodje na svoje u drugom poluvremenu.
 
U hali ima 1000 ljudi vise nego sto je kapacitet. Prva ekipa Delija nije pustena u halu i nisu im dozvolili zastave sve do sredine 2/3 kad su ih napokon pustili i poceli da navijaju. I Grobari iz BG su dosta kasnili ali su se ostali u hali sami organizovali da navijaju. Za sada dobra utakmica ali par zamerki sudiji zbog nekih faulova u napadu koje su sudili Novici a nisu Mitrovicu ili ne secam se kome. I jos dve greske kada je svirana obostrana greska Lazicu i Rotkvici a trebalo je samo Lazicu kao i faul Gordona kada se nepropisno zagradio i pogodio trojku.
 
Puce nam koncentracija bespotrebno posle jos jednog ispostovanog flopinga Simonovica, i odose nam za minut, kontrola utakmice koju smo imali se raspala.

Protiv ovako mocnih evroligaskih ekipa moras biti skoncentrisan od prve do poslednje sekunde, ne da te izbacuje iz ritma Simonovic sa kokoska-odbranom i flopingom, ili sudije koje ce to ispostovati. Jos smo i dobro prosli jer su hteli da im daju ocigledne tehnicke i nisu nam svirali 50 bacanja protiv nas.

U svakom slucaju, da momci za promenu budu zdravi i kompletni, Gordon pokazao veliku zelju i mora se vratiti u kakvu-takvu formu, u stanju smo da im napravimo problem na takticki nacin, pa imacemo u eventualnim finalima i polufinalima svoju malu sansu cak i protiv krema od evropskog krema.
 
Falio je Hecer mnogo a i Marinkovic. Novica je u zadnjoj cetvrtini bio mrtav umoran, nije mogao ni da skace za loptu. Onaj debil sa bakljom je upropastio utakmicu. Grobari su prestali da navijaju a ovi se razgoropadili i poceli da pogadjaju sve zivo cim je pocela zadnja cetvrtina.
 
Uspeli smo da opravdamo 250miliona evra iz drzavnog bankomata i dobijemo nekompletni, osakaceni, desetkovani, ispovredjivani, bolescu savladan Partizan. Ovoga puta ragbi kosarka nije dala rezultat. Mentalno smo bili spremniji nego za proslo mec. Prvi put kada smo preuzeli kontrolu nad utakmicom nismo je ispustali. Raduje me kako smo igrali u poslednjoj cetvrtini gde smo do kraja drzali prednost oko deset razlike.

Naravno, kljucni momenat odlepljivanje na kraju trece cetvrtine i trojka Gudure. Najveci dobitak ove utakmice, osim trofeja naravno, jeste povratak Gudurica kakvog ga pamtim od prosle sezone.

Mitrovic i ovoga puta ima samo dobro otvaranje meca i to je to. Posle ga nema nigde. Neverovatno je kako njemu opada igra kako utakmica traje. Posebno me nerviraju situacije gde ima skroz otvoren sut za tri i onda krene da petlja umesto da opali. I dalje mi nije jasno kako je toliko iskvario izbacaj lopte kada sutira za tri poena, izgleda kao da stucne u toku suta pa tako trzne ka kosu. Ne pamtim da je tako radio ranije. Ipak i ovo je napredak u odnosu kako je igrao veci deo sezone. Nadam se da ce do plej ofa biti kako treba.

Ali da se fokusiramo da one pozitivne stvari, osvojen je trofej u takmicarskoj utakmici. Dobra uvertira za mozda najvazniju utakmicu u evroligi protiv galate. Pobedom bismo skoro sigurno osigurali mesto u top 8.
 
E da ne zaboravim na vecito kukanje na nas drzavni projekat i njihove gorke muke pod kancelarom AV. Neverovatno je da su partizanovi navijaci jedina skupina koja toliko mrzi tu njihovu SNS upravu koja prosto ukanaljuje klub, da nikada sa tribina nije ni psovku uputila, a kamoli neko skandiranje. Naravno, bitno je da se Cokiju naje.bava sve zivo, jer tako u stvari pokazujes koliko ti smeta tvoja prodana uprava koja je proterala velikog maga i zahvalila se drzavi sto je klub jos uvek medju zivima. Istina je da partizanovi navijaci u dosadasnjem postojanju nisu uspeli da oteraju ni predsednika skupstine stanara, a kamoli neku upravu koja im je zaposela klub, ali to nije razlog da makar jednom sa tribina, umesto baklje u obicne gledaoce, doleti poklic "uprava napolje".
 

Back
Top