Račuar se gasi sam! Treba mi pomoć!

Dexjasika:
Kada uključim račinar on se sam isključi u toku podizanja, a naekada i nakon dva tri minuta od podizanja.
Nakon par takvih pokušaja računar radi bez problema i ikakvih kočenja.
Reinstalirao sam ceo sistem - nije pomoglo.
ASUS A7V8X-X
AMD 2200
Meni se računar gasio tokom rada a uzgred imam isti procesor i istu ploču. Proveri napajanje i ako imaš loše kinesko zameni ga sa jačim. Ja sam kupio DTK 340 W koje nije toliko skupo a relativno je dobro. Ugradi Kasperskog pošto ideš na internet i redovno ga updejtuj. Napusti IE i pređi na Mozilly Fire Fox a za e-mail poštu koristi Mozilly Thunderbird. U BIOS-u proveri temperaturu računara (o tome imaš na ovom forumu jedan topic). Otvori kućište računara i proveri koliko dobro procesor dobro naleže na njegovo mesto i da li je odozgo kuler čvrsto montiran. Prethodno otkloni svu prašinu sa procesora i kulera. Ploču sam proverio kada sam pustio u rad komp ali bez montiranog procesora. Komp bi tada trebao da da zvučni signal da nema procesora. Istini za volju, kod mene nije bilo pištanja i to je kažu nenormalno ali meni komp sada super radi i što kaže Zdravko Čolić ''ja tu ne bih ništa dir'o!''. Eto, tako sam ja to rešio ali ti napominjem da sam laik za računare i mislim da će ti odgovoriti i oni koji o njima mnogo više znaju. Pozdrav! :D
 
To ti je neka hardverska nekompatibilnost.
Mislim da je to od loseg napajanja pa kondenzatorima na ploci treba malo vise vremena da "se napune" i prorade kako valja (verovatno su u autu) ili memorije (probaj da je ubodesh u drugi slot)
Naravno nece ti skoditi ni ako restartujes bios.
Poz
 
Da sam na tvom mestu ja bih se te ploche reshio i nabavio neshto normalnije(chitaj KVALITETNIJE).Jedan moj drugar ima istu plochu i isto mu se deshava!Ne mora da znachi,ali mi je to malo sumnjivo.Procesor nemoj da dirash,100% nije do njega vec do ploche (loshi kondenzatori)ili do napajanja (koje je mozda i pokvarilo plochu).Naravno,prvo probaj sa drugim napajanjem. 8) 8) 8)
 
Pokusaj da promenis kuler, to se obicno desava kada je procesor pregrejan. Verovatno nemas dobro hladjenje ili ti je protok vazduha kroz kuciste jako los...
Pogledaj u bios-u na kojoj temperaturi ti se gasi racunar, mislim na temperaturu procesora. U bios-u tvoje ploce imas dve opcije 95 i 85 stepeni celzijusa. :wink:
 
nikodim:
Pokusaj da promenis kuler, to se obicno desava kada je procesor pregrejan. Verovatno nemas dobro hladjenje ili ti je protok vazduha kroz kuciste jako los...
Pogledaj u bios-u na kojoj temperaturi ti se gasi racunar, mislim na temperaturu procesora. U bios-u tvoje ploce imas dve opcije 95 i 85 stepeni celzijusa. :wink:
Chovek lepo kaze da mu se komp gasi pri podizanju sistema ili 2-3 minuta kasnije,a posle je sve u redu.Znachi nema veze sa temperaturom ploche ili procesora,inache bi se non-stop gasio(restartovao)! :roll:
 

Back
Top